POLJSKA - SPANIJA     29 : 28 ( 26:26;24:24;13:13 )  PRODUZECI

Francuzi postali po 5.put najbolji na planeti!!!
Katar pruzio odlican otpor u finalu!!!
Mihal Šiba dve sekunde pre kraja doneo Poljacima produzetke!!!
U produzetku Poljska dosla do bronze!!!

Francuska je sampion Sveta!!!Na 24.SP koje se odrzava u Kataru, Trikolori su stigli do svoje 5.titule najboljeg na Svetu.Time su prestigli nekadasnje velesile u ovom sportu Rumuniju i Svedsku koje imaju 4.naslova najboljeg na planeti.Francuska je verovatno najbolja ekipa svih vremena u rukometu.Taj pobednicki mentalitet koji imaju, nema niko osim njih.Opet su objedinili sve tri najvece titule pa su istovremeno najbolji na Starom kontinentu, Svetu i imaju zlato sa OI.To su isto ponovili 2008,2009 i 2010.godine.Katar je organizovao sampionat na velikom nivou, zbog velikog novca, i mogu da budu zadovoljni osvajanjem srebra.U finalu su bili dostojan protivnik Francuskoj.Katar je poveo sa 1:0 i vise nije imao nijedno izjednacenje niti vodjstvo na mecu, iako je celu utakmicu duvao za vrat favoritima.Golom Karabatica Francuzi vode sa 3:1.Novim golom Karabatica iz kontre, Francuzi opet imaju +2(4:2).Drzali su se Katarani ali popustili su u drugom delu prvog poluvremena.Stekli su Francuzi +3(8:5).Onda je narcis ukrao loptu markovicu i doneo velikih 9:5 Francuzima.Stalno se uvecavala njihova prednost.Njokas daje gol iz mrtvog ugla za +5(11:6) u 20.minutu.Razlika i dalje raste i u 24.minutu golom Karabatica, Trikolori vode sa 13:7.Cinilo se da je gotovo.Ali nije tako mislio selektor Katara, proslvaljeni strucnjak iz Spanije Valero Rivera.Golovima Kapotea i Markovica Katar se serijom 3:0 vraca u zivot(13:10) u 26.minutu.Karabatic minut kasnije postize svoj peti gol za 14:10, ipak na odmor se otislo sa vodjstvom Francuza od 14:11, posto je u poslednjem minutu bio precizan Markovic.Pocetkom drugog dela Katar smanjuje na -1(14:13).U 33.minutu opet je +3(16:13) golom Barasea.Drzali su tri gola Francuzi ali su domacini golom Kapotea u 40.minutu prisli na -1(19:18).Ipak u 51.minutu opet Francuska ima +3(22:19) golom Portea iz kontre kada je ukrao loptu Markovicu.Igralo se gol za gol sto je odgovaralo Francuzima.Opet imaju Francuzi +3(23:20).Imali su Katarani napad kod rezultata 23:21, ali je Roaqn izblokiran, pa je u kontri Mae pogodio za 24:21.U 56.minutu Kapote je dao gol i smanjio na 24:22.u 57.minutu Al Karbi sa krila pogadja precku i propala je sansa domacina da se potpuno vrate u mec.Tacno 2 minuta i 20 sekundi pre kraja Danijel Narcis postize gol koji resava pitanje pobednika.Ujedno to je bio i poslednji gol na mecu.Francuzi su mogli da slave novi pehar.Najefikasniji kod Francuza bio je Karabatic sa 5, pa onda slede Narcis i Porte sa 4.Kod Katara Markovic je dao 7, dok je Kapote postigao 6 golova.Saric je imao 14 odbrana, dok je Omeje imao 9 odbrana.U mecu za bronzu videli smo pravi triler i pravu dramu.Poljska je povela sa 3:0, i prvi gol Spanija je dala posle 7 minuta i 15 sekundi igre.Poljska je ubrzo povela sa +4(6:2).Odrzavali su Poljaci vodjstvo ali je Spanija polako sustizala.U 23.minutu videli smo prvo izjednacenje(11:11).Na poluvereme se otislo sa neresenim rezultatom 13:13.Pocetak drugog dela poceo je golovima sa obe strane pa smo u prvih desetak minuta drugog dela gledali klackalicu.Spanija dolazi do +2(19:17) u 42.minutu.U 51.minutu Spanija je povela sa 22:18 i cinilo se da je sve gotovo.Ali nije bilo tako.Poljacima se vratilo za kradju u polufinalu protiv Katara.Spanija je pocela da trosi vreme u poslednjim minuta, potpuno zapostavljajuci gol Poljaka.To im se osvetilo posto su ostali bez bronze.Vratila se Poljska i prisla na -1( 22:21).To je bio nagovestaj drame.Ipak cinilo se da ce Spanija stici do bronze kada je Entrerios pogodio za 23:21 u 57.minutu.Onda su Poljaci napravili losu izmenu i ostali bez lopte, pa se cinilo da je sve gotovo.Igrao se poslednji minut kad je Spanija imala 24:23 i napad.Kombinovali su , trosili vreme, i nisu iskoristili napad.Poljska je krenula u poslednji napad, i to promenom golmana, da bi usao jos jedan igrac, kako bi ih bilo vise u polju.Siba je zabio dve sekunde pre kraja, bukvalno u poslednjim trenucima doneo Poljacima produzetke.U produzecima Poljska je konstantno vodila +1, dok je Spanija stizala do izjednacenja.Ostao je poslednji minut.Siprzak je pogodio tridesetak sekundi pre kraja za vodjstvo POljske.SPanija je krenula u napad, ali to nije izgledalo na dobar, pa je vreme isteklo, i ostalo je samo dve sekunde.Poslednji sut zavrsio je u poljskom bloku, pa je Poljska osvojila bronzu sasvim zasluzeno.Kod Poljaka najbolji je Mihal Siba sa 8 golova, dok je Siprzak postigao 6.Kod Spanaca Tomas je dao 7, dok je Valero postigao 5 golova.Slavomir Smal je imao 10 odbrana, dok je Perez de Vargas imao 15 odbrana.Izabrana je idealan tim SP.Najbolji golman je Tjeri Omeje(Francuska),najbolji pivot Bartos Jurecki(Poljska), najbolje desno krilo je Dragan Gajic(SLovenija),najbolje levo krilo je Valero Rivera(Spanija), najbolji srednji bek je NIkola Karabatic(Francuska), najbolji levi bek je Rafael kapote(Katar), dok je najbolji desni bek Zarko Markovic(Katar).Za MVP(najkorisniji igrac sampionata) proglasen je golman Francuske Tjeri Omeje.Najbolji strelac je Slovenac Dragan Gajic.Sledece 25.SP odrzace se u januaru 2017.godine u Francuskoj.