1.KOLO - NORVEŠKA - SRBIJA          32 : 27
2.KOLO - FRANCUSKA - SRBIJA        39 : 30
3.KOLO - BELORUSIJA - SRBIJA        32 : 27

Srbija neslavno sa tri poraza zavrsila učešće na EP u Hrvatskoj!!!
Iako smo rezultatski lose prosli, jedina dobra stvar sto su ove tri dodatne utakmice dobra skola za nase mladje igrace!!!
Srbija na kraju zauzela 12.mesto, jedina reprezentacija koja nije osvojila ni bod u drugoj fazi!!!
Debakl i šok za domaćina!!!
Hrvatska ispala i neće igrati u polufinalu!!!
U odlučujućem meču Kockasti u paklu Zagrebačke arene pred 15 000 ljudi poraženi od Francuza kojima meč ništa nije značio pošto su se plasirali dalje!!!
Kockasti bez najboljeg igrača Domagoja Duvnjaka izgoreli protiv Francuza koji su drugo poluvreme odmarali glavne igrace pred odlucujuce bitke na EP!!!
Hrvatska ispala za jedan gol posto u trouglu Švedska ima bolju gol razliku za jedan gol!!!
Španija u odlucujucem mecu pobedila Nemačku i ide u borbu za medalju!!!
Danska kolo pre kraja suvereno se plasirala u polufinale!!!

Srbija neslavno zavrsila učešće na EP u Hrvatskoj posto je zavrsila takmicenje sa sva tri poraza.Zauzeli smo 12.mesto i jedini smo bez osvojenog boda u drugoj fazi takmicenja.Jesmo se u neku ruku obrukali, igramo staromodno, ne mozemo da se naviknemo na nova pravila i brzi centar, pa vlada totalna konfuzija u igri naseg tima.RSS je dosta los i sve lose potice od njega, nemamo jasnu koncepciju i prakticno rukomet ce kod nas ako se ovako nastavi doci na amaterski nivo.Jesu Francuska i Norveska prejaki za nas, ali protiv Belorusije se moralo igrati za cast, a ne jedva cekati da se zavrsi sampionat bez ikakve zelje za boljim rezultatom.Cak je prvo poluvreme protiv Norveske bilo najbolje jer smo imali egal(17:17).POcetkom drugog dela smo poveli 18:17 i onda raspad.Norveska je serijom 5:0, preokrenula na 22:18 i vise nije dovodila njena pobeda u pitanje.Razlika je cak skocila na +7(31:24), pa smo jos i dobro prosli, nismo uspeli da spustimo razliku na ispod -3(23:26), pa je poraz bio neminovan.Protiv Francuske otpor samo prvih petnaestak minuta.Vodili smo sa 6:4 i 7:6, ali od tog trenutka postoji smao jedan tim i najbolji tim u poslednjoj deceniji u laganom ritmu belezi rutinsku pobedu.Prvo su preokrenuli na 10:7, onda i na 17:10, prvo poluvreme zavrseno rezultatom 19:12 za Trikolore, pa je drugi deo bio formalnost.Konstantna razlika od sedam ili osam golova razlike, samo pocetkom drugog dela bilo je -(19:13).U finisu meca imali su Francuzi +11(38:27), pa smo malo ublazili poraz.Protiv Belorusije u 3.kolu ocekivao se bolji rezultat i igra koja je izostala.Jos jedna slaba igra naseg tima i siguran poraz, pa pobeda Belorusije nije nijednog trenutka dolazila u pitanje.Samo dva izjednacenja od 1:1 i 3:3 i to je sve.Kad smo imali sansu da se priblizimo ili smo promasivali zicere ili gubili lopte ili promasili sedmerac.Za nas je potpuno bio neprobojan golman Belorusije Vjačislav Sadlacenka sa 22 odbrane od cega je imao cak 15 odbrana u prvom poluvremenu.Vrlo brzo su Belorusi poveli sa 6:3, onda su imali +5(10:5), pred kraj poluvremena i +6(15:9).Poluvreme je zavrseno rezultatom 16:11 za naseg protivnika.Dobro smo poceli durgi deo i smanjili na 17:14.Onda trenutak odluke na mecu.Bogdan Radivojevic je imao sedmerac ali je pormasio i umesto da bude -2, bilo je ocas posla -4.Odlepila se Belorusija opet na +5(20:15).U 48.minutu biulo je 26:20.Do kraja meca nismo ugrozili Belorusiju, vodili su konstantno +5 ili +6 i u laganom ritmu zabelezili pobedu.Jedina dobra stvar sto cemo biti nosioci na zrebu za baraz za SP, pa nam moze pasti neka slabija ekipa.Sad o onima koji nastavljaju takmicenje na EP i idu u borbu za medalje.Domacin selekcija Hrvatske koja je puno polagala nade u ovaj sampionat da ce se konacno domoci zlata sa EP koji joj fali u kolekciji, ispala je i nece igrati u polufinalu.Kockastima je bio dovoljan bod protiv Francuza da bi igrali u polufinalu.Pre meca Hrvatska-Francuska igrali su Norveska i Svedska u kojem je Norveska slavila sa 28:25.Da je Norveska slavila sa četiri gola razlike onda bi Hrvatska isla u polufinale.Ovako morala je da odigra nereseno protiv nezainteresovanih Francuza, ali ona to nije uspela pa je ispala za jedan gol.U trouglu izmedju Hrvatske,Norveske i Svedske sva tri tima imaju po 2 boda, pa je odlucivala gol razlika.Svedska ima u trouglu (+1), Hrvatska ima 0, dok Norveska ima -(1).Norveskoj je trebalo pet razlike da slavi da bi igrala u polufinalu.Nije to ostvarila.Istina celu utakmicu je vodila protiv Svedske.Svedska je imala samo vodjstvo od 1:0 i 5:4.Sve ostalo islo je na vodenicu Norvezanana, ali nisu imali veliku prednost, vec je ona iznosila izmedju 1-2 razlike.Tek u finisu dosla je Norveska do +3, Svedska imala napad, ali je sjajni Bergerud odbranio koji je imao preko 20 odbrana.Norveska je imala napad, ali je ostalo samo par sekundi, ipak svedski igrac je grubo startovao na igraca Norveske ali makedonske sudije Načevski i Nikolov nisu svirali sedmerac za Norvesku zbog grubog faula, jer imaju pravo na to ako se faul desi u poslednjih sekundi.Mozda bi bilo ono favorizuje se domacin da prodje, njima ionako nista ne znaci, ali ipak sviranje takvog faula za sedmerac izazvalo bi novu kontorverzu, jer su sudije i sudijska organizacija EHF vec na udaru zbog svega sto se dogadalo sa slucajem Slovenija.Onda je naravno odlucivao mec izmedju Hrvatske i Francuske u kojem su Francuzi slavili(30:27).Francuska je pobedom Norveske otisla u polufinale i nije joj nista znacio mec sa Kaubojima.Drugo poluvreme odmarali su Karabatic,Soraindo,Gigu,Abalo, ali Hrvatima nista to nije znacilo.Doziveli su totalni šok i debakl na domacem terenu usred Zagreba.Pred 15 000 ljudi u pravom grotlu izgoreli su domaci igraci, a ne protivnik kako se ocekivalo.Izuzetno su bili optereceni uspehom i euforija ih je unistila.Kako su igrali prvo poluvreme kao da su dresove obukli igraci Srbije.Imali su cak 8 izgubljenih lopti, pola poluvremena ako ne i vise igrali su bez golmana, jer je ulazio sedmi igrac, pa su ih Francuzi busili pucajuci na prazan gol, potignuvsi 5 golova na taj nacin.Ipak dobro su poceli, euforija je vladala Arenom.Vodila je Hrvatska (1:0,2:1,3:2).Ali Francuzi preokrecu i vode sa 5:3 golom Dipande u 8.minutu.Ali vec u 10.minutu golom Čupića Hrvatska vodi sa 6:5.Poslednje vodjstvo domaci su imali u 11.minutu kada je pogodio Štrlek za 7:6.Ali onda krece serija Trikolora.Serijom 4:0 vode sa 10:7.Pogadjali su redom Gigu,Karabatic,Mae, pa opet Gigu.Ali za minutu Hrvatska smanjuje na 10:9 golovima Čupića i Mamića.U 20.minutu bilo je 12:11 za Francusku.U 24.minutu Francuska vodi sa 14:10.Cak tri gola zaredom postigao je sjajni Nedim Remili.Onda se Červar kocka, Francuzi postizu dva gola kada je golman Hrvata bio izvan terena.Golove na prazan gol dali su Porte i Gigu za ogromnih 18:12.Poluvreme je zavrseno je vodjstvom Trikolora 19:13.Pocetak drugog dela nije nagovestavalo da moze doci do drame, ali ona je mogla da dodje, ali se ipak nije dogodila.U 33.minutu 20:14.Po gol Mamica i Remilija.Francuska odrzava 5-6 razlike.Gogu za 15:21, pa Luka Stepančić za 16:21.U 40.minutu golom Abaloa Francuzi opet imaju velikih 17:23.U 42.minutu Strlek smanjuje na -4(24:20).Ali opet sjajni Remili za 25:20, koji je retko ulazio u drugom delu.U 49.minutu Strlek u kontri smanjuje na 25:22.Onda Luka Karabatic odmah uzvraca za 26:22.Na nesto malo vise od deset minuta do kraja cinilo se da Francuska lako privodi posao kraju.Ali Hrvatska konacno bar pet minuta deluje kao ozbiljan tim.U 52.minutu Marko Kopljar smanjuje na 26:23, onda Cupic pogadja sedmerac za 24:26.U 53.minutu konacno Luka Cindric pogadja za gol zaostatka)25:26).Ali onda Luka Karabatić.Ipak pre njega Lagard pogadja sa devet metara za 27:25.Onda Musa primasuje zicer, posto sjajni Žerar sjajno brani.U 56.minutu Luka Karabatic pogadja iz teske pozicije za +3(28:25).Kopljar je odmah smanjio na 28:26.Onda Kopljar pogadja golmana Francuske u nogu i Trikolori su blizu pobede na nesto malo vise od dva minuta pre kraja.Onda je Luka Karabatic pogodio gol za ++(29:26), na nesto malo vise od dva minuta do kraja.Marino Maric daje gol na 1,45 do kraja meca.Francuska ima loptu, Dik Mem pogadja stativu i Hrvatska ima sansu.Ali Mandalinic na nesto manje od minute do kraja pogadja opet golmana.Na 30 sekundi do kraja Mae je pogodio za konacnih 30:27.Tako su Francuzi ostavili u suzama celu Arenu u Zagrebu.Kod Hrvata Manuel Strlek doa je 6 golova, dok su Ivan Čupić i Marko Mamić dali po 5, Marko Kopljar dao je 4.Kod Francuza Nedim Remili dao je 6,Kentin Mae 5,Mikael Gigu 4.Nikola Karabatić i Luk Abalo imali su manju minutazu.Hrvatima ostaje da tuguju i da se nadaju da ce ih sreca pogledati, ali zaista su sada imali veliku sansu na domacem terenu posto rukomet vazi za domacinski sport gde domacin ostvari uvek istorijske rezultate.Hrvate je skupo kostao poraz od Svedjana.Ispalo je da je onaj gol koji su Svedjani postigli u poslednjim sekundama meca sa Hrvatskom za +4 bio presudan za polufinale.U ostalim rezultatima u ovoj grupi Hrvatska je pobedila Norvesku(32:28).Vodili su Kockasti u ovom mecu od pocetka do kraja, igrali odlicno, u mecu koji su morali dobiti, jer bi vec tada da nisu pobedili bili bi eliminisani.Ali dogodila im se Francuska cetiri dana kasnije.U 1.kolu Hrvatska je teskom mukom dobila autsajdera Belorusiju(25:23).Na manje od dva minuta do kraja Belorusija je imala nereseno 23:23, ali su Kockasti dobili mec na jedvite jade.U vrlo vaznom mecu Francuska je pobedila Svedsku(23:17).Svedska je pobedila Belorusiju(29:20), ispostavilo se da je i to vazna pobeda za njih za polufinale.U Grupi F, Danska je kolo pre kraja posto su se poklopili neki rezultati izvadila vizu za polufinale.Kraljevici su prvo pobedili Sloveniju(31:28).Onda su u derbiju pobedili Nemačku(26:25).U izjednacenom mecu gde je razlika bila uglavnom +1 za jednog ili drugog, Danska je slomila Nemacku tek u finisu.Prvo poluvreme gol za gol.U drugom poluvremenu Nemacka je vodila 17:16.Danska se odlepila 23:20.Kada je Danska povela sa 26:23, cinilo se da mec resen, ali da je malo ostalo jos vremena, Panceri bi mozda stigli do boda i zakomplikovali bi situaciju u grupi.U mecu nevaznom za oba tima Danska je razbila Makedoniju(31:20).U odlucujucem mecu za prolaz u polufinale Spanija je pobedila Nemacku(31:27) i ide u borbu za medalje, iako su pokazali Spanci dosta oscilacija.Posle izjednacenog prvog dela koji je Crvena Furija dobila 14:13, prava rapsodija Spanaca u drugom delu.Pocetkom drugog dela Nemacka je stigla do egala na 15:15, onda Spanci prave seriju neverovatnu za rukomet od 8:0 i vode sa nedostiznih 23:15 i sve je gotovo.Spanija ide u polufinale.Ipak pre toga Spanija je deklasirala Makedoniju(31:20), izgubila od Slovenije(31:26).Taj poraz je nije kostao plasmana u polufinale.Makedonija je imala sansu da dodje u poziciju da se bori za polufinale, ali su izgubili triler od Češke(25:24).Dejan Manaskov je na isteku vremena promasio sedmerac posto je golman Čeha Tomaš Mrkva odbranio njegov sut.Tako su Makedonci izgubili sve sanse za polufinale.Ceska je izgubila prvi mec druge faze od Nemacke(22:19), iako je vodila sa 18:16, ali nije dala gol skoro 12 minuta i sansa je propala, posto je Nemacka povela sa 22:18.Mec poslednjeg kola izmedju Slovenije i Ceske mogao je da zakomplikuje situaciju u grupi, jer da je neko ovde pobedio, sa druge strane da se desio remi izmedju Spanije i Nemacke taj tim bi isao u polufinale.Cesi i Slovenci su igrali nereseno(26:26).Opet povike na sudjenje, posto je Slovenija imala poslednji napad od pet sekundi, na centru je bio grub faul nad Margučem, ali sudije nisu svirale sedmerac, nasta su imali pravo.Pre toga na pet sekundi pre kraja meca, Kasparek je pogodio precku za pobedu Ceha.Nemacka je ispala i nece igrati u polufinalu i razocarala je igrama na EP.Tako ce Evropa dobiti novog rukometnog sampiona, posto su Panceri branili titulu osvojenu pre dve godine u Poljskoj.Hrvatska je skroz razocarala i od njih se ocekivalo da ide do samog kraja.Povreda najboljeg igraca, pritisak domaceg terena potpuno je sputao, pa su doziveli pravi sok usred Zagreba, cemu se sigurno nisu nadali.Norveska jos uvek vazeci vicesampio0n Sveta nece ici u borbu za medalje.Norvezani igraju sjajan rukomet, sigurno ce imati sta da pokazu na narednim sampionatima.Sada im se nisu poklopile neke kockice.Protiv Francuza su odigralo sjajno, vodili ceo mec i izgubili na jednu loptu.Protiv Hrvata golmani nisu imali svoj dan i zabelezili samo 5 odbrana za ceo mec.U derbiju Skandinavije isto nisu imali srece, iako su vodili ceo mec, nisu uspeli da se odlepe, pa nisu uspeli da slave sa pet golova razlike protiv Svedjana, koliko im je bilo potrebno za polufinale.Francuska iako je kod njih nastupila smena generacija to se ne osecs i Trikolori su opet mocni, spremni opet da vladaju svetskim rukometom.Dik Mem ima samo 20 godina, mogao bi da bude naslednik Nikole Karabatica.danska donbra ali je iznenadila porazom od Ceske, koji je mogao da je skupo kosta.Spanija igrala od sjaja do ocaja, ali ipak pokazala kvalitet za visok plasman.Češka najprijatnije iznenadjenje turnira i sasvim zasluzeno igrace za 5.mesto sa Hrvatskom.Slovenija pokradena od sudija gotovo ceo turnir.To se nije skoro desilo da se konstantno potkrada jedna ekipa.Mada mozda su i sami krivi posto su poceli nevidjenu hajku na EHF.Makedonija se dobro drzala dok je imala snage i dok se nije povreio njihov najbolji igrac Kiril Lazarov.To se desilo u 8.minutu 1.kola druge faze sa Spanijom.Do tada Makedonija bila kandidat za polufinale.Tako cemo u polufinalu gledati duele izmedju Danske i Svedske i Francuske i Spanije.Ti mecevi su u petak.Uzivajmo u sjajnom rukometu do kraja EP.Francuska deluje kao apsolutni favorit.Mozda Danska moze da pomrsi racune, ali bice jako tesko, jer Francuska deluje opet kao masina.