MEČ ZA 3.MESTO

SRBIJA - GRČKA         11 : 8

HRVATSKA SAMPION SVETA!!!
Kockasti po 2.put postali najbolji na planeti!!!
Hrvatska povela 4:0, Madjarska stigla na 4:4, ali novom serijom 3:0, Kockasti prelomili mec!!!
Hrvatska sasvim zasluzeno osvojila naslov!!!
Marton Vamoš MVP sampionata!!!
Andrija Prlainovic u idealnoj postavi SP!!!
Madjarska jos jednom na domacem terenu na cuvenom Margit Sigetu ostala bez najsjajnijeg odlicja!!!
Srbija osvojila bronzanu medalju i nastavila niz od 10.uzastopnih turnira gde se vraca kuci sa medaljom!!!

Hrvatska je sampion Sveta!!!Kockasti su u Budimpesti na prepunom bazenu Alfred Hajos osvojili svoju 2.titulu svetskog sampiona posto su u finalu pobedili Madjarsku posle bolje igre tokom celog meca.Hrvatska je imala paklen put do titule, posto je pobedila u cetvrtfinalu Italiju, u polufinalu je bila bolja od Srbije, da bi u finalu pobedila domacina Madjarsku.U finalnom mecu Hrvatska je vodila sa 4:0, Madjari stigli do 4:4, ali novom serijom od 3:0 u trecoj i na pocetku cetvrte cetvrtine, prelomili mec.Nasim severnim susedima se opet nije dalo da osvje zlato na svom terenu, na jednom velikom takmicenju.Tri puta je bila kobna nasa selekcija, dva puta na EP i jednom na FINA kupu.Srbija je nastavila niz medalja osvajanjem bronzane medalje, pa je ovo cak 10.medalja u nizu za nas tim.Jako je vazno sto smo osvojili medalju, jer je nastavljen kontinuitet osvajanja medalja.Jednostavno po teoriji verovatnoce nije moguce osvojiti zlato na svakom takmicenju.Nasi su prkosili zakonima fizike, ali kad tad je moralo da dodje do poraza u eliminacionom delu turnira, sto se nama nije desilo jos od 2013.godine.Imacemo priliku da se Hrvatima revansiramo vec sledece godine kada se sledeci EP bude odrzao u Barseloni.Protiv Grcke nije bilo lako i ocekivali smo tezak mec.Istina poceli smo sjajno posto smo posle dva minuta igre vodili sa velikih 3:0.Cinilo se da ce biti lako doci do bronze, ali nisu tako mislili Grci koji su igrali sve bolje i disali za vratom nasem timu.Prvi gol postigao je Mandic iz daljine, onda je precizan bio Randjelovic, da bi seriju zaokruzio Dusko Pijetlovic.Ipak Grcka postize brza dva gola preko Janisa Funtulisa i samo je 3:2 za nas tim.Onda Grci propustaju igraca vise za izjednacenje, na drugoj strani opet Pijetlovic pogadja za 4:2, da bi Nemanja Ubovic na dva metra sjajno pobegao cuvaru i doneo iznova +3(5:2).Ipak Grci do kraja cetvrtine smanjuju na 5:3 preko Angelosa Vlahopulosa, sto je bio konacan rezultat prve cetvrtine.Dobro smo krenuli u drugoj cetvrtini.Aleksic sa igracem vise pogadja za 6:3.Onda je i Ćuk pogodio iz daljine za 7:3, kada smo brojcano bili izjednaceni u bazenu sa Helenima.Vlahopulos je smanjio na 7:4 sa igracem vise, cime se otislo na poluvreme.Pocetkom trece cetvrtine Viktor Rasovic je pogodio za 8:4, kada se grcki igrac vracao u bazen, posle naseg igraca vise.Funtulis je onda smanjio na 8:5 sa peterca.Grci se opasno priblizavaju posto je Delakas jedan odbitak smestio u gol za -2(8:6).Cinilo se da ce nas cekati neizvestan finis.Ipak konacno je proradio Filip Filipovic za 9:6 sa igracem vise, sa svoje desne strane.Ali Pontikeas smanjuje na 9:7.Opet se cinilo da necemo prelomiti mec kao u polufinalu i da ce biti gusto u finisu.Ipak to se nije dogodilo.Sava Randjelovic je sa igracem vise pred kraj trece cetvrtine povecao opet na +3(10:7), pred poslednji period.U poslednjoj cetvrtini, Andrija Prlainovic postize gol sa igracem vise posle cetrdeset sekundi igre u cetvrtoj cetvrtini za 11:7.Na oko pet i po minuta do kraja meca, Vlahopulos smanjuje na 11:8, ispostavice se nasu srecu i konacan rezultat meca.Propustili smo sansu sa igracem vise preko Prlainovica da ubedljivije slavimo, ali su i Grci mogli da ucine mec zanimljivijim posto su pogodili dve precke, cak je Gojko PIjetlovic skinuo dva suta.Gojko PIjetlovic je imao 10 odbrana.Randjelovic i PIjetlovic su postigli po 2 gola, dok su kod Grka Funtulis je postigao 3, Vlahopulos 2 gola.Hrvatska je bila bolja od MAdjarske u finalu i zasluzeno se okitila svetskom titulom.Mec polufinala izmedju HRvatske i Srbije je jasno pokazao da je to bilo finale pre finala.Videlo se to u finalnom mecu.Hrvatska je povela sa 4:0 i tim rezultatom resila prvi period igre.Madjari su promasili cak tri puta igraca vise, ovako ocajno odigrana prva cetvrtina skupo ih je kostala, pa su opet ostali bez zlata pred domacim navijacima.U prvoj cetvrtini su redom pogadjali prvo Sukno, onda je LOncar iskoristio igraca vise, pa realizacija Jokovica, da bi seriju zaokruzio Macan sa igracem vise.Cinilo se da Madjare ceka prava katastrofa kao pre tri godine kada ih je Srbija razbila u finalu EP sa 12:7.U drugoj cetvrtini razbranio se Viktor Nadj, pa su MAdjari sa dva gola Vamosa i Toroka smanjili na 4:2.Pred kraj druge cetvrtine imali su igraca za 3:4, ali ga nisu iskoristili pa su sa -2 otisli na poluvreme.Nastavili su MAdjari sa odlicnom igrom.Hrvati nisu vise od pet minuta postigli gol.Bili su bez gola skoro 14 minuta.Balaz Erdelji je smanjio na 4:3, da bi Manherc izjednacio na 4:4, na polovini trece cetvrtine.Hrvatska nije iskoristila cak 12 napada zaredom.Na nesto manje od tri minuta do kraja trece cetvrtine Havijer Garsija je postigao gol za 5:4, kada se lopta odbila od ruku madjarskih igraca, takodje je naturalizovani igrac jos jednom bio precizan za 6:4, kada je takodje posle udarca iz velike udaljenosti lopta pogodila jednog igraca domacina, prevarila Nadja i odsela u mrezi.Madjari u ovom delu meca nemocni, Buljubasic je pred kraj treceg perioda pogodio okvir gola.Sa ovim rezultatom se otisli na poslednji odmor.Sandro Sukno sa igracem vise postize gol na nesto malo vise od pet minuta do kraja za 7:4.Marton Vamoš koristi dva igraca vise i sa dva gola smanjuje na 7:6, na tri minuta pre kraja.Ipak sjajni Sukno sa velike udaljenosti cepa mrezu Nadja i na 2,23 minuta od kraja meca, resava mec za 8:6.Madjari su imali igraca vise, na 1,10 minuta do kraja, Vamos je sutirao neprecizno i jasno je bilo da ce Hrvatska uzeti naslov.Kod Hrvata Sukno je dao 3 gola, dok je Garsija dao 2 gola.Marko Bijač je imao 10 odbrana ali vrlo vaznih.Kod Madjara Marton Vamoš je dao 3 gola i bio je jedini raspolozen za igru kod Madjara, uz golmana Viktora NAdja koji je imao 12 odbrana, ali nista to nije vredelo.Sandro Sukno i Luka Lončar su u najboljoj postavi, kao i Andrija Prlainović,Janis Funtulis,Frančesko Di Fulvio,Viktor Nadji.Marton Vamoš je proglasen za najboljeg igraca turnira, iako nam se cini da je tu nagradu trebao dobiti Sandro Sukno.Da bi se malo ispravili organizatori i ziri su za najboljeg igraca finalnog meca proglasili bas Sukna.Sledece SP odrzace se u Juznoj Koreji u Gvangdžuu 2019.godine.