2:1  Tadic (penal)    69.minut          2:2  Murphy      80.minut

Srbija na startu kvalifikacija za SP igrala nereseno sa Irskom!!!
Slavisa Kokeza je jedan smesan lik i ne moze doproneti napretku naseg posrnulog fudbala!!!
Ej ljudi da li mozete da verujete Slavisa Kokeza!!!
Srbija preokrenula rezultat, onda se plasljivo povukla i primila gol!!!
Slavoljub Muslin nije uopste unapredio igru nase reprezentacije!!!

Poceo je novi ciklus kvalifikacija za SP koje ce se za dve godine odrzati u Rusiji.Naravno kao i u prethodnim pokusajima opet razocaranje i novi kiks posto je nereseno protiv samo prosecnih Iraca ipak neuspeh.Imamo dobru grupu, ali sta to vredi kad Srbija polako postaje fudbalski patuljak, koliko za koju godinu nece je biti na fudbalskoj mapi uopste.Zaista smesno zvuci podatak da se iz kvalifikacija u kvalifikacije provlaci gubinicki mentalitet naseg tima.Uspeli smo da povedemo sa 2:1, iako smo gubili 0:1, onda se bespotrebno povukli i dozvolili Ircima da izjednace.Kako smo izgledali kad smo poveli to je zaista za veliku zabrinutost.Kakav strah je vidjen u nasem timu to je neverovatno.Totalna panika i rasulo u igri u tim trenucima meca, iako smo veci deo meca napadali, imali loptu u posedu, uspeli da preokrenemo rezultat, ali nekako uvek sve na kraju dodje na svoje mesto kada je u pitanju nas posrnuli fudbal.Takav strah, takva nesigurnost zaista je svojstvena samo nama kada je u pitanju fudbal.Problematican je tim koji j sastavio novi selektor Slavoljub Muslin.Pomaka u igri nema.Zablistamo desetak minuta, ali uglavnom delujemo uspavljujuce i bezidejno.Neki igraci nisu dorasli zadatku ozbiljnog fudbala.Igrali su od pocetka Filip Mladenovic,Antonio Rukavina,Jagos Vukovic,Ljubomir Fejsa,Luka Milivojevic,Aleksandar Mitrovic,Nemanja Gudelj,Matija Nastasic.Nisu pokazali gotovo nista.Na golu Predrag Rajkovic prilicno nesiguran, tragican je nastup kapitena Branislava Ivanovica.Jedan od najzasluznijih za poraz je upravo on.Krivac kod gola, onda je u finisu promasio zicer iz koje gol mora da se pogodi.Jedino prelaznu ocenu zaslazuju Dusan Tadic i Filip Kostic koji je bio jedina opasnost po gol Iraca.Zamislite da je Kostica Muslin zamenio u 82.minutu bas kad je bio najpotrebniji jer je trebalo juriti pobedu.Zbog suspenzija nisu igrali Aleksandar Kolarov i Nemanja Matic.Neki igraci nisu na spisku kod Muslina.Sergej Milinkovic Savic i Adem Ljajic se ne uklapaju u koncepciju selektora.Bitno da se neki koji ne znaju ni da trce uklapaju.Marka Grujica je pomerio u mladu ekipu i napravio mu pomak unazad, umesto unapred.Andrija Zivkovic takodje nije bio tu.Svi koji bi trebali da budu sa ekipom.Tomislava Karadzica na celu FSS zamenio je Slavisa Kokeza.Svi znamo koliko je Karadzic unistio nas fudbal smenom Radomira Antica od kada je i krenuo nas sunovrat i ne moze da se zaustavi.Ali sta da ocekujemo sada kada je dosao covek poput Slavise Kokeze, koji nema veze sa fudbalom i tu je po partijskoj liniji.U srpskom fubdalu postoji ono staro pravilo da uvek moze gore.Ode Karadzic dodje jos gori od njega i tako ukrug.Srbija vise nema fudbal i sa time moramo da se pomirimo.Pocetak meca bio je sokantan po nas tim.Potpuno bespotreban faul na ivici sesnaesterca napravio je Luka Milivojevic.Jasno je svima da su Irci najopasniji iz prekida.Tako je bilo.Izveli su prekid.Rajkovic je kratko odbio loptu, Mitrovic lose reagovao, lopta stigla do Dzefa Hendrika, koji je sutirao, lopta pogodila nespretnog i izgubljenog Ivanovica i pogodila mrezu.0:1!!!Nasi su se malo primirili, poceli da diktiraju ritam meca, ali kad se primi onakav gol samo svojstven nama zaista je tesko igrati.U 24.minutu odlican sut i prva pretnja Kostica, ali njegov sut dobro brani Rendolf.U 33.minutu Matija Nastasic dobio je loptu u petercu, ali je lose sutirao pored desne stative.Irci su naravno pretili iz prekida.U 38.minutu Volters je iz slobodnjaka ili skracenog kornera sutirao glavom, ali je odlicno odbranio Rajkovic.Do kraja Irci su sacuvali minimalnu prednost i sa tom prednoscu se otislo na odmor.Na pocetku drugog poluvremena, Irci maksimalno umrtvili igru.U prvih petnaestak minuta nista se nije dogadjalo.Onda u 62.minutu iznenadna sansa i izjednacenje.Tadic je nekako prihvatio dodavanje Rukavine na desetak metara od gola, lopta je nekako stigla do Kostica koji iz neposredne blizine oko 7-8 metara od gola pogadja.1:1!!!Konacno smo uspeli da izjednacimo.Nastavili smo sa ofanzivom.U 68.minutu Kostic je usao u kazneni prostor, jedan od irskih igraca ga je oborio i sudija iz Madjarske Viktor Kasai pokazao je na belu tacku.Siguran je bio Dusan Tadic sa bele tacke.2:1!!!Imamo vodjstvo iako nije tako izgledalo.Ali onda nastaje sve ono zbog cega smo propustili cak tri takmicenja zaredom.Povlacimo se bez potrebe, Irci preuzimaju inicijativu i iz prekida nam stvaraju sanse.Sve dok nisu izjednacili trajao je takav haos u nasoj igri.U 73.minutu Mladenovic je sutirao sa dvadesetak metara, loptu nepsretno odbio Rendolf, ona dosla do Andrije Pavlovica koji sa pet metara pogadja precku.Eto i to se moze promasiti.Onda su Irci zagospodarili terenom.U 79.minutu Brejdi je izleteo sam pred Rajkovica, ali je ovaj odbranio.U sledecem minutu Irci stizu do izjednacenja.Posle kornera sa leve strane koji e izveo Brejdi, najvisi u skoku bio je Deril Marfi i uspeo je da pogodi gol pored nase skamenjene odbrane i nesigurnog Rajkovica koji je cekao na gol liniji.2:2!!!Srbija je opet pocela da diktira tempo.U 85.minutu Tadic je sutirao sa dvadesetak metara, lopta stigla do Ivanovica koji je bio duboko u sesnaestercu, uspeo je da sutira iz ciste situacije, ali je odbranio Rendolf i sansa meca je propala.Na kraju bod svakome.Na ravne casti.
U nasoj grupi Vels je isprasio Moldaviju i pokazao da je favorit za odlazak na SP iz nase grupe.Austrija je slavila u Gruziji i osvojila vazne bodove.Poveli su Autsrijanci sa 2:0, ali su u drugom poluvremenu spasavali pobedu.Gruzija je dala jedan gol i imala stativu.U ostalim grupama bilo je zanimljivih rezultata.U GRupi 3, Nemacka je lako savladala Norvesku na gostovanju sa 3:0.U istoj grupi Ceska je remizirala kuci sa Severnom Irskom(0:0), dok je Azerbejdzan pobedio na strani San Marino sa 1:0.U Grupi 5, Danska je na domacem terenu pobedila Jermeniju sa 1:0, u kojem je propustila mnogo sansi.Poljska je na gostovanju Kazahstanu osvojila samo bod posle vodjstva od 2:0, pa je morala da se zadovolji sa 2:2.Takodje u istoj grupi najdramaticniji mec odigrali su Rumunija i Crna Gora u Kluzu.Mec je zavrsen 1:1.Sve uzbudljivo vidjeno je u finisu meca.Prvo je Popa u 85.minutu doneo vodjstvo Rumunima, da bi Jovetic izjednacio u 88.minutu kada je glavom posle slobodnjaka pogodio mrezu Rumuna.U 97.minutu Stancu je promasio penal, sutirao je visoko preko gola.U Grupi 6, Skotska je na strani isprasila Maltu sa 5:1.U istoj grupi Engleska je golom Lalane u 95.minutu dosla do pobede nad Slovackom na strani od 1:0.U Viljnusu su Litvanija i Slovenija podelili bodove(2:2).U Grupi 7, Spanija je kuci deklasirala Lihtenstajn sa 8:0.Italija je na gostovanju Izraelu osvojila sva tri boda i slavila sa 3:1.U ovoj grupi odigrana je jos jedna utakmica, ali je ona trajala dva dana.U Skadru su Albanija i Makedonija poceli mec u ponedeljak, ali je mec prekinut u 77.minutu zbog nevremena.Nastavljen je sutradan i slavila je Albanija sa 2:1, iako je do 77.minuta bilo 1:1.Odlucujuci gol za Albaniju postigao je Bekim Balaj u 89.minutu.Zanimljivo da smo u Grupi 9 videli tri neresene utakmice od 1:1.Ukrajina i Island su u Kijevu remizirali 1:1.U Turkuu su Finska i Kosovo igrali takodje 1:1.Bila je to prva zvanicna utakmica samoproglasene takozvane Republike Kosovo.U Zagrebu pred praznim tribinama Hrvatska je remizirala sa Turskom takodje je bilo 1:1.Hrvatska je cak cetiri puta pogadjala precku u prvom poluvremenu, imala dve sjajne sanse u drugom, ali nisu uspeli startovati pobedom u kvalifikacijama za SP, posle bolne eliminacije ovog leta u osmini finala EURO od Portugala, koji je kasnije osvojio naslov.Pjaca je sa samo tri metra bukvalno promasio prazan gol.Lopta jednostavno nije htela u gol.U 44.minutu Rakitic je iz penala doneo vodjstvo Kockastima.Samo minut kasnije Cahlanoglu je iz slobodnog udarca pogodio gol Hrvata, posto je lopta pogodila Perisica, promenila smer i odsela u mrezi.U Grupi 1, Francuska je remizirala u Borisovu protiv Belorusije(0:0).To je veliki kiks vazecih evropskih vicesampiona.U ovoj grupi Svedska i Holandija su remizirali u Solni(1:1).U trecem mecu ove grupe u pravom trileru, Bugarska je kuci pobedila Luksemburg sa 4:3.U Grupi 2, Svajcarska je srusila sampiona Evrope selekciju Portugala sa 2:0 u Bazelu.Portugal je igrao bez povredjenih Ronalda i Renata Sancesa, pa je na startu kvalifikacija lupio o patos.Sa dva brza gola Emboloa u 24.minutu i Mehmedija u 30.minutu, Sajdzije su startovale sjajno u kvalifikacijama za SP.U ovoj grupi Madjarska nije uspela da pobedi Farska Ostrva na strani(0:0).Remi bez golova je ocajan za nase severne susede.U trecem mecu ove grupe Letonija je pobedila Andoru na gostovanju sa 1:0.U Grupi 8, Belgija je lako sa 3:0 pobedila Kipar na strani.Bosna i Hercegovina je kuci pobedila tacnije razbila Estoniju sa 5:0.U trecem mecu u ovoj grupi, Grcka je pobedila Gibraltar sa 4:1 na gostovanju.Srbija sledeci mec igra sa Moldavijom na strani 6.oktobra, dok tri dana kasnije docekujemo Austriju.Ako u te dve utakmice ne zabelezimo dve pobede, mozemo vec na startu kvalifikacija da se oprastamo od Mundijala u Rusiji.