FRANCUSKA  -  JAPAN                  27 : 19
POLJSKA  -  RUMUNIJA                 31 : 29
DANSKA  -  CRNA GORA                22 : 21
NEMACKA  -  ANGOLA                   29 : 21
BRAZIL  -  HOLANDIJA                  29 : 23
MADJARSKA  -  SPANIJA               28 : 21

Jelena Eric golom u poslednjoj sekundi donela Srbiji pobedu!!!
Srpkinje imale 6 golova razlike ali slavile tek u dramaticnom finisu!!!
U cetvrtfinalu igramo sa Norveskom koja brani titulu!!!
Evropski sampion Crna Gora eliminisana od Danske!!!

Srbija se plasirala u cetvrtfinale 21.SP u rukometu za zene posto je u mecu osmine finala pobedila Juznu Koreju sa minimalnih 28:27.Videli smo zavrsnicu za triler iako nije tako izgledalo posto je Srbija dominirala vecim delom meca i imala +6 na nekih 17 minuta do kraja meca, medjutim finis smo lose odigrali i umalo nismo odveli utakmicu u produzetak a tamo ko zna sta bi bilo da ne bese Jelene Eric i njenog gola u poslednjoj sekundi.Mecu je prisustvovalo oko 10 000 ljudi u Kombank areni.Pocelo je nervozno i nije bilo golova u prva tri minuta meca.Poveli smo sa 2:0 u 5.minutu i odrzavali prednost.Raspucane su bile Andrea Lekic,Sanja Damnjanovic i Jelena Popovic.Stekli smo +3(7:4) u 13.minutu kada je Lekic po treci put postigla gol.Prvi put smo imali i +4(10:6) u 18.minutu kada je gol postigla sanja Damnjanovic.Sve do 25.minuta odrzavali smo lepu prednost od +4(13:9).Onda je usla Stoiljkovic i sa dve greske vratila KOrejke u igru koje sa tri gola vracaju na minus 1 do odmora i imaju aktivan rezultat.POcetkom drugog dela opet su nase razigrane i resetaju gol Koreje iz svih pozicija, dok na drugoj strani sjajno brani Katarina Tomasevic.U 36.minutu Dragana Cvijic nam donosi opet +4(16:12).Nastavila se rapsodija srpkog tima.Briljirali smo na terenu.TOmasevic je sjajno branila,odbrana delovala besprekorno, a napad pogadjao iz svih pozicija.U 41.minutu Katarina Krpez je golom donela najvecu prednost nasem timu+6(20:14).Minut kasnije imali smo jos jednom velikih sest razlike(21:15).Tada je stao nas tim.Ne znamo iz kojih razloga.Odbrana je odjednom postala porozna, a u napadu smo gresili.Za tili cas Korejke smanjuju na -3(22:19) u 47.minutu.Imali smo opet lepu prednost 25:21 u 51.minutu, ali tada nismo postigli gol citavih sest minuta i u 57.minutu imamo rezultatski egal 25:25.Drama je bila na pomolu i neizvesna zavrsnica je bila sasvim izvesna.Lekic je donela novo vodjstvo nasem timu u sledecem napadu, ali su Korejke odmah izjednacile sjajnim cepelinom.Na dva minuta pre kraja Damnjanovic nam donosi novu prednost 27:26.Onda Tomasevic brani sut sa krila i imamo napad i igracicu vise.Medjutim Svetlana Ognjenovic pogadja stativu i Koreja ima poslednji napad.Rju na 12 sekundi pre kraja meca donosi novo izjednacenje Koreji na 27:27.Krenuli smo sa centra dosli do gola Koreje, izgledalo je da smo se spetljali.Ognjenovic je dodala loptu do Eric ova sutirala ispod ruke protivnice i pogodila mrezu za veliko slavlje u Areni.Kakav smo samo put prosli od sjaja do ocaja pa nazad.Mogli smo prokockati dobijen mec ali se to na srecu nije dogodilo.Briljirali smo u vecem delu meca i onda dozvolili da se Koreja vrati u mec i da nam ugrozi pobedu.Protiv Norveske u cetvrtfinalu to nam se ne sme desiti jer za pobedu necemo imati ni promil sansi.Najefikasnija u nasem timu bila je Andrea Lekic sa 8 golova,sanja Damnjanovic i Jelena Popovic postigle su po 6.Najefikasnija kod Koreje bila je Jung sa 8 ali je sve golove postigla sa linije od 7 metara.Zanimljivo da je za Koreju svirano devet sedmeraca a za nas nijedan.Katarina Tomasevic imala je 13 odbrana.Sad nas naravno ocekuje tezak protivnik u cetvrtfinalu posto igramo sa vazecih svetskim sampionom selekcijom Norveske.Bice tesko male su nam sanse za pobedu ali treba se boriti pa cemo videti sta ce biti.Tesko ce biti suprotstaviti se Edin,Haraldsen,Suland,Loke,Alstad,Rigelhut,Mork ali treba ostaviti srce na teren pa sta bude.Norveska je lako i ubedljivo pobedila nedorasle Cehinje sa +10 a da su malo vise pojacale ritam mogle su Cehinjama da nanesu pravu katastrofu.Bilo je u jednom trenutku i +12  na kontu Skandinavki.Evropski sampion Crna Gora eliminisana je u osmini finala posto je izgubila od Danske.Videli smo nervoznu utakmicu i mali broj golova.Prvo poluvreme Crna Gora je vodila jednim golom razlike.Na pocetku drugog imale su Crnogorke +2(13:11) ali onda su pocele da popustaju.U 40.minutu Danska golom Norgard stize do vodjstva i vise ga nije ispustala.Odmah su povele i sa +2(18:16) golom Burgard.Danska je u tim trenucima propustila nekoliko sansi za +3 ali su gresile u napadu.Vratile su se Crnogorke i sa dva gola stigle do izjednacenja na 18:18.Opet je Danska imala dva gola razlike pa je Crna Gora opet stigla do izjednacenja 20:20. Luiz Burgard je minut i po pre kraja meca donela vodjstvo Danskoj i to je bio pobedonosni gol.Ali bilo je prave drame u finisu.Prvo je Crna Gora promasila napad.Danska krenula u svoj i nije ga iskoristila.Ostalo je malo vremena za Djeticke nekih 15 sekundi.Katarina Bulatovic je sutirala i pogodila ali posle isteka vremena.Zanimljivo da je Bulatovic uputila sut pre isteka vremena, ali je lopta u golu zavrsila tek po isteku regularnog dela igre.Nazalost Crnogorki ne vazi pravilo kao u kosarci da se racuna kada igrac izbaci loptu iz ruke vec ona mora biti u golu pre istela vremena.Tako je tuga za Crnogorke dosla samo nekoliko desetinki posle isteka vremena.Evropski sampion tako nece imati priliku da osvoji medalju na ovom SP.Iako se Djetickama otvarao zreb i nisu mogli da igraju do finala sa Francuskom,Norveskom i Srbijom.Milena Knezevic nije bila na nivou igara sa proslog EP.Protiv Danske previse je solirala i najzasluznija je za poraz Crnogorki.Malo je bila Katarina Bulatovic sa 7 golova mada je i ona imala mnogo promasaja na mecu.Sada Dansku u cetvrtfinalu ceka Nemacka koju mogu da pobede i odu u borbu za medalje.Nemice su lako pobedile autsajdera Angolu.U mecu Poljske i Rumunije videli smo takodje prava uzbudjenja.Rumunija je vodila sve do 45.minuta a onda dozvolile Poljakinjama da ih potpuno slome.U 47.minutu bilo je 26:22 za Rumuniju.Onda punih 9 minuta Rumunke nisu dale gol i Poljska je serijom 7:0 prelomila mec.Briljirala je Alina Vojtah sa 9 golova i bila neresiva enigma za odbranu Rumunije.Takodje je sjajna Vojtah razigravala svoje saigracice na izuzetan nacin.Poljakinje ce u cetvrtfinalu igrati sa Francuskom koja je posle mucenja od 45 minuta sa Japanom ipak slomila otpor Japanki i igrace u cetvrtfinalu.Japan je odolevao sve do 45.minuta kada je imao 17:17 onda je Francuska serijom 5:0 resila mec.Brazil je nadigrao Holandiju i igrace u cetvrtfinalu sa Madjaricama.Samo u prvih 15 minuta Holandjanke su bile egal sa Brazilkama kadas u imali vodjstvo od 10:8.Ali je onda brazilski tim zaigrao odlicno kao sto igra celo ovo prvenstvo i vise nije bilo dileme oko pobednika.Samo jednom su Holandjanke prisle na -1(17:16) pocetkom drugog dela ali to je bilo sve od njih na meci.Nasi severni susedi iznenadile su Spaniju i dobile je vrlo ubedljivo.Spanija je vodila 7:5 u 10.minutu ali je sve ostalo pripalo odlicnom madjarskom timu.Serijom 4:0 preokrenule su rezultat na 9:7.Do kraja poluvremena stekli velikih 16:12.Pocetkom drugog dela i maksimalnih u tom trenutku 19:13 u 32.minutu.Onda je Spanija imala dobar period igre i u 37.minutu smanjila je na 19:17.Bile su Spanjolke u igri sve do 49.minuta kada su imale aktivan rezultat 23:20.Medjutim nisu postigli gol citavih devet minuta i Madjarska je povela sa nedostiznih 27:20 i prica je bila gotova.Briljirala je Anita Gerbic sa 6 golova, dok je Sandra Zacik dala 5.