gidra | 20 Oktobar, 2018 04:40

ODBOJKA - SP   2018   žene

POLUFINALE

SRBIJA - HOLANDIJA      3 : 1 ( 25 : 22 ; 26 : 28 ; 25 : 19 ; 25 : 23 )
ITALIJA - KINA                3 : 2 ( 25 : 18 ; 21 : 25 ; 25 : 16 ; 29 : 31 ; 17 : 15 )

SRBIJA U FINALU SP!!!
Srbija po 1.put stigla do finala na SP!!!
Nadmašen rezultat od pre 12 godina kada je Srbija pod imenom SCG osvojila bronzu!!!
U sjajnom meču, Srbija na krilima izvanredne Tijane Bošković i  sjajne Brankice Mihajlović srušila Holandiju!!!
Srbija slomila otpor u finišima setova odličnih Holandjanki i sjajne Loneke Slutjes!!!
U finalu protivnik Italija!!!
Sjajna Paola Egonu ostvarila neverovatnih 45 poena za Azurine i poslala Olimpijskog šampiona Kinu u meč za 3.mesto!!!

Srbija se plasirala u finale SP koje se održava u Japanu, pošto je posle velike borbe pobedila selekciju Holandije sa 3:1 u setovima.Svašta smo videli u ovom sjajnom meču.Srbija je vodila, Holandija se vraćala.Možda i ključan trenutak meča bio je treći set kada je Srbija gubila sa 9:5, ali je uspela da preokrene rezultat u svoju korist i dobije taj set ubedljivo, što nije bio slučaj u preostalom delu meča.Tako je Srbija ostvarila najveći uspeh u svojoj istoriji na SP, pošto se po 1.put plasirala u finale najveće svetske smotre u odbojci.Predvodjene izvanrednom Tijanom Bošković i sjajnom Brankicom Mihajlović, koje su bile nerešiva enigma za Holandiju, Srbija je uvek u finišima setova, osim u drugom setu, lomila svog rivala.Pa tako odličnim Holandjankama nije pomogla ni sjajna Loneke Slutjes, koja je odigrala izuzetan meč, ali nije mogla da dovede svoj tim do trijumfa i velikog uspeha.Tijana Bošković je zabelezila 29 poena za svoj tim, dok je Brankica Mihajlović osvojila 23 poena.U nasem timu je jos Milena Rašić bila dvocifrena sa 12 poena.Stefana Veljkovic je imala 7, dok su Maja Ognjenovic i Bianka Buša zabelezile po 5 poena.Kod Holandjanki Loneke Slutjes je imala 23 poena, dok je Ana Baus imala 15.Srbija je pod imenom SCG pre 12 godina, bas u Japanu osvojila svoju prvu medalju na SP, kada je stigla do bronzanog odličja.Sada je ova generacija, koju isto predvodi kao pre 12 godina Maja Ognjenović, uspela da nadmaši taj rezultat, koji je tada delovao neverovatno i bio je prava senzacija za sve poklonike odbojke, kako u nasoj zemlji tako i sire.Meč se Holandijom počeo je rezultatskim egalom.Igralo se poen za poen, Srbija je tek na prvom tehničkom tajm-autu stigla do +2(8:6), blokom Milene Rašić.Srbija drži +2, da bi kod rezultata 12:10, Srbija stekla po prvi put na meču +4(14:10).Ta dva poena donela nam je Tijana Bošković, koja je prvo poslala sjajan smeč koji je bio neodbranjiv za protivnice, da bi onda ostvarila i as.Onda se bukvalno do 20:16, igralo poen za poen, što je odgovaralo nasem timu.Povedemo +4, pa Holandija smanji na -3.Ali bilo je sjajnih poena na obe strane.Za 15.11, belezimo sjajan blok Stefane Veljković.Za 17:13, lep poen ostvarila je MIlena Rasic, dok nam je vodjstvo od 19:15 donela opet Milena Rasic napadom kroz sredinu.Ali posle naseg vodjstva od 20:16, Holandija se vraca u zivot.Asom Marit Jasper, Tulipanke smanjuju na 20:18.Onda Maja Ognjenovic sjajno kuva loptu za 21:18.Ali set nije jos resen.Opet imamo +4(22:18), posto Brankica Mihajlović prolazi u napadu.Medjutim Holandija s eopet vraća na -2(23:21).Drama u setu dostize vrhunac.Ipak uspevamo da dobijemo set.Prvo je poentirala Tijana Bošković za 24:21, da bi onda Holandjanke smanjile na 24:22.Imale su Holandjanke kontru za 24:23, za veliku dramu u finisu seta, ali je Tijana Bošković izblokirala Loneke Slutjes, pa je Srbija povela sa 1:0 u setovima.Dobro su nase nastavile i u drugom setu.Inace drugi set iako smo ga izbubili, bio je najdramaticniji i u njemu smo videla svasta.Doduse jedini deo kada smo bas imali oscilacije, pogotovo na prijemu, posto je Bianka Buša maltene bila ceo meč napadana servisom od strane naseg protivnika.Zaista nije joj bilo lako.Vodimo sa 5:2, cini se da Holandjanke ne moguda odgovore na nasu odlicnu igru, ali imale su i one odgovor, pa su ovo polufinale zaista ucinile dostojnim.Vratile su se Holandjanke i povele na prvom tehnickom tajm-autu sa 8:7.Ipak Srbija opet dobro igra, pa poenom Mihajlovic vodimo sa 10:8.Opet rezultatska klackalica sve do drugog tehnickog tajm-auta.Novi prolaz Mihajlovic za 13:11.Na drugom tehnickom tajm-autu, Srbija vodi sa 16:14.Mihajlovic izuzetno u drugom setu i novim poenom donosi +3(18:15).Opet MIhajlovic pogadja i opet je isto kao u prvom setu velikih +4(20:16).Medjutim bio je to najgori deo igre naseg tima.Od trenutka Holandjanke serijom 8:1, vode sa 24:21, pa dolaze nadomak osvajanja drugog seta.Nije bilo dobro u tim trenucima, cini se da nam mec izmice kontroli , sto nije dobro, jer Holandija na krilima vodjstva igra odlicno.Loš prijem doveo nas je u nezgiodnu situaciju.Prvo Slutjes donosi izjednacenje 20:20.Mihajlovic prekida seriju i pogadja za 21:20.Ali onda nova serija Holandjanki od 4:0.Holandija je do vodjstva od 23:21, dosla tako sto je posle servisa lopta udarila u sajlu na mrezi i pala u nase polje.Bilo je tu mnogo srece za nase protivnice.Holandija ima +3(24:21) i tri vezane set lopte.Boskovic vraca nas tim i smanjuje na 24:23.Onda sudije sviraju dobru loptu posle napada Holandjanki i drugi set je zavrsen, ali nas tim trazi čelindz, koji pokazuje aut i imamo egal od 24:24.Kakav lud set u kome se dogodilo sve sto je moglo da se dogodi.Imamo jednu set loptu i poveli smo 26:25.Ali los prijem odveo nas je u poraz u prvom setu.Asom Holandija dolazi do nove set lopte, kada je povela sa 27:26, onda su prosli u napadu i prica je bila gotova.Rezultat je u setovima bio u egalu 1:1.Iako smo na pocetku trećeg seta povele, videlo se da je nasem timu tesko pao gubitak drugog seta.Pocele su lose d aigraju, ali su se nekako vratile i pokazale snagu.Blokom TIjane Boskovic povelu smo 5:4.Ali Holandija pravi seriju od 4:0 i vodi sa 8:5, na prvom tehnickom tajm-autu.Asom Ane Baus, Holandija vodi sa velikih 9:5.Nije tada izgledao dobro nas tim, ali ono sto je bilo dobro da je kriza ubrzo prosla.Milena Rasic je prosla kroz sredinu i smanjujemo na 10:8.Onda Stefana Veljkovic sjajno blokira Anu Baus za -1(10:11).Mihajlovic sjajnom dijagonalom donosi smanjenje od 12:11.Sjajna Boskovic poentira i Srbija potpuno preokrece rezultat u svoju korist i vodimo sa 13:12.Ipak na drugom tehnickom tajm-autu, Holandija vodi sa 16:15.Ali bilo im je to poslednje vodjstvo u ovom setu.Asom Brankice Mihajlovic, Srbija prelazi u vodjstvo od 17:16.U jednom sjajnom poenu, Srbija je tek posle trećeg napada, probila otpor Holandije, Boskovic je maestralno prosla za 20:17.Onda opet Boskovic za 21:17, da bi novim neverovatnim poenom, Tijana donela velikih +5(22:17).Kakva simultanka naseg asa.Blokom Maje Ognjenovic dosli smo do 24:18.Srbija lako dobija treći set i dolazi nadomak finala.Tijana Boskovic je napravila razliku u ovom setu i donela prednost Srbiji od 2:1 u setovima, pa je tako Srbija na samo jedan set od finala.Srbija je nastavila tamo gde je stala i u cetvrtom setu.Sjajnim servisima potpuno smo poremeteli prijem Holandije, hvatali smo svaku loptu u polju.Poveli smo na pocetku cetvrtog seta sa 3:0, da bi poenom Boskovic stigli do +4(6:2).Onda Rasic kroz sredinu donosi i +5(7:2).Na prvom tehnickom tajm-autu bilo je lepih 8:3.Ali onda na servis dolazi Balkenštajn i njenim sjajnim servisima Holandija se vraca u igru i stize do egala na 8:8.Vrlo vazan poen osvojila je Bianka Buša za 9:8.Kontra Boskovic i imamo +2(11:9).Ali Holandija preokrece rezultat i vodi sa 12:11.Onda je Maja Ognjenovic sjajno skuvala loptu za 12:12.Holandija gresi i Srbija vodi i ima +2(14:12).Na drugom tehnickom tajm-autu poenpm Mihajlovic vodimo sa 16:13.Razlika raste i sjajnim napadom Mihajlovic imamo +4(18:14).lepa zaliha, ali ne predaju se Holandjanke, igraju do poslednjeg poena i nikad se ne predaju, pa mec jos nije gotov, tačnije daleko je od gotovog.Greskama vracamo Holandiju u igru, iako se njima upornost isplatila.Samo je +1(18:17).Tijana greskom jednom od retkih u mecu, donosi poen Holandiji, pa je opet samo +1(19:18).Holandija stize do izjednacenja od 19:19, ali prvo je prosla Boskovic za 20:19, da bi Ognjenovic naprav ila blok za 21:19.U finisu seta imamo lepu prednost, ali mec nije gotov.Ipak Slutjes poentira i Holandija opet ima egal od 21:21.Ali greskom Slutjes, Srbija je nadomak finala i vodi sa 23:21.Ali i dalje nije kraj.Holandjanke odbijaju da potpisu kapitulaciju.Greskom Buse, i blokom na Boskovic, Holandija stize do 23:23.Ipak konacno je se blizi kraj meca.Brankica Mihajlovic prolazi lagano u napadu za 24:23 i prvu mec loptu za nas tim.Odmah koristimo prvu meč loptu, posto smo se sjajnio odbranili, Mihajlovic je imala kontru, sjajno je realizovala, posto je poslala loptu tamo gde igracica Holandije nije mogla da je stigne pa je Srbija slavila veliki trijumf od 3:1.U finalu nas ceka Italija koju smo vec pobedili jednom na ovom SP, u trecoj fazi SP, i to je Azurinama jedini poraz na SP.Italija je u jos jednom spektakularnom polufinalu, posle velike borbe i prave drame pobedila Olimpijskog sampiona Kinu sa 3:2 u setovima, posle skoro 3 sata izcrpljujuce borbe.Briljirala je sjajna Paola Egonu koja je zabelezila rekord SP, sa čak 45 poena.Kad god je trebalo poentirala je i spasavala svoj tim.Prvi i treci set lako su dobile Italijanke, drugi Kineskinje, dok se u preostala dva seta vodila velika borba.U cetvrtom setu, Italija je vodila sa 22:19 i vec tada je mogla da slavi plasman u finale, posle toga je prokockala dve meč lopte u dramaticnom finisu četvrtog seta, ali sto nije iskoristila u cetvrtom setu, uspela je u petom, kada nije iskoristila jos tri set lopte, od toga dve vezane kod vodjstva od 14:12, pa je tek posle šeste meč lopte oborila na pleća velikog rivala i poslala ga u duel za 3.mesto protiv Holandije.Nadamo se da Egonu neće biti nerešiva enigma za naš tim u finalu.Pored nje kod Italijanki jos su samo dve bile dvocifrene i to Mirjam Sila sa 23 poena, dok je Ana Danesi imala 12.Kod Kine Džu Ting najbolja igracica na Svetu zabelezila je 26 poena, ali to nije bilo dovoljno da odvede svoj tim u finale.Ni Jan je imala 17, dok je Ćinjue Jan zabelezila 16 poena.U meču za 5.mesto SAD je pobedila Japan sa 3:1(25:23;25:16;23:25;25:23).Sutra je finale i verujemo i nadamo se zlatu.Verujemo da isto tako misle i nase sjajne odbojkasice.