SRBIJA - POLJSKA                    24 : 18
BRAZIL - DANSKA                     27 : 21

Srbija jos jednom sjajnom igrom stigla do svog prvog finala na SP!!!
Katarina Tomasevic sjajnim odbranama u prvom delu obezglavila Poljakinje!!!
Pocetkom drugog dela Srbija imala +11!!!
Protivnik u finalu odlicni Brazil!!!
Oboren rekord od 18 236 gledalaca u zenskom rukometu!!!

Srbija je u finalu SP posto je u polufinalu pobedilu Poljsku sa laganih sest golova razlike.Razlika je mogla da bude i ubedljivija ali su nase devojke usporile u drugom delu i sansu su dobile sve igracice da osete barut na parketu Kombank arene.Jos jednom je oboren rekord po broju gledalaca u zenskom rukometu na nekom velikom takmicenju od 18 236 ljudi.Taj vetar u ledja bio je mozda i najbitniji kada je u pitanju plasman naseg tima u finale i sigurnog srebra koje se u medelju moze pozlatiti.Takvu podrsku sa tribina nase devojke nisu imale prosle godine na EP i nijednu utakmicu nije gledalo vise od 6000-7000 nasih navijaca.Mec sa Poljskom nismo mogli izgubiti u takvoj atmosferi.Nas savez zajedno sa IHF odlucio je da snizi cene karata za gornji nivo na 200 i 300 dinara i takav potez pokazao se kao ispravan.Lose je poceo mec i videla se nervoza sa obe strane.Poljska je imala dva puta nereseno 1:1 i 2:2 i vise nikad nije stigla do izjednacenja na mecu.Serijom 3:0 stocemo +3(5:2) u 13.minutu.Pogadjale su Jelena Popovic,Svetlana Ognjenovic i Andrea Lekic.Poljska je smanjila na 5:4 i to je bilo najmanja razlika na kojoj su bile Poljakinje do kraja meca.U narednih osam minuta nismo primili gol, a postigli 6, i serijom 6:0 stekli ogromnih vec tada nedostiznih za Poljsku 11:4.Do kraja poluvremena nekako su se Poljakinje izvukle da ne gube sa dvocifrenom razlikom.Odlicno je igrala Andrea Lekic u tim trenucima, a Katarina Tomasevic imala cak 12 odbrana od upucenih 18 suteva na nas gol.Na kraju prvog dela bilo je lepih 14:6.Pocetkom drugog dela prelomljen je mec.Postigli smo tri gola i poveli sa 17:6!!!Au koja prednost koja se ne moze istopiti.Resetale su gol Poljske Jelena Zivkovic,Dragana Cvijic i Andrea Lekic.Zakljucno sa prvim i drugim delom Poljakinje nisu postigle gol citavih 14 minuta.Nase su serijom novom od 6:0 resile mec.Pocele su onda nase da polako popustaju i vec su mislile na finale koje ih ceka u nedelju.Nije lako igrati posle +11 u polufinalu i kad znas da je finale a trebas da odigras jos 22 minuta.Odmarao je Sasa Boskovic nase najbolje igracice.Jovana Risovic je nastavila da brani u drugom delu isto onako kako je branila njena koleginica.Imala je 6 odbrana, dok je sjajna Katarina imala 17 odbrana i 1 sedmerac.Poslao je na parket nas selektor Lojpur,Liscevic,Nisavic i smanjile su Poljakinje nasu prednost.Sva sreca da je Sanja Damnjanovic bila ubojita u drugom delu i postigla je jedan divan gol u kosarkaskom stilu za velikih 18:8. U 49.minutu bilo je 21:15 ali vratio je Sanju Damnjanovic i Andreu Lekic u igru nas selektor.Odgovarao nam je period igre u narednih 6-7 minuta kada je postignut po jedan gol sa obe strane.Opet je Andrea Lekic postigla gol da nas ne uvede u neku neizvesnost za 22:15.Rutinski smo sacuvali veliku prednost i sa pola snage stigle do finala.Najefikasnija u nasem timu bila je Andrea Lekic sa 8 golova, Dragana Cvijic postigla je 5, a Sanja Damnjanovic 4.Kod Poljakinja najefikasnija je bila Karolina Sved-Orneborg sa 4 gola.U drugom polufinalu Brazil je nadigrao Dansku i igrace svoje prvo finale u istoriji.Brazil nijednog trenutka nije dozvolio da im pobeda bude ugrozena.Povele su sa 5:2 pa zatim 8:4 i najvecih 10:5.Serijom 3:0 stigla je Danska na minus 2(10:8).Do kraja poluvremena Brazil je ipak odrzao +4(14:10).Na pocetku drugog dela Brazil je stekao velikih +7(19:12).Vec tada moglo je da se pocne sa slavljem ali ipak uporne Dankinje pokusavale su na sve nacine da se vrate u igru.Kada su bile u zaostatku 22:17 imali su nekoliko zicera sa krila i sa pivota  da smanje rezultat ali su uspeli da smanje na 22:19 i to je sve od njih.Branila je sjajna Arenhart sve na golu i imala 11 odbrana ali su sve te odbrane bili ziceri.Danska je smanjila na 23:20 ali je Brazil odgovorio serijom 4:0 i prica je bila gotova.Brazilke su bile mnogo bolje od Dankinja i zasluzeno ce igrati u finalu protiv domacina Srbije.Najefikasnija je bila Aleksandra Nasimento sa 7 golova od cega je postigla 4 sa sedmerca iz isto toliko pokusaja.Ana Rodrigez mozak Brazilki dala je 5.Kod Dankinja nije bilo raspolozene igracice pa je po tri gola postiglo cetiri igracice.Marija Fisker,Ane Mete Hansen,Mete Gravholt i Kristina Kristijansen.Puno su Skandinavke promasile zicera i jednostavno nisu imale cemu da se nadaju pa ce u nedelju igrati za bronzu.Ostaje nam jos ta finalna utakmica.Brazil je jedina ekipa na sampionatu koja ima svih osam pobeda do sada.Nase su stigle do finala i ostaje im samo jos taj jedan korak do najvecih visina i do mesta koje te stavlja na svetski presto!!!