5 : 4  Neymar                           Petersen sutira  Wewerton brani

1 : 0  Umar Sadiq        34.minut             3 : 1  Anthony Losano  71.minut
2 : 0  Aminu Umar        49.minut              3 : 2  Marcelo Pereira

( Neymar 1, 90, Gabriel Jesus 26,35, Marquinhos 51, Luan 79 )

NEMACKA - NIGERIJA    2 : 0

( Klostermann  9, Petersen 89 )

BRAZIL OLIMPIJSKI SAMPION!!!
Selesao konacno osvojio titulu koja mu je nedostajala u bogatoj riznici trofeja!!!
Sada na domacem terenu na Marakani pred 80 000 ljudi proslavili titulu sa svojim navijacima!!!
Nejmar izveo odlucujuci penal za Brazil i golom doneo titulu!!!
U tom trenutku pravi vulkan na Marakani!!!
Kod dama zlato za Nemacku!!!

Brazil je Olimpijski sampion!!!Konacno je Selesao osvojio jedinu titulu koja mu nedostaje u bogatoj riznici trofeja.Brazil je do sada na OI osvojio tri srebra(1984,1988,2012,) i dve bronze(1996,2008), ali nikad nije bio Olimpijski sampion.Inace Brazil je najtrofejniji tim na Svetu svih vremena.Do sada su bili 8.puta sampioni Kopa Amerika, 5.puta sampioni Sveta i 4.puta su osvajali Kup Konfederacija.Samo im je falila ova titula pa da zaokruze kolekciju.Konacno im je to uspelo i to na svom hramu fudbala na Marakani pred 80 000 ljudi.Pre dve godine su izgubili sa 7:1 od Nemacke na SP kod kuce, sada su istog rivala pobedili u za njih mozda i vaznijoj utakmici.Kada je Nejmar dao poslednji gol, na Marakani je proradio vulkan.Zato su OI nesto najlepse sto postoji kada je u pitanju sport.Toliko emocija moze se videti samo na OI.Jos kada je domacin emotivan kao sto su to Brazilci, onda sve to dobija jos vece znacenje.Trebalo je videti samo Nejmara kada je postigao gol, kako se stropostao na travu i poceo da place.Kakve emocije.Nije mogao da dodje do daha kada je postigao gol, emocije su ga preplavile i nije znao gde se nalazi.Toliko je zeleo da bas on donese taj trofej svojoj zemlji, na kraju je uspeo.Ali nije bilo lako.Nemacka je bila izuzetno jak tim.Vecina igraca igra u Bundes ligi.Nemacka je u prvom poluvremenu bila bolja.Bila je ovo odlicna utakmica, steta sto je nismo gledali u celosti zbog prenosa vaterpolo finala, koji je za nas takodje imao istorijski karakter.U 11.minutu kolosalna sansa za Nemacku.Dzulijan Brandt je primio loptu na 16 metara od gola, raspalio po lopti i pogodio precku.Onda s eigrao 26.minut.Dosudjen je slobodan udarac za Brazil.Loptu je namestio Nejmar na oko 18 metara od gola.DUtirao sjajno, lopta je pogodila same raslje, od precke se odbila u gol.1:0!!!Velika radost za sve na stadionu.U 32.minutu pretnja za Brazil.Maks Mejer je unutar sesnaesterca sutirao, ali je sjajno odbranio Veverton.U 35.minutu nova snsa za Nemacku.Sven Bender je posle centarsuta iz slobodnjaka pucao, ali je pogodio precku.Koliko nema srece Nemacka.Sve sto su pogadjali dve godine na SP, sad se nije dalo.Nemacka je usla ofanzivnije u drugo poluvreme i pocela da pritiska Brazil.U 59.minutu Dzeremi Toljan je prodirao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, tamo je sacekao Maks Mejer i sa penaltika pogodio donji levi ugao gola Vevertona.1:1!!!U 77.minutu dobra sansa za Brazil.Nejmar je proigrao Felipe Andersona, ovaj usoa u kazneni prostor, ali je u poslednjem trenutku intervenisao jedan odbrambeni igrac Nemaca.Krenulo se u produzetak.Cinilo se da Nemacka ima vise snage.U 97.minutu LUan je u sansi za Brazil, ali njegov je blokiran iz izgledne situacije.U istim minutu dobar sut uputio je Dzulijan Brandt, ali je lopta otisla pokraj desne stative.U 107.minutu dobru sansu je imao Felipe Anderson kada je primio loptu u sesnaestercu, sutirao je ali je golman Horn odbranio.Poslednja sansa na mecu za Brazil u 118.minutu kada je Rafinja sutirao iz izgledne sanse, ali je njegov sut u poslednjem trenutzku izblokiran.Nije bilo pobednika ni posle 120 minuta igre.PObednika su morali da odluce penali.Svi igraci u prve cetiri serije bili su precizni.Onda odluka stize u petoj seriji.Petersenu je sut odbranio Veverton, dok je Nejmar pogodio u odlucujucoj seriji i doneo Brazilu titulu Olimpijskog sampiona, za delirijum na Marakani.Konacno je Brazil docekao da slavi titulu Olimpijskog sampiona.U mecu za bronzu Nigerija je pobedila Honduras.Nigerija je bila Olimpijski sampion 1996.godine.
Kod dama titulu je odnela selekcija Nemacke koja je bila bolja u finalu od Svedske sa 2:1.Bronzu je odnela Kanada koja je pobedila domacina Brazil sa 2:1.U polufinalu Nemacka je bila bolja od Kanade sa 2:0.Dok je Svedska pobedila domacina Brazil posle penala 4:3-0:0(regularni tok).Zanimljivo da je Brazil pobedio Svedsku u grupi sa 5:1, onda poklekao u polufinalu posle penal serije.Sta je sport i pre svega sta je fudbal.