4. AUSTRIJA           4  1  1  2       6 : 7       4
5. GRUZIJA             4  0  2  2       3 : 5       2
6. MOLDAVIJA        4  0  1  3       2 :  11    1

Izuzetno teska utakmica u Kardifu obilovala grubostima domacina!!!
Dusan Tadic igrao raskrvavljenog nosa gotovo 60 minuta!!!
Srbija konacno pokazala borbenost, nije bila malodusna, sve ono sto je nije krasilo u prethodnim ciklusima!!!
Republika Irska u Becu iznenadila domacina i zasela na celo tabele!!!
Velika borba nas ocekuje do kraja kvalfikacija!!!
U ostalim grupama favoriti guraju po planu!!!
U derbiju grupe 8 u Atini, Grcka stigla do boda u 95.minutu sjajnim sutem Cavelasa!!!
U klasiku Juznoamerickih kvalifikacija, Brazil u Belo Horizonteu razbio najveceg rivala Argenitinu!!!

Srbija je ostvarila cilj i vraca se neporazena iz Kardifa.Orlovi su osvojili izuzetno vazan bod koji ih ostavlja u trci za najvisi plasman u grupi.Srbija nije igrala sjajno na stadionu Milenijum, ali Srbija konacno igra fudbal, sto do skoro nije bio slucaj.Trebalo je izdrzati brutalne i pogibeljne startove Velsana, koji nisu pokazali nista iako su zvanicno 3.tim u Evropi.Nije Vels igrao kao na EURO, samo zahvaljujuci velikoj gresci Matije Nastasica, uzeli su bod, mada su imali tri boda u dzepu, sve do samog kraja meca.Konacno su nasi momci pokazali borbenost, nije bilo one malodusnosti i odustajanja kad ne ide, jednostavno su odigrali jednu musku utakmicu protiv Velsa i zasluzeno su na kraju nagradjeni bodom.Vels se u drugom poluvremenu odlucio da brani rezultat, konstantno su se branili i odugovlacili i uglavnom tukli nase igrace na terenu.Najvise su udarali Dusana Tadica, naseg najboljeg igraca u ovim kvalifikacijama, koji je gotovo 60 minuta igrao sa raskrvavljenim nosom, sa tamponima u nosu.Zaista sta su izdrzali nasi u Kardifu, zaista je trebalo imati srca za sve to.Zasluzena kazna i pravda je zadovoljena cetiri minuta pre kraja kada je Aleksandar Mitrovic glavom pogodio gol Henesija.Pocelo je oprezno sa obe strane.Vels je od smaog starta meca igrao grubo i nije licio na sjajan tim kakve smo ih gledali u Francuskoj na EURO, vec su vise izgledali na pravu mesarsku ekipu.Prvu ozbiljniju sansu imala je Srbija.U 17.minutu posle kornera Tadica, najvisi u skoku bio je Ivanovic, ali je njegov sut na gol liniji zaustavio Tejlor.U 25.minutu jos jedan opasan napad Srbije, kada je Tadic sutirao iz izgledne pozicije ali je jedan igrac Velsa izblokirao sut, inace bi ona zavrsila u mrezu, ovako je bio samo novi korner za nas tim.U 30.minutu sok za nas tim, u trenucima kada smo bili mnogo bolji od protivnika.Matija Nastasic se poigravao po desnoj strani, Robson Kanu mu je oteo loptu, prosledio je do Bejla u sredini, koji je opalio po sredini gola sa nekih 17 metara i pogodio gol lose postavljenog Stojkovica.1:0!!!Vels je poveo u jeku bolje igre Srbije.Odmah u sledecem napadu jos jedan ozbiljan napad za Velsane.Bejl je centrirao sa leve strane u peterac, tamo je glavom zahvatio Robson Kanu i sutirao pored gola.Igrao se 35.minut kada jeTejlor podigao visoko nogu i razbio nos Tadicu, koji nije ulazio u teren narednih pet minuta zbog obilnog krvarenja.Tejlor nije dobio ni zuti karton za ovaj uzasan start, ali zato jeste Garet Bejl zbog prigovora.U drugom delu bolja igra naseg tima, ali bez konkretnije sanse.Sve do samog finisa nije bilo uzbudjenja, iako je Srbija imala vise od igre, ali su domacini maksimalno krali vreme, izlezavali se po terenu i tukli nase igrace, pogotovo Tadica za koga nisu birali sredstva da ga zaustave.Zaista Tadic zasluzuje postovanje posto je pokazao kako se bori za grb svoje zemlje.U 80.minutu Rukavina je ubacio loptu pred peterac, ali nikog nije bilomod nasih da je cusne u gol.U 83.minutu Srbija opet preti ali lagan sut Obradovica brani Henesi.U 84.minutu sve je moglo da bude gotovo.Remzi je promesao nasu odbranu, dodao loptu do Bejla, ovaj usao u sesnaesterac malo iskosa sa desne strane, sutirao ali je lopta zavrsila na stativi.To je bila nova nada za nas tim da krene jos jace napred.Pritisak je urodio plodom.Antonio Rukavina je centrirao sa desne strane, loptu je na nekih desetak metara prihvatio Aleksandar Mitrovic i glavom pogodio stativu, ali se lopta od stative odbila do Henesija, pa od njega u mrezu.1:1!!!Konacno je Srbija stigla do izjednacenja.Do kraja nije bilo vise prilika za promenu rezultata i svakom po bod.Ne igramo sjajno, ali u nasoj igri ima pomaka, ali greske kao sto je nacinio Matija Nastasic kada je Vels poveo, moraju da se svedu na minimum.Takodje lopta u napadu mora brze da ide, ali vratio se Nemanja Matic, jos kad se vrati Kolarov za sledeci mec mozemo igrati samo bolje.U drugom mecu grupe Austrija je u Becu izgubila od Republike Irske sa 1:0.U mecu u kojem su oba rivala pogodila po jednu precku, Irska je iskoristila jos jednu svoju sansu i stigla do velike pobede koja je izbacuje na celo tabele.U duelu autsajdera Gruzija i Vels igrali su nereseno 1:1.U Grupi 1, Francuska je na Sen Deniju pobedila Svedsku 2:1.Vikinzi su poveli preko Forsberga u 55.minutu, ali su Trikolori preokrenuli i golovima Pogbe u 58.minutu i Pajeta u 65.minutu stigli do dragocene pobede.U preostalemi mecevima ove grupe Holandija je na gostovanju pobedila Luksemburg(3:1), dok je Bugarska u Sofiji bila bolja od Belorusije(1:0).U grupi vodi Francuska sa 10, dok Holandija i Svedska imaju po 7, Bugarska 6 bodova.U Grupi 2, sve po planu.Svajcarska je u Lucernu pobedila Farska Ostrva(2:0), Portugal je pobedio Letoniju(4:1) kod kuce, dok je Madjarska u Budimpesti bila bolja od Andore(4:0).U ovoj grupi Svajcarska ima 12, Portugal 9, dok Madjarska ima 7 bodova.U Grupi 3, Nemacka sigurnom koracima gazi ka Rusiji.Panceri su na strani razbili nejaki San Marino(8:0).Severna Irska je kuci porazila Azerbejdzan(4:0), dok je Ceska u Pragu pobedila Norvesku(2:1).U ovoj grupi Nemacka ima 12, Severna Irska i Azerbejdzan imaju po 7, dok Ceska ima 5 bodova.U Grupi 5, Poljska je u BUkurestu razbila Rumuniju(3:0).Blistao je sjajni Robert Levandovski sa dva gola.Sokantan mec odigran je u Jerevanu gde je Jermenija pobedila Crnu Goru(3:2).Djetici su vodili sa 2:0 na poluvremenu, onda propustili nekoliko sansi, ali u drugom poluvremenu usledio je potpun proekret.Gol za pobedu Jermena postigao je Gazarjan u 93.minutu, bukvalno u poslednjim sekundama meca.Danska je lako u Kopenhagenu pobedila Kazahstan(4:1).I grupi vodi Poljska sa 10, Crna Gora ima 7, Danska 6, dok je Rumunija osvojila 5 bodova.U Grupi 6, Engleska je u Ostrvskom derbiju pobedila Skotsku(3:0) na Vembliju.Slovenija je na gostovanju pobedila Maltu(1:0), dok je Slovacka kuci razbila Litvaniju(4:0).Engleska ima 10, Slovenija 8, Slovacka 6, dok Litvanija ima 5 bodova.U Grupi 7, Spanija je u Granadi bila bolja od Makeodnije(4:0), Italija je na strani pobedila Lihtenstajn(4:0), dok je Izrael u Elbasanu pobedio Albaniju(3:0).Mecu u Elbasanu prethodile su pretnje teroristickim napadom na tim IZraela, ali na svu srecu nista se od toga nije dogodilo.Spanija i Italija imaju po 10, Izrael ima 9, Albanija 6, dok Makedonija i Lihtenstajn ne,maju nijedan bod.U Grupi 8, Belgija je razbila kuci Estoniju(8:1), Grcka je u Atini remizirala sa Bosnom i Hercegovinom(1:1), dok je Kipar kuci pobedio Gibraltar(3:1).U Atini odigran je jedan buran na Georgios Karaiskakisu.Bosna i Hercegovina je povela u 32.minutu autogolom Karnezisa.Grcka je izjednacila u 95.minutu sjajnim sutem Cavelasa sa blizu 20 metara.Mec je obelezio incident u kome su crvene kartone zaradili Papadopulos u 78.minutu i Dzeko u 80.minutu koji je zbog dva zuta kartona motrao napolje.U grupi dominira Belgija sa 12 bodova, Grcka ima 10, BIH ima 7.U Grupi 9, Hrvatska je u Zagrebu pred praznim tribinama zbog kazne savladala Island(2:0).Turska je kuci bila bolja od tzv, drzave Kosovo(2:0), dok je Ukrajina u Odesi pobedila Finsku(1:0).U grupi vodi Hrvatska sa 10, Ukrajina ima 8, Island 7, dok Turska ima 5 bodova.                                                                     U Juznoamerickom kvalifikacijama derbi je odigran u Belo Horizonteu gde je Brazil nadigrao najveceg rivala selekciju Argentine i pobedio sa 3:0.Golove su postigli KUtinjo u 24.minutu, Nejmar u 45+1.minutu i Paulinjo u 59.minutu.Gaucosi iako imaju mozda po imenima i najbolji tim na Svetu posto za njih igraju i takvi asovi kao sto su Mesi,Aguero,Dibala,Di Marija,Iguain,Maskerano,Laveci i drugi, prosto ne lici na sebe.Brazil ih je potpuno nadigrao i kao da se Selesao vraca posle dolaska na kormilo tima novog selektora Titea.Nejmar je blistao i prikazao carolije na terenu.Argentina u velikom problemu posto se trenutno nalazi na 6.mestu KOnmebol zone i ta pozicija je ne vodi ni u baraz.
  Zanimljiva je svakako u Africka zona kvalifikacija, gde posebno paznju zavrednjuje grupa u kojoj se nalazi Nigerija,Alzir,Kamerun i Zambija.Cak tri fudbalske sile sa africkog kontinenta igraju u ovoj grupi.Alzir mozda ima i najbolji tim svih vremena, mozda posle sjajne generacije Madjera.Ipak poceli su slabo posto su izgubili na strani od NIgerije(3:1), dok su u 1.kolu igrali nereseno kuci sa Kamerunom(1:1).Zanimljivo da je posle tog kiksa na domacem terenu otkaz dobio nas strucnjak Milovan Rajevac.Alzir ima samo 1 bod, dok NIgerija ima svih 6 bodova.Ostalo je do kraja jos cetiri kola, ali posto samo prvoplasirani ide u Rusiju, onda ce Alzircima biti tesko da se domognu treceg uzastopnog Mundijala.