FUDBAL -  SP 2018

OSMINA FINALA

FRANCUSKA - ARGENTINA        4 : 3

1:0  Griezmann ( penal )    13.minut        1:1  Di Maria            41.minut
2:2  Pavard                          57.minut        1:2  Mercado           48.minut
3:2  Mbappe                         64.minut       4:3   Aguero         90+3.minut
4:2  Mbappe                         68.minut

Francuska u četvrtfinalu SP u Rusiji!!!
Kakav meč u Kazanju!!!
U sjajnom meču, pravom klasiku Mundijala, Trikolori posle preokreta slavili veliki trijumf!!!
Sjajni Kilijan Mbape odveo svoj tim u četvrtfinale, prikazavši briljantnu partiju!!!
Mbape postigao dva gola i penal nad njim našravljen, kada je uzeo loptu na 30 metara na svojoj polovini i nanizao većinu igrača Gaučosa!!!
Lionel Mesi više neće moći da sanja san da će osvojiti SP, pošto ga nikad neće osvojiti!!!
Ostaće mu titula da je najveći igrač svih vremena koji nema nijedan trofej sa reprezentacijom!!!
Kakva je atmosfera bila u timu, bolje nisu ni mogli da prodju!!!
Najzaslužniji za lošu atmosferu bio je upravo Mesi, pa njemu pripadaju i najveće zasluge za ispadanje Argentine!!!
Na klipu sedeli Iguain,Dibala i Aguero, dok nisu ni pozvani Peroti,Ikardi,Romero i Pastore!!!
U timu igrali Mesijevi prijatelji Pavon,Meza,Taljafiko!!!

U Kazanju videli smo jednu od najlepsih meceva na SP svih vremena.Francuska je pobedila Argentinu sa 4:3, pa će zasluzeno igrati u ćčetvrtfinalu, u pravom klasiku sampionata.Trikolori su bili bolji, zasluzeno su pobedili, dok Mesiju i drugovima ostaje da tuguju zbog ispadanja sa turnira, koji je bio i vise nego zasluzen, jer i dovde dokle su dogutrali Gaučosi je maksimum, posto vlada haos u timu.Selektor Horhe Sampaoli je dozvolio Mesiju i Maskeranu da mu se mesaju u posao, nije imao autoritet nad timom.Kada se tako postave stvari, jedino sta moze da im se desi je da ispadnu mnogo pre vremena nego sto su ocekivali.Mesi tako nece osvojiti nijednu titulu sa reprezentacijom, posto ce se mozda povuci, posto zeli da vlada nad timom, onda dolazi do lomova i jako utice na tim.Stavlja sebe ispred tima i to nikad nece moci da izadje na dobro.As Barselone blista u klubu, ali u reprezentaciji kad igra kao da ne zna ni zasto je dosao ni zbog je dosao da igra.U Argentini nisu pozvani Ikardi,Peroti,Pastore.Dok igraju Mesijevi prijatelji Taljafiko,Meza,Pavon,Akunja,Perez.Sa takvim stavom ne moze se nista uraditi.Selektor bez autoriteta, Mesi o svemu odlucuje, posto je sve pogresno, onda im se ovo desi.Mesi lose utice na ekipu i vidi se da tu nema hemije.Ovo je 4.SP na kome igra i nije pruzio nijednu briljantnu partiju.Igraju oni koji nisu dostojni dresa Argentine, ili sede na klupi ili nisu uopste pozvani, oni koji imaju kvalitet.Ali to ne odgovara Mesiju.Zato su tako prosli.Tako se Mesi oprasta na najruzniji nacin od dresa reprezentacije.Sa druge strane Francuzi su sve odusevili sa igrom i mogli su da slave ubedljiviju pobedu.Na kraju je cak moglo da se desi da Argentina nezasluzeno izbori produzetke, ali nisu se snasli u kaznenom prostoru.Briljirao je Kilijan Mbape koji je sa dva lepa gola resio utakmicu.Posebno ce se pamtiti njegov prodor kod prvog gola i penala koji je izborio, kada je uzeo loptu na 30 metara od svog gola, nanizao maltene vecinu igraca Argentine, usao u sesnaesterac gde je oboren, pa je najzasluzniji za vodjstvo svog tima, jer je penal realizovao Grizman.Da ćemo gledati sjajan meč pokazao je uvodni deo meča.U 9.minutu Mbape je prodirao, ali je fauliran, pa je sudija iz Irana Fagani dosudio prekrsaj za Francusku na oko 20 metara od gola.Loptu je Namesti Antoan Grizman i pogodio prečku.Ipak koji minut kasnije, u 14.minutu Francvuska vodi.Ever Banega je lose primio loptu pred sesnaestercem Trikolora, loptu uzeo Mbape na nekih 30 metara od scvog gola, nanizao vecinu igraca Argentine, stustio se prema kaznenom prostoru, usao unutra i oborio ga je Markos Roho, pa je sudija dosudio penal za Francusku.Grizman je sigurno izveo najstrozu kaznu.1:0!!!U 18.minutu opet Mbape stvara problema odbrani Gaučosa, pa ga ovi ruse na ivici sesnaesterca.Pogba uzima loptu, ali iz lepe pozicije pucao je visoko preko gola.U 26.minutu opasan napad Francuza po desnoj strani, gde je Pogba proigrao Grizmana, ovaj ubacio pred peterac, ali je golman Armani uhvatio loptu i otklonio opasnost po svoj gol.U 41.minutu divan gol Anhela Di Marije.Kombinovali su Gaučosi na levoj strani, Pavon dodao do Banege, ovaj produzio u sredinu do Di Marije, ovaj raspalio sa preko 25 metara i pogodio desni ugao Lorisa.1:1!!!Odlican mec i neresenim rezultatom je zavrseno prvo poluvreme.U drugom se ocekivalo piuno vatre.U 48.minutu Argentina na iznenadjenje mnogih vodi.Di Marija je iznudio faul na levoj strani.Banega iz slobodnjaka ubacio loptu u sesnaesterac, lopta preletela sve igrace, dosla do Mesija na drugoj strani, ovaj usao u kazneni prostor, pucao prema golu, lopta na putu prema golu zakacila Merkada i usla u mrezu.1:2!!!U 56.minutu Facio je pogresio i pokupio loptu ispred golmana Armanija, tu u blizini bio Grizman, ali lose je zahvatio loptu, pa nije pogodio mrezu.Samo minut kasnije izjednacenje.Po levoj strani je isla akcija Francuza, Kante je dodao do Lukasa Hernandeza, ovaj ubacio loptu u sesnaesterac koja je preletela sve igrace, na nekih 17 metara je zahvatio Benžamin Pavar i sjajnim sutem pogodio suprotan levi gornji ugao Armanija.2:2!!!Sjajan gol i velika radost Galskih petlova.Argentinu je ovaj gol skroz sokirao, pa nisu mogli se sastave narednih deset minuta, sto je sjajna Francuska kaznila da resi mec.U 64.minutu opet je Hernandez ubacio loptu u kazneni prostor, Matuidi pucao prema golu sa nekih 10 metara, ali mu je sut izblokiran, lopta dosla do Mbapea, koji sjajnim driblingom vara tri igraca Argentine, izlazi sam pred Armanija i pogadja po sredini gola.3:2!!!Samo cetiri minuta kasnije potpun nokaut.Kakva akcija Francuza, prava školska.Lopta je krenula od Lorisa, na sredini terena je dosla do Grizmana koji je prosledio do Matuidija, ovaj dodao do Žirua koji je proigrao na drugoj strani Mbapea, koji se stustio u kazneni prostor i plasirao loptu pored Armanija.4:2!!!U 71.minutu mogli su Trikolori da potpuno nokautiraju Argentince.Lopta je dosla do Zirua, ovaj usao u kazneni prostor, izasao sam pred Armanijem, ali je otisao suvise levo, pa je pucao neprecizno u spoljni deo mreze.U 73.minutu novi opasan napad Francuza.Kante je pronasao Mbapea, ovaj bio blizu sesnaesterca, pokusao iz prve da pronadje samog Grizmana na drugoj strani, ali je njegov pas bio neprecizan, pa je velika sansa propala.U 85.minutu konacno smo nesto videli i od Mesija.Lepo je prosao tri igraca, usao u sesnaesterac, dodao na 10 metara do gola i bio pred Lorisom, ali je njegov sut desnom slabijom nogom zavrsio pravo u narucju golmana Francuza.U 93.minutu gol za Argantinu i tračak nade.Mesi je sjajno centrirao u srce kaznenog prostora, sjajno skocio Serhio Aguero i glacvom pogodio levi ugao.4:3!!!Malo je vremena ostalo do kraja, ali zapretila je Argentina jos jednom opasno po poslednji put na turniru.Argentina je krenula u poslednji napad, na levoj strani kombinovali Aguero i Di Marija, Aguero dodao do Meze, ovaj na levoj strani centrirao u sesnaesterac, ne bas najbolje prema Di Mariji koji ne prihvata loptu kako treba i njegov sut odlazi dosta neprecizno i sansa je propala da gledamo produzetke, koji ne bi bili zasluzeni po svemu prikazanom na mecu, jer je Francuska bila bolja rival.Ali fudbal je to i nikad se ne zna sta bi bilo u dodatnih pola sata, posto je selektor Didije Dešan izmenio Grizmana i Mbapea.Ipak ovako Francuska ce igrati u cetvrtfinalu i ako nastavi sa ovakvim igrama moze daleko da dogura na Mundijalu.

URUGVAJ - PORTUGALIJA        2 : 1

1:0  Cavani          7.minut         1:1  Pepe      55.minut
2:1  Cavani        62.minut

Urugvaj pobedio Portugaliju i plasirao se u četvrtfinale SP!!!
Još jedan dobar meč u nokaut fazi, Urusi slavili zahvaljujući odličnom igrom u odbrani!!!
Sjajni Edinson Kavani sa dva sjajna gola rešio meč!!!
Ipak glavobolje za Uruse posto je Kavani morao da izadje zbog povrede u 71.minutu!!!
Portugalija važeći evropski šampion ispala odmah u nokaut fazi!!!
Kristijano Ronaldo ispao sa SP, kao i Lionel Mesi!!!
U četvrtfinalu Urugvaj će igrati sa Francuskom!!!

Urugvaj je u Sočiju na Fišt Olimpik stadionu savladao Portugaliju sa 2:1, posle velike borbe tokom svih 90 minuta igre.Urusi su slavili zahvaljujuci odlicnoj postavci u odbrani, kojom je komandovao sjajni Dijego Godin, mada nista manji ucinak nije imao njegov saigrac u Atletiku, Hose Marija Himenez.Takodje su i svi ostali dali pun doprinos pobedi.Naravno izdvaja se sjajan tandem u napadu Luis Suares-Edinson Kavani.Blistao je Kavani i sa dva majstorska gola doneo trijumf svom timu.Medjutim zbog njega bice velikih glavobolja u timu Urugvaja, jer je Kavani izasao zbog povrede u 71.minutu.Videcemo da li ce biti spreman za mec cetvrtfinala sa Francuskom.To ce biti najvaznije za Urugvaj posto je on jedan od glavnih igraca, na kome se bazira igra Urusa.Portugalija je ispala sa SP posle osvajanja titule sampiona Evrope.Kristijano Ronaldo je kao i Lionel Mesi ispao sa Mundijala, mnogo ranije nego sto su obojica ocekivali.Ronaldo zavrsava turnir sa 4 gola, dok je Mesi postigao 1 gol.Ronaldo nije blistao na ovom turniru, nije pokazao mnogo toga ni u mecu osmine finala sa selekcijom Urugvaja.Ali Mesi je odigrao jos gore, pa bar sa te strane moze da bude zadovoljniji.Doduse Portugalija je prosla svoj zenit i maksimum dostigla pre dve godine na EURO kada su osvojili titulu, dok je kod Argentine potpuno druga prica, jer Mesi odlucuje o svemu, bira ko moze, a ko ne moze da igra.Isao je na titulu, ali zbog postavljenih stvari, Gaučosi nisu imali cemu da se nadaju.Nismo videli neku lepu utakmicu, ali je bila itekako zanimljiva i žustra sa obe strane.U 6.minutu prva pretnja Portugala, Bernando Silva je dodao Ronaldu, ovaj raspalio po lopti sa oko 18 metara, ali je Muslera odbranio.U 7.minutu Urusi vode.Sjajna akcija koju je zapoceo Kavani koji dubinskom loptom pronalazi Suareza na drugoj levoj strani, ovaj ubacio loptu u sesnaeseterac, sjajno pratio Kavani i glavom zakucao loptu u mrezu.1:0!!!Povukao se Urugvaj, umrtvio igru i cuvao prednost.Portugalija jalovo napadala, gotovo potpuno bezopasna u prvom delu.U 11.minutu Bernando Silva je centrirao u kazneni prostor, tamo je zahvatio Hoze Fonte, ali je sutirao dosta neprecizno.U 14.minutu Suarez ima sansu, ali njegov udarac iskosa sa desne strane, unutar sesnaesterca je izblokiran.U 22.minutu dobar udarac Suareza iz slobodnjaka, ali je Rui Patricio odbranio.U 31.minutu slobodan udarac sa oko 25 metara za Portugal, ali je udarac Ronalda zavrsio na zivom zidu.Do kraja poluvremena Portugalija je pokusavala, ali njeni napadi su zaustavljani od strane odlicno postavljene odbrane Urugvaja.Ipak u 55.minutu Portugalija dolazi do izjednacenja.Žoao Mario je izveo korner sa leve strane, dodao blizu korner zastavice Rafaelu Gereiru, ovaj ubacio u srce sesnaesterca, tamo je zahvatio Pepe i pogodio gol.1:1!!!U 62.minutu novo vodjstvo za Urugvaj, pomalo i neocekivano.Rodrigo Bentankur je dodao loptu do Kavanija, ovaj dosao blizu sesnaesterca, sutirao i pogodio donji desni ugao, lose postavljenog Patricija, koji je bio vise na levoj strani gola, sto je bilo kobno.2:1!!!Navigatori su se onda potpuno otvorili.Bilo je puno prostora za napade Urusa, ali ih je omela povreda Kavanija, koji je morao da izadje zbog povrede u 71.minutu.Maltene u istom minutu najbolju sansu imao je Bernardo Silva, koji je faulirao Musleru, koji je imao loptu na ruci, prakticno mu izbio loptu iz ruku, ali je njegov sut otisao preko gola sa oko 15 metara.U 77.minutu Kvarežma je centrirao u kazneni prostor, lopta preletela sve igrace, na drugoj stativi bio Rafael Gereiro, ali je njegov sut glavom bio dosta neprecizan.Napadao je Portugal, imali su silne centarsuteve u sesnaesterac, ali je odbrana Urugvaja sve cistila, predvodjena Godinom i Himenezom.Zaista je bilo nekoliko opasnih centarsuteva, ali nijedan nije mogao da stvori sansu i gol.U 92.minutu kontra Urugvaja, Suarez je bio na desnoj strani, ubacio u sesnaesterac, ali je Kristijan Rodrigez lose zahvatio loptu i sansa je propala.U 95.minutu Rikardo Kvarežma je imao poslednju sansu, posto je primio loptu u kaznenom prostoru, sutirao, ali je bio malo iskosa sa desne strane, pa je Muslera odbranio i poslao loptu u korner.Iz kornera nije se nista dogodilo znacajno, pa ce Urusi u cetvrtifinae.Tamo ih ceka Francuska.Nece im biti lako, ali ako se oporavi Kavani, Urusi opet nece biti autsajderi u tom mecu.