NADAL - FERER              4 : 6 ; 6 : 4 ; 6 : 0 ; 6 : 1
MAREJ - MONFIS           6 : 4 ; 6 : 1 ; 4 : 6 ; 1 : 6 ; 6 : 0

SARAPOVA - MUGURUZA         1 : 6 ; 7 : 5 ; 6 : 1
BUSAR - SUAREZ NAVARO       7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 2 : 6 ; 7 : 5
HALEP - KUZNJECOVA              6 : 2 ; 6 : 2
PETKOVIC - ERANI                     6 : 2 ; 6 : 2

U polufinalu sa Letoncem Ernestsom Gulbisom!!!
Letonac izbacio Federera u osmini finala!!!
Jelena Jankovic ispala u osmini finala!!
Dusan Lajovic nije mogao nista protiv Nadala!!!

Novak Djokovic plasirao se u polufinale Rolan Garosa posto je pobedio Kanadjanina Milosa Raonica sa 3:0 u setovima za 2 sata i 22 minuta igre.Nije to bio uopste lagan mec iako tako deluje po rezultatu.Novak je drzao kontrolu nad mecom, ali problem je predstavljao opasan servis Raonica koji je dostizao i brzinu do 225 km/h.U osmini finala NoVak je neocekivano deklasirao Francuza Zo-Vilfreda Congu sa 3:0(6:1;6:4;6:1).Za samo 1 sat i 29 minuta igre.U cetvrtfinalu bilo je teze i mnogi su ocekivali da ce Raonic biti tezak rival za Djokovica posto ga je Nole jedva pobedio na Mastersu u Rimu sa 2:1 posle velike borbe i vise od 3 sata igre.U 12 gemu na servis Raonica u kome je vodio sa 30-0, odservirao je dve dvostruke servis greske i sa cetiri uzastopna poena Novak je stigao do prvog seta.Zanimljivo je da je Milos raonic servirao druge servise i preko 210km/h sto je uslovilo da napravi dve duple servis greske.Prvi set dobio je Novak mada je propustio jednu set loptu kod vodjstva 5:4.U drugom setu nije bilo brejk sansi i odlucivao je taj-brejk.Rezultatska klackalica i bez mini brejka sve do sedmog poena kada je Nole poveo sa 4:3.Ali Raonic hrabrom igrom odmah vratio mini brejk.Nole je ipak uspeo da jos jednom napravi mini brejk i povede sa 6:5.Kako je samo inteligentno odservirao kik servis koji nije bio brzi od 135km/h ali je bio izuzetno precizan i Raonic nije mogao da ga stigne pa je Novaku pripao i drugi set.U trecem setu poveo je Novak sa 4:0 i prica je bila gotova.Istina sa tri uzastopna gema Kanadjanin se vratio u igru i smanjio na 5:4 ali vise od toga nije mogao.Novaka u polufinalu ceka Letonac Ernests Gulbis koji sjajno igra u Parizu.Decko igra tenis sviog zivota na Rolan Garosu i Novaku nece biti lako.Gulbis je u tri seta razbio Ceha Tomasa Berdiha u cetvrtfinalu.U svakom setu imao je veliku dominaciju koju je kasnije krunisao dobijanjem seta.Gulbis je napravio iznenadjenje u 4.kolu eliminisavsi Svajcarca Rodzera Federera koji prvi put posle 10 godina nije uspeo da se plasira u cetvrtfinale Rolan Garosa.Bio je to sjajan mec koji je trajao 3 sata i 42 minuta.Gulbis je pobedio Federera sa 3:2(6:7(5:7);7:6(7:3);6:2;4:6;6:3).U cetvrtom setu Federer je vodio sa 5:2 i Gulbis je zatrazio medical time out.I tu se sve preokrenulo.Letonac zaigrao kao preporodjen, a Rodzer nije znao sta ga je snaslo.Inace Federer je u drugom setu imao dve set lopte za vodjstvo od 2:0 ali ih nije iskoristio.Dusan Lajovic ostvario je najveci uspeh u karijeri plasmanom u 4.kolo Rolan Garosa, ali vise od toga nije mogao posto je naleteo na Spanca Rafaela Nadala.Tek pocetkom godine Lajovic je poceo da igra ATP turnire i ubedljivo je porazen od Nadala sa 3:0(6:1;6:2;6:1).Endi Marej plasirao se u cetvrtfinale posto je bio bolji od Spanca Fernanda Verdaska sa 3:0.Rafael Nadal je preko svog zemljaka stigao do jos jednog polufinala na Rolan Garosu posto je bio bolji od Davida Ferera.Ferer je dobio prvi set i u drugom je reseno pitanje pobednika.Ferer je kod vodjstva Nadala od 3:2 imao dve vezane brejk lopte 15-40, ali nije uspeo da ih iskoristi i tu je prakticno resen mec.Od rezultata 5:4 za Nadala nanizao je Rafa cak deset vezanih gemova, dobio treci set, a u cetvrtom stekao nedostiznu prednost od 3:0.Ferer je gresio cak je u cetvrtom setu u drugom gemu propustio 0-40.Puno je gresio i Nadal ga je prosto oduvao sa terena u poslednja dva seta.Britanac Endi Marej stigao je do polufinala posto je bio bolji od Francuza Gaela Monfisa sa 3:2 u setovima.Vodio je Endi sa ubedljivih 2:0 u setovima i tu stao.Poceo je Francuz da igra odlicno i stigao do rezultatskog egala u mecu od 2:2 u setovima.Medjutim uspeo je Marej da zavrsi mec pre mraka posto je ekspresno dobio peti set.Kisa ipak nije pokvarila danasnji program posto su zavrseni svi mecevi dana.Na svu srecu samo ga je odlozila na nekoliko sati.U polufinalu Rafael Nadal igrace sa Endijem Marijem.Kod dama nasa Jelena Jankovic zavrsila je takmicenje u 4.kolu posto je izgubila od Italijanke Sare Erani sa 2:0(7:6(7:5);6:2).Stigla je Jelena vodjstvo protivnice od 4:1.Cak povela sa 5:4 i 6:5.Kod rezultata 6:5 imala i set loptu ali nista nije vredelo.Sve je to po ko zna koji put prokockala i dozivela jos jedan tezak poraz kada se cinilo da moze do samog kraja posto se zreb otvorio, i mnogi favoriti otpali.Sara Erani ispala je odmah u cetvrtfinalu posto je nadigrala Nemica Andrea Petkovic.Sjajan mec odigrala je Andrea i samo u pocetnim gemovima setova kada je Erani imala prednost, sve ostalo islo je na vodenicu naturalizovane Nemice.U prvom setu vodila je Erani sa 2:0, u drugom sa 2:1 i imala 40-15 na svoj servis za vodjstvo 3:1.Sve je to propustila i Nemica se razigrala i plasirala se u polufinale.Potpuno iznenadjujuce.Marija Sarapova plasirala se u polufinale Pariza posto je pobedila Spanjolku Garbine Muguruzu sa 2:1.MLada Spanjolka dobila je prvi set.U drugom vodila sa 5:4 ali probudila se Ruskinja i na iskustvo dobila mec u svoju korist.Presudan je bio cetvrti gem treceg seta koji je trajao deset minuta i u kome je Muguruza prokockala 5 brejk lopti da stigne do izjednacenja na 2:2.Sarapova je preokrenula rezultat i u 4.kolu protiv Austarlijanke Samante Stosur.Slavila je Sarapova sa 2:1(3:6;6:4;6:0).Vodila je Samanta sa 1:0 i 4:3 i onda serijom 9:0 u gemovima Marija stigla do pobede.Neverovatan niz gemova Ruskinje za veliku pobedu.U polufinalu je ceka mlada Kanadjanka Judzin Busar koja je posle velike borbe pobedila Spanjolku Karlu Suarez Navaro sa 2:1.Vodila je Spanjolka u prvom setu sa 5:2, u trecem sa 4:1 i sve to propustila i zasluzeno ispala sa Rolan Garosa iako je mogla stici do pobede.Busar je u 4.kolu deklasirala 8.nosioca Nemicu Andjeliku Kerber sa 2:0(6:1;6:2).Dzelat Ane Ivanovic, Cehinja Lusi Safarova  ispala je vec u sledecem kolu posto je od nje u 4.kolu bila bolja Ruskinja Svetlana Kuznjecova sa 2:0(6:3;6:4).Popularna Sveta nije mogla dalje od cetvrtfinala posto je izgubila od Rumunke Simone Halep glatko u dva seta.Halep je u osmini finala pobedila Amerikanku Sloun Stivens sa 2:0(6:4;6:3).Simona Halep u polufinalu ce igrati sa Andreom Petkovic. U konkurenciji muskih dublova Nenad Zimonjic je u paru sa Kanadjaninom Danijelom Nestorom izgubio u cetvrtfinalu od Hrvata Marina Draganje i Rumuna Florina Mergee sa 2:1(6:7(2:7);6:3;7:6(7:5).Zimonjic i Nestor uspeli da se nadoknade brejk zaostatka u trecem setu ali su u taj-brejku prokockali veliko vodjstvo od 4:1 i 5:3.Nenad Zimonjic plasirao se u finale miks dubla posto je u paru sa Nemicom Julijom Gerges pobedio Madjaricu Timeu Babos i Amerikanca Erika Butorca sa 2:0(6:2;6:2).U finalu ih ceka okrsaj sa Nemicom Anom Lenom Grenefeld i Holandjaninom Zan Zulijenom Rojerom.