1 : 1 Volters  85.minut               0 : 1 Hintereger    31.minut

1. SRBIJA                 6  3  3  0        13 : 7      12
2. R.IRSKA               6  3  3  0          8 : 4      12
3. VELS                     6  1  5  0          9 : 5        8
4. AUSTRIJA            6  2  2  2          9 : 8        8
5. GRUZIJA              6  0  3  3          6 : 10      3
6. MOLDAVIJA         6  0  2  4          4 : 15      2

Srbija u Beogradu pred 50 000 ljudi remizirala sa Velsom!!!
Srbija nije odigrala dobar mec, ali ono sto je vazno nema vise malodusnosti kao prethodnih godina!!!
Posle greske Stojkovica kad je bio prekid za Velsane posle kojeg je Milivojevic napravio penal, Srbija nije mogla u tvrdoj utakmici da dodje do pobede!!!
Pocetkom drugog dela nije sviran penal za nas!!!
Orlovi ostali na 1.mestu u grupi posto su Irci remizirali sa Austrijom u Dablinu!!!
Za plasman u Rusiju i dalje sve otvoreno!!!
Ipak se cini da bar baraz ne bi smeo da nam izmakne!!!
U Grupi 1, Svedska pobedila Francusku u 93.minutu posle velike greske Uga Lorisa!!!
Ola Toivonen savladao francuskog golmana sa pola terena!!!
U derbiju Britanije u Glazgovu, Skotska i Engleska remizirali 2:2!!!
Mec obilovao preokretima posto su Englezi poveli 1:0, Skoti preokrenuli na 2:1, da bi Hari Kejn u zaustavnom vremenu doneo bod Gordom ALbionu!!!
U derbiju Grupe 8 u Zenici, Bosna i Hercegovina remizirala sa Grckom 0:0!!!
U Grupi 9 u Rejkjaviku, Island pomalo iznenadjujuce pobedio Hrvatsku 1:0 golom Hordura Bjorvina Magnusona u 90.minutu!!!
Posle domacina Rusije i Brazila, Iran treca selekcija koja se plasirala na SP!!!
Srbija sledecu utakmicu igra 2.septembra u Beogradu!!!

Srbija je u Beogradu u kvalifikacionom mecu za odlazak na Mundijal u Rusiju 2018.godine, odigrala nereseno sa Velsom 1:1 i zadrzala 1.mesto u grupi posle remija Iraca i Austrijanaca.Pred blizu 50 000 gledalaca, nasi su lose odigrali mec, bili vecim delom meca bezidejni i tesko su probijali bedem Velsana koji su dosli bez najboljeg igraca Gareta Bejla koji je dobio parne kartone pa nije nastupio u Beogradu.Na kraju mozemo da budemo zadovoljni bodom posto posle svega sto se dogadjalo na mecu, nismo mogli da pobedimo.Posle katastrofalne greske Stojkovica koji je bezveze istrcao i izgubio duel sa Remzijem posle kojeg je napravio faul iz kojeg su prekida Velsani dosli do penala, posle povlacenja Vouksa od strane Milivojevica, zaista nismo mogli doci do pobede u jednom ovako tvrdom mecu.Pogotovo kad se na sve to nadoveze i da nam sudjenje nije islo na ruku od strane Portugalca Manuela De Souze koji nije svirao cist penal kada je u 49.minutu jedan velski igrac igrao rukom u svom sesnaestercu.Nije naravno bila lepa utakmica za gledanje.Vels se ogranicio na cuvanje svog gola i pokusao iz kontranapada.Sa druge strane nas tim kao da je bio zadovoljan bodom posle remija u Dablinu.Tako da nismo nista vudeli bogami celih pola sata.ONda je u 30.minutu Mitrovic sutirao glavom pored gola.U 35.minutu penal za Vels posle vec opisane greske Stojkovica i povlacenja VOuksa od strane Milivojevica.Loptu je namestio Remzi i popularnom "panjenkom" savldao Stojkovica.0:1!!!Hladan tus za nas tim posto je Vels bukvalno ni iz cega stigao do vodjstva.Do kraja prvog dela jalkovi nasi napadi bez problema za velsku odbranu.Na poluvreme se otislo minimalnim vodjstvom gostiju.NA pocetku drugog dela tacnije u 49.minutu nije sviran penal za nas tim, kada je jedan igrac Velsa igrao rukom u svom sesnaestercu.Iako je bio okrenut golu, sprecio je rukom da lopta dodje u srce sesnaesterca.Ali od penala nije bilo nista.U 61.minutu Dzo Ledli iz kornera centrira u srce peterca, ali Sem Vouks je na nasu srecu loptu ne zahvata kako treba, pa lopta odlazi preko gola.U 74.minutu izjedancenje za nas tim posle najlepse akcije na mecu.GUdelj je poslao dubinsku loptu prema debitantu Prijovicu, ovaj usao u kazneni prostor Velsa, uspeo da se zagradi i da cusne loptu do Mitrovica, ovaj iz neposredne blizine uspeva da savlada Henesija.1:1!!!Erupcija odusevljenja na stadionu "Rajko Mitić".Tri minuzta kasniije udarac MItrovica izblokirala je odbrana Velsa.U 80.minutu MItrovic je probao makazicama ali nije bio precizan.Ipak samo minut kasnije umalo opet nismo primili.Ovaj put Stojkovic nas je spasao posto je odbranio zicer jedan na jedan.Nije vise bilo uzbudjenja pa je svakom pripao po bod.Na ruku nam je isao remi na Aviva stadionu u Dablinu.Austrija je izvukla bod protiv Republike Irske.Austrijanci su bili bolji vecim delom meca.Ali su u finisu mogli cak i da izgube, posto je ponisten gol Ircima.Na kraju bod po meri nasih Orlova.U preostalom mecu nase grupe, Moldavija i Gruzija su igrali nereseno 2:2.Ova dva tima vise namju nikakve sanse da se plasiraju na SP, bice tu kao ukras da nekom otkinu bodove i da ga zaviju u crno.Prstalo je u prestalim grupama.U Grupi 1, Svedska je u Stokholmu pobedila Francusku sa 2:1.Trikolori su poveli u 37.minutu golom Zirua, ali su Svedjani izjendacili u 43.minutu preko Dzimija Durmaza.Onda sok uspedio je u 93.minutu po vicesampiona Evrope.Ugo Loris je izleteo iz svog sesnaesterca u nameri da izbije loptu, ali je to ucinio dosta nespretno, lopta je dosla do Ole Toivonena koji sa pola terena pogadja prazan gol za pobedu Vikinga.U ovoj grupi Holandija je pobedila Luksemburg sa 5:0, dok je Belorusija pobedila Bugarsku sa 2:1.Posle sest kola vode Svedska i Francuska po 13,Holandija ima 10,BUgarska 9,Belorusija 5 i Luksemburg 1.U Grupi 2 pobede favorita.Svajcarska je na strani pobedila Farska Ostrva sa 2:0, dok je Portugal na strani pobedio Letoniju sa 3:0.U Andori je Andora napravila senzaciju i pobedila MAdjarsku sa 1:0.U Grupi vodi Svajcarska sa maksimalnih 18 bodova, Portugal ima 15,Madjarska 7,Farska OStrva 5,Andora 4 i Letonija 3.U Grupi 3, Nemacka je u Nirnbergu deklasirala nejaki San Marino sa 7:0.Norveska i Ceska su u Oslu remizirali 1:1, dok je Severna Irska pobedila u Bakuu selekciju Azerbejdzana golom Dalasa u 92.minutu.Na tabeli vodi Nemacka sa 18,S.Irska ima 13,Ceska 9,Azerbejdzan 7,Norveska 4 i San Marino 0.U Grupi 5, Poljska je pobedila u Varsavi ekipu Rumunije sa 3:1.Crna Gora je u Podgorici pobedila Jermeniju sa 4:1, dok je Danska u Almatiju bila bolja od Kazahstana sa 3:1.Na tabeli vodi POljska sa 16,Crna Gora i Danska imaju po 10,Rumunija i Jermenija 6, dok Kazahstan ima 2 boda.U Grupi 6, Skotska je u Glazgovu remizirala sa Engleskom 2:2.Povela je Engleska golom Okslejda-Čembrlena u 70.minutu, ali je onda Škotska sa dva brza gola iz slobodnjaka Lija Grifitsa u 87.minutu i 90.minutu preokrenula rezultat na 2:1.Ipak Hari Kejn golom u 93.minutu donosi vrlo vazan bod Englezima.U prestalim mecevima ove grupe, Slovacka je pobedila Litvaniju u Viljnusu sa 2:1, dok je SLovenija u Ljubljani pobedila Maltu sa 2:0.Na tabeli Engleska ima 14,Slovacka 12,SLovenija 11,Škotska 8.Litvanija 5,Malta 0.U Grupi 7, Spanija je pobedila u Skoplju Makedoniju sa 2:1.Italija je slavila u Udinama protiv Lihtenstajna sa 5:0, dok je ALbanija u Haifi razbila Izrael sa 3:0.Na tabeli vodi SPanija i Italija sa 16,Albanija i Izrael 9,Makedonija 3 i Lihtenstajn 0.U Grupi 8 u derbiju u Zenici, Bosna i Hercegovina su remizirali sa Grčkom 0:0.U jednom tvrdom mecu Bosna nije uspela da pobedi pa je daleko od Rusije.Sve zanimljivo desilo se u poslednjih desetak minuta.Prvo je GRcka imala cistu sansu kada je grcki igrac sutirao preko gola iz ciste situacije, da bi onda Dzeko propustio dobru sansu kad mu je Karnezis odbranio sut koji je isao u sam cosak.Na kraju cak nemile scene jer su se akteri meca tukli na terenu i u tunelu, pa ce disciplinska komisija FIFA imati pune ruke posla.U Preostalim mecevima u ovoj grupi Belgija je u Talinu pobedila Estoniju sa 2:0, dok je Kipar pobedio na Gibraltaru sa 2:1.Na tabeli vodi Belgija sa 16,Grčka ima 12, Bosna i Hercegovina 11,Kipar 7,Estonija 4 i Gibraltar 0.U Grupi 9 u Rejkjaviku, Island je iznenadio Hrvatsku i slavio sa 1:0.Gol odluke postigao je Hordur Bjorvin Magnuson u 90.minutu kada je glavom posle kornera savladao Lovrea Kalinica koji je mogao bolje da reaguje.KOckasti su odigrali slabo, pa su u samom finisu spasavali zivu glavu koju nisu uspeli da spasu.U 87.minutu Gilfi Sigurdson je sutirao ali mu je udarac izblokiran u poslednjem trenutku, da bi golu prethodila sansa za Island kad je Gudmundson glavom sutirao, ali je Kalinic jedva odbranio i poslao loptu u korner iz kojeg je postignut pobedonosni gol.U preostalim mecevima Turska je u Skadru pobedila tzv. drzavu Kosovo sa 4:1, dok je Ukrajina U Tampereu savladala Finsku sa 2:1.Na tabeli Hrvatska i Island imaju po 13,Turska i Ukrajina po 11,Finska i tzv. Kosovo imaju po 1 bod.Srbija sledecu utakmicu u kvalifikacijama igra 2.septembra protiv Moldavije u Beogradu.Samo tri dana kasnije igramo najvazniju utakmicu u Dablinu protiv Republike Irske gde ce se verovatno i resiti pitanje plasmana na Mundijal.Mec u Dablinu ne smemo da izgubimo ukoliko zelimo da se plasiramo u Rusiju.Pobeda u Dablinu bi nas sasvim sigurno odvela na SP.Ukoliko bi izgubili onda ni baraz nije siguran.Sve je na Orlovima!!!
  Selekcija Irana plasirala se na SP dva kola pre kraja Azijske zone kvalifikacija posto je pobedila Uzbekistan sa 2:0.Iran je tek treca selekcija kojoj je to poslo za nogom, posto su do sada plasman na MUndijal u Rusiju obezbedili jos domacin Rusija i Brazil.Sve kvalifikacije se nastavljaju u pocetkom septembra.