Argentina u polufinalu Mundijala!!!
Gaucosi zasluzeno u polufinalu!!!
Jos jedan ne mnogo lep mec u cetvrtfinalu SP!!!
Argentina prvi put posle Italije 1990.godine u polufinalu SP!!!

Argentina se plasirala u polufinale Mundijala posto je pobedila Belgiju sa 1:0.U Braziliji se igrao mec i kao na svakom do sada Brazilci su zdusno navijali za Belgiju.Ali nije to pomoglo Crvenim Djavolima koji nisu imali nijednu stopostotnu sansu, i sve se  svodilo na pokusajima.Argentina je mozda cak odigrala najbolju utakmicu na Mundijalu, i za razliku od prethodnih meceva na ovom se cinilo da bas zele pobedu i prolaz i borbu za Zlatnu Boginju.Poslednja linija nije napravila nijednu gresku na mecu i tu lezi kljuc pobede Gaucosa.Vec u 8.minutu slavelje Argentine.Mesi je pokrenuo napad, dodao loptu do Di Marije, ovaj hteo da proigra Zabaletu na desnoj strani, ali lopta se odbila od jednog Belgijanca i dosla do Iguaina, koji je sutirao sa nekih 12-23 metara i pogodio desni donji ugao golmana Kurtoe.1:0!!!.Velika prednost stigla je vec na pocetku meca, a Belgijanci nisu nista cinili da ih ozbiljnije ugroze.U 26.minutu De Brujne je oprobao sut sa preko 20 metara ali je Romero odbranio.U 29.minutu sjajno je Mesi poslao dubinski pas prema Di Mariji, ali je njegov sut izblokirala odbrana Belgije.U 33.minutu Di Marija je morao da napusti teren zbog povrede sto je veliki hendikep.Njega je zamenio Enco Perez.U 40.minutu zbog faula nad Mesijem sviran je slobodan udarac maletene sa ivice sesnaesterca.Sudija Nikola Ricoli doneo je dobru odluku.Mesi je namestio loptu ali je njegopv sut otisao preko gola.U 42.minutu Miralas je sutirao glavom ali je lopta otisla pored gola.Sve su to bili samo pokusaji Belgijanaca, bez nekih ozbiljnijih sansi.U drugom poluvremenu ista meta isto odstojanje.Belgija pokusavala, Argentina svesno umrtvila igru.Opet bolje sanse imali su Gaucosi.U 55.minutu Iguain je proturio loptu kroz noge Kompaniju, i izasao sam pred Kurtou, sutirao ali je lopta pogodila precku.Velika sansa da se resi mec.Tek u 59.minutu selektor Belgije se setio da ubaci u igru Lukakua umesto Oridjija.Bila je to velika greska sto Lukaku nije igrao od pocetka.Bili su opasniji tada belgijanci.U 60.minutu Miralasa je zamenio Mertens.I on je dugo bio na klupi iako je jedan od boljih igraca Belgije na SP.U 61.minutu Felaini je pokusao glavom ali je lopta otisla preko gola.Onda smo videli igru izmedju dva sesnaesterca sa mnogo prekida.Belgija je pokusavala, bilo je puno centarsuteva, ali nijedan nije bio delotvoran.Uzbudjenja smo videli tek u zaustavnom vremenu.U 94.minutu Mesi je izasao sam pred Kurtou ali je golman Belgije odbranio njegov.U 95.minutu Lukaku je usao u kazneni prostor Argentine, vratio loptu na rub sesnaesterca ali je itsel sutirao visoko preko gola.BIla je to poslednja sansa da se promeni rezultat.Belgija vise nije mogla.Argentina ide dalje i to po prvi put u polufinale posle 1990.godine i SP u Italiji.

Holandija u polufinalu SP!!!
Holandjani tek posle penala stigli do polufinala!!!
Cuda na golu Kostarike cinio Kejlor Navas!!!
Junak rezervni golman Lala Tim Krul u penal seriji!!!
Holandija bila bolji rival u 120 minuta igre!!!

Holandija se plasirala u polufinale SP posto je posle boljeg izvodjenja penala eliminisala Kostariku.Tikosi su se sjajno borili, ali su konacno pali na penalima.Napustaju Brazil bez poraza i mogu da budu ponosni.Junak pobede Holandije bio je rezervni golman Tim Krul koji je odbranio dva penala.Selektor Luj Van al uveo ga je u igru u 120.minutu iskljucivo da bi branio penale.On je to ucinio maestralno.Holandija je bila bolji rival tokom svih 120 minuta.Zasto nije pobedila u regularnom toku ili u produzetku, krivi su golman Kejlor Navas i dva puta precka i jednom stativa.U 22.minutu videli smo prvu sansu na mecu.depaj je proigrao Van Persija koji je iskosa sa leve strane sutirao ali je odbranio Navas, na odbijenu loptu natrcao Snajder i sa ruba sesnaesterca pucao pravo u Navas.U 29.minutu nova sansa.Posle greske Ruiza na sredini terena, Depaj se stustio u kazneni prostor, uspeo da sutira ali je Navas bio na mestu.U 39.minutu, Snajder je izveo slobodan udarac sa 25m, i gadjao vrlo precizno pod u sam cosak gola, ali je Navas sjajnom intervencijom poslao loptu u korner.Kostarika se uglavnom ogranicila na branjene svog gola, a u napadu sta se uradi.Drugi deo igre protekao je mirno.U 75.minutu zapretio je Kajt kada je glavom sutirao preko gola.Finis meca je obilovao uzbudjenjima.U 82.minutu sjajno je slobodan udarac izveo Snajder ali je pogodio stativu.U 84.minutu Van Persi je primio loptu na peterac, okrenuo se i sutirao iskosa sa desne strane ali je Navas opet odbranio.U zasutavnom vremenu videli smo uzbudjenja pred golom Kostarike.Tada je mogla Holandija da se plasuira dalje.Prvo je u drugom minutu nadoknade, Van Persi sutirao iz slobodnog udarca iskosa desne strane, ali je golman Navas odbranio.U sledecem minutu Dejli Blind je prosao po levoj strani, ubacuio loptu u kazneni prostor, ona na drugoj strani dosla do Van Persija koji je sutirao, ali je na golu bio Teheda i uz pomoc precke spasio svoj gol.Moralo se u produzetke.Vec u 94.minutu Ron Vlar je sjajno zahvatio loptu glavom iz kornera koji je izveo Roben, ali je Navas opet sjajno intervenisao.U drugom produzetku kao da je ponestalo snage Lalama zbog silnih ataka.U 117.minutu Kostarika je imala sansu utakmice.Pre minut su opasno pripretili a onda su imali kolosalnu sansu.Markos Urenja je usao u sesnaesterac i sutirao iskosa sa desne strane ali je KIlesen odbranio.U 119.minutu Snajder sa ivice sesnaesterca puca snaznoi lopta jos jednom pogadja precku.Onda trenutak odluke, Van Gal menja golmana Kilesena i ubacuje Tima Krula.Kakav osecaj starog lisca Van Gala.Krul postaje junak posto brani suteve Ruiza i Umanje, posto su sva cetvorica Holandjana vrlo sigurno izvodila penale, Lale su u polufinalu.Tamo ih ceka Argentina.Kakav ce to biti duel.
Mundijal ulazi u samu zavrsnicu.Na 60 utakmica postignuto je 159 golova sto je 2,65 po mecu.Prosek golova je pao zbog losih meceva u cetvrtfinalu.Ocajne utakmice, i mnogi su skloni da kazu da je ovo najgore cetvrtfinale u istoriji Mundijala.To je i dalje sjajan prosek, ali losi mecevi u cetvrtfinalu bacaju senku na Mundijal.U prvi plan su dosle povrede velikih zvezda Nejmara i Di Marije, pa ce ljubitelji fudbala biti liseni njihovih majstorija posto je za njih dvojicu Mundijal zavrsen.Neka FIFA sada kazni njihove dzelate.