OSMINA FINALA - MADJARSKA    2 : 1 ( 1 : 1 ; 0 : 0 )  PRODUZECI
CETVRTFINALE -   SAD                   0 : 0 ( 0 : 0 ; 0 : 0 )  PENALIMA  6 : 5
POLUFINALE -       MALI                 2 : 1 ( 1 : 1 ; 1 : 1 ) PRODUZECI

Karadzic i ostali iz FSS kao pravi lesinari, odmah se kitili tudjim perjem!!!
Posle debakla mladih na EURO, niko se od njih nije oglasio!!!
Ovo je nezapamcen uspeh koji ce tesko biti ponovljen!!!
Sada pamet u glavu, i ne treba dozvoliti da se ispusti ova sampionska generacija!!!

Srbija je sampion sveta u fudbalu u omladinskoj konkurenciji posto je u finalu pobedila Brazil.Nismo verovali da ce nam se desiti ovakav uspeh u fudbalu koji smo tako zeleli.Da li ima nesto lepse nego pobediti Brazil u finalu.Onakva atmosfera ispred Starog dvora sve pokazuje.Preko 80 000 razdraganih dusa slavilo je veliki uspeh nasih Orlica.Onakva euforija, paljenje baklji, skandiranja svim igracima ne pamti se jos od onih cuvenih balkona nasih kosarkasa.Poslednji put tako nesto je bilo pre cetiri godine kada je docekan Novak Djokovic kada se popeo na teniski tron, posle osvajanja Vimbldona.Ova generacija dosanjala je san cuvenih ''Cileanaca'' iz 1987.godine koji su takodje osvojili titulu sampiona sveta.Setimo se da u takvioj ekipi igrali i takvi igraci kao sto su Suker,Boban,Jarni,Boksic,Mijatovic,Petric i ostali.Sada neka nova generacija u manjoj drzavi uspela je ono sto nikome nije uspelo od tada.Velika istrajnost,zelja,htenje,psiholoska snaga i pobednicki mentalitet koji nikada nisu bili deo naseg fudbala.Ali jesu odlike ove ekipe, naseg zlatnog tima kao nijedne pre nje.Pocelo je uvodnim mecom sa Urugvajem koji smo izgubili ali smo bili bolji i nismo zasluzili poraz.Usledile su dve pobede nad Malijem i Meksikom cime smo obezbedili 1.mesto u grupi.Mec sa Madjarskom odredio je dalji tok nase ekipe koja je stigla do samog kraja.Gubili smo 0:1 do 91.minuta, onda je Ivan Saponjic doneo izjednacenje i produzetke nasem timu.Slavili smo u 118.minutu autogolom.Takav triler u egal utakmici doneo je novu veliku snagu nasem timu koji je dosao do finala.Od eliminacione faze igrali smo sva cetiri produzetka.U cetvrtfinalu sa SAD prosli smo na penale.Bili smo bolji gotov ceo mec, ali Saponjic i Zivkovic nisu koristili kolosalne sanse.U penal seriji slavili smo tek u devetoj seriji kada je bio precizan Nemanja Maksimovic.Predrag Rajkovic je hteo da se proslavi ali je promasio penal u sestoj seriji.Ipak kasnje je skinuo dva penala Amerikancima.U polufinalu cekao nas je opet Mali rival iz grupe koja je bila najjaca na Mundijalitu.Tesko je pobediti jedan tim dva puta na jednom takmicenju, ali nama je to uspelo.Iako smo brzo poveli golom Andrije Zivkovica u 4.minutu nije bilo lako.U prvih pola sata mogli smo da napunimo Mali, ali kada to nismo ucinili stigla nas je kazna pred kraj poluvremena.U drugom delu imali smo precku.U 101.minutu Saponjic nam je glavom kao i protiv Madjara doneo trijumf.U poslednjih desetak minuta promasili smo nekoliko sansi da dotucemo rivala, ali i ovako je slatko.Selekcija Malija osvojila je 3.mesto posto je pobedila Senegal sa 3:1.Mali je u cetvrtfinalu eliminisao Nemacku posle penala posto je posle 120 minuta bilo 1:1.U finalu nas je cekao Brazil i mec za uzivanje.Igrati sa Brazilom pa jos finale je san svih.Nama se dogodio i jos smo pobedili.Brazil nije blistao u grupnoj fazi.U osmini finala i cetvrtfinalu prosli su na penale Urugvaj i Portugal posto je posle 120 minuta igre bilo oba puta 0:0.Ipak malo smo se uplasili posto je Brazil u polufinalu deklasirao Senegal 5:0.Ipak nasi sjajni Orlici nisu se uplasili velikog protivnika i imena.Odigrali su hrabro i jos srcanije i stigli do trofeja.Mada je Brazil bio bolji u finalu i imao je veci posed lopte.Ali ne pobedjuje uvek bolji u finalu, nego onaj ko vise zeli trijumf.To su bili nasi sjajni momci.U prvom delu Rajkovic je odbranio dva teska suta iz daljine.U drugom delu nasi su uspostavili ravnotezu i opasno ugrozavali gol Brazila.U 70.minutu akcija je pocela od Mandica, ovaj je dodao do Zivkovica, koji je proigrao Maksimovica, koji je centrirao sa desne strane i ubacio loptu pred peterac, gde je na drugoj strani docekao Mandic i smestio je u mrezu.1:0!!!Cinilo se da je taj gol ono sto ce nam doneti titulu.Ali nije bilo tako.Vec u 73.minutu Brazil je stigao do izjednacenja.Andreas Pereira promesao je na levoj strani pola nase odbrane, prvo Zivkovica, onda se driblinzima oslobodio Gajica i Veljkovica i plasirao loptu u suprotni ugao gola Rajkovica.1:1!!!Bila je to jedina greska naseg tima na mecu.Ali i ova solo akcija i individualni potez samo je ulepsao za nas najdivniju utakmicu za nas fudbal.Tesko je bilo u tim trenucima posto je Brazil bio bolji rival.Ali nasi momci su junaci i vracaju se kad se to od njih ne ocekuje.U zaustavnom vremenu Rajkovic je odbranio sut iz slobodnjaka pa se uslo u produzetke.Nismo znali koliko Orlici imaju snage za produzetke, ali nije bilo sumnje, oni su resili da udju u istoriju i nista ih nije moglo spreciti u tome.Prvi produzetak nije bio preterano uzbudljiv osim sto je u 105.minutu bila guzva u nasem bekovskom prostoru ali je nasa odbrana to rascistila.U 109.minutu Maksimovic je sutirao sa ivice sesnaesterca ali je sutirao zamalo preko gola.Brazil je ugrozavao gol iz daljine pa je Rajkovic dva puta skidao suteve kada su mnogi videli loptu u golu.Onda je konacno stigao taj 118.minut koji nas je odveo u istoriju.Stefan ILic je zapoceo kontru, dodao loptu do Zivkovica, ovaj maestralno proigrao Maksimovica koji se stustio u kazneni prostor i pored golmana Zana plasirao loptu u mrezu.2:1!!!Nije vise bilo vremena za preokret Brazila pa smo mogli da slavimo.SRBIJA JE SAMPION SVETA!!!Predrag Rajkovic proglasen je za najbiljeg golmana, dok je Sergej Milinkovic-Savic treci najbolji igrac Mundijalita.Cini se da je Andrija Zivkovic nepravedno zapostavljen posto je trebao da bude proglasen za najboljeg igraca turnira.Ovaj tim cak nije dosao u najjacem sastavu posto su izostali iz Crvene Zvezde Mihajlo Ristic i Luka Jovic, Danilo Pantic iz Partizana i Nemanja Radonjic iz Rome.Zanimljivo da ovaj tim ne lici ni na jedan nas tim.Posebno ne na nas najbolji tim koji nas bruka gde god stigne.Utrkivali su se Karadzic i ostali da pokupe slavu posle ovog uspeha, hvaleci se kako su bas oni zasluzni za ovaj nevidjen uspeh.Mada ne oglasavaju se bas posle ovog debakla mase mlade reprezentacije koja je sprecila ovu U-20 tim da sledece godine igra na Olimpijadi u Rio De Zaneiru.Pravi lesinari.Zato se plasimo da ce ova nasa sjajna ekipa doziveti sudbinu svih prethodnih.Jer kad ih uhvate starlete gotovo je.Sada kada jos nisu dosli do miliona igraju, kada ih zarade i kad se upetljaju razni menadzeri, sta ce biti.Nesto slicno za nase medije izjavio je Dragan Dzajic i mnogi drugi.Ova generacija jednostavno se ne sme ispustiti.Veljko Paunovic ih je sjajno ukomponovao.Mnogi igraci nisu mogli cudom da se nacude kada su videli masu ljudi na doceku.Mnogi to nisu ockeivali.Desilo nam se da slavimo "Novozelandjane".Kao nekada ''Cileance'' sto smo slavili.Samo sada je manja drzava i ovo je jos veci uspeh nego onaj.Ova ekipa se ne sme rasturiti.Generacija U-19 takodje je 2013.godine osvojila je titulu sampiona Evrope u Litvaniji.Mnogi koji su igrali na Novom Zelandu, igrali su i sada.Treba smeniti rukovodstvo FSS i onda krenuti u spas srpskog fudbala, kako nam se ne bi desilo da upropastimo jos jednu sjajnu generaciju!!!

SAMPIONI SVETA SU:Predrag Rajkovic,Vanja Milinkovic-Savic,Filip Manojlovic(golmani),Milan Gajic,Nemanja Antonov,Milan Veljkovic,Srdjan Babic,Stefan Milosevic,Vukasin Jovanovic,Miladin Stevanovic,Radovan Pankov(odbrana),Sasa Zdjelar,Nemanja Maksimovic,Mijat Gacinovic,Andrija Zivkovic,Marko Grujic,Filip Jankovic,Sergej Milinkovic-Savic(vezni),Ivan Saponjic,Stanisa Mandic,Stefan Ilic(napadaci) selektor Veljko Paunovic