Francuska demolirala domacina uspred Danske!!!
Da ne bese Mikela Hansena, Danska bi dozivela jos tezi poraz!!!
Spanija stigla do bronze pobedivsi Hrvatsku!!!
Nikola Karabatic proglasen za MVP sampionata!!!

Francuska je novi sampion Evrope.Na 11.EP u rukometu za muskarce koje se odrzalo u Danskoj, Francuzi su nadigrali domacine Dance i skinuli ih sa trona.Kakva je to rukometna poezija bila koju su nam priredili sjajni Francuzi zaista je za prepricavanje.Sjajno su igrali.Resetali su gol iz svih pozicija.Golmani Danske nisu znali sta ih je snaslo i nisu uopste imali svoj dan.Francuska je po 3.put postala sampion Evrope.Potpuno zasluzeno.Nadigrali su Dance u finalu koji ne bi stigli do finala da nisu igrali na domacem terenu.Od samog starta bilo je jasno kakvu cemu predstvau gledati na terenu.Ono sto je zanimljivo izgleda da smo dobili novog rukometnog asa.Valentin Porte decko kome je tek 23 godine, briljirao je na terenu.Postigao je 9 golova i bio najzasluzniji za pobedu Francuza.Porte je blistavu partiju prikazao i u mecu polufinala protiv Spanije.Prva dva napada Dancima je Omeje skinuo dva zicera, a na drugoj strani Francuzi su pogodili da povedu sa 2:0.Nedugo zatim bilo je 3:0.Danci prvi gol postizu u 4.minutu preko Mikela Hansena za 1:3.Nastavili su Francuzi sa sjajnom igrom.Vrlo brzo je bilo 7:2.Smanjili su Danci na 8:4, a onda nisu dali gol citavih osam minuta i tu je bio kraj svim njihovim nadanjima.Francuska je povela sa 13:4 u 17.minutu i vise nije ispustala ubedljivo vodjstvo.Najubedljivije vodjstvo bilo je 17:7 i 19:9.Hansen je uspeo da smanji prednost na podnosljivih 22:16 krajem prvog dela.Na odmor se otislo sa velikih 23:16 za Trikolore.Malo ko je ocekivao ovoliki broj golova za jedno finale.U drugom delu slican scenario.Francuzi odrzavaju razliku koja je konstantno bila 7 do 8 golova razlike za Galske Petlove.Danska je smanjila na 30:24 i bio je to poslednji trzaj domacina.Vrlo brzo Francuska je vratila +8(32:24) na svoj konto.Opet je Francuska stigla do +10(36:26) i dileme nije bilo.Novo zlato putuje za Francusku.Nema mrlje na njihov trijumf.Odrzali su cas rukometa domacinu i celoj planeti.Najefikasniji u Francuskom timu bio je Gigu sa 10 golova, Porte je dao 9, Abalo 7, Narcis 6,Karabatic 5.Kod Danaca Mkel Hansen je postigao 9, a Hans Lindberg 6 golova.Tijeri Omeje je imao 12 odbrana, dok su na drugoj strani zajedno dva golmana Danske imali po 10 odbrana.U mecu za bronzu Spanija je pobedila Hrvatsku i stigla do medalje na EP.Potpuno su zasluzeno Spanci stigli do odlicja.Vodili su celim tokom utakmice.Na pocetku sa 3:1.Konstantno odrzavali vodjstvo od 1 do 2 razlike.Prvi put su se osetnije odlepili kad su poveli sa 11:8.HRvati stigli do 12:12, ali Crvena Furija serijom 4:0 stize do 16:12 krajem poluvremena.Uz zvuk sirene Sliskovic smanjuje na 16:13.Hrvati su disali za vratom celo drugo poluvreme ali kad god je trebalo da stignu do izjednacenja gresili su u napadu.Spanci su se odvojili na 26:23 i cinilo se da ce lako privesti mec kraju, medjutim Hrvati se opet vracaju i smanjuju na 26:25.Kod vodjstva 27:26 za Spaniju, HRvati propustaju napad za izjednacenje tako sto loptu bacaju u aut.Aginagalde postize vredan gol na minut i 45 sekundi do kraja meca za 28:26.Hrvati odmah uzvratili novim golom.Ali Kaneljas na cetrdesetak sekundi do kraja postize novi gol za +2(29:27).Sve sto su uspeli Hrvati to je da ublaze poraz.Ostalo je 10 sekundi do kraja i Spanija je sacuvala loptu i osvojila bronzanu medalju.najbolji u Spanskom timu bio je Djoan Kaneljas sa 8 golova, dok je Aginagalde postigao 7.Kod Hrvata Domagoj Duvnjak dao je 8 golova.Hose Manuel Sijera imao je 12 odbrana, dok su kod Hrvata Mirko Alilovic imao 3, a Venio Losert 10 odbrana.Za MVP sampionata proglasen je Nikola Karabatic.Najbolji golman je Danac Niklas Landin koji je ocajno branio u finalu.U najboljem timu su jos srednji bek Domagoj Duvnjak(Hrvatska), levi bek Mikel Hansen(Danska),levo krilo Gudjor Valur Sigurdson(Island),pivot Zulen Aginagalde(Spanija),desni bek Ksistof Lijevski(Poljska) i desno krilo Lik Abalo(Francuska).Sledece Ep odrzace se 2016.godine u Poljskoj.