DANSKA - NORVEŠKA       31 : 22

MEČ ZA 3.MESTO

FRANCUSKA - NEMAČKA      26 : 25

DANSKA ŠAMPION SVETA!!!
Kraljevići na domaćem terenu objedinili sve titule i osvojili jedini trofej koji im nedostaje u riznici trofeja!!!
U finalu su demolirali komšije!!!
Francuska osvojila bornzu golom Nikole Karabatića uz zvuk sirene!!!
Mikel Hansen MVP šampionata!!!

Danska je šampion Sveta pošto je u Herningu demolirala komšije Norvežane.Kraljevići su sasvim zasluzeno osvojili jedini trofej koji im nedostaje u bogatoj riznici trofeja.Posle osvajanja EP(2008.godine i 2012.godine), osvajanja OI(2016.godine), stiglo je i svetsko zlato.Ovoga puta nisu imali premca.Predvodjeni sjajnim MIkelom Hansebom nisu imali dostojnog rivala tokom celog toka turnira.Neko može reći da je to posledica domaćeg terena, ali Danska je najtežu utakmicu odigrala u polufinalu protiv Francuske na neutralnom terenu u Hamburgu u bila vise nego ubedljiva protiv velikog rivala.To samo potvrdjuje kako im nema premca na Svetu, sto pokazuje da su zabelezili svih deset pobeda bez ikakvih problema.Sjajni Mikel Hansen proglasen je za MVP turnira.Kako je igrao mozemo reći da je ovo pojedinačno mozda i jedno od najboljih izdanja jednog igrača na velikom takmičenju.Hansen je prosto briljirao na svakom meču, posebno kada je to bilo najvažnije.Norveška je vodila samo u uvodnoj fazi meča(1:0,2:1 i 3:2).Posle toga na terenu je postojao samo jedan tim i nije bilo dileme kome ce pripasti zlato.Norveska ima mlad tim i narednih godina treba ocekivati da i oni stignu do nekog zlata, jer konstantno napreduju iz godine u godinu.Danska je preokrenula na 4:3, Norveska stigla do 4:4 i to je bilo poslednje izjednačenje na meču.Danska više nije ispustala prednost.Danska je povela 6:4 i nije prednost ispustala do kraja.U 14.minutu Danska je povela +4(9:5).U 17.minutu 10:7 za domacina.Vrlo brzo bilo je +5(13:8).Pred kraj poluvremena maksimalnih +7(17:10).Na poluvreme se otislo sa velikih 18:11 za Dansku.U drugom poluvremenu razlika nije padala ispod 6 razlike za Dansku.Danska je povela +8(21:13).Norveska smanjila na 21:15 i imala sansu kakvu takvu za priključak.Imali su napad za -5, medjutim Sagosen je izblokiran, sevnuo je kontranapad Danaca, koji su neumoljivi.Umesto -5, bilo je +7(22:15).Tu je negde nada Norvezana ugasena.Jesu pokusavali ali nisu imali čemu da se nadaju.Vrlo brzo razlika je bila dvocifrena u korist Danaca.U 47.minutu Danska vodi +10(25:15).Manje vise sve je bilo gotovo.Odmah zatim razlika dolazi na maksimalnih +11(26:15).Do prakticno finisa utakmice kada je bilo 30:19, pa 30:20 za Dansku, igralo se gol za gol, pa Norveska nije imala nikakve sanse.Kada su se Danci opustili, slavivši pobedu, Norveska je smanjila i ublazila poraz.Najefikasniji kod Danaca je bio Mikel Hansen sa 7 golova, Rasmus Lauge i Morten Olsen su dali po 5, Rasmus Lauge,Lase Svan i  Larsen Mensah po 4.Sjajni Niklas Landin na golu imao je 13 odbrana.Kod Norvezana Magnus Jondal 9 i Sander Sagosen 4.Francuska je osvojila bronzu posto je u pravom trileru pobedila Nemačku tek u poslednjoj sekundi.Nemačka je vodila na kraju prvog dela sa 13:9, ali je u drugom poluvremenu sve bilo izjednaceno do samog kraja.Niko nije imao veću razliku od +1 ili +2.Od vodjstva Francuza 19:18, pa sve do kraja meča igralo se gol za gol.Francuska povede minimalno, Nemačka izjednači.Poslednji minut je bio paklen.Francuska je imala napad kod rezultata 25:25.NIje ga iskoristila i Nemacka je krenula u poslednji napad za pobedu.Muše je poslao loptu na Pekelera na crti, N Gosan je presekao pas, lopta dolazi do Nikole Karabatića koji u kontri pogadja gol uz zvuk sirene.Bunili su se Nemci tražeći da se pregleda snimak, smatrajući da je vrerme isteklo.Sudije su gledale snimak i ustanovile verovali ili ne da je lopta usla u gol jednu hiljaditinku pre isteka vremena.Kod Francuza Kentin Mae je dao 7, dok je kod Nemaca Uve Genshajmer postigao 6.Izabran je najbolji sastav SP.Za MVP je proglasen Mikel Hansen(Danska).U idealnoj postavi tima su:Najbolji golman Niklas Landin(Danska), najbolji levi bek Sander Sagosen(Norveska),levo krilo Magnus Jondal(Norveska),pivot Bjarte Mirhol(Norveska), najbolji srednji bek Rasmus Lauge Šmit(Danska),desni bek Fabijan Vide(Nemačka) i desno krilo Feran Sole(Španija).Sledece SP odrzace se u Egiptu 2021.godine.