POLUFINALE

NEMAČKA - SRBIJA      3 : 2 ( 24 : 26 ; 15 : 25 ; 25 : 18 ; 27 : 25 ; 15 : 13 )
RUSIJA - BELGIJA        3 : 0 ( 25 : 14 ; 25 : 17 ; 25 : 17 )

Srbija ispala u polufinalu EP!!!
Orlovi vodili sa 2:0 u setovima i imali dve meč lopte u četvrtom setu i sve prokockali!!!
Cak nam nije bilo dovoljna prednost ni 10:8 u petom setu da slavimo pobedu!!!
U borbi za bronzu sutra sa Belgijom!!!
Nemačka posle 1993.godine prvi put stigla do polufinala i stigla do medalje!!!
Sjajni Djerdj Grozer srusio nas tim!!!
Neverovatan preokret Nemaca i zasluzen trijumf!!!

Srbija je ispala u polufinalu 30.EP koje se odrzava u Krakovu u Poljskoj posto je izgubila sa 3:2 u setovima od Nemacke.Neverovatno sta su prokockali nasi momci protiv Nemaca.Imali su vodjstvo od 2:0 u setovima i dve mec lopte u finisu cetvrtog seta, ali nista nisu uspeli da iskoriste.Tako je Nemacka posle 24 godine i prvog polufinala uspela da se plasira u finale.Odlicno su nasi poceli mec i jako dobro igrali u prvom setu.Nasi su poveli sa 5:3, pa sa 10:7.Nastavili smo sa sjajnom igrom i poveli sa 17:10.Medjutim Nemci se vracaju i smanjuju na 20:19.Panceri stizu do 23:23, igra se poen za poen, blokom Srecka Lisinca vodimo sa 1:0 u setovima.Drugi set poceli smo isto jako dobro.Na prvi tehnicki tajm-aut odlazimo sa vodjstvom od 8:5, nedugo zatim bilo je 10:5.Nemci smanjuju na 12:11.Ali od toga trenutka gledali smo samo jedan tim kako briljira na terenu.Bila je to Srbija.Na drugom tehnickom  tajm-autu bilo je 16:11.Nemacka smanjila na 17:13.Onda sjajni Podrascanin servisima razbio nemacke primace za 22:14.Drugi set lako dobijen i vodimo sa 2:0 u setovima.Cinilo se da je mec resen, ali ipak su to Nemci.Poveli smo u trecem setu sa 6:3.Nemci stigli do 8:8, pa 10:10.Onda je servis liniju stao Lukas Kampa i resio treci set.Sjajnim servisima razorio je nase primace i Nemci vode sa 17:10.Uzvratio Atanasijevic koji je usao u igru, sa dva dobra servisa i smanjili smo na 17:13.Ipak greska njegova na servisu za 18:13.Nasi smanjili na 18:15.Medjutim Nemacka stize opet do nedostiznih 23:16 i smanjila je Nemacka na 2:1 u setovima.Cetvrti set lose je poceo za nas tim posto Nemacka vodi sa 5:2.Ipak nasi ih stiztu i smanjuju na 8:7.Onda do kraja seta igra se prakticno poen za poen.Samo smo mi u jednom trenutku imali +2(14:12).Poveli smo 20:19 i igralo se poen za poen.Mi povedemo, Nemci izjednace, i sve tako do pred kraj seta, kada smo pokleknuli.Kod naseg vodjstva od 23:22, Kovacevic nije iskoristi kontru.Imali smo mec lopte kod vodjstva 24:23, i 25:24, ali ih nismo iskoristili.Kod rezultata 25:25, sudije su dosudile aut, posle bloka na Atanasijevicu posle njegovog smeca.Nemci trazili celindz i lopta je zamalo bila u nasem polju, pa su Panceri stigli do set lopte koju su odmah iskoristili posto je Petric izblokiran i dosli do 2:2 u setovima.Peti set jos tezi, nego cetvrti.Opet se igra poen koji opet biva koban po nas tim.Vodili smo 3:2 i 4:3, pa Nemci 5:4.Pa mi 6:5.Bilo je 8:8.Onda smo stekli +2(10:8), ali ni to nam nije bilo dovoljno da slavimo pobedu.Brzo Nemci stigli do 10:10.Hirs sjajnim servisom donosi vodjstvo od 11:10.Stigli smo do 11:11.Posle greske Atanasijevica Nemci vode sa 13:11.Oni naravno to ne propustaju.Smanjili smo na 12:13 i 13:14, ali na drugoj set lopti, uspeli smo da se odbranimo, ali nismo iskoristili kontru, posto je Kovacevic izblokiran, za veliki trijumf Nemaca.Potpuno zusluzen.Kod nas najefikasniji su bili Kovacevic sa 19 poena, dok su Petric i Podrascanin imali po 10 poena,Kod Nemaca Grozer je imao 20 poena,Kaliberda 12, Krik 10.Sta reci posle ovako teskog poraza.Imali smo sve, ali smo na kraju sve prokockali.Cinilo se da na mec loptama i u presudnim trenucima petog seta, kao da nismo udarali servis jako, vec isli na plasiranje i servirali flot.To nas je kostalo.Sad treba osvojiti bronzu, sto bi bio lep uspeh.Ali pitanje koliko smo spremni za taj mec, posto smo sigurno ispraznjeni, i tesko se oporaviti posle ovakvog poraza, dok Belgija je deklasirana protiv Rusa u polufinalu i oni su vec spremni za taj mec i pre polufinalnog posto su znali da male sanse imaju protiv Rusije u polufinalu.Belgija nikad nije osvojila medalju na EP, najveci uspeh im je 5.mesto 1948.godine, i 2013.godine igrali su cetvrtfinale, kada su takodje porazeni od nase selekcije u cetvrtfinalu.Mi smo izgubili mnogo i zato je pitanje kako cemo izgledati sutra za bronzu.Nemacka ce sutra igrati u finalu sa Rusijom, koja je deklasirala Belgiju sa 3:0.Nijednog trenutka se pobednik nije dovodio u pitanje.Rusi su u svakom setu imali prednost i vecu od 10 poena razlike.Cini se da sutra Bacuskama ne moze da izmakne zlato, jer igraju zaista ubitacno, posto nisu izgubili nijedan set do sada na turniru.Ali sport je takav da nikad se ne zna sta moze da nam priredi.Zato svako ima sansu i niko se nece predati unapred.Zeleli bi da nasi osvoje sutra bronzu, ali bice zaista mnogo tesko igrati sutrasnju utakmicu, jer svi znamo sta su danas doziveli u polufinalu.Ali neka sutra pokazu od kakvog su materijala satkani.