NEMAČKA - NORVEŠKA

Srbija zauzela katastrofalno 18.mesto!!!
Nemačka i Francuska kolo pre kraja idu u borbu za medalje i polufinale!!!
U odlucujucem meču u Kelnu Nemačka pobedila Hrvatsku posle velike drame!!!
Senku na pobedu Pancera ostavlja problematično sudjenje na štetu Hrvata, posto je sudijski par iz Danske doneo nekoliko odluka na štetu Kockastih u finišu meča!!!
Iznenadjujuć poraz od Brazila, Hrvate koštao borbe za medalje!!!
Francuska sa dve pobede protiv Španije i Islanda stigla do polufinala!!!
U drugoj grupi dalje prošli Danska i Norveška!!!
U odlucujucem meču za prolaz, Danska pobedila Švedsku i poslala ih u borbu za 5.mesto!!!
Polufinala će se igrati u Hamburgu, dok će se finale i meč za 3.mesto odigrati u Herningu!!!

Srbija je na SP u Nemačkoj i Danskoj razigravala od 17-20.mesta, čak ni tu nije zabelezila dve pobede.Prvo je pobedjen Bahrein 32:27, dok je onda u borbi za 17.mesto Srbija porazena od Argentine sa 30:28.Zaista jos jedan očajan plasman naseg tima i kraj losih rezultata se ne nazire.U drugoj fazi u borbi za medalje u Grupi E, Francuska i Nemačka su u Kelnu kolo pre kraja obezbedili plasman u polufinale.Oba polufinala igraće se u Hamburgu, dok ce se finale i meč za 3.mesto odigrati u Herningu.Možda je i zbog toga u poslednjem kolu Francuska izgubila od Hrvatske, kako bi sa Dancima odmerili snage u polufinalu na neutralnom terenu u Hamburgu.Da su igrali u finalu meč bi se odigrao u Herningu u Danskoj.Tako da bas u tome Francuska vidi šansu za pobedu u tom polufinalu.Odlučujući meč odigrali su Nemačka i Hrvatska.U rovovskoj borbi, Nemačka je srećno i uz više sreće, pa čak i uz nekoliko odluka sudija koja su bila u njihovu korist u finisu meča, odvela Pancere u polufinale i put u Herning.Hrvatska je vodila prvo poluvreme, najvise +2(3:1 i 6:4).Nemačka je preokrenula i vodila +1, ali je poluvreme zavrseno nereseno 11:11.U drugom poluvremenu Panceri stiču +3(18:15), sredinom drugog dela.Ali sjajna igra Hrvata i stizu do preokreta i vode prvo 19:18, pa 20:19.Ali finis pripada domacinu.Prvo Fat donosi izjednacenje 20:20.Onda sudije sviraju sporno probijanje Hrvatima.Pekeler u kontri donosi novo vodjstvo Nemcima na minut i po pre kraja(21:20).hrvati gube loptu, Uve Genshajmer na 45 sekundi do kraja pogadja sa levog krila za 22:20.Hrvati su smanjili na 22:21.Ali vise nisu mogli.Nemacka je imala i drzala loptu punih 35 sekundi do kraja meca.Tek na sekund pre kraja Danci sviraju pasivan napad i uzimaju im loptu, kad je vec kasno.Za jedan sekund tesko se moze postici gol.Sa pola terena pucali su Hrvati, ali je golman Nemaca Hajneveter odbranio i odveo svoj tim u polufinale.Kockaste je skupo kostao poraz u prvom meču druge faze od Brazila 29:26.Vodio je Brazil ceo mec.Hrvatska je imala jedino izjednacenje na mecu 1:1.Brazil je vodio nekoliko puta i +6(11:5 i 12:6).I u drugom poluvremenu su vodili nekoliko puta +6(20:14,21:15 i 22:16).Hrvatska smanjila na 26:25, ali vise nije mogla.Brazil je zasluzeno slavio i najavio potop Hrvata.Meč protiv Francuske nista nije znacio Trikolorima.Hrvatska je slavila 23:20 i stigla do 3.mesta u grupi i kvalifikacije za OI u Tokiju 2020.godine.Nemačka je pobedila Island 24:19 sto joj je takodje omogucilo da pobedom nad Hrvatskom ode u borbu za medalje.Francuska je prvo srusila Španiju(33:30), pa onda Island(31:22), sto joj je takodje bilo dovoljno za plasman u polufinale.U tim Francuske vratio se povredjeni Nikola Karabatić, što moze biti mnogo vazno za Galske Petlove.U poslednjem meču Grupe E, Nemačka je pobedila Španiju(31:30) i obezbedila 1.mesto u grupi.Konačna tabela izgleda ovako.Nemačka 9.Francuska 7,Hrvatska 6,Španija i Brazil 4,Island 0.U Grupi F, Danska je pobedila Madjarsku(25:22) i Egipat(26:20).Norveška je pobedila sve tri utakmice u drugoj fazi.Redom su padali Egipat(32:28), Švedska(30:27) i Madjarska(35:26).Švedska je pobedila Tunis(35:23).U odlucujucem meču za prolaz u polufinale, Danska je pobedila Švedsku(30:26) i poslala Vikinge u borbu za 5.mesto.Danska je lose pocvela meč i bila u zaostatku prvo poluvreme.U finisu prvog dela imali su SVedjani +3(12:9).Ipak Danska do kraja poluvremena stize Svedjane i imamo egal na poluvremenu(13:13).Drugo poluvreme sasvim druga priča.Razigrao se sjajno Mikel Hansen i Svedjanima nije bilo spasa.Iako je Svedska povela u drugom delu 16:!4, Danci su to začas preokrenuli.Kod vodjstva Svedjana od 18:17, Danska je potpuno preuzela igru u svoju ruke i serijom 4:0, povela sa +3(21:18).Do kraja meča nisu ispustali prednost i konstantno odrzavali razliku, da bi u finisu stekli maksimalnih +5(29:24).Kraljevici su jedina ekipa na SP koja ima svih osam pobeda na SP.Jedino je jos Nemacčka neporauzena, ali Panceri imaju jedan neresen rezultat sa Francuskom.Tako ce Danska na megdan Francuzima u polufinalu, što ce biti pravi slager i rukometni klasik.Konacna tabela Grupe F izgleda ovako.Danska 10,Norveška 8,Švedska 6,Egipat i Madjarska 3,Tunis 0.Srbija je jos jednom razočarala, mada drugačiji pilog nismo ni očekivali.Sad nas ocekuju borbe za medalje.Nemačka će u polufinalu igrati protiv Norveške i biće favorit za finale zbog domaćeg terena.Drugi polufinalni meč donosi nam pravi rukometni spektakl.Danska neće biti domaćin jer se igra u Hamburgu, tako da Francuska ima čemu da se nada, jer bi Danska bila favorit da se igra u Herningu, gde će se uostalom igrati finale.