NEMACKA - NORVESKA           34 : 33 ( 27 : 27 ; 14 : 13 ) PRODUZECI
SPANIJA - HRVATSKA              33 : 29

Nemacka i Spanija u finalu EP!!!
Hrvatska posle sjajne igre protiv Poljaka, nije izdrzala pritisak posle euforije i neverovatnog meca sa domacinom!!!
Nemacka golom Kai Hefnera pet sekundi pre kraja drugog produzetka pobedili Norvesku u jednom dramaticnom mecu!!!

Spanija i Nemacka igrace u finalu na EP koje se odrzava u Poljskoj.Gledali smo zanimljiva i uzbudljiva polufinala, prstalo je na sve strane.Videli smo pravi triler u prvom polufinalu u kome je Nemacka tek posle 70 minuta igre i dva produzetka, slavila pobedu protiv Norveske.Nemacka je vodila i prvom poluvremenu+3(9:6) i 10:7 u 18.minutu.Vratili su se Norvezani i poveli sa 13:12 u 27.minutu, ali je prvo poluvremene zavrseno minimalnim vodjstvom Nemaca od 14:13.Drugo poluvreme pocinje boljom igrom Norvezana koji prelaze u vodjstvo i to +2(19:17) u 39.minutu.Nemacka je preokrenula rezultat i povela sa 21:20 u 47.minutu, ali je Norveska opet pocela da preuzima stvari u svoje ruke.Opet su Skandinavci vodili +2(24:22) u 50.minutu.Ali uporni Nemci se vracaju.Ipak nedaju se Norvezani koji opet vode sa 26:24, na sest minuta pre kraja meca.Medjutim Nemacka se vraca i stize do izjednacenja 26:26 golom Kuna.Tonesen je postigao gol za novo vodjstvo Norvezana od 27:26, na oko cetiri minuta do kraja meca.Ne uspevaju Norvezani da iskoriste nekoliko napada, pa Nemacka postize gol 17 sekundi pre kraja preko Damkea.Krenuli su Norvezani u poslednji napad ali su ga ocajno odigrali pa je utakmica otisla u produzetak.U nastavku nista novo, igralo se gol za gol.Norveska je u 62.minutu povela sa 29:28, ali je Nemacka vodila na kraju prvog produzetka sa 31:30.Opet dramaticno.Konstantno Nemacka vodi.Golom Videa, Nemacka vodi 33:32 na nesto manje od dva minuta pre kraja.Norveska dolazi do izjednacenja na 33:33.Ostao je Nemcima poslednji napad.Kai Hefner je sutnuo spolja i pogodio pet sekundi pre kraja drugog produzetka za veliki trijumf Svaba.Norvezani nisu ni uspeli da izvedu loptu.Sve je bilo gotovo.Blistao je kod Nemaca Tobias Rajhman sa 10 golova.Kai Hefner i Julius Kun su dali po 5 golova.Andreas Volf je imao 10 odbrana.Kod Norvezana Kristijan Bjornsen je dao 8, te Magnus Jondal i Bjarte Mithol po 5.Golman Norvezana Ole Erevik imao je cak 16 odbrana, ali ni to nije bilo dovoljno za Norvezane da dodju do svog prvog finala na nekom velikom takmicenju.Zanimljiva situacija se dogodila u poslednjem napadu Svaba.Nemacka da bi imala igraca vise u polju, usao je igrac sa markerom.To je znacilo da golman ne moze biti na golu.Medjutim Volf je bio na golu, dok je Nemacka imala igraca sa markerom u napadu, sto je znacilo da Nemacka igra sa  igracem vise.To je povreda pravila igre.Norveska se zalila i videcemo sta ce odluciti EHF.Ovo je prvo polufinale u kome smo videli produzetke od kada se igraju EP od 1994.godine.U drugom polufinalu ocekivala se velika borba, koja je usledila.Iako ovaj mec nije bio dramatican kao onaj prvi, ipak videli smo bolji rukomet.Hrvatska je bila potpuno emotivno i fizicki ispraznjena posle sjane pobede nad Poljskom, nije izdrzala pritisak nacije posle euforije koja je zahvatila celu zemlju, kad su na neverovatan nacin sruseni Poljaci.Pocela je Hrvatska odlicno mec i povela u 4.minutu sa 4:1.Onda je Spanija koliko toliko uspostavila kontrolu i uspevala da se odrzava u zivotu.Smanjili su na 6:5.Ipak u 16.minutu opet je bilo +3(10:7).Posle gola Kopljara u 20.minutu bilo je opet +3(12:9).Spanija je smanjila na 12:10, onda je Karacic spolja postigao gol za 13:10 u 22.minutu.Tu je Hrvatska potpuno stala.Spanija pravi seriju 5:0 i vodi 15:13.Prvo je Valero Rivera pogodio sa sedmerca, onda je Dusebajev dao takodje gol posle prodora, pogodio je takodje iz kontre Antonio Garsija.Babic trazi tajm aut.Nisu se tu zaustavile muke Hrvata.Onda Perez Vargas brani zicer.Spanija postize novi gol iz kontre preko Ugaldea.Seriju je zaokruzio novim golom iz kontre Ugalde u 26,minutu.Za cetiri minuta Spanci su urnisali Hrvate.Taj period je mozda odlucio pobednika meca.Onda opet Babic trazi novi tajm aut.Hrvatska je smanjila na 15:14, golom Kopljara, ali novom serijom 3:0, Spanci su dotukli Hrvate u prvom delu.Na sjajnu asistenciju Dusebajeva, Ugalde postize gol na crti, za 16:14, onda sa jos dva gola ovog puta Aginagaldea, Spanija ima velikih +4 na poluvremenu, iako tako nije izgledalo vecim delom prvog dela.Dva majstorska gola postigao je Zulen Aginagalde na crti.Prvi na asistenciju Antonija Garsije, onda na asistenciju Entreriosa.Pokazao je sjajni spanski pivotmen kakav je velemajstor.Pocetkom drugog dela Gvardiola daje gol za +5(19:14).Hrvatska smanjuje na 19:16, golom Marica.Spanci odrzavaju +4(21:17,22:18, 23:19).Bilo je to u 38.minutu.Kauboji se vracaju i golom Manuela Strleka smanjuju na 23:21, u 41minutu.Imaju samo -2, ima jos puno da se igra.Golom Luke Sebetica, Hrvatska je smanjila na -1(24:23) na 15 minuta pre kraja meca.Zavrsnica za gurmane.Ocekivala nas je prava i velika borba.Onda Spanija ima napad citava dva miniuta.Mozda trenuci odluke.Sudije dizu ruke za pasivan napad, ali Spanija iznova i iznova nastavlja napade, iako su ruke podignute.Spanija trosi vreme zabijajuci se u zonu Hrvata.Onda je Makeda iz ocaja pogodio za 25:23, posle dva minuta koliko je trajao napad Spanije.Igrao se 47.minut.Hrvatska se odrzava u zivotu, posto je Strlek bio precizan sa sedmerca za 25:24 u 49.minutu.Onda je sjajni Antonio Garsija opalio sa devet metara za opet +2(26:24).Spanci su odugovlacili sa napadima u tim trenucima, trosili vreme koje je neumitno curelo.Posle greske u napadu, Horvat je sam istrcao kontru i pogodio za novu dramu(26:25) u 51.minutu.U tim trenucima se utakmica lomila.Slomljena ce biti Hrvatska samo tri i po minuta kasnije.Rivera bio siguran sa sedmerca za 27:25.Hrvatska postize gol sa igracem manje, golom Sebetica kada je usao sa strane blizu crte za 27:26, na sedam i po minuta do kraja.Onda trenuci odluke.Rivera pogadja sa krila za 28:26.Onda Spanci postizu dva gola iz kontre preko Viktora Tomasa.Prvo je napad Hrvatske bio izblokiran, Tomas je sjajno istrcao u kontru i pogodio.Onda je Tomas presekao loptu Hrvatima, sam istrcao kontru i doneo velikih +4(30:26) na sest i po minjuta do kraja.Velika prednost koja se nije smela ispustiti.Tako je bilo.Pokusavali su Kockasti sa brzim napadima, da ugroze Spance, igrali cvrscu odbranu, ali nije vredelo.Duvnjak je smanjio na -3, onda je Raul Entrerios pogodio sa devet metara, vrlo vazan gol za Spaniju pa je opet bilo +4(31:27) u 56.minutu.Hrvati opet smanjuju na -3 preko Sliskovica, dok Tomas na drugoj strani pravom majstorijom sa krila, kada je zavrnuo loptu, sto je popularna kokica donelo je Spancima lepih 32:28, na tri i po minuta do kraja.Hrvati smanjuju golom Marica na 32:29.Poslednji trzaj Kockastih.Spanci gube loptu.Hrvati imaju sansu sa sedmerca na 1,47 minuta do kraja meca da smanje na -2, ali Perez Vargas brani sedmerac Strleku.Sve je gotovo.Spanija slavi prolaz u finale.Postigli su Spanci jos jedan gol sa sedmerca preko Rivere, cisto da ulepsaju rezultat.Na drugoj strani Vargas ima jos jedan sou do kraja susreta, posto brani prvo sedmerac, onda i odbitak posle suteva Cindrica.Najefikasniji u timu Hrvatske bio je Ivan Sliskovic sa 6 golova, dok su kod Spanaca Valero Rivera i Antonio Garsija dali po 6.Bio je to jos jedan tuzan kraj polufinala za Hrvatsku, koja nije igrala u finalu jednog velikog takmicenja jos od EP 2010.godine.Dosla je jedna nova generacija pred kojom je lepa buducnost.U nedelju Spanci se bore za svoje Evropsko zlato, dok Nemacka pokusava da stigne do svog prvog zlata na EP, od 2004.godine.