ČETVRTFINALE - muškarci

DJOKOVIĆ - MILMAN        6 : 3 ; 6 : 4 ; 6 : 4
NIŠIKORI - ČILIĆ             2 : 6 ; 6 : 4 ; 7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 4 : 6 ; 6 : 4
DEL POTRO - IZNER          6 : 7 ( 5 : 7 ) ; 6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 2
NADAL - TIM                     0 : 6 ; 6 : 4 ; 7 : 5 ; 6 : 7 ( 4 : 7 ) ; 7 : 6 ( 7 : 5 )

ČETVRTFINALE - dame

S. VILIJAMS - PLIŠKOVA       6 : 4 ; 6 : 3
SEVASTOVA - STIVENS          6 : 2 ; 6 : 3
KIZ - SUAREZ-NAVARO          6 : 4 ; 6 : 3
OSAKA - CURENKO                 6 : 1 ; 6 : 1

NOVAK DJOKOVIĆ U POLUFINALU US OPENA!!!
Novak se mučio sa protivnikom, vrućinom i velikom vlažnošću vazduha, ali ipak ostvario cilj!!!
Velike probleme NOvaku zadavale neiskorišćene brejk lopte, čak 4/20!!!
U polufinalu Djoković će igrati protiv Japanca Keija Nišikorija!!!
Australijanac Džon Milman napravio senzaciju u osmini fiinala i eliminisao Svajcarca Rodzera Federera i sprečio teniski klasik u četvrtfinalu!!!
Španac Rafael Nadal posle maratona i šet sati tenisa, tek u taj-brejku u pravom trileru pobedio Austrijanca Dominika Tima!!!
Kod dama Amerikanka Sloun Stivens branilac titule od prošle godine, ispala u četvrtfinalu!!!
Velika šansa za njenu sunarodnicu Serenu Vilijams da titulom u Njujorku stigne Australijanku Margaret Kort po broju gren slem titula!!!
U ženskoj konkurenciji u polufinalu neće biti nijedne igračice iz top 10 na Svetu!!!

US Open ulazi u zavrsnu fazu.Novak Djoković(6.nosilac) plasirao se u polufinalu US Opena, posto je u cetvrtfinaliu pobedio Australijanca Dzona Milmana(55.na ATP listi) sa 3:0 u setovima.Novak ce u polufinalu igrati sa starim poznanikom Japancem Kei Nišikorijem, koji je u cetvrtfinalu bio bolji od Hrvata Marina Čilića sa 3:2 u setovima.Novak protiv Japanca vodi sa 14-2 u medjusobnom skoru.Medjutim Nišikori je slavio pobedu protiv Novaka bas u polufinalu US Opena 2014.godine, sto je Nišikoriju bila poslednja pobeda protiv Novaka.Novak je u osmini finala pobedio Portugalca Žoao Souzu(68.na ATP listi) sa 3:0(6:3;6:4;6:3) za 2 sata igre.Imao je Nole problema sa senzacionalnim Australijancem, koji je u osmini finala ostvario najveću pobedu u karijeri, posto je pobedio Svajcarca Rodžera Federera.Mučio ga je Milman ceo meč.Milmanu uslovi u Njujorku sasvim odgovaraju.Velika vlaga i vrućina pogodovali su momku iz Australije.Novak je ipak prosao sve muke i prosao u polufinale.Bilo je jasno da mu ne odgvaraju uslovi u kojima igra, velika vlažnost vazduha, sparina iako se igra u noćnom terminu, sve to nije islo na ruku NOvaku, ali je smogao snage da dodje do trijumfa.Novak je dobro otvorio mec i na svoj servis sigurno poveo sa 1:0.U drugom gemu prvog seta, Nole pravi brejk.Prvu brejk loptu nije iskoristio, ali drugu jeste, posle sjajnog forhenda za 2:0.Jos jedan siguran gem za velikih 3:0, ali uz samo jedan brejk prednosti.Šesti gem prvog seta, trajao je gotovo 17 minuta.Novak je propustio četiri brejk lopti, iuz osam izjednačenja.Milman je nekako uspeo da dobije svoj gem i da smanji na 4:2.U sedmom gemu prvog seta, prva pretnja MIlmana na servis Novaka.Milman ima 0-30, ali Novak sa sjajnim asom, pa onda odlicnim vinerom, stize do gem lopte, koju odmah koristi i vodi sa 5:2.Milman lako na svoj servis dolazi do 5:3.Onda drama u poslednjem gemu prvog seta.Milman opet ima 0-30.Novak mora da se cupa dobrim servisima i jednim sjajnim forhendom i stize do prve set lopte i to tako sto lopta posle njegovog udarca pogadja vrh mrezice i pada u polje Australijanca.Ali ne predaje se Milman i dolazi do brejk lopte, pa je set mogao opet da ode nezeljenim tokom, ali ipak nije.Novak odlicno servira i dobija prvi set i vodi sa 1:0 u setovima.Drugi set mogao je da krene kako se samo pozeleti moze.Novak dolazi do 0-40 i ima tri vezane brejk lopte.Ali Novak sa tri neiznudjene greske ne koristi nijednu.Onda je dosao do jos jedne brejk lopte, ali na mrezi laku loptu salju u mrezicu i koristi to Milman pa u nastavku gema dolazi do 1:0.Onda smo videli pet brzih gemova bez brejk prilika i bez djusa, pa je rezultat bio 3:3.U sedmom gemu drugog seta, Novak je imao jednu brejk loptu, ali je losim drop sotom upropastio sansu i Milman opet vodi sa 4:3.Novak lako dolazi do gema na svoj servis za 4:4.Onda odluka u ovom setu, koji je mogao da ode na drugu stranu.Novak ima 15-40 i dve vezane brejk lopte, koje on naravno ne koristi.Ipak konacno je uspeo trecu posle dvostruke servis greske Milmana za 5:4.Odahnuli su svi njegovi ljudi u boksu, kao i mnogi preko malih ekrana.Sigurno na svoj servis, lako dosao do dve vezane set lopte i odmah iskoristio prvu za 2:0 u setovima.U trecem gemu treceg seta, Novak dolazi do brejka, posto koristi prvu brejk loptu, posto je Milman napravio duplu servis gresku na djusu, onda pravi gresku i gem ide Novaku na konto za 2:1.Ipak nije bio kraj meca.U petom gemu treceg seta, opet Novak propusta brejk lopte.Imao ih je dve, ali nijednu nije iskoristio, pa Milman smanjuje na 3:2.Onda u sledecem gemu Milman pravi brejk i vraca se u mec.Novak prvo uspeva da prekoraci vreme za servis, pa dobija opomenu.Onda pravi dvostruku servis gresku i Milman dolazi do brejk lopte.Onda novo prekoracenje vremena, Novak gubi prvi servis, servira drugi, salje lopticu u aut i Milman dolazi do 3:3.Tada smo se malo uplasili da moze doci do necega sto nece da valja ako se produzi mec, pa da NOvak mora da igra u onakvim uslovima.Gledamo dva brza gema i svako dobija svoj servis lako, pa je bio opet egal od 4:4.Onda trenutak odluke u devetom gemu treceg seta.Novak stize do 0-40 i videlo se da je vrag odneo salu i da vise ne sme da bude greske.Medjutim ne koristi dve brejk lopte, ali trecu jeste posle greske Australijanca, koji lopticu salje u mrezicu i Novak vodi sa 5:4.Bio je to kraj mukama, posto je sigurno na svoj servis sa nulom dobio gem i resio mec u svoju korist, posle 2 sata i 49 minuta igre.Statistika meca pokazuje da je Novak imao previse neiznudjenih gresaka.Bilo je 53-46 za Novaka u neiznudjenim greskama, dok je u vinerima bilo 30-24 za Novaka.U asovima 3-1 za Milmana, dok je dvostrukim servis greskama bilo 4-4.Odnos u brejk loptama katastrofalan kada je Djokovic u pitanju, cak 4/20.To je ono sto mora da brine pred odlucujuce meceve.Kod Milmana taj odnos je bio 1/2.U ukupnom broju poena 110-91 za Novaka.Novaka sada u polufinalu ceka stara mušterija Japanac Kei Nišikori(21.nosilac i 21.na ATP listi) koji je posle 4 sata i 8 minuta pobedio Hrvata Marina Čilića(7.nosilac) sa 3:2 u setovima.Čilić je vodio 6:4 i 4:2 u drugom setu uz prednost brejka, ali je Nisikori sa cetiri uzastopna gema uz dva brejka dobio set i stigao do izjednacenja na 1:1.U prvom gemu treceg seta Nisikori pravi brejk i vodi sa 1:0.Tek u osmom gemu Cilic dolazi do brejka i rezultat je u egalu 4:4.NIje bilo brejk sansi pa je taj-brejk odlucio pobednika.U taj-brejku Cilic pravi dve duple servis greske i maltene poklanja set Japancu.Cilic je vodio sa 4:3, onda je Cilic napravio te dve servis duple greske i Japanac poveo sa 5:4.Na set lopti, Cilic je promasio prvi servis, uplasio se da moze napraviti novu duplu servis gresku, odservirao slab drugi servis, Japanac sjajno reternirao i pogodio viner za 2:1 u setovima.U cetvrtom setu Cilic je napravio brejk za vodjstvo od 4:3, sto mu je bilo dovoljno za set pa je rezultat u setovima izjednacen 2:2.U cetvrtom gemu petog seta, Niskori pravi brejk i vodi sa 3.1, na svoj servis potvrdjuje brejk za 4:1.Ipak Cilic se vraca, uzvraca brejkom u sedmom gemu za 3:4.Na svoj servis spasava jednu brejk loptu.Cilic stize do izjednacenja od 4:4, cinilo se da je momentum na njegovoj strani.Ali nije bilo tako.Niskori lako na svojnservis dolazi do 5:4.Onda na servis Cilica dolazi do 15-40 i ima dve vezane mec lopte.Odmah koristi prvu sjajnim vinerom.Cilic je u osmini finala pobedio Belgijanca Davida Gofana(10.nosilac) sa 3:0(7:6(8:6);6:2;6:4). Inace Milman je pokazao da mu uslovi u Njujorku potpuno odgovaraju posto je napravio nevidjenu senzaciju kakvu je malo ko ocekivao, posto je pobedio u osmini finala Svajcarca Rodzera Federera(2.nosilac) sa 3:1(3:6;7:5;7:6(9:7);7:6(7:3) za 3 sata i 35 minuta igre.Tako je sprecen teniski klasik u cetvrtfinalu posto su svi zeleli da gledaju duel izmedju Novaka Djokovica i Rodzera Federera.Federer je lako dobio prvi set i svi su mislili da nece imati problema.Medjutim Milman je igrao sve bolje, Federer se sve teze kretao, koristio je to Milman i potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist.Odlučujući trenutak meča desio se u drugom setu koji je maltene resio pitanje pobednika.Prvo je Milman propustio cak sedam brejk lopti u drugom gemu za 2:0.Onda je Federer u petom gemu napravio brejk za 3:2, kada je iskoristio treću brejk loptu i cinilo se da je srusen otpor nezgodnog i zilavog Australijanca, koji sve vraca u polje.Federer vodi 5:4 i servira za set i vodjstvo od 2:0 u setovima.Dolazi do 40-15 i dve vezane set lopte.Ali Federer ne koristi nijednu, dozvoljava Milmanu da osvoji cetiri poena zaredom i da izjednaci na 5:5.Onda lako na svoj servis Milman vodi sa 6:5.Na servis Federera dolazi do jedne brejk lopte i odmah je koristi da stigne do izjednačenja u setovima od 1:1.U trecem setu nije bilo brejkova, jedino je MIlman spasavao jednu brejk loptu u prvom gemu.Otislo se u taj-brejk, tu je Svajcarac definitivno izgubio meč.Federer je poveo sa 3:1, Milman preokrenuo na 4:3.Federer imao jednu set loptu kod vodjstva od 6:5, ali nije je iskoristio.Milman je stigao do prve brejk lopte kod rezultata 7:6, ali je drugu iskoristio za vodjstvo od 2:1 u setovima.Federer je imao sansu u cetvrom setu, prvi je stigao do brejka i poveo sa 3:2, kada je stigao do 0-40 i iskoristio drugu brejk loptu, od tri vezane za vodjstvo od 4:2.Ipak u sledecem gemu Milman vraća brejk posto je iskoristio jednu brejk loptu za smanjenje na 4:3.Do taj-brejka nije bilo brejk prilika, pa je jos jednom 13 gem doneo pobednika seta.Federer je dobro poceo i poveo sa 1:0.Ali to je bilo sve sto je ucinio na mecu.Milman pravi seriju od 6:0 i vodi sa 6:1 i ima pet vezanih pet meč lopti.Ikosiristio je trecu za najvecu pobedu u karijeri.Statistika meča pokazuje da je Federer greskama sam sebe odveo u poraz.Imao je slavni Svajcarac cak 76 neiznudjenih gresaka, dok je Milman imao samo 28.U vinerima je bilo 65-47 za Federera.U asovima 13-8 za Federera, dok je u dvostrukim servis greskama bilo cak 10-1 za Federera.Odnos u brejk loptama bio je 3/11 kod obojice tenisera.U ukupnom broju poena 163-154 za Milmana.Pravi triler i maraton videli smo u mecu izmedju Španca Rafaela Nadala(1.nosilac) i Austrijanca Dominika Tima(9.nosilac).Posle 4 sata i 50 minuta sjajnog tenisa, pobednik ovog meca odlucen je u taj-brejku petog seta.Vise znanja,nerava i srece imao je sjajni Spanac, koji nastavlja odbranu titule osvojenu prosle godine.Prvi set bila je rapsodija Tima na terenu, koji je sa nulom deklasirao Nadala.Ali nije tako bilo u nastavku meca.U drugom setu sve je bilo mirno u prvih sedam gemova i Nadal je vodio sa 4:3, bez brejkova.Onda Nadal pravi brejk za 5:3 i servira za set.Medjutim uzvraca Tim i pravi ribrejk i smanjuje na 5:4.Ali opet Rafa pravi novi brejk i stize do seta i izjednacenja od 1:1.Treci set je mozda odlucio pobednika, iako je Rafa slavio tek u taj-brejku petog seta, ali ovaj set mu je mozda doneo ukupnu pobedu.Tim u sedmom gemu koristi jednu brejk loptu i vodi sa 4:3.Kod rezultata 5:4 servirao je za set, ali je Rafa uzvratio brejkom u poslednjem trenutku, kada je Tim poceo da gresi, sto je ovaj obilato koristio.Stigao je do 15-40 i iskoristio drugu brejk loptu od dve vezane za 5:5.Na svoj servis sa nulom dosao do vodjstva od 6:5.Onda prava drama, koja kao da je bila uvod u sledeca dva seta koja ce uslediti.Nadal ne koristi dve set lopte, ujedno i brejk lopte.Ali trecu jeste posle velike greske Tima, koji promasuje ceo teren.Nadal vodi sa 2:1 i cini se da je mec resen.Ali nije se predavao Tim.U trecem gemu cetvrtog seta, Tim pravi brejk i vodi sa 2:1.Ipak u osmom gemu, Nadal uzvraca brejkom i dolazi do egala od 4:4.Nije vise bilo brejkova niti brejk prilika, pa je taj-brejk odlucio pobednika cetvrtog seta.U petom setu, Nadal nije dozvolio nijednu brejk loptu svom protivniku, dok je Tim spasavao zivu glavu u dva svoja gema.U petom gemu petog seta, Nadal je imao 15-40 i dve vezane brejk lopte ali nije uspeo da ih iskoristi, pa je Tim poveo sa 3:2.U 11 gemu Nadal je imao 0-40 i tri vezane brejk lopte, ali nijednu Nadal nije iskoristio, pa se otislo u taj-brejk.Tamo prava drama.Nadal ima minimalnu prednost sve do 4:3, kada Tim prvi put vodi u taj-brejku sa 5:4.Onda Nadal dolazi do meč lopte.Tim sam na mrezi, salje lopticu daleko u aut i Nadal slavi tesnu pobedu.Statistika meča izgleda ovako.U neiznudjenim greskama 57-49 za Tima, dok je u vinerima 74-55 takodje za Tima.U asovima 18-3 za Tima, dok je u dvostrukim servis greskama bilo 4-4.Odnos u brejk loptama je bio kod Nadala 5/17, dok je kod Tima bio 6/13.U ukupnom broju poena je bilo 171-165 za Tima.Sto znaci da je bitnije poene bolje igrao Nadal.Nadal je i u osmini finala izgubio set od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija(37.na ATP listi) igrajuci i taj mec 3 sata i 20 minuta.Nadal je puno vremena proveo na terenu, kada se uzme u obzir u maraton sa Hačanovim u 3.kolu, pa bi osvajanje i odbrana titule na US Openu bio pravi podvig za ovu za tenisku veličinu.Tim je u osmini finala pobedio finalistu Vimbldona Južnoafrikanca Kevina Andersona(9.nosilac) sa 3:0(7:5;6:2;7:6(7:2).Nadal ce u polufinalu igrati protiv Argentinca Huana Martina Del Potra(3.nosilac) koji je u cetvrtfinalu pobedio Amerikanca Dzona Iznera(11.nosilac) sa 3:1 u setovima.Dzon Izner je u osmini finala pobedio Kanadjanina Milosa Raonica(25.nosilac 24.na ATP listi) sa 3:2(3:6;6:3;6:4;3:6;6:2).
        Kod dama nijedna igračica iz top 10 neće igrati u polufinalu.Amerikanka Serena Vilijams(17.nosilac i 26.na WTA listi) plasirala se u polufinale posto je u cetvrtfinalu pobedila Čehinju Karolinu Pliškovu(8.nosilac) sa 2:0 u setovima.Gledali smo cudan mec.Pliskova je vodila sa 4:2 u prvom setu, ali je Serena sa osam uzastopnih gemova stigla nadomak pobede posto je posle osvojenog prvog seta stigla i do velike prednosti u drugom setu od 4:0.Pliskova je vratila jedan brejk u drugom setu, ali nije i drugi, kada je u sedmom gemu drugog seta imala 0-40 i tri vezane brejk prilike da smanji rezultat na 4:3.Medjutim Serena je sjajnim servisima spasila tri vezane brejk lopte, onda uzela gem i povela sa 5:2.Pliskova smanjila na 5:3, ali je Serena na svojs ervis sa nulom dosla do velikog trijumfa.Izbacila je najvecu rivalku do kraja turnira i ima otvoren put prema tituli.Sereni se pruza sansa da stigne Australijanku Margaret Kort koja ima 24 gren slem titule, Serena ako slavi titulu na US Openu, izjednačiće se sa njom.Iznenadjenje je napravila Letonka Anastasija Sevastova(19.nosilac i 18.na WTA listi) koja je u cetvrtfinalu pobedila važeću šampionku US Opena, Amerikanku Sloun Stivens(3.nosilac) sa ubedljivih 2:0 u setovima, prepustivši joj samo pet gemova.Sevastova je mozda izbacila najvecu pretnju za Serenu u Njujorku.Sevastova je u osmini finala pobedila Ukrajinku Elinu Svitolinu(7.nosilac) sa 2:1(6:3;1:6;6:0).Zanimljivo da je nasa mladjana Olga Danilović pobedila Sevastovu prosle godine u Fed kupu, evo sada Letonku gledamo u polufinalu jednog gren slema.Amerikanka Medison Kiz(14.nosilac) plasirala se u polufinale posto je pobedila Špankinju Karlu Suarez-Navaro(30.nosilac i 24.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.Suarez -Navaro je u osmini finala pobedila Ruskinju Mariju Šarapovu(22.nosilac) sa (6:4;6:3).Popularna Maša posle suspenzije zbog dopinga nikako ne moze da vrati onu svoju prepoznatljivu formu pre suspenzije i gotovo na svakom turniru ispada u ranoj fazi najvećih turnira.Kiz od prosle godine brani finale na US Openu.Imace veliku sansu da ponovi uspeh od prosle godine, posto je u polufinalu ceka Japanka Naomi Osaka(20.nosilac i 19.na WTA listi) koja je u četvrtfinalu deklasirala Ukrajinku Lesi Curenko(36.na WTA listi) sa 2:0, prepustivši joj samo dva gema u celom meču.