1:0  Varane               40.minut
2:0  Griezmann         61.minut

Francuska u polufinalu SP u Rusiji!!!
Trikolori su u Nižnjem Novgorodu iskoristili greske rivala i zasluzeno se plasirali u polufinale!!!
Katastrofalna greška Fernanda Muslere kod drugog gola kada je ispustio loptu odredila dalji tok meča!!!
Urusi bez povredjenog Edinsona Kavanija više nisu mogli!!!

Francuska ce igrati u polufinalu SP u Rusiji posto su u Niznjem Novgorodu bili bolji od Urugvaja sa 2:0.U ne bas lepom i kvalitetnom mecu, Trikolori su iskoristili greske rivala i stigli do pobede.Katastrofalna greska golmana Fernanda Muslere koji je ispustio loptu posle suta Antoana Grizmana odredila dalji tok meca i posle drugog gola nismo videli lep mec i mnogo sansi i uzbudjenja.Urusi bez povredjenog Edinsona Kavanija nisu mogli vise od casnog poraza.Mnogo je nedostajao svojoj selekciji, ali nije mogao da igra zbog povrede.Francuska jeste kvalitetnija od Urugvaja i pokazala je to vecim delom meca.Nije bilo mnogo sansi, velika borba na sredini terena, nije bilo lepote u igri i prekid je odlucio mozda utakmicu.U 6.minutu prva akcija Urugvaja, Kristijan Stuani je pucao pored gola.U 15.minutu najbolja sansa za Francusku, Olivije Žiru lepo je glavom dodao do Kilijana Mbapea, ovaj lose zahvatio loptu glavom, koja je zavrsila preko gola.Onda je bukvalno nastupio period kada se nista znacajnije nije desavalo na terenu.U 36.minutu Matijas Vesino je pucao sa ivice sesnaesterca, ali je njegov sut zavrsio u narucju Uga Lorisa.Igrao se 40.minut kada je Francuska povela.Sviran je faul za Francusku malo iskosa sa desne strane.Loptu je namestio Antoan Grizman, ubacio loptu pred gol, sjajno skocio Rafael Varan i pogodio glavom levi ugao gola Muslere.1:0!!!U 43.minutu Nahitan Nandez je pucao sa preko 20 metara, ali pravo u Lorisa.U 44.minutu najbolja sansa za Urugvaj, posto do kraja meca nisu ozbiljnije ugrozili Lorisa.Posle slobodnjaka koji je iveo Lukas Toreira lopta je nabacena u srce sesanesterca, tamo je skocio sjajno Martin Kaseres i glavom sutirao na gol Francuza, ali je Loris sjajno odbranio.Medjutim lopta je odbijena i stigla je do Dijega Godina koji sa 1 metra salje loptu visoko preko precke.Ostalo mu je samo da je ubaci u gol, ali nije to uspeo.Poluvreme je zavrseno minimalnim vodjstvom Francuza.Drugo poluvreme je pocelo mirno i laganom ritmu, bez konkretnih sansi.U 61.minutu mec je odlucen.Korentin Toliso je kratko dodao do Antoana Grizmana je pucao sa oko 20 metara, Muslera imao loptu na ruci, ali mu se izmigoljila, prosla kroz ruke i zavrsila u mrezi.2:0!!!Od tog trenutka Urugvaj je pokusavao, ali nije uspevao da ugrozi gol Francuza.Trikolori drzali loptu i vreme je curilo sto im je islo u korist.U 65.minutu Kristijan Rodrigez je pucao sa oko 20 metara, ali je lopta zavrsila pored gola.U 73.minutu sansa za Francuze, Korentin Toliso puca sa ruba sesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola.Nije vise bilo uzbudjenja do kraja, osim jedne guzve posle pada na zemlju Kilijana Mbapea.Francuzi su rutinski priveli mec kraju i igrace u polufinalu SP, po 1.put jos od SP u Nemackoj 2006.godine.Tada su igrale finale koje su izgubili od Italije na penale.Da li sada mogu da ponove uspeh na domace terenu u Francuskoj na SP 1998.godine, kada su osvojili titulu, pokazace vreme.Deluju dosta dobro za sada.

BELGIJA - BRAZIL      2 : 1

1:0  Fernandinho ( autogol )       13.minut        2:1  Renato Augusto    76.minut
2:0  De Bruyne                             31.minut

Belgija u polufinalu SP u Rusiji!!!
Crveni djavoli srusili Brazil i dostigli najveci uspeh njihovog fudbala, polufunale na SP u Meksiku 1986.godine, kada su osvojili 4.mesto!!!
Belgija kaznila greske Brazila u odbrani i jednom sjajnom borbom,brzinom i odlicnom igrom na sredini terena dobila bitku!!!
Brazil se jos jednom sa SP vraca praznih ruku!!!
Izostanak Kazemira zbog dva žuta kartona izgleda bio koban po Selesao!!!
Četvrti Mundijal zaredom na kojem će Evropa uzeti titulu svetskog sampiona!!!
Milorad Mažić odsudio jako dobro jedan izuzetno težak meč!!!
Belgija u polufinalu igra sa Francuskom!!!

Belgija je u Kazanju pobedila Brazil sa 2:1 i igrace u polufinalu SP u Rusiji.Sasvim zasluzeno su Crveni djavoli pobedili favorizovani Brazil i čeka ih veliki obračun sa Francuskom.Belgija je tako dostigla rezultat generacije sa SP iz Meksika 1986.godine, kada su Belgijanci takodje stigli do polufinala i osvojili 4.mesto.Sada imaju sansu da nadmase taj rezultat.Generacija Šifa,Kulemansa,Prudoma i ostalih dobila je prave naslednike.Belgija je bila u velikoj krizi od 2004-2012.godine, kada je propustila cak 2.SP i 3.EP, što je u nizu čak pet velikih takmicenja.Ali onda su u savezu odlucili da okrenu novi list i izgrade sistem, koji je dao rezultate.Ugledali su se nesto slicno na holandsku skolu fudbala i sad su u vrhu svetskog fudbala.Posle dva cetvrtifnala na SP u Brazilu 2014.godine i na EURO U Francuskoj 2016.godine, cini se da je ova generacija stasala za veće domete.Belgija je prikazala odlican fudbal, kako na ovom mecu, tako i na celom sampionatu.Igrali su De Brujne,Azar,Lukaku i druzina jos jedan sjajan mec i odusevili sve kraj malih ekrana.Vrlo pozrtvovano, velikom borbom dobili su velikog rivala.Sredina terena predvodjena Edenom Azarom i Kevinom De Brujneom, sjajno je drzala loptu i otvarala opasne kontranapade, od kojih se Brazilcima dizala kosa na glavi.Brazil iako veliki favorit pred turnir, jos jednom je poklekao kada su se najmanje nadali, daleko ranije nego sto su predvidjali.Mnogo im je falio suspendovani Kazemiro, koji nije mogao da igra zbog parnih žutih kartona.Posebno se njegovo odsustvo videlo kod drugog gola, kada je sjajni Romelu Lukaku prosao pored nekoliko Brazilaca, špartajući terenom dobrih 50 metara.Kazemiro bi ga sigurno faulirao i sprecio kontru.Videli smo jednu odlicnu utakmicu, punu naboja i zestoke borbe sa obe strane.Naravno gledali smo i kvalitetan fudbal, koji nije izostao, kada se sastanu ovakve dve odlicne ekipe.Nejmar nije puno pokazao koliko se ocekivalo od njega.Brazil je imao dosta prilika, ali nije uspevao da psotigne gol.Fali im golgeter, trenutno ga nemaju i to je velika mana ovog tima, posto Gabrijel Žezus ipak nije kalibar kakav su mnogi ocekivali.Cini se da Brazil polako odustaje od one lepe igre koja ga je krasila i da vise igra evropski i tezi nekoj disciplini, manje daje mesta lepršavosti.Vise se oslanjaju na foliranje i bacanje na terenu, u čemu prednjači Nejmar.Bas zbog toga sto su odustali od svoje prepoznatljive igre, mozda nemaju uspeha.Ako se vrate svojim korenima onda cemo mozda gledati opet onaj stari Brazil.Do tada ce cetvrtfinale biti maksimum.Jer ovaj tim Brazila ima kvalitet.Pocelo je otvoreno sa obe strane.U 2.minutu prvi sut uputili su Belgijanci kada je Kevin De Brujne pucao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta otisla pored leve stative.U 8.minutu velika sansa za Brazil.Nejmar je izveo korner sa leve strane Miranda skocio na petercu, produzio do Tijaga Silve, koji loptu zahvata kolenom i pogadja stativu.U 13.minutu sok za Brazil.Loptu je sa leve strane izveo Nase Čadli, ubacio blizu peterca, na loptu krenuli istovremeni Miranda i Fernaninjo, lopta pogodila slucajno Fernandinja i odsela u mrezi.1:0!!!Covek koji je menjao Kazemira zbog kartona postigao je autogol.To Kazemiro sigurno ne bi ucinio.Kod oba gola se video izostanak Kazemira.Nastavio je Brazil da napada, dok je Belgija pretila iz opasnih kontranapada.U 19.minutu Kutinjo je oprobao sut sa ruba sesnaesterca, ali je Kurtoa sigurno odbranio.U 26.minutu sut je takodje oprobao Marselo, ali je opet Kurtoa bio na mestu.U 31.minutu Belgija je duplirala vodjstvo.Lukaku je uzeo loptu na nekih 30 metara od svog gola, prosao nekoliko igraca Brazila, dosao na polovinu protivnika, sjajno proigrao De Brujnea na desnoj strani, ovaj dosao blizu sesnaesterca, Marselo bezao od njega, raspalio po lopti i pogodio donji levi ugao gola Alisona.2:0!!!Veliko vodjstvo za Belgiju i ovo je vec bilo blizu prolaza.U 38.minutu prosao je Marselo po levoj strani, zeleo da ubaci loptu, lopta pogodila jednog igraca Belgije i isla prema golu, ali je Kurtoa bio na mestu i izbacio je u korner.Iz kornera koji je izveo Nejmar, lopta je dosla do Kutinja koji puca sa preko 20 metara, ali Kurtoa sjajno brani loptu koja je isla u donji desni ugao.U 42.minutu slobodnjak za Belgiju izvodi De Brujne i puca prema golu malo iskosa sa leve strane, ali Alison boksuje loptu u korner.Iz kornera koji je izveo Čadli, Kompani je na petercu slabo zahvatio loptu, koja je bila lak plen Alisona.Mada moglo je svasta da bude iz ove akcije.U poluvremenu Tite menja Vilijana i ubacuje Roberta Firmina.Brazil je bio mnogo opasniji, pogotovo kad je nesto kasnije u 57.minutu usao Daglas Kosta, koji je bio povredjen, i to je jedan od hendikepa za Selesao.U 52.minutu dobar napad Brazila, Marselo prolazi po levoj strani, salje loptu na peterac, tamo Firmino ne uspeva da je ubaci u mrezu.U 55.minutu Paulinjo je slabo pucao, pa je Kurtoa bez problema odbranio.Onda su Brazilci trazili dva penala.Jednom je Nejmar simulirao kao po obicaju, dok je drugi put Zezus pao preko KOmpanija.Cini se da je Mazic oba puta dobro procenio i da nije bilo penala za Brazil ni u jednoj od dve sporne.U 61.minutu moglo je sve da bude reseno.Ocajni Fernandinjo jos jednom gresi, Čadli stize do lopte, dodaje do De Brujnea, ovaj pronalazi Edena Azara koji ulazi u sesnaesterac, uspeva da sutira malo iskosa sa leve strane, ali lopta odlazi pokraj desne stative.Da je Azar postigao gol, prica bi bila gotova.U 72.minutu Daglas Kosta je pucao sa distance, ali dobro postavljeni Kurtoa brani njegov sut.U 75.minutu novi prodor Daglasa Koste po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, sutira, ali opet se isprecio Kurtoa.Nije uspeo jedan igrac Brazila da ubaci loptu u mrezu posle odbitka.U 76.minutu gol za Brazil.Kutinjo je sjajno centrirao, skocio Renato Augusto i pogodio desni ugao gola Kurtoe.Svemoguci Kurtoa nije mogao ovoga puta da odbrani.2:1!!!Ocekivala nas je drama je u finisu meca.Imao je Brazil u sledecih pet minuta dve kolosalne sanse da stigne do izjednacenja.Mozda bi gledali novi klasik na SP, ali ipak nije bilo nista od toga, na zalost svih ljubitelja fudbala.U 80.minutu Renato Augusto je imao otvoren prostor kroz sredinu odbrane Belgije, pucao sa ruba sesnaesetrca, ali je lopta prohujala pored leve stative.U 83.minutu Nejmar je prosao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu sesnaesterca, loptu sacekao Kutinjo i iz ciste situacije sutirao neprecizno pored gola.Velika sansa otisla je u nepovrat.U 90.minutu Nejmar opet trazi penal posle blagog kontakta sa Vertongenom, ali je Mazic samo odmahnuo rukom.U 94.minutu poslednja sansa za Brazil na utakmici.Daglas Kosta je prosao po desnoj strani, dodao u sredinu do Nejmara, ovaj raspalio sa oko 20 metara, ali Kurtoa je iz raslji spasao da lopta ne udje u gol.Brazil je samo dobio korner, tako da je otisla poslednja sansa da cemo gledati produzetke.Belgija je zasluzeno pobedila i ocekuje ih komsijski duel u polufinalu sa Francuskom.Nadamo se jos jednom sjajnom duelu.