PORTUGAL - POLJSKA          1 : 1 ( 1 : 1 ; 1 : 1 ) PENALIMA   5 : 3

1:1 Renato Sanches     33.minut        0:1 Lewandowski     2.minut

1:0 Ronaldo                        1:1 Lewandowski
2:1 R.Sanches                    2:2 milik
3:2 Moutinho                      3:3 Glik
4:3 Nani                               Blaszczykowski sutira, Patricio brani
5:3 Quaresma

Portugal posle jos jedne drame i penala u polufinalu!!!
Portugal stigao do polufinala bez pobede na celom turniru u 90 minuta igre!!!
Poljska nije uspela jos jednom da prodje na penale!!!

Portugal je prvi polufinalista 15.EURO koje se odrzava u Francuskoj posto su posle boljeg izvodjenja penala pobedili Poljake.POljacima ovoga bela tacka nije bila sreca, posto su u osmini finala prosli na penale Svajcarsku.Portugal je ucunio nesto neverovatno posto nijednu utakmciu nije dobio u regularnih 90 minuta igre.Tri neresene u grupi, sada su prosli na penale i jedinu pobedu su zabelezili protiv Hrvata u osmini finala, ali tek golom Kvarezme u drugom produzetku.Ovo je za Portugal peto polufinale u istoriji, ali su samo jednom igrali u finalu.Videli smo odlicno prvo poluvreme, ali kako je mec odmicao, timovi su igrali sve zatvorenije i opreznije, plaseci se da ne prime gol.Mada lepo je pocelo za POljake posto su poveli vec u 2.minutu.SEdrik je promasio loptu na desnom krilu, lopta stigla do Grosickog koji se stustio prema kaznenom prostoru, ubacio loptu u sredinu, tamo je sacekao Levandovski i smestio je u mrezu.0:1!!!Veliko vodjstvo za Poljake pomalo i neocekivano.Napadao je Portugal.Poljska odlucila vrlo rano da brani vodjstvo.U 17.minutu kontra Poljaka, Levandovski usao u sesnaesterac, ali je pucao pravo u Patricija.U 23.minutu jos jedna opasna akcija POljaka, Grosicki ubacio loptu u prazan prostor ali nikog nije bilo od Poljaka da je cusne u mrezu.U 28.minutu prete i Portugalci, ali udarac Ronalda zavrsava u narucju Fabijanskog.U 31.minutu cist penal za Portugal posto je Pazdan srusio Ronalda, ali Brih se nije oglasio.Samo dva minuta stize izjednacenje.Nani je sjajno dodao do Renata Sanceza koji puca sa ivice sensaesterca, lopta pogadja malkice Krihovjaka i zavrsava u mrezi u donjem desnom uglu gola.1:1!!!Otislo se ovim rezultatom na odmor.Pocetkom drugog dela bolji Portugal.U 56.minutu dobra sansa za Portugal, posle dodavanja Nanija, Ronaldo puca iskosa sa leve strane, ali lopta odlazi pored gola.U 64.minutu sjajan sut Sedrika, ali lopta je prohujala pored leve stative.U 69.minutu pokusao je Milik, ali njegov slab sut lako kroti Patricio.U 79.minutu Fonte je pucao iz kornera, ali pravo u golmana.U 85.minutu kolosalna sansa za Portugal.Mutinjo je uposlio Ronalda, medjutim ovaj kad se spremao da sutne promasio je loptu na nekih 7-8 metara od gola, iz izgledne situacije.Produzeci su morali da odluce putnuka za polufinale.Portugal ima vise od igre, POljaci opet kao da zele penale.U 99.minutu solidna sansa za Portugal, Nani je pucao glavom sa 11m, ali je lopta otisla pored leve stative.U drugom produzetku ekipe su gledale da sacuvaju mrezu i da ne prime gol.Bilo je nekoliko pokusaja, ali sve se zavrsavalo na pokusajima.Tako da je putnika u polufinale moralo da odluci izvodjenje jedanesteraca.Portugalci su svi bili precizni.U cetvrtoj seriji najbolji igrac na EP, Jakub Blascikovski uzeo je loptu, ali je sjajno odbranio Patricio sut koji je isao u desnu donju stranu.U poslednjoj seriji siguran je bio Rikardo Kvarezma i donosi Portugalu plasman u polufinale.Opet je Kvarezma bio talican za izabranike Fernanda Santosa.

VELS - BELGIJA          3 : 1

1:1 Ashley Williams   31.minut         0:1 Nainggolan     13.minut
2:1 Robson-Kanu        55.minut
3:1 Vokes                     86.minut

Senzacija stize sa Ostrva!!!
Vels se plasirao u polufinale i ostvario najveci uspeh u istoriji!!!
Sjajni Velsani iznenadili favorizovane Belgijance!!!

Vels je napravio veliko iznenadjenje i plasirao se polufinale EURO posto je nadigrao Belgiju sa 3:1.Malo je ko ovo ocekivao osim momaka u crvenim dresovima koji su briljirali i izgarali na terenu.Vels je prva ekipa sa Ostrva koja je stigla do polufinala EURO od 1996.godine.Bila je to tada Engleska na domacem terenu.Imaju dva majstora na terenu Gareta Bejla i Arona Remzija.Nazalost Remzi ne moze da igra u polufinalu posto je dobio parni zuti karton, sto je veliki hendikep za Zmajeve.Aron Remzi je prvi asistent EP sa cak cetiri asistencija.Pa vi sada vidite o kakvom se hendikepu radi za Vels.Ostatak ekipe takodje izuzetan i daje veliki doprinos uspehu tima.Ovo je najveci uspeh Velsa u istoriji posto su 1958.godine na SP u Svedskoj stigli do cetvrtfinala gde ih je eliminisao Brazil.Sada su prevazisli tu generaciju.Belgija je bila favorit pre meca.Ali Mark Vilmots ne zna da postavi taktiku kako treba, ono sto je jos vaznije, ne zna koga treba da ubaci.Belgija je igrala sa rezervnim stoperima.Vensan KOmpani zbog povrede nije mogao da igra na EP.Tomas Vermelen dobio je parni zuti karton i nije mogao da igra, dok je Jan Fertongen zbog povrede nije mogao da igra.Cela leva strana bila je problematicna posto nije mogao da igra levi stoper Vermelen i levi bek Fertongen.Sve su to znali Velsani i po toj strani pravili dar mar i resili mec.Ono sto se mora reci je to da Eden Azar nije ponovio briljantnu partiju iz meca sa Madjarskom.Dzejson Denajer i Dzordan Lukaku zauzeli su njihova mesta i to je odlucilo mec.Ova dvojica nisu znala gde se nalaze na terenu.Mada je pocelo dobro po Belgiju.U 7.minutu tri sanse za Belgiju u jednom napadu.Pervo je Karasko iz neposredne blizine sutirao, ali je Henesi odbranio, onda na loptu natrcao Menije, ali je njegov sut izblokirao Cester, na kraju sa ruba kaznenog prostora sutira Azar, ali ovoga puta Dejvis blokira sut i ona odlazi u korner.U 13.minutu Belgija vodi!Azar je kratko dodao Najngolanu, ovaj raspalio po lopti sa nekih 25m i pogodio raslje gola Henesija.1:0!!!Kakav evrogol.Kada se cinilo da ce Belgija sigurno da dobije i da dominira na terenu, videli smo sasvim drugu situaciju na terenu.Opasniji Vels sve je vise pretio.U 26.minutu zicer za Zmajeve.Remzi je sjajno uposlio Tejlora, ovaj na penaltiku sam, ali Kurtoa sjajno brani.Ipak samo pet minuta kasnije stize izjednacenje.Remzi ubacuje loptu iz kornera, najvisi u skoku je Esli Vilijams, koji pogadja donji desni ugao Kurtoe.1:1!!!Zasluzeno izjednacenje za Vels.De Brujne nije pokrio desnu stativu sto je bila greska.Otisao je u sredinu, lopta je bas prosla pored stative.Vels igra odlicno.U 34.minutu Bejl sutira sa ivice sesnaesterca, ali Kurtoa brani.U 45.minutu pokusao je Robson-Kanu glavom sa 11m, posle centarsuta Remzija, ali je odlicno odbranio Kurtoa.Kraj prvog dela igre, odlicnog fudbala u kome smo mogli da uzivamo i da budemo sasvim zadovoljni sto smo videli.Drugi deo pocinje sa napadima Belgije.De Brujne je proigrao Menijea na desnoj strani, ovaj centrirao pred peterac, tamo je zahvatio Lukaku, ali je njegov udarac glavom zavrsio pokraj gola.Ovakve sanse se moraju koristiti.U 51.minutu Azar prodire i ulazi u sesnaesterac, iskosa sa leve strane, ali njegov sut zavrsava pored desne stative.Novi opasan napad Belgije samo dva minuta kasnije, odlican centarsut sa desne strane, ali Esli Vilijams sjajno izbacuje loptu glavom ispred Lukakua.Igrao se 55.minut kada su Belgijanci kaznjeni za sve propusteno.Sjajno Bejl je poslao pas sa centra terena na desnu stranu, Remzi odmah centrira unutar sesnaesterca, tamo je prima Robson-Kanu, oslobadja se lasnjakom trojice cuvara(Menije,Felaini,DZ.Lukaku), Menije je onako izvozan, okrenuo se sutirao i pogodio levi ugao gola Kurtoe.2:1!!!Kakav gol Hala Robsona-Kanua i njegova majstorija ce se dugo prepricavati.Inace decko igra u Engleskom Cempionsipu(2liga) u Redingu.U 67.minutu korner za Vels.Esli Vilijams dolazi do lopte, sutira poluvolejem sa ivice sesnaesterca, ali ona zavrsava preko gola.U 74.minutu sjajna sansa za Belgiju.Alderveireld je centrirao sa desne strane, loptu na petercu docekao Felaini, ali je njegov sut otisao pored desne stative.U 86.minutu Vels potvrdjuje pobedu.Ganter je probio po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, tamo je sacekao Sem Vouks i glavom pogodio suprotan ugao gola Kurtoe.3:1!!!Prica je gotova.Vels je u polufinalu!!!jos jedna lepa prica na ovom EURO!!!

NEMACKA - ITALIJA     1 : 1 ( 0 : 0 ; 0 :0 ) PENALIMA     6 : 5

1:0 Ozil    65.minut       1:1 Bonucci ( penal )  78.minut

1:1 Kroos                                                       0:1 Insigne
Muller sutira, Buffon brani                           Zaza sutira preko gola
Ozil sutira i pogadja stativu                       1:2 Barzagli
2:2 Draxler                                                     Pelle sutira pored gola
Schweinsteiger sutira preko gola              Bonucci sutira, Neuer brani
3:3 Hummels                                                 2:3 Giaccherini
4:4 Kimmich                                                   3:4 Parolo
5:5 Boateng                                                   4:5 De Sciglio
6:5 Hector                                                      Darmian sutira, Neuer brani

Nemacka posle penala slavila protiv Azura!!!
Nevrovatna penal serija, vise prisebnosti za Pancere!!!
Nemacka ne gubi na penale, samo jednom izgubili i cak sesti put dobili!!!
Ovo je prvi put da je Nemacka izbacila Italiju na velikom takmicenju!!!
Zanimljivo nije pobedila, ali se racuna kao da jeste!!!

Nemacka je prosla dalje posle prave drame u penal seriji.Bilo je zanimljivo tokom veceg dela meca, mada se igrala prava sahovska partija, gde jedna greska bude kobna.Utakmica je bila puna taktickih zamisli, sto se naravno i ocekivalo.ONo sto je zanimljivo ovo je prvi put da Nemacka prvi put izbacuje Italiju sa nekog velikog takmicenja.Cak osam puta su igrali do sada na velikim takmicenjima i nikad Nemacka nije slavila.U polufinalu SP 1970.godine, Italija je slavila 4:3.U finalu SP 1982.godine, Italija je bila bolja 3:1.Na SP 2006.godine, Italija slavila posle produzetka sa 2:0.Na EURO 2012.godine, Italija bila bolja u polufinalu sa 2:1.Igrali su dva puta u grupama na EURO.Jos 1988.godine bilo je 1:1 na otvaranju.Osam godina kasnije odigrali su mec u grupi 0:0.Dva puta su igrali u grupi na SP.Davne 1962.godine bilo je 0:0, dok je 1978.godine takodje bilo 0:0.EVo opet Nemacka nije pobedila, ali se tako racuna, posto je prosla dalje.Tako da je ovo prvi put da je eliminisala Azure u jednoj nokaut utakmici.Nemacka ne gubi na penale, dokazano od 1976.godine, kada su poslednji put izgubili na penale u finalu EP od Ceske u finalu.Posle toga cak sest serija dobili su na EP i SP.Italija je bila oslabljena posto na EURO nije dosao Markizio.ZBog povrede nisu igrali Kandreva i De Rosi, dok je Tijago Mota odradjivao kaznu zbog parnih kartona.Videlo se itekako odsustvo ovih fudbalera.Sa druge strane veliki hendikep za Pancere posto u polufinalu ne moze da igra Mat Humels zbog parnih kartona.On mnogo znaci za Elf u odbrani.Igralo se oprezno sa obe strane.Nemacka je imala vise od igre, ali nije se zaletala, posto se plasila lukavih Italijana i njihovih kontri.Prvih pola sata dosta rezervisani.U 31.minutu prvo uzbedjenje pred golom Nojera, De Siljo je prodirao po desnoj strani, ubacio pred peterac Djakeriniju, ali je ispred njega u poslednjem trenutku intervenisao Boateng.U 42.minutu MIler je glavom sutirao slabo u Bufona.U 44.minutu velika sansa za Azure.Djakerini stize dubinski pas kod gol-autz linije, vraca povratnu prema Sturaru, ovaj utira sa nekih 13m i Boateng uspeva loptu koja je isla u gol da skrene u korner.Takticka borba koju su svi ocekivali.Prvo uzbudjenje u drugom dleu vidjeno je u 53.minutu, Gomes je prihvatio dubinski pas u kaznenom prostoru, ostavio loptu za Milera, koji sutira sa ivice kaznenog prostora, lopta ide prema golu, ali je Florenci sa gol linije izbacuje u korner.U 65.minutu iznenadno vodjstvo Pancera.Gomez je prodirao po levoj strani, dodao sjajno loptu Hektoru, koji se stustio u kazneni prostor, ubacio u sredinu gde je docekao Ozil i sigurno je prosledio u donji levi ugao.1:0!!!Veliko vodjstvo Pancera i cinilo se da ce biti tesko Azurima.U 69.minutu sve je moglo da bude reseno.GOmes je prihvatio loptu u sesnaestercu, izasao pred Bufina, medjutim Bufon je odbranio i izbacio loptu u korner.Cini se da mu je pomogao Kjelini posto je zakacio loptu koju je uputio Gomes.U 74.minutu dobra sansa za Azure, De Siljo je dodao loptu do Pelea, ovaj sutirao ali je lopta otisla pored leve stative.U 78.minutu penal za Italiju.Rukom je igrao Boateng.Digao je obe ruke potpuno bespotrebno.Loptu je namestio Bonuci i pogodio sam desni ugao.1:1!!!Cinilo se da nije bilo ove greske Boatenga da bi Italija tesko stigla do izjednacenja.Ali svaka greska se skupo placa.U 89.minutu De Siljo je zapretio sutem sa 20m, ali je lopta otisla pored leve stative.Prvi produzetak doneo je dosadnu igru bez uzbudjenja.Kao da su vec tada dva tima mislila o penalima.U 107.minutu odlicna sansa za Pancere.Draksler je iskoristio neodlucnost odbrane Azura koji nisu intervenisali, uspeo je Draksler da sutira preko glave, ali je lopta otisla preko gola.U 108.minutu brz kontranapad Pancera, Draksler je vukao loptu, pokusao da doda do usamljenog MIlera, ali nije bio precizan posto je lopta otisla daleko od MIlera.Da je bio precizniji pas i da je Miler stigao loptu, izasao bio jedan na jedan sa Bufonom.U 113.minutu Insinje sutira, ali pravo u Nijera koji lako kroti taj sut.U 119.minutu poslednje uzbudjenje, Ozil sutira sa ivice sesnaesterca, ali Bufon bez problema brani.Pristupilo se izvodjenju jedanaesteraca.Gledali smo triler i nevidjenu dramu.Posle pet serija penala, videli smo cak sest promasaja.Svajnstajger je mogao da donese pobedu svojoj ekipi u poslednoj seriji posto su Nemci pucali posle Azura, ali je njegov sut otisao visoko preko gola.Onda su Azuri cak tri penala izveli bez greske.Nemacka bila pod pritiskom, ali su i njihova tri izvodjaca bila precizna.Samo da je jedan promasio, Italija bi slavila.Medjutim u devetoj seriji stigla je odluka.Darmijanu je Nojer odbranio, dok je Hektor savladao Bufona, iako je lopta prosla ispod ruke Bufona.Zasluzeno slavlje Pancera.Mada Italija je jos jednom pokazala i kada nema vrhunske zvezde u timu da su vrhunski kolektiv koji moze svaku ekipu da namuci.Zaista jedna takmicarska ekipa koja je iznenadila dobrom igrom na EURO.Ipak za nesto vise ipak nije moglo, bar na ovom EP.

FRANCUSKA - ISLAND     5 : 2

1:0 Giroud               12.minut            4:1 Sigthorsson               56.minut
2:0 Pogba                20.minut            5:2 Birkir Bjarnason       84.minut
3:0 Payet                 43.minut
4:0 Griezmann        45.minut
5:1 Giroud                59.minut

Francuska deklasirala Island u prvom poluvremenu!!!
Trikolori u drugom delu smanjili gas, ali Island nije klonuo duhom i izborio castan oprostaj od EP!!!
Svaka bajka ima kraj pa tako i ova!!!

Francuska se plasirala u polufinale EURO i ceka nas u polufinalu sudar velikih i pravi slager izmedju Nemacke i Francuske.Trikolori su razbili najvece iznenadjenje EURO u prvom delu.U drugom delu igrali opustenije, ali sa druge strane Island je zeleo da ispravi los utisak iz prvog dela i igrao je otvoreno i uspeo da postigne dva gola, cime je ublazio poraz i kompletan utisak na mecu.Nisu se povukli i cekali da im domacini utrpaju jos neki gol, nego su mnogo zeleli da postignu neki gol, postigli su ih dva u prvom delu, a mogli su jos koji.Pocelo je ispitivanjem snaga na pocetku, sa tim sto je neocekivano Island otvorenije nego sto su mnogi mislili.Prvi udarac  na gol i vodjstvo domacina.Matuidi je dubinskim pasom pronasao ZIrua, koji je usao u sesnaesterac i njegov sut zavrsio je u mrezi, tako sto je lopta prosla kroz noge Haldorsonu.1:0!!!U 20.minutu novi sok za Island.Grizmn je izveo korner, najvise skocio Pogba i pogodio levi ugao gola Islanda.2:0!!!Jasno je bilo da je ovo kraj svih nadanja tima sa Ostrva.Jasno je bilo da ce sada Francuzi umrtviti igru zadovoljni vodjstvom, nisu nigde zurili i lagano privodili mec kraju, laganim kombinacijama.U 25.minutu zapretio je Island, Bedvarson je sutirao, ali je lopta otisla preko gola.U 43.minutu novi gol za domacina.Dimitri Pajet je dobio loptu na rubu sesnaesterca od Grizmana, sutirao levom nogom i pogodio donji desni ugao gola Haldorsona.3:0!!!Prica je bila gotova i jasno je bilo da od novog cuda na EURO nema nista.U 45.minutu novi gol za Trikolore.Dubinski pas propustio je Ziru, lopta je dosla do Grizmana koji se stustio u kazneni prostor i lagano lobovao golmana.4:0!!!Sa pravom katastrofom suocili su se Islandjani.Ali ipak ovaj tim ima karakter i nije klonuo duhom, vec je zeleo da ublazi kako utisak, tako i ubedljiv poraz.Uspelo im je potpuno.U 56.minutu Island postize gol.Gilfi Sigurdson ubacuje loptu u peterac, iskosa desne strane, tamo je u padu zahvatio Sigtorson i nogom pogodio mrezu.4:1!!!Samo tri minuta novi gol za domacina.Pajet je izveo slobodnjak, ubacio pred peterac, tamo najvise skocio Ziru i smestio je u mrezu ispred istrcalog Haldorsona.5:1!!!U 62.minutu sjajnu sansu imao je  Ingason kada je sutirao glavom iz blizine, ali je Loris sjajno odbranio i izbacio loptu u korner.U 84.minutu centrirao je iskosa sa leve strane pred peterac, sjajno skocio Birkir Bjarnason i pogodio sam cosak u desnom uglu.5:2!!!Bio je ovo kraj meca koji je najefikasniji na EURO do sada.Island je puno ucinio na ovom EP, ali vise nije mogao.Francuze tek ceka veliki ispit i prava iskusenja na putu do titule.
U dosadasnjem delu EURO postignuto je 103 gola, sto je 2,14 po mecu.U mecevima cetvrtfinala postignuto je cak 15 golova, sto je cak 3,75 po mecu.Time je prilicno popravljena efikasnost na sampionatu, posto je u grupnoj fazi turnira bila jako losa, ispod dva gola po utakmici.