SRBIJA - CRNA GORA                 10 : 9
MADJARSKA - ITALIJA                  8 : 7

Savic zamenio indisponiranog golmana Pijetlovica i ubacio Baneta Mitrovica!!!
Taj potez resio mec, posto Branislav Mitrovic nije primio nijedan gol!!!
U drugom polufinalu, jos jedan trlier, i slavlje Madjara u finisu!!!
U nedelju finale sa najvecim rivalom Madjarima!!!

Srbija se plasirala u finale 31.EP u Budimpesti posto je u polufinalu posle velikog preokreta, i sjajnog meca, srusila velikog protivnika.Uvek su mecevi sa Djeticima puni naboja i velikih uzbudjenja, i neizvesnosti.Sve smo to videli i u ovom mecu.Prosle goidne na SP smo izgubili posle neizvesne zavrsnice, sada smo dobili mec u kojem smo konstantno gubili do  samog kraja meca.Nevidjen mec i spektakl su nam priredili nasi Delfini, iako je izgledalo da ce nam borba za bronzu, biti najveci domet.Kakav preokret posle 4:8 do 10:9.To ne moze svako, mogu samo veliki timovi.Uvek nas vaterpolisti ucine ponosnim, iako smo se nervirali ceo turnir zbog slabe igre i oscilacija.Ipak kad je bilo najvaznije zablistali su u finisu protiv Crne Gore kad je bilo najpotrebnije.Pocelo je ocajno jer nije ni poceo mec, a vec smo gubili sa 2:0.Busili su Pijetlovica cas Nikola Janovic, Drasko Brgiljan pa Darko Brguljan.Prva cetvrtina bila je nocna mora za nas tim posto smo gubili sa 5:1.Odbrana nije postojala.Crnogorci su bolje plivali i otvarali kontre.Pijetlovic nije imao svoj dan i bio je izlozen brutalnim golovima crnogorskog tima.Nikola Janovic i Darko Brguljan dali su 2 gola, dok je Drasko Brguljan dao 1 gol.Pred kraj prve cetvrtine Filip Filipovic i Stefan Mitrovic dali su golove za nas tim i ublazili veliko vodjstvo naseg protivnika na 5:3.Pocetak drugog perioda igre poceo je kao i prvi.Ocajno i igre nije bilo.Cekali smo na gol vise od 4 minuta.Sa dva gola prvo Draska Brguljana sa igracem vise, a onda i Aleksandra Ivovica, Crna Gora je vodila sa ogromnih 7:3.Sta se motalo nasim igracima po glavama, tesko je reci.Milos Cuk je smanjio na 7:4, dok je Filip Filipovic promasio peterac, tacnije sjajno mu je odbranio Zdravko Radic.Velikih +3 bilo je za Crnu Goru na poluvremenu.Opet pocetak novog perioda igre slabom pocinjemo.Mucimo se u napadu i ne postoji odbrana, tacnije svaki sut Pijetlovic prima gol.Na 6,24 minuta do kraja trece cetvrtine Mladjan Janovic je porbusio Pijetlovica za velikih 8:4.Mislili smo da je gotovo, ali na srecu tako nisu mislili nasi igraci.Doduse desio se mozda presudan trenutak meca.Crna Gora je krenula u napad za +5, ali je negde na sredini Prlainovic ukrao loptu.Dodao je do Mitrovica koji lagano vara Radica za 5:8.Pojavila se nada ali trebalo je odbraniti neki napad Crne Gore.Konacno je i odbrana proradila.Milan Aleksic postigao je gol iz 2 metra sa igracem vise za 6:8.Filip Filipovic takodje sa igracem vise smanjuje na 8:7.Branimo se sjajno, i cak imamo sansu da izjednacimo sa igracem vise, ali NIkicec sut odbranio je Radic.Uz zvuk sirene za kraj trece cetvrtine Nikola Janoic iz ocaja za vise od 10 metara sraubom postize sjajan gol.Crna Gora vodi 9:7 posle trece cetvrtine.Taman smo se vratili kad smo opet morali da jurimo veliko preimucstvo crnogorskog tima.Zaista sve to je trebalo preziveti.Konacno jednu cetvrtinu pocinjemo kako treba.Golom Mitrovica sa igracem vise pocetkom cetvrte cetvrtine smanjujemo na 9:8.Nastavili smo sa atomskom igrom.Crnogorci nisu znali sta ih je snaslo.Poceli su da grese, da im ispadaju lopte, i plasili su se da sutiraju na gol.Sjajni MIlos Cuk je na 3,33 minuta do kraja meca postigao divan gol sa velike udaljenosti za 9:9.Prvo izjednacenje na mecu.Odbranili smo se i krenuli u napad da povedemo, sto nam je uspelo.Na 2,31 minut do kraja Milos NIkic je postigao gol sa igracem vise za nase prvo vodjstvo na mecu od 10:9.Imali su Crnogorci dva puta igraca vise ali ga nisu iskoristili.U poslednjem minutu nas napad je trajao blizu jednog minuta.Imali smo dva napada posto s elopta od suta odbila nama u ruke.Ostalo je 17 sekundi do kraja, Crna Gora je krenula u poslednji napad, ali taj napad nije obecavao.Prlainovic je ukrao loptu i mec je resen.Srbija ce igrati u finalu EP i branice zlato osvojeno pre dve godine u Ajndhovenu.Stefan Mitrovic dao je 3 gol, dok su Milos Cuk i Filip Filipovic dali 2 gola.Kod Crne Gore Nikola Janovic dao je 3 gola, dok su Drasko i Darko Brguljan dali po 2.Igrac vise naseg tima bio je 17/6, kod Crnogoraca 12/3.Sve u svemu mec koji ce se dugo pamtiti.Mi cemo ga pamtiti sa ponosom,a nasi susedi kako su izgubili dobijeno i dozvolili nama da dobijemo nemoguce.Savic je odlucio da na krajun trece cetvrtine zameni golmana Pijetlovica i uvede Branislava Mitrovica.Mitrovic nije primio gol, imao je 3 vrlo vazne odbrane.Tu takodje lezi kljuc nase pobede.U drugom polufinalu takodje smo videli pravi triler i tesku pobedu Madjara.Istina Madjari su celo vreme bili u vodjstvu ali su im Italijani za vratom konstantno tokom celog meca.Poveli su Madjari sa 3:1 i sa tim rezultatom se otislo na prvi odmor.Imali su Madjari pocetkom druge cetvrtine igraca vise za 4:1 ali je nisu iskoristili, i do kraja gledali smo triler.Vratili su se Italijani u igru u drugom periodu i izjednacili na 3:3.Na kraju druge cetvrtine bilo je 5:4 za Madjare.U trecoj cetvrtinin nije bilo golova 5 minuta i 50 sekundi.Pogodio je Norbert Hosnjanski sa igracem vise za 6:4.Do kraja trece cetvrtione smanjio je Aleks Djordjeti sjajnim sutem iz daljine.Rezultatom 6:5 zavrsena je treca cetvrtina.Pravi rat vidjen je u bazenu u poslednjoj cetvrtini, na kraju i pravi triler.Italinani su stigli do izjednacenja golom Stefana Luonga za 6:6.Hosnjanski je posle odbitka nekako uspeo da ubaci loptu u mrezu za 7:6.Aikardi postigao gol sa igracem vise i doneo novo izjednacenje svom timu.Bilo je 7:7 na nesto malo vise od dva minuta.Cak su Italijani imali napad za vodjstvo ali je Aikardi pogodio Nadja.Ostalo je bilo oko 1 minut i 145 sekundi.Onda trenutak odluke.Denes Varga pucao je sa 5 metara i pogodio mrezu Stefana Tempestija.Ostalo je samo 56 sekundi do kraja meca.Azuri su krenuli u napad ali je njihov sut izblokiran.Ostalo je 29 sekundi taman dovoljno vremena da nasi severni susedi zadrze loptu i slave pobedu, sto su oni i ucinili.Kod Madjara Hosnjanski je dao 3,Denes Varga 2, dok je kod Italijana Galo dao 2 gola.Sjajni Viktor Nadji imao je 12 odbrana.U nedelju u finalu gledacemo vaterpolo klasik izmedju Madjarske i Srbije.Obe selekcije silno zele zlato.Bice prave vatre i uzbudjenja su zagarantovana.