ŠPANIJA ŠAMPION EVROPE!!!
Crvena furija postala najbolja na Starom kontinentu po 1.put u istoriji!!!
Posle cetiri izgubljena finala na EP, konacno slavili u finalu!!!
Sa druge strane Svedjani izgubili prvo finale posle cetiri dobijena na EP!!!
Spanija sjajnom igrom u drugom delu kada su napravili seriju 13:3 i od 12:14 dosli do 25:17 prosto razneli Svedjane!!!
Svedjani postigli samo jedan gol u prvih 15 minuta drugog dela, pa je poraz bio neminovan!!!
Sjajno za Spance branio Arpad Šterbik nekada golman reprezentacije Srbije!!!
U utesnom mecu za bronzu, jer su svi mislili da ce bas oni igrati finale, Francuska pobedila Dansku i uzela bar bronzu!!!

ŠPANIJA JE ŠAMPION EVROPE!!!Crvena furija je u finalu 13.EP koje se odrzava u Hrvatskoj u finalu pobedila Švedsku posle bolje igre u drugom poluvremenu.Sjajno je branio Arpad Sterbik u drugom delu zabelezivsi cak osam odbrana u tom delu i bio jedan od najzasluznijih za trijumf Spanaca, koji su igrali sjajnu odbranu u drugom dfelu, neki strucnjaci su rekli da je ovo bila najbolja odbrana koju je jedan tim igrao ikada na nekom sampionatu.Svedska je osvojila prvu medalju na EP posle ravno 16 godina i 2002.godine, kada su osvojili zlato.Od tada Svedska nije imala medalja sa EP.Poklekli su u finalu tj u drugom delu, posle vodjstva u prvom poluvremenu.POsle egala i igranja gol za gol do 9.minuta i rezultata 4:4, Svedska je serijom 3:0 u 12.minutu dosla do osetnijeg egala od +3(7:4).Vane sa dva gola Svedjanima donosi lepu prednost.U kontri Svedska je mogla do 8:4, ali promasili su kontru.U 16.minutu meca sjajni golman Svedjana Apelgrin ima cak 7 odbrana.U 16.minutu Raul Entrerios i Sole smanjuju na -1(6:7), ali opet Vane donosi +3(9:6) za Vikinge.Igrao se 16.minut.U 20.minutu golom NIklasa Ekberga Svedska vodi sa 10:7.U 22.minutu Spanija je opet na -1(9:10).Golove su dali Aleks Dujsebajev i Arino.Onda u 26.minutu golovima Arnesona i Nilsena Svedska ima opet +3(12:9).Ipak samo minut kasnije Sole sa dva gola opet vraca Crvenu furiju u igru i opet je samo -1(11:12).Sa dva sjajna gola Zahrisona i Gotfridsona, Svedska opet ima +3(14:11).Sve po istoj matrici u prvom delu.Svedska povede sa tri razlike, Spanija smanji na minus 1 i tako ukrug.Na 30 sekundi pre poluvremena Figueras je smanjio na 14:12.Svedska je imala napad opet za plus 3, ali ga nisu iskoristili.Onda odmah na pocetku drugog dela, Spanija preuzima konce igre u svoje ruke.Arino i Balaguer su za manje od dve minute izjednscili rezultat na 14:14.U 34.minutu Spanija opet prednost posle pocetka meca i vodi sa 15:14.Onda u 36.minutu opet Balaguer za 16:14.Tek u 39.minutu Svedska postize prvi gol u drugom delu preko Zahrisona i smanjuje na 16:15, ali Entrerios i Arino u 41.minutu donose lepih +3(18:15).U 43.minutu cini se da Spanija ide ka pobedi i prvom zlatu.Sa dva gola Balaguer donosi velikih 20:15.U 46.minutu Henongson je smanjio na 20:16, sto je bio tek drugi gol za Vikinge u drugom delu.U tih prvih 15 minuta igre izgubili su zlato.Medjutim samo minut kasnije Entrerios i Dujsebajev povisuju na 22:16.Bilo je minut kssnije i ogromnih +7(23:16).U 52.minutu Spanija je vodila sa 25:17 i prica je bila gotova.Do kraja su Svedjani samo malo ublazili poraz.Smanjili su na sest razlike jer Spanija vise nije igrala odbranu i za osam minuta po0stigli su cak sest golova, posto su ovi vec slavili zlato, dok su u prvih 22 minuta drugog dela dali samo tri gola.Kod Spanaca su Feran Sole(sut 5-6) i David Baraguer(sut 5-6) dali po 5 golova, dok su Raul Entrerios(sut 4-9),Aleks Dujsebajev(4-8) i Aitor Arino(sut 4-5) dali po 4.Arpad Sterbik imao je 8 odbrana sve u drugom delu, dok je Rodrigo Korales imao 3 odbrane.Kod Svedjana Jepser Nilsen(sut 5-7) je dao 5 golova, dok je Niklas Edberg(sut 4-7) dao 4 gola.MIkael Apelgrin imao je 15 odbrana.Podbacio je Dzim Gotfridson MVP sampionata sa samo dva gola(sut 2-4).Matijas Zahrison dao je 3 gola(sut 3-7).Ocajan dan imao je LInus Arneson sa samo jednim golom(sut 1-5).U mecu za bronzu Francuska je srusila Dansku i vratila se se bar jednom medaljom.Francuska je brzo povela sa 3:1, ali je u 9.minutu Danska imala +2(8:6).Golovima Lindberga i Zaharijesena Danska je vodila prvo 9:7, pa 10:8.Ali posle izjednacenja od 11:11, Karabatic je sa dva gola doneo vodjstvo Francuzima od 13:11.Francuska je u finisu prvog dela dosla do +4(16:12), da bi poluvremene bilo okoncano rezultatom od 17:14 za Trikolore.Golovima Karabatica i Porta Francuska je vodila na pocetku drugog dela sa 19:15, posto je Lauge dao gol za Dansku.Abalo i Karabatic daju po jedan gol za novo lepo vodjstvo do 21:17.Smanjuje Lindberg u 38.minutu na 21:18.Do 24:21, Francuska je odrzavala 3-4 gola, onda su Danci smanjili na 24:22.U poslednjih deset minuta do kraja meca, Francuska je usl sa prednoscu od 28:24, onda je Lindberg dao dva gola za -2(28:26).Onda su Danci imali kontru, LIndberg je dao gol, ali su sudije ponistile zbog koraka danskog igraca, iako koraci nisu bili, cak je jedan Francuz bio u golmanskom prostoru.Onda je karabatic dao dva sjajna gola, Francuska je otisla na 31:27 i sve je bilo reseno.Trikolori idu kuci sa medaljom oko vrata.Kod Francuza Nikola Karabatic je dao 9 golova(sut 9-11), dok su Kentin Mae(sut 5-7),Sedrik Soraindo(sut 5-8) i Luk Abalo(sut 5-7) dali po 5.Valentin Porte dao je 4(sut 4-5).Kod Danaca Hans Lindberg je dao 12 golova( sut 12-14), dok su Kasper Mortensen(sut 4-5) i Smit Lauge(sut 4-8) dali po 4.Potpuno je zakazao Mikel Hansen koji je dao samo 2 gola(sut ocajan 2-7).Kod Francuza Dumolin je imao 8 odbrana i 1 sedmerac, dok je kod Danaca Landin imao 2 odbrane.U losem izdanju danskih golmana treba traziti uzroke poraza.Sledece EP odrzace se 2020.godini u Austriji,Norveskoj i Svedskoj gde ce se odrzati zavrsnica.