Danska sjajnom igrom srušila Svetske šampione Francuze!!!
Sjajni Mikel Hansen sa 12 golova bio nerešiva enigma za Trikolore!!!
Ne pamti se kad su Francuzi primili 21 gol za poluvreme!!!
Kraljevići igrali prvi meč na neutralnom terenu u Hamburgu, ali im nije smetalo da razbiju velikog rivala!!!
U drugom polufinalu pomalo iznenadjujuće Norveška pobedila u Hamburgu domaćina Nemačku i igraće svoje drugo uzastopno finale na SP!!!

Danska je u Hamburgu očitala pravu rukometnu lekciju Francuzima i poslala ih u borbu za 3.mesto.Kraljevići su odigrali jedan od najboljih mečeva u poslednje vreme i sjajnom igrom potpuno unistili Francuze koji su jedno vreme zaostajali i čitavih 10 golova.Fenomenalni Mikel Hansen predvodio ih je sa 12 golova i bio nerešiva enigma za golmane Francuza.Danska je dominantno stigla do finala sa svih devet pobeda i finale ce igrati na domaćem terenu u gradu Herningu.U finalu ih čekaju komšije Norvežani koji su pobedili domaćina Nemačku pomalo neočekivano.Ali nisu Nemci imali podršku sudija i odmah je bilo drugačije.U prvom meču Danska je nametnula jak tempo igre i od početka povela.U 7.minutu je bilo 6:3 za Dansku, da bi u 14.minutu bilo 9:5.Nastavili su Danci sa sjajnom igrom pa su u 20.minutu imali prvi put +5(13:8).U 23.minutu je bilo maksimalnih +6(16:10).Zaista su delovali Francuzi nemoćno na terenu.Mikel Hansen je radio sta je hteo.Na odmor se otislo sa verovali ili ne 21:15 za Dansku.Čak 21 gol su primili Francuzi u prvom poluvremenu sto oni ne prime ponekad ni za celu utakmicu.Nastavili su Danci da uvećavaju razliku pa je vrlo brzo bilo +8(26:18), onda i +9(28:19).Maksimalnih +10(30:20) bilo je u 44.minutu.Sve je vec tada bilo gotovo i Danska je mogla da razmislja o finalu.Francuzi jesu smanjili rezultat na 34:28 na šest minuta pre kraja, ali nijednog trenutka pobeda Danaca nije ugrozena.Briljirao je Mikel Hansen sa 12 golova, Lauge je dao 6,Zahariansen i Olsen po 5.Kod Francuza Kentin Mae je dao 8, dok je Ridzardson dao 6 golova.U drugom polufinalu kao sto smo rekli pomalo neocekivano Norveška je iznenadila domaćina Nemačku i poslala ga u borbu za 3.mesto, pa su tako Norveztani odbranili srebro osvojeno pre dve godine u Francuskoj.Zanimljivo da ih i sada čeka domaćin u finalu.Norveska je nesto slicno kao i Danska od pocetka bila bolja i konstantno bila u rezultatskom vodjstvu.Nermačka je samo povela 3:1 i 6:5 i to je bilo sve od njih.U 20.minutu Norveska ima prvi put +2(9:7), posle gola Guleruda.U 27.minutu JOndal pogadja za +3(13:10).Sjajno je u prvom delu igrao Abelvik Rod koji je dao čak 5 golova.Na poluvremenu +2(14:12) za Norvešku.U 37.minutu Norveska ima prvi put +4(19:15), posle gola Tangena.U 42.minutu Nemačka ugrozava vodjstvo Norveske i smanjuje na -2(21:19), golom Kolbahera.Onda Sander Sagosen sa dva gola drzi +3(23:20) u 45.minutu.U 53.minutu sjajni Abelvik Rod pogadja same raslje za velikih 4(26:22).Poslednji trzaj Nemaca u 57.minutu golom Videa smanjuju na -2(27:25).Ali na nekih 2 minuta i 15 sekundi do kraja Sander Sagosen pogadja za 28:25 i priča je gotova.Pre pogotka Sagosena povredio se sjajni desni bek Norvezana Abelvik Rod.Bio bi to veliki hendikep ako ne bi mogao da igra u finalu, po onome kako je napustio parket zaista bi bilo čudo da izadje na parket u finalu.Norveška je ponovila uspeh od pre dve godine kada jer takodje igrala u finalu SP.Abelvik Rod je dao 7 golova, dok su Bjarte Mirhol i Sander Sagosen dali po 6.Kod Nemaca Uve Genshajmer je dao 7,Bom 6,Vide 5.Gledaćemo Skandinavsko finale.Danska je favorit ali nikad se ne zna kao i obicno kada je u pitanju vrhunski sport.