POLJSKA - SVAJCARSKA   1 : 1 ( 1 : 1 ; 1 : 0 )    PENALIMA   5 : 4

1:0 Blaszczykowski   39.minut          1 : 1 Shaqiri      82.minut

1:1 Lewandowski              0:1 Lichtsteiner
2:1 Milik                                  Granit Xhaka sutira pored gola
3:2 Glik                                   2:2 Shaqiri
4:3 Blaszczykowski             3:3 Schar
5:4 Kryckowiak                 4:4 Rodriguez

Poljska prosla u cetvrtfinale posle penal ruleta!!!
Svajcarska bila bolja, ali Poljaci cekali penale i slavili!!!
Dzerdan Saciri postigao sjajan gol makazicama!!!

U prvom mecu osmine finala vidjena je dobra borba i slavlje Poljske posle penal serije.Svajcarska je bila vecim delom meca, osim prvog dela, vise su zeleli pobedu, pokusavali da izbegnu penale, ali Poljska se branila, igrala ziheraski, cekala penale, docekala i slavila.U prvom delu Poljska je vise pretila i imala vodjstvo.vec u 1.minutu Milik je imao sansu, kada je natrcao na odbijenu loptu, ali je njegov sut sa ruba sesnaesterca otisao preko gola.U 31.minutu nova pretnja Poljaka, Grosicki sutira sa ivice sesnaesterca, ali je lopta prohujala pored gola.U 33.minutu Milik je opet imao sansu, ali je njegov sut iz peterca opet zavrsio preko gola.U 36.minutu zapretili su Svajcarci ali je udarac Sera glavom iz blizine zavrsio u narucju Fabijanskog.U finisu prvog dela uspeli su Poljaci da povedu.U 39.minutu Grosicki je sjajno prodirao po levoj strani, priblizio se kaznenog prostora, tamo mu se lopta odbila od jednog igraca Svajcaraca, opet stigla do Grosickog, koji ovog puta iz idealne pozicije uposljava Blascikovskog na suprotnoj strani, ovaj izlazi pred golmana Zomera i lagano pogadja mrezu.1:0!!!Sa tim rezultatom se zavrsilo prvo poluvreme.Ali u drugom delu vidjena je potpuno druga slika na terenu.Svajcarci vise nisu imali da cekaju i potpuno su se otvorili.Ipak pocetkom drugog dela Poljaci propustaju nekoliko prilika usled otvorenije igre protivnika.U 50.minutu Levandovski je u petercu sutirao, ali je Zomer izvukao loptu koja je isla pod samu precku i izbacio je u korner.Samo tri minuta kasnije nova pretnja Poljaka kada je sut Blascikovskog odbranio Zomer.Od tog trenutka postojao je samo jedan tim na terenu, on je bio Svajcarska.Redjale su se sanse pred golom Poljaka.U 73.minutu Rodrigez je izveo sjajno slobodna udarac, lopta je isla pod precku, ali je Fabijanski kad su svi ocekivali da ce lopta zavrsiti u mrezu, sjajno odbranio i poslao loptu u korner.U 74.minutu Ser je imao sansu ali je njegov sut glavom otisao pored leve stative.U 78.minutu sut Djurua je izblokiran.U 79.minutu Seferovic je pogodio precku.Onda u 82.minutu trenutak zbog cega volimo fudbal i zasto je najvaznija sporedna stvar na svetu.Dzerdan Saciri je neverovatnim makazicama sa 16m pogodio desnu stativu od koje se lopta odbila u gol.1:1!!!Kakva majstorija momka koji je rodjen u Gnjilanu.Dalo je to krila Sajdzijama koji su sve vise ugrozavali gol, ali se rezultat nije menjao pa je mec otisao u produzetke.U prvom produzetku Svajcarska bolja, ali bez sansi posto ne uspeva da probije cvrst bunker Poljaka.U 113.minutu kolosalna sansa za Svajcarce da ipak izbegnu penale.Derdijok je sjajno sutirao glavom, ali je Fabijanski jos bolje odbranio i sprecio ono najgore.Opet je Derdijok u 118.minutu imao sansu, ali je njegov slab sut lako ukrotio Fabijanski.Nije se menjao rezultat i penali su motrali da odluce prvog putnika za cetvrtfinale.Trenutak odluke desio se u drugoj seriji kada je Granit Dzaka sutirao daleko pored gola.Svi Poljaci su bili prezicni za bele tacke, poslednji penal je sjajno izveo Krihovijak, pogodivsi gol pod samu precku i bila je to velika radst Poljaka.Ne bi bilo nezasluzeno da je Svajcarska prosla dalje posto je bila bolja, dok je sa druge Poljska igrala kalkulantski da ne primi gol.To joj se isplatilo posto Svajcarci nisu bili bas najprisebniji prilikom penala posto su mnogo toga propustili u 120 minuta igre.

VELS - SEVERNA IRSKA    1 : 0

1:0 McAuley ( autogol )     75.minut

U uzasnom mecu, Vels iskoristio gresku Gareta Mekolija i slavio pobedu!!!
Vels najprijatnije iznenadjenje EURO, dok su Severni Irci ostvarili i vise nego sto su mislili!!!

Vels se plasirao u cetvrtfinale po prvi put u svojoj istoriji, na svom prvom EP.Autogolom Gareta Mekolija slavili su minimalnu pobedu.Bio je ovo mec koji je licio na susret timova iz Cempionsipa ili Divizije 1( Druga i Treca Engleska liga).Istina vecina igraca igra iz Severne Irske igra u ovom takmicenju, ima ih i kod Velsana, ali ono sto pravi razliku izmedju ova dva tima su dva asa koje Vels ima poput Gareta Bejla i Arona Remzija.Videli smo zatvoren mec, Severni Irci ne mogu drugacije da igraju, imaju ljudi limite do kojih mogu da idu, ali ono sto im se mora priznati, imaju sjajnu borbenost.Vise je biulo pretnji nego sansama sve ono sto smo videli na mecu.U 10.minutu Dalas je sa ruba sesnaesterca sutirao ali je Henesi odlicno odbranio.Irci su opet zapretili u 22.minutu kada je Vord sutirao sa riba sesnaesterca, ali je opet Henesi bio na mestu.U prvom mecu to je bilo sve.Pocetkom drugog dela u 53.minutu najbolja sansa za Vels, Remzi je centrirao,loptu glavom zahvatio Vouks, ali je lopta prosla pored desne stative.U 58.minutu pokusao je Bejl iz slobodnjaka, ali je MekGovern odbranio.Igrao se 75.minut i desio se trenutak odluke.Bejl je prodirao po levoj strani, ubacio loptu pred peterac, tamo je sacekao Mekoli i nespretno je smestio u sopstvenu mrezu.Istina lopta je bila upucena prema spicu Velsa, tako da je nije Mekoli poslao u mrezu, poslali bi je Velsani.Ali eto Garet Mekoli je ispao tragicar.Do kraja su pokusavali Severni Irci, ali nisu uspevali da ozbiljnije ugroze Velsane.Oni od ovoga vise nisu mogli, ali se vracaju kuci uzdignutih ruku.

PORTUGAL -  HRVATSKA    1 : 0 ( 0 : 0 ; 0 : 0 ) PRODUZECI

1:0 Quaresma     117.minut

U jednom tvrdom i ruznom mecu, Portugal u finisu poslao Kockaste kuci!!!
Iako je Hrvatska blistala u grupnoj fazi i najvise pokazala, u nokaut fazi potpuno drugaciji pristup i losija igra!!!
Rikardo Kvarezma surovo kaznio Vatrene!!!
Iako su Kockasti imali vise od igre, nisu uputili nijedan sut u okvir gola za 120 minuta!!!
Suze hrvatskih igraca obisle svet!!!

Portugal je eliminisao Hrvatsku u finisu drugog produzetka i golom Rikarda Kvarezme poslao Kockaste kuci.Iako je Hrvatska najvise pokazala u grupnoj fazi, mnogi su ih svrstavali u krug favorita, pogotovo kad im zreb nije doneo najteze prepreke do polufinala i finala, mnogi su ih ocekivali u samoj zavrsnici EURO, medjutim surovo su prizemljeni.Nisu Vatreni igrali u ovom mecu nokaut faze odigrali dobar mec.Kao da su pokazali stari balkanski mentalitet, da kad je tesko, tad se obicno ne odigra najbolje.U grupnoj fazi nisu se stedeli, igrali otvoreno i dopadljivo protiv svakog, kad je dosao mec sa Portugalom, potpuno drugaciji pristup, strah da se ne primi gol, oprezna igra i na kraju corak.Selektor Portugala Fernando Santos potpuno je ukocio Modrica koji je tokom celog susreta imao pratioca, cak i onda kad je bio u autu ili oko aut linije.Kada Modric ne igra jasno je da ne igra Hrvatska.Selektor Hrvata Ante Cacic sa druge strane, nije cinio ono sto je morao.Kasnio je sa izmenama, nije ubacio raspolozenog mladog igraca Marka Pjacu.Pjaca je usao u igru tek u 110.minutu.Za nesto vise od deset minuta provedenih na terenu imao je mladi igrac nekoliko odlicnih driblinga i prodora.Neko ce reci bio je svez szto jeste tacno, ali mogao je vrhunski da odigra bar 45 minuta ili pola sata.Znaci da je Cacic zakasnio.Igranje da se ne primi gol, cekanje protivnika na gresku, upravo se desilo suprotno, posto je Hrvatska primila gol u finisu meca.Sam mec bio je dosadan i nezanimljiv veci deo.Uzbudjenja su dosla tek u poslednjih desetak minuta drugog produzetka.Upravo tada kada je Hrvatska je krenula napred svim silama, kada je primljen gol.U prvom delu u 25.minutu sansu za Portugal imao je Pepe kada je glavom posle prekida poslao loptu preko gola.Bio je ovo ofsajd koji Spanac Karbaljo nije video, tacnije jedan od njegovih pomocnika.U 30.minutu prvi put su zapretili Kockasti kada je Perisic usao u kazneni prostor, ali je sutirao dosta neprecizno.To je bilo sve u prvom delu.Nesadrzajno prvo poluvreme i nista nije imaolo da se vidi.Nastavilo se tako i u drugom delu.Oprezno sa obe strane.Gol je mogao pasti samo iz neke greske ili iz prekida.U 52.minutu Brozovic je imao sansu, ali je njegov sut otisao preko gola.U 62.minutu Vida preti iz prekida, ali njegov udarac glavom otisao je kraj gola.Ovo je bilo sve od dva tima u 90 minuta igre.Zaista premalo.U prvom produzetku nista ni od jednih niti od drugih.Ipak u drugom produzetku videli smo uzbudjenja i jedino vredno paznje u ovoj praznoj utakmici desilo se u poslednjih desetak minuta igre.U 113.minutu posle kornera Vida je opet sutirao glavom, ali je lopta opet otisla zamalo preko gola.Patricio je lose reagovao i istrcao u prazno.Na njegovu srecu i njegovog tima, mreza se nije zatresla.U 116.minutu Perisic je u petercu pogodio stativu.U kontri trenutak odluke koji ce Vatreni dugo pamtiti.Loptu je uzeo Renato Sancez, vukao je dobrih 60 i vise metara, predao Naniju u kaznenom prostoru, ovaj pasom pronasao Ronalda na petercu, ovaj pucao na gol, ali je Subasic odbranio, medjutim na loptu natrcao Kvarezma i sa jednog metra glavom smestio je u mrezu.1:0!!!kakav hladan tus za navijace Kockastih.Krenuli su tada svim silama prema golu Patricija.U 122.minutu posle guzve u sesnaestercu Portugala, lopte se domogao Vida, sutirao i lopta je otisla pored gola za koji centimetar.Bio je to kraj svih nadanja Kockastih da mogu napraviti neki veliki rezultat koji su prizeljkivali.Zavrsili su takmicenje pre vremena.Imali su dobar zreb, ali nekad ni to ne moze da pomogne.Ostaje im prilika na nekom sledecem velikom takmicenju.Portugalci sada mogu da se spremaju za cetvrtfinale gde ih ceka Poljska, ne i nepremostiva prepreka.Pa ce tako Ronaldo i drugovi imati sansu da odu u polufinale.Onda je sve moguce.

FRANCUSKA - REPUBLIKA IRSKA    2 : 1

1:1 Griezmann    58.minut      0:1 Brady(penal)   2.minut
2:1 Griezmann    61.minut

Francuska uz muke prosla u cetvrtfinale!!!
Sjajni Antoan Grizman sa dva gola odveo Trikolore u sledeci krug!!!

Francuska se plasirala u cetvrtfinale posle preokreta u drugom poluvremenu, sa dva gola sjajnog Grizmana.Mucili su se Francuzi prvi deo, igrali u grcu, nepovezano i zbog lose igre u prvom delu, ostaje problemi.Pogotovo sto su Adil Rami i Ngolo Kante dobili parne kartone i nece igrati u cetvrtfinalu.Ipak idu dalje i to je za njih najvaznije.Vec u 1.minutu sok za domacine.Pol Pogba je srusio Sejna Longa u kaznenom prostoru i sudija Ricoli je dosudio penal za Irce.Robi Brejdi je sigurno izveo penal i doneo prednost svom timu.0:1!!!Dugo se nisu oporavili posle tog soka domacini.Irci su nastavili da prete.U 22.minutu sut dafija odbranio je Loris.U 42.minutu Dafi je glavom sutirao i lopta je otisla pokraj desne stative.To je bilo sve u prvom delu.U drugom delu probudili su se Francuzi, ali su pretili i Irci.U 49.minutu Koscijelni je pucao glavom ali je lopta otisla pored desne stative.U 52.minutu opasan napad Iraca, MekLin je ubacio loptu u sesnaesterac, ali je Loris spasio svoj tim posto je pokupio loptu ispred napadaca Irske.U 53.minutu Pajet je sutirao ali je lopta otisla pored gola.U 56.minutu Matuidi je sa ruba sesnaesterca sutirao, ali je Rendolf odbranio.U 58.minutu konacno su stigli do izjednacenja domacini.Sanja je centrirao sa desne strane, sjajno je skocio Grizman i glavom smestio loptu u mrezu.1:1!!!Samo tri minuta kasnije potpun preokret.Ziru je spustio loptu Grizmanu, ovaj usao u kazneni prostor i sigurnim sutem pogodio mrezu.2:1!!!Sve je manje vise reseno u 66.minutu.Dafi je u gol sansi oborio Grizmana i sudija Ricoli mu je pokazao crveni karton posto je bio poslednji igrac odbrane.To je sve resilo.Mogli su domacini da zabeleze i ubedljiviju pobedu u finisu.U 77.minutu Zinjak je sutirao, ali je Rendolf odbranio.U 78.minutu Zinjak je pogodio precku.Mogao je Grizman u 93.minutu da postigne het-trik, ali je u situaciji jedan na jedan sa Rendolfom sutirao u njega.Ostalo je 2.1 i Francuzi mogu da se spremaju za cetvrtfinale.Mada se ocekivalo da ce lakse da trijumfuju.

NEMACKA - SLOVACKA     3 : 0

1:0 Boateng         8.minut
2:0 Gomez          43.minut
3:0 Draxler         63.minut

Nemacka sigurnom igrom ide dalje!!!
Favoriti izgleda se spremali za nokaut fazu!!!
Mezut Ozil promasio penal u 13.minut!!!

Nemacka je bez velikih problema uspela da se plasira dalje.Slovacka nema za cim da zali posto je dobro prosla, jer je mogla jos neka lopta da zavrsi iza ledja Kozacika.Slovacka je ostvarila maksimum i vise nije mogla da ocekuje od ovoga sto je postigla na EURO.Nemacka kao da sada konacno igra kako treba i kao da se cuvala za nokaut fazu.Vec u 7.minutu sansa za Svabe.Sjajno je skocio Kedira i glavom sutirao pod precku, ali je Kozacik odbranio.Posle kornera koji je izveo Kros, Slovaci su izbili loptu van sesnaesterca, tamo je na nekih 20m sacekao Boateng i pogodio donji levi ugao.1:0!!!Otkljucana je brava Slovaka.Vec u 13.minutu moglo je biti 2:0.Skrtel je rukama vukao Gomeza, sudija iz Poljske Marcinijak pokazao na belu tacku.Loptu namesti Ozil, ali je Kozacik odbranio.U 24.minutu nova sansa za Ozila, ali je lopta prohujala pored leve stative.U 41.minutu sjajna sansa za Slovake da izjednace rezultat.Kucka je sjajno iz blizine pucao glavom, ali je sjajni Nojer odbranio i poslao loptu u korner.Samo dva minuta kasnije, Panceri su udvostrucili prednost.Draksler je sjajno prosao po levoj strani, ubacio loptu u peterac, tamo se sjajno snasao Gomez i smestio je u mrezu.2:0!!!Pocetak drugog dela miran.Ipak u 63.minutu novi gol za Nemacku.Posle kornera, sjajno se snasao Draksler i volejom pogodio raslje gola KOzacika.3:0!!!Prica je bila gotova, ali Nemci su to, nikad ne odustaju.U 68.minutu Djurica je sutirao iz daljine ali je  njegov sut otisao pokraj gola.U 91.minutu mogli su Nemci do jos jednog gola.Miler je sjajno asistirao Krosu na penaltiku je sacekao, ali je Kozacik je odbranio i spasio svoj tim ubedljivijeg poraza.

BELGIJA - MADJARSKA    4 : 0

1:0 Alderweireld       10.minut
2:0 Batshuayi            78.minut
3:0 Hazard                 80.minut
4:0 Carrasco              90+1.minut

Belgija bolja vecim delom meca, u finisu deklasirala Madjare!!!
Madjari vise nisu mogli, Crveni Djavoli kandidati za finale!!!
Blistao Eden Azar koji je sludjivao odbranu Madjara!!!

Belgija je slavila pobedu protiv Madjarske vrlo ubedljivu posle dominacije vecim delom meca, ali mogli su i nasi severni susedi do bar jednog gola.Ipak za prikazanu igru Belgijanci su zasluzili ubedljivu pobedu.Blistao je sjajni Eden Azar koji je dovodio do ludila odbranu Madjara.Odlicno je posao obavio nas sudija MIlorad Mazic.Prvo uzbudjenje i gol.Dosudjen je slobodan udarac, loptu je namestio De Brujne, sjajno skocio Alderveireld i pogodio gol Kiraljija.1:0!!!U 15.minutu moglo je biti 2:0, ali je sut De Brujnea odbranio Kiralji.U 35.minutu De Brujn izvodi slobodnjak, ali Kitralji sjajno paradom sprecava gol, posto je lopta isla pod precku.U 42.minutu Mertens je mogao da postigne gol, ali je njegov odbranio Kiralji iako je ovaj bio ispred njega.Bolja Belgija, zasluzeno vodjstvo koje je moglo biti ubeldjivije.U drugom dleu otvorili su se Madjari, pa se ocekivalo i dosta golova, koji su se desili u finisu meca.Vec u 46.minutu sjajna sansa za Azara, ali je opet Kiralji opet zaustavio njegov sut.U 59.minutu novi zicer za Belgijance propusta Mertens.U 66.minutu Pinter sjajnim sutem bacio je u iskusenje Kurtou, ali je ovaj spasio gol sjajnom intervencijom.U 69.minutu, Juhas sutira iskosa sa desne strane, ali lopta je prohujala pored gola.Madjari su promasivali, ali su se jos vise otvorili sto odlicna ekipa Belgije ume itekako da iskoristi.U 78.minutu sjajno je po levoj strani prosao Azar, ubacio pred peterac, tamo je prihvatio Badsuai i smestio je u mrezu.2:0!!!Jasno je bilo da j prica gotova.Ali Stork selektor Madjara se ne predaje, sto ga odvodi u tezak poraz.Ali takav je Nemac, uvek napad i samo napad.U 80.minutu majstorija Edena Azara.Sjajnim prodorom usao je u sredinu, sutirao sa ruba sesnaesterca i pogodio donji desni ugao.3:0!!!Sa ovakvim Azarom, Crveni Djavoli mogu mnogo.U 91.minutu nisu Madjari dosli do utesnog gola, posto je iz ciste situacije Elek stirao, ali Kurtoa nije dozvolio kapitulaciju.Ipak za kraj jos jedna ubitacna kontra Belgijanaca.Karasko je dobio loptu, stustio se prema sesnaestercu i sigurno pogodio gol Madjara aza ubeldjivu ppobedu.4:0!!!Najubedljivija pobeda na sampionatu i prvi tim koji je u Francukoj postigao cetiri gola.Belgija ima otvoren put do polufinala posto ogra sa Velsom.Vels je jedno od najprijatnijih iznenadjenja na EURO, ali cini se da je Belgija favorit u tom mecu i ocekuje se da prodje dalje.

ITALIJA - SPANIJA    2 : 0

1:0 Chiellini     33.minut
2:0 Pelle           90+1.minut

U derbiju osmine finala i reprizi finala pre cetiri godine, Azuri skinuli krunu Spaniji!!!
Evropa ce 10.jula dobiti novog sampiona!!!
U odlicnom mecu, Italijani zeljni osvete zasluzeno slavili!!!
Djanluidji Bufon sjajnim odbranama u finisu odveo svoj tim dalje!!!

Italija je skinula krunu Spaniji.U reprizi finala iz 2012.godine, kada je Spanija odbranila titulu, sada je doslo sve na naplatu i bas su Azuri skinuli sa trona vazeceg sampiona.U boljem izdanju videli smo maksimalno motivisane Azure.Sa druge strane jasno je da Spanija polako silazi sa scene i dok se ne pojavi nova generacija, nece osvajati titule i biti dominantni kao pre pet i vise godina.Usli su Azuri jako u mec i nimalo nisu respektovali Spaniju.Tako se u prvom delu sve odvijalo na delu terena koji pripada Spaniji.Redjale su se sanse i akcije.U 8.minutu sjajna sansa za Azure, sjajno je skocio Pele, ali je sjajno intervenisao De Hea i izbacio loptu u korner.U 25.minutu Parolo je takodje glavom sutirao prema golu, ali je ona zavrsila pored gola.U 33.minutu Italija vodi.Eder je tukao iz slobodnjaka, De Hea kratko odbio loptu, na nju natrcao Djakerini, nekako je ona dosla do Kjelinija koji je ubacuje u mrezu sa 2-3 metra od gola.1:0!!!To je ono sto su Azuri zeleli, jer je jasno kad vode, da tesko gube stecenu prednost.U 45.minutu umalo 2:0.Djakerini je sjajno prosao do levoj strani, i uputio sjajan sut, ali je De Hea odbranio.Na odmor se otislo sa minimalnom prednoscu Azura, s tim sto je rezultat mogao da bude ubedljiviji u njihovu korist.U drugom delu Spanija ofanzivnija i opasnija.U 50.minutu Morata iz blizine glavom salje loptu u narucje Bufona.U 55.minutu sjajna kontra Italijana.Pele je stiklom proigrao Edera, ovaj se stustio u kazneni prostor, izasao oci u oci sa De Heom, ali mu je ovaj sjajno odbranio.Od tog trenutka Spanija diktira tempo i napada i ugorozava gol Bufona.U 70.minutu Aduriz sa ivice sesnaesterca sutira pokraj gola.U 76.minutu Inijesta sutira pod precku sa ruba kaznenog prostora, ali Bufon sjajno brani udarac koji je isao pod precku.U 77.minutu opet udarac iz daljine, ovog puta Pikea, ali opet Bufon sjajno brani.U 90.minutu velika sansa za Spaniju.Lopta je od Barzaljija dosla do Pikea koji je bio sam pred Bufonom, medjutim opet sjajno brani Bufon.Onda kako to biva, posle neiskoriscenih sansi, stize kazna.Niko to ne kaznjava kao Italija.Sjajna kontra.Insinje je prebacio loptu na drugu stranu gde se nalazio Darmijan, ovaj usao u kazneni prostor, ubacio u sredinu, lopta se odbila od Serhia Ramosa i dosla pravo na noge Pelela, koji lagano iz neposredne blizine pogadja mrezu.2:0!!!Italija je u cetvrtfinalu.Ide na Nemacku sto ce biti klasik cetvrtfinala.Nadamo se da cemo videti jos jedan spektakl.

ISLAND - ENGLESKA      2 : 1

1:1 Ragnar Sigurdsson       6.minut     0:1 Rooney(penal)    4.minut
2:1 Sigthorsson                 18.minut

Za kraj osmine finala videli smo senzaciju!!!
Island je jos jednom sokirao sve i izbacio Engleze!!!
Novi sok za Engleze posle Bregzita!!!
Englezi jalovo napadali, Islandjani mogli iz kontri da slave ubedljiviju pobedu!!!
Stoper Islanda Ragnar Sigurdson odigrao mec za desetku i podsetio na sjajna izdanja velikih stopera!!!

Fudbal je cudna igra i iznenadjenja su mnogobrojna.Jedno od cuda i nevidjenih iznenadjenja desilo se na EURO u Francuskoj gde ce maleni Island igrati protiv fudbalskih azdaja u cetvrtfinalu EP.Slabi Englezi nisu zasluzili prolaz dalje.Igra Gordog Albiona je jalova i bezidejna.Roj Hodzson se potpuno izgubio i ne zna ni ko treba ni ko ne treba da mu igra u timu.Zasluzili su ispadanje i bila bi steta da jedna ovako disciplinovana i borbena ekipa kao sto je Island, ne prodje dalje posle ovakve velike borbe koju su prikazali na EURo u gotovo svakom mecu.Skupe zvezde engleskog tima jos jednom su se obrukale na velikom takmicenju.Pocelo je sjajno po Engleze.Halgorson je u 4.minutu bez ikakve potrebe srusio Sterlinga.Sudija Skomina je pokazao na penal.Vejn Runi sigurno izveo penal.1:0!!!Da nije bilo tog penala ko zna kada bi Englezi dali gol.Vec u 6.minutu stiglo je izjednacenje.Posle ubacivanja iz auta, loptu je glavom sjajno Arnason poslao pred gol Harta, tamo se nasao Ragnar Sigurdson i iz peterca pogodio mrezu.1:1!!!Od tog trenutka pocinje sve da se menja.U 15.minutu Dele Ali puca  i lopta odlazi zamalo preko gola.U 17.minutu ima sansu i Hari Kejn ali i njegov sut ide preko precke.U 18.minutu vodjstvo Islanda.Bodvarson je sjajno proigrao Sigtorsona, ovaj usao u sesnaesterac i pored skamanjene odbrane Engleza sutirao i lopta je prosla ispod ruke Harta.2:1!!!Kakav sok.U 28.minutu sutirao je Kejn ali je njegov sut pod precku odbranio Halgorson.U 34.minutu zapretio je Skulason, ali je njegov sut otisao pored gola.Vodjstvom Islanda zavrseno je prvo poluvremene.Pocetkom drugog dela Island preti opasno.U 55.minutu Ragnar Sigurdson je iz blizine makazicama sutirao, ali je Hart odbranio.U 60.minutu Ali je sutirao iz odlicne pozicije, ali vrlo neprecizno.U 73.minutu Gudmundson je pucao sa ruba sesnaesterca posle odlicnog soloprodora, ali je lopta prozujala preko gola.U 84.minutu jos jedna opasna kontra Islanda, dubinski pas dobio je Gunarson, usao u kazneni prostor i pucao, ali je Hart odbranio.Englezi pokusavali i pokusavali, ali sve su uradili zavrsilo se na pokusajima.Nekoliko ubacivanja u kazneni prostor, ali bez snasi za gol.Zalsuzen poraz Engleza koji sada moraju dobro da se zamisle gde im ide fudbal, bar kad je u pitanju ovaj reprezentativni.Sa druge strane najlepsa bajka za Island se nastavlja.Island sada igra sa Francuskom u polufinalu i moze u toj utakmici da uziva.Nemaju sta da izgube i sigurno ce skupo prodati kozu.Od njih nas nista ne sme iznenaditi, zbog svega sto su pokazali na EURO.
U dosadasnjem delu EP postignuto je 88 golova sto je okruglo 2,00 po mecu.U nokaut fazi se popravila efikasnost, pa je dobacena na jedvite jade do dva gola po mecu.U osmini finala postignuto je 19 golova na 8 utakmica, sto je vise nego u takmicenju po grupama.Strelci su dobacili cak preko dva gola po mecu.