SVEDSKA - BELORUSIJA                41 : 22
SLOVENIJA - RUSIJA                      32 : 26
KATAR - NEMACKA                          22 : 20
NORVESKA - MAKEDONIJA            34 : 24
MADJARSKA - DANSKA                   27 : 25
SPANIJA - BRAZIL                           28 : 27
HRVATSKA - EGIPAT                       21 : 19

Dve neverovatne senzacije u osmini finala na SP u Francuskoj!!!
Olimpijski sampion Danska eliminisan od Madjara!!!
Jos veca senzacija eliminacija evropskog sampiona Nemacke od Katara!!!
Katar je istina vazeci svetski vicesampion, ali sada nemaju toliko naturalizovanih igraca kao pre dve godine na domacem terenu!!!
Spanija takodje protiv autsajdera Brazila jedva prosla dalje i u finisu spasavala zivu glavu!!!
Hrvatska vodila +6 na poluvremenu, Egipat se primakao na -2, ali nisu imali snage za potpun preokret!!!
Tako cemo gledati slager u cetvrtfinalu izmedju Spanije i Hrvatske!!!
Ostali favoriti zabelezili sigurne pobede!!!

Kakvi nezapamceni mecevi osmine finala jednog velikog takmicenja, koje rukomet ne pamti ko zna koliko godina unazad.U istom danu su ispali vazeci olimpijski sampion Danska, onda odmah zatim i vazeci evropski sampion Nemacka.Dugo ce Danci pamtiti Albervil, dok ce Nemcima Pariz biti u jako ruznom secanju.Danska je u Riju pre manje od sest meseci uspela da se okiti Olimpijskim zlatom prvi put u svojoj istoriji.Sada se ocekivalo da ce Kraljevici na SP u Francuskoj pokazati snagu i otici u borbu za medalje.Francuzi su ih sigurno zeleli da im se revansiraju za poraz u finalu OI.Ali to nece docekati.Madjarska je napravila senzaciju i ide u cetvrtifnale,  gde ih ceka Norveska, koji nije nepremostiva prepreka.Madjarska je vodila celu utakmicu.Danska nije uspela nijednom da dodje u vodjstvo.Nasi severni susedi vodili su sa +3(6:3 i 7:4).Na poluvremenu su imali vodjstvo od 13:12.Nastavili su Madjari da vode i u drugom delu igre.Bilo je +4(20:16), da bi ista razlika bila i u 48.minutu kad je bilo 22:18.Onda Danci konacno ugrozavaju vodjstvo Madjara.Uspevaju da postignu tri gola zaredom i da stignu do 23:23.Na pet minuta do kraja, rezultat je u egalu 24:24.Onda Juhas postize gol za vodjstvo Madjara od 25:24.Golom Baloga, Madjari vode na tri i po minuta pre kraja sa 26:24.Danci smanjuju preko Hansena na 26:25, na pedesetak sekundi do kraja meca.Onda Madjari drze loptu i Casar u poslednjim sekundama postize gol za veliko i iznenadjujuce slavlje Madjara.Mikel Hansen nije mogao sam i dao je 8 golova.Kod Madjara Lekai je postigao 6 golova, dok su Balog i Juhas dali po 4.Kao sto rekosmo Madjare sada ceka Norveska, gde Madjari nece biti bez snsi, ali je prednost na strani Norvezana koji su u osmini finala razbili Makedoniju.Katar je napravio jos vecu senzaciju posto je pobedio vazece evropske sampione selekciju Nemacke.Iako je Katar vazeci svetski vicesampion, nije vise tako jak kao pre dve godine kada su na domacem terenu osvojili srebrnu medalju.Sada su tu od naturalizovanih igraca Kubanac Rafael Kapote, Bosanac Danijel Saric, Egipcanin Mahmud Hasabala i Francuz Bertran Roin.Pre dve godine imali su 8-9 naturalizovanih igraca.Zato je ovo velika senzacija.Nemacka je vodila celu utakmicu i u finisu ispustila je pobedu.Panceri su na startu meca poveli sa 6:2 i cinilo se da nece imati problema da se plasiraju dalje.Ali kako je mec odmicao Katar je bio sve bolji predvodjen sjajnim Kapoteom.Katar je izjednacio na 7:7, ali se na odmor otislo sa vodjstvom Nemacke od 10:9.U drugom delu opet blaga prednost na strani Nemacke.Ipak sredinom drugog dela, Pnaceri vode sa +4(17:13).Onda su imali napad za +5, na 15 minuta pre kraja.Opet se cinilo da drze stvari pod kontrolom.Ali nije bilo tako.Katar dolazi do 17:17.Nemacka opet vodi sa +2(19:17).Na pet minuta pre kraja Nemci su vodili sa 20:18 i tu stali.Razigrao se Kapote koji je sa tri gola doneo prednost svom timu i Katar je poveo sa 21:20.Nemacka je od svoja posledja cetiri napada, cak tri puta izgubila loptu.Benali je golom u poslednjem minutu stavio tacku na ovu utakmicu i Katar ce igrati cetvrtfinale.Kapote je dao 9 golova za Katar, dok je Grecki postigao 4 gola za Pancere.Na golu Katara briljirao je Danijel Saric koji je imao 15 odbrana i najzasluzniji je za pobedu Katara pored Kapotea.U cetvrtifinalu ce igrati protiv Slovenije.Janezi su u ovom mecu favoriti, ali ocigledno sa Katarom se nikad ne zna.Mozda bi jos jedna senzacija bila mnogo.Ali videcemo.Slovenija je eliminisala Rusiju posle izjednacenog prvog dela koje su Bacuske resile u svoju korist od 15:13.Ali u drugom delu odlicna igra Janeza koji su poveli prvo sa +5(23:18), onda i sa +6(26:20) i prica je bila gotova.Francuska je prosla Island iako se mucila u prvom delu posto je imala samo +1(14:13).U drugom delu domacin je dodao gas, poveo sa +6(20:14) i rutinski priveo utakmicu kraju.U cetvrtifnalu ih ceka Svedska koja je deklasirala Belorusiju sa cak 19 golova razlike.Spanija je prosla pravi pakao protiv Brazila.Brazil je vodio celo prvo poluvreme i zavrseno je sa 18:16 za Brazill.Nastavili su Brazilci sa odlicnom igrom u nastavku i odrzavali prednost koja je bila i +3(19:16 i 20:17).Onda Spanija sa cetiri gol dolazi u prvo vodjstvo 21:20.Brazil vraca prednost i vodi sa 24:23.Poslednjih deset minuta bila su prava drama.Uslo se dsa nereseni rezultatom 25:25.Na vise od osam minuta pre kraja golom Teiseire, Brazil je poveo sa 26:25.Do kraja nije dao nijedan gol sve do same zavrsnice.Bili su bez gola citavih osam minuta.Nije bilo gola 4-5 minuta.Na pet miniuta pre kraja Dusebajev postize gol za izjednacenje 26:26.Onda Rivera koristi sedmerac i Spanija vodi sa 27:26 na nesto malo vise od dva minuta pre kraja.Na nekih cetrdesetak sekundi pre kraja Dusebajev postize jos jedan gol za 28:26.Na 20 skeundi pre kraja Langaro je smanjio na 28:27, ali nije bilo vise vremena za Brazil.Spanija na jedvite jade i uz puno muka ide dalje.Dusebajev i Kaneljas su dali po 5 golova, dok je kod Brazila Silva dao 7.Spanija ce u cetvrtfinalu igrati sa Hrvatskom koja je bila bolja od Egipta.Vodili su Kockasti celu utakmicu.U prvom delu imali 13:6, ali se na odmor otisli sa +6(13:7).Pocetkom drugog dela, Kockasti su postigli za 14:7 i tu stali.Serijom 5:0, Egipat se vratio u zivot i smanjio na -2(14:12).Onda se igralo gol za gol, sve dok nije Hrvatska stekla lepih +4(18:14).U finisu su popularni Kauboji stigli do +5(21:16), pa Faraoni nisu vise imali snasi za preokret.Tako nas u cetvrtfinalu ocekuje pravi slager izmedju Spanije i Hrvatske.