SPANIJA - TURSKA                  64 : 62
FRANCUSKA - KANADA            68 : 63
SAD - JAPAN                            110 : 64

SRBIJA U POLUFINALU OI!!!
Srbija napravila pravu senzaciju u cetvrtfinalu Olimpijskog turnira u Riju!!!
Pala Australija koja je na poslednjih OI do Rija imala tri srebrne i dve bronzane medalje!!!
Sjajna igra naseg tima!!!
Njih prosto nikad ne treba otpisivati!!!
U polufinalu opet sa Spanijom!!!

Srbija je polufinalu zenskog kosarkaskog turnira u Riju, posto je posle velike borbe i pravog trilera u zavrsnici slavila veliku pobedu, mozda i najvecu u istoriji zenske kosarke.Jos davne 1988.godine stigle su nase do polufinala na OI kao stara SFRJ, ovo je mozda jos veci uspeh.Sjajno su igrale nase igracice.Izuzetno borbeno, pravo zajednistvo donelo nam je veliki uspeh, sada su na pragu medalje, mada za nju jos treba odraditi ogroman posao.Nece biti nimalo lako u nastavku turnira.Dobili  smo pravu velesilu kao sto je Australija, koja uzima medalje i odmah je posle SAD nabolja svetska ekipa.Ovo je prava senzacija i malo se tome ko nadao.Od pocetka meca znale su nase kako treba da se suprotstave sjajnom timu.Elizabet Kembidz je najdominantnija igracica u njihovom timu, jedna od najboljim na celom turniru.Tesko joj je bilo suprotstaviti.Medjutim nasi centri su je umarali, konstantno udvajali, napunili je licnim greskama, pa je dobar deo meca provela na klupi, sto je olakslao posao nasem timu.Pokusavala je na sve nacine da je zaustavi Danijel Pejdz, ali bilo je izuzetno tesko.Kembidz je zavsrila mec sa 29 poena i 11 skokova.Kompaktno su delovale nase na terenu.Pocelo je kos za kos.Od samog pocetka pocela je da dominira visoka 203cm Kembidz.Australija je povela sa 11:7, ali su nase odgovorile i proekrenule rezultat na 16:13.Pole prve cetvrtine bilo je 20:20.Posle naseg vodjstva 22:20 na pocetku druge cetvrtine, Australija je serijom 7:0 stigla do +5(27:22).Dragana Stankovic i Ana Dabovic vratile su nas tim pa smo opet blizu.Smanjujemo na 32:31.Onda smo se uplasili posto je u poslednjem minutu Sonja Petrovic morala da napusti igru zbog povrede.Na srecu nije bilo nista ozbiljno, pa se sjajna Sonja vratila u drugom poluvremenu.Na poluvremenu je bilo minimalnih 37:35 za Australiju.Australija je bolje pocela drugi deo.Stekla je +8(45:37), onda i +9(48:39) u 25 minutu.Prvo je pogodila trojku Sonja Petrovic za 42:48, onda je trojku pogpdila Jelena Milovanovic, da bi seriju od 8:0 zaokruzila Tamara Radocaj za samo -1(48:47).Serijom 12:2 povele smo 51:50.Prvo je pogodila Jelena Milovanovic sa penala za -1(50:49), onda je Tamara Radocaj sjajnim ulazom pogodila za vodjstvo 51:50.Ipak treci period igre zavrsen je vodjstvom Australije 52:51.Ostala je jos jedna cetvrtina.Nadali smo se najboljem ali smo znali kakav protivnik je sa druge strane.Rezultatska klackalica i niko nije imao vecu prednost od +3(56:53) za Australiju.Srbija serijom 5:0 opet ima vodjstvo 58:56.Sjajna je igrala Jelena Milovanovic u poslednjoj cetvrtini.Prvo je dala kos za 53:54, onda je trojkom donela izjednacenje na 56:56.Seriju 5:0 zaokruzila je Sasa Cadjo.Sa cetiri poena Ane Dabovic vodili smo 62:61.Nezaustavljiva je bila Kembidz koja je bila donela novo izjednacenje na 60:60.Vodjstvo Australiji donela je Rejcel Dzeri od 62:61.Sjajna Jelena Milovanovic kosem donosi novo vodjstvo nasem timu od 65:63.Ali ne moze da se zaustavi sjajna Kembidz.Opet donosi izjednacenje svom timu(65:65), na cetiri minuta do kraja meca.U poslednja tri minuta uslo se sa prednoscu naseg tima od 66:65.Propustili smo tri napada, promasili jednu trojku za +4.Ipak Kembidz na drugoj strano donosi novo vodjstvo Australiji(67:66).Na nasu veliku radost bilo je poslednje na mecu, na dva minuta do kraja meca.Onda je sjajno poentirala Jelena Milovanovic iz teske pozicije za 68:67.Odbranili smo napad.Sonja Petrovic je probila odbranu Australije i lako polozila u kos za 70:67.Do kraja meca ostalo je 1 minut i 1 sekund.Kembidz pogadja i smanjuje na -1(70:69).Onda je sjajno pogodila Ana Dabovic sa krila za 72:69.Australija je opet preko Kembidz smanjila na 72:71.Ostalo je manje od 15 sekundi do kraja meca.Faulirana je Ana Dabovic.Iskoristila je samo jedno slobodno bacanje za 73:71.Ostalo je jos deset sekundi za napad Australije.Lose su ga organizovali, nase postavile odlicnu odbranu i Australija je promsila poslednji napad, sto je bio znak da nase sjajne igracice polete u zagrljaj jedna drugoj, zbog ogromnog uspeha i podviga koji su napravili u Riju.Zaista sjajan mec.Ana Dabovic je postigla 24 poena(sut 8-18).Jelena Milovanovic je dala 17(sut 5-12, trojke 2-4).Sonja Petrovic dala je 13 poena(sut 5-18, trojke 2-4).Ono sto je odlucilo utakmicu je statistika.Naterali smo Australiju na cak 29 izgubljenih lopti, dok smo ukrali cak 16.Zaista sjajan uspeh nasih kosarkasica.U polufinalu ce nase igracice igrati protiv Spanije, ekipe od koje su izgubili u grupi.Spanija je gubila veci deo meca.U finisu meca na tri minuta pre kraja je bilo cak 60:52 za Tursku, ali je Spanija serijom 10:0 preokrenula rezultat i dosla do vodjstva 62:60 posle dugo vremena.Posle izjednacenja 62:62, Spanija je imala poslednji napad.Ana Krus je pogodila u poslednjoj sekundi za pobedu Crvene Furije.U drugom polufinalu se sastaju SAD i Francuska.SAD je razbio Japan, dok je Francuska u samom finisu stigla do pobede.U poslednji minut se uslo sa vodjstvom Francuske(60:59).Kanada je imala napad, ali ga nije iskoristila.Francuska je postigla cetiri poena, povela sa 64:59 i sigurno privela mec kraju.