RUSIJA - SRBIJA           3 : 1 ( 25 : 19 ; 24 : 26 ; 25 : 23 ; 25 : 15 )
ITALIJA - BUGARSKA   3 : 1 ( 19 : 25 ; 25 : 22 ; 25 : 15 ; 25 : 22 )

SRBIJA - BELGIJA           3 : 1 ( 25 : 22 ; 22 : 25 ; 30 : 28 ; 25 : 18 )
RUSIJA - FRANCUSKA     3 : 1 ( 25 : 17 ; 17 : 25 ; 25 : 22 ; 25 : 21 )
ITALIJA - FINSKA            3 : 1 ( 23 : 25 ; 25 : 20 ; 25 : 22 ; 25 : 22 )
BUGARSKA - NEMACKA   3 : 1 ( 28 : 30 ; 27 : 25 ; 25 : 22 ; 25 : 20 )

OSMINA FINALA - baraz

SRBIJA - DANSKA    3 : 0 ( 25 : 17 ; 25 : 17 ; 25 : 22 )

GRUPNA FAZA

1.KOLO - SRBIJA - SLOVENIJA  1 : 3 ( 25 : 20 ; 23 : 25 ; 22 : 25 ; 19 : 25 )
2.KOLO - SRBIJA - HOLANDIJA 3 : 2 ( 19 : 25 ; 18 : 25 ; 25 : 15 ; 25 : 17 ; 15:12)
3.KOLO - SRBIJA - FINSKA         3 : 0 ( 25 : 20 ; 25 : 23 ; 25 : 15 )

Srbija u polufinalu EP izgubila od Rusije!!!
Od ocajnog starta do borbe za bronzu!!!
Srbija bila na pragu eliminacije vec posle prvog kruga!!!
U finalu za zlato Rusija i Italija!!!
Sutra za bronzu sa Bugarskom!!!

Srbija ce sutra u Kopenhagenu igrati protiv Bugarske za bronzanu medalju.Danas u zanimljivom mecu bolja od nase ekipe bila je trenutno najbolja na Svetu ekipa Rusije.Bacuske jure Evropsko zlato posle ravno 22 godine.Srbija je skinuta sa trona posto je u Kopenhagenu branila zlato osvojeno pre 2 godine u Bec.Prvi set Rusi su bili mnogo bolji i lagano su ga resili u svoju korist.Drugi set doneo je preokret.Bacuske su vodile sa ubedljivih 16:12 ali su nasi preokrenuli i dobili taj set.U trecem setu koji je skrojio konacan rezultat dobili su Rusi posle velike borbe.Rusi su vodili sa 15:9 i 19:12 ali su nasi prvo smanjili na 19:17 pa onda stigli i do izjednacenja na 21:21.Na prvoj set lopti lopta je od mreze pala u nase polje sto nam je poremetilo prijem pa su Rusi iskoristili prvu set loptu za vodjstvo od 2:1 u setovima.Cetvrti set bio je formlanost.Na drugom tehnickom tajm-autu bilo je 16:8 za Bacuske i prica je bila gotova.U finalu Ruse ceka Italija koja je bila bolja od Bugarske sa 3:1 u setovima iako su izgubili prvi set.Posle toga su Azuri zaigrali sjajno i stigli do novog finala na EP.U cetvrtom setu poveli su Azuri 21;16 ali su BUgari smanjili na 23:22 ali vise od toga nisu mogli pa se po ko zna koji put oprastaju u polufinalu nekog velikog takmicenja.Desetkovani su Azuri sa povredama Savanija i Parodija ali i to ih nije sprecilo da stignu do finala sa Rusijom.
    Srbija je bila na pragu eliminacije vec posle prvog kruga posto je na startu EP izgubila od Slovenije sa 3:1.U mecu sa Holandijom dozivljavali smo pravu dramu i kataklizmu.Gubili smo sa 2:0 u setovima i selektor Igor Kolakovic u vatru je ubacio mladjariju Srecka Lisinca,Marka Ivovica i NIkolu Jovovica i preokret je usledio.Dobili smo nekada velikog protivnika sa 3:2 u setovima i podsetili sve poklonike i ljubitelje odbojke na sta su licili dueli nekada SRJ i Holandije.Bili su to pravi odbojkaski klasici.Takav je izgledao i ovaj mec u Herningu.Dobila ga je nasa selekcija ali posto su i Finska i Holandija pobedili Sloveniju sa po 3:1 mi smo morali da osvojimo bar dva seta protiv Finske u poslednjem kolu kako bi igrali u drugoj fazi.Ne samo da smo osvojili dva seta nego smo pregazili severnjake sa 3:0.Mozda smo tako lako slavili i zbog toga sto je Finska kolo pre kraja obezbedila 1.mesto u grupi i direktan plasman u cetvrtfinale.U barazu osmine finala sa domacom selekcijom Danskom nije bilo problema i zabelezena je lagana pobeda.Mec cetvrtfinala sa Belgijom bio je i vise nego tezak.Pamticemo taj treci set koji smo konstantno gubili a na kraju slavili.Gubili smo sa 21:18.Stigli na 21:21 i u rezultatskoj klackalici kada smo spasili cak pet set lopti protivnika uspeli da dobijemo taj set.Na drugoj set lopti cinilo se da je poen izgubljen posto je posle napada Belgijanaca cinilo se da nam nema spasa.Medjutim nasi su se odbranili i osvojili taj poen koji je mozda i odlucio konacnog pobednika.Cetvrti set bio je formalnost.Ovaj sampionat treba da nam posluzi da neki igraci stasaju i postanu naslednici nekada slavne generacije.Aleksandrar Atanasijevic treba da bude novi Ivan Miljkovic medjutim on to jos nije.Mladost je ono sto jos uvek sprecava ovog decka da postane as.Ima sve samo nema iskustvo i jos uvek ne moze izgubljene lopte da posalje u teren protivnika i da poentira, vec uglavnom ih salje u aut.Ali dobro ima vremena.Ivan Grozni je jedan i neprevazidjen i tesko ce ga iko ikada dostici.O ostalim asovima i da ne trosimo reci bez potrebe.Mada ima itekako materijala za velike igrace.Mozda bas Arhus pa Kopenhagen mogu da pomognu ovim mladim momcima da postanu veliki.Bili su na pragu eliminacije posle poraza u 1.kolu sada ce se ipak boriti za odlicje.Bice ga tesko osvojiti ali treba verovati u ove mlade momke.
Zbog sistema takmicenja gde je moguce kalkulisanje kako bi se izbegle neke ekipe, desavali su se vise cudni nego iznenadjujuci rezultati.Nisu iznenadjujuci zato sto nam se cini da su plod kalkulacija.Rusija je u 1.kolu izgubila od Nemacke sa 3:0(25:20;25:23;25:19).Italija je izgubila od Belgije sa 3:2 kako bi izbegla Srbiju pa posle i Rusiju do finala.U najjacoj Grupi D, Nemacka je pobedila i Bugarsku sa 3:2, dok je Rusija pobedila Bugarsku sa 3:1.ZAnimljivo da sva cetiri pobednika svojih grupa u grupnoj fazi nisu prosli u polufinale.Belgija,Finska,Nemacka i Francuska ispali su cetvrtfinalu.Ako se od Danske kao domacina ocekivalo da ispadne rano posto imaju skromnu ekipu, onda se to nije ocekivalo od Poljaka.Prvo su u grupi porazeni od Francuske sa 3:1, da bi u osmini finala prokockali 2:0 u setovima protiv Bugarske.Pobeda Bugara od 3:2(22:25;22:25;25:20;26:24;18:16) sve govori.Igrali su Bugari sve lude meceve na sampionatu i po tome su sigurno najludja ekipa na EP.Italija je izabrala super put posto je u osmini finala bila bolja od Holandije sa 3:1 pa onda i protiv Finske istim rezultatom u cetvrtfinalu.Rusija je protiv Slovacke u osmini finala i ekspresne pobede od 3:0 pocela da pokazuje moc.Bugarska je izgubila od Nemaca u grupi ali im se revansirala u cetvrtfinalu kada je to bilo najvaznije.Nemacka je sa Grozerom mogla u borbu za medalje ali tezak zreb i staro pravilo za Pancere da nikad ne kalkulisu, odvela ih je na Bugare u cetvrtfinalu i tu su Panceri zavrsili takmicenje.Vec posle prvog kruga kuci su se vratili Belorusija,Turska,Slovenija i Ceska.Poljaci su neprijatno iznenadili.Sve ostalo je manje vise ocekivano.