SRBIJA - GRCKA                              13 : 7
CRNA GORA - MADJARSKA              8 : 5

Srbija jos jednom dominantnom igrom ubedljivo stigla do finala!!!
U finalu protivnik Crna Gora!!!
U drugom polufinalu, Crna Gora u finisu oborila na pleca Madjare!!!
Crna Gora plasmanom u finale obezbedila direktan plasman na OI u Riju!!!
Ne treba ni ponavljati da je Arena opet bila puna, blizu 12 000 dusa!!!

Srbija se sigurnom i ubedljivom igrom plasirala u finale EP, posto je nadigrala selekciju Grcke.Ocekivala se veca borba i jaci otpor Grka, ali nasi momci su toliko dominantni u bazenu, jos kad se na to nadoveze prednost domaceg, koji nije mali, onda dobijamo ovakav epilog.Ubedljiv i sjajan trijumf naseg tima.Srbija je pocelo malo usporeno na pocetku kao i svaki put do sada, ali kad se zahukta ta masina, protivniku uglavnom nema spasa.Grcka je povela sa 1:0, ali je Filipovic odm,ah izjednacio na 1:1.Onda je pogodio Dusko Pijetlovic sa igracem vise u dva metra na asistenciju Prlainovica za 2:1.Ali Grci su nam tada zadavali dosta muka.Gunas je poravnao na 2:2.Posle sjajne akcije Prlainovica i Pijetlovica poveli smo 3:2.Medjutim Grci se opet nedaju pa stizu do novog egala d 3:3, golom GUnasa.Ostalo je petnaestak sekundi do kraja druge cetvrtine za nas napad.Dobili smo igraca vise, Mandic je pogodio za 4:3, pa smo sa minimalnim vodjstvom zavrsili prvu cetvrtinu.Druga cetvrtina pocela je rastrzanom igrom, pa vise od pet minuta nije bilo golova.Onda na scenu stupa sjajni Mandic koji fantasticnim lobom postize gol, tako sto se lopta odbila od stative i zavrsila u mrezi za 5:3.Malo se lakse disalo.U finiosu druge cetvrtine, Mandic je proigrao Pijetlovica, ovaj na ledjima nosio dva grcka igraca, u sjajnom stilu postigao gol za 6:3.Lepa prednost na poluvremenu.Pocetkom treceg perioda igre propustamo dva igraca vise.Grci na drugoj strani golom Vlahopulosa smanjuju na 6:4.Cinilo se da ova sansa moze da nas kosta i da ce biti uzbudljivo do kraja meca, ali to je bilo sve od naseg protivnika u polufinalu.Nasi su se razgoropadili, Grci delovali umorno i nemocno u bazenu.Epilog je bio poznat.Ubedljiv trijumf naseg tima.Cuk je iz daljine vratio lepu prednost +3(7:4).Prlainovic je povecao na 8:4.Jos jednim sjajnim golom Prlainovica stizemo do 9:4.Trecu cetvrtinu zakljucio je sjajnim golom Filipovic za 10:4.Kraj trece cetvrtine pobednik je bio poznat.Poslednja cetvrta cetvrtina je bila samo formalnost.Nasi su se opustili na pocetku cetvrte cetvrtine.Sasvim razumljivo, opijeni velikim vodjstvom, dali su sebi malo oduska.Grci preko Afrudakisa i Kolomosa sa dva gola smanjuju na 10:6.Ali prvo Jaksic, onda i bombom Filipovic dovode stvari tamo gde im je i mesto.Ogromnih 12:6, Arena je vec bila na nogama i cekala poslednji zvizduk sudija.Do kraja susreta Vlahopulos smanjio na 12:7, dok je Mitrovic postavio konacan rezultat.Bila je to jos jedna rapsodija naseg tima.Prava vaterpolo poezija.U drugom polufinalu koji je odlucivao o Olimpijskoj vizi, Crna Gora je u finisu susreta slomila otpor Madjara.Tako je Crna Gora obezbedila vizu za OI u Rio.Tezak mec, pun naboja i zestokih duela.Mec je poceo sa odbranama golmana na obe strane, pa tako cetiri minuta nismo videli go.Prvi gol je postigao Denes Varga posle cetiri minuta i pet sekundi igre za 1:0.Nikola Janovic poravnao sutem iz daljine za 1:1.Onda Denes Varga koristi peterac za novo vodjstvo nasih severnih suseda od 2:1.Mladjan Janovic u poslednjem minutu prve cetvrtine donosi novo izjednacenje Crnoj Gori od 2:2.U drugoj cetvrtini Crna Gora po prvi put stize do vodjstva od 3:2 preko Nikole Janovica.Ipak u sledecem napadu sa igracem vise, Madjari postizu gol preko Kristijana Manherca debitanta u timu za 3:3.Prvo poluvreme zavrseno je pogotkom Darka Brguljana za 4:3, pa je tim rezultatom zavrsena druga cetvrtina.Pocetkom trece cetvrtine ovoga puta Drasko Brguljan postize gol za prvi put na mecu +2(5:3).Madjari uzvracaju sa igracem vise sredinom poslednje cetvrtine za 5:4.Ponovo je strelac bio Manherc.Onda na isteku trece cetvrtine dosudjen je peterac za Crnu Goru, ali je sut Mladja Janovica odbtranio Viktor Nadji.Minimalnim vodjstvom Djetica zavrsena je treca cetvrtina.Pocetkom cetvrte cetvrtine Norbert Hosnjanski pogadja za 5:5.Nije bilo golova u sledeca dva minuta, pa se cinilo da da nas ocekuje prava drama.Bilo je neizvesno do minut i po pre kraja, ali drama se nije dogodila.Na 4,39 minuta do kraja meca, Drasko Brguljan je dubinskim pasom pronasao Aleksandra Ivovica koji pogadja gol Nadjija sa dva metra za 6:5.Nisu Madjatri koristili sanse sa igracem vise.Pogadjali su precku nekoliko puta.Na 2,10 minuta do kraja Nikola Vukcevic koristi igraca vise za 7:5.Velika prednost i Crna Gora je bila blizu pobede.Sledeci napad madjari nisu iskorostili i sve je bilo jasno.Ivovic je u finisu meca stavio tacku na i.Crna Gora ide u svoje trece finale na EP.Jeno je dobila 2008.godine u Malagi, kada je bila bolja od nase reprezentacije.U Ajndhovenu 2012.godine mi smo se revansirali.Sada po treci put igramo finale.Srbija je favorit.Videcemo da li Crna Gora moze da pruzi jaci otpor i da ugrozi sjajan nas tim.Cini se da to moze samo Crna Gora.Odgovor cemo dobiti u subotu.U zenskom delu turnira u finalu ce igrati Madjarska i Holandija.Madjarice su u polufinalu pobedile Italiju sa 10:5, dok je Holandija bila bolja od Spanije tek posle izvodjenja peteraca sa 15:14-(9:9-regularni tok).Srbija nije uspela da se plasira u cetvrtfinale.Pobedili smo Hrvatsku sa 8:4, dok smo izgubili ubedljivo od Italije i Spanije, protiv Nemica i Francuskinja bile na pragu iznenadjenja ali i tu smo zabelezili poraze.Tako da cemo igrati za 9.mesto sa Portugalom.