FERER - CONGA          6 : 1 ; 7 : 6 ( 7 : 3 ) ; 6 : 2

SARAPOVA - AZARENKA   6 : 1 ; 2 : 6 ; 6 : 4
S. VILIJAMS - ERANI         6 : 0 ; 6 : 1

Rafael Nadal sutra igra za 8.titulu u Parizu!!!
Novak Djokovic opet ostao praznih saka u Parizu!!!
Rolan Garos ostao nedosanjan san naseg sampiona!!!
Mora ce da ceka novu sansu do sledece godine!!!

Novak Djokovic nije uspeo da se plasira u finale Rolan Garosa posto je izgubio od svog vecitog rivala Spanca Rafaela Nadala sa 3:2 u setovima posle 4 sata i 37 minuta igre.Nije uspeo Novak da osvoji jedini gren slem koji mu nedostaje u karijeri, ali imace jos dosta prilika da slavi u Parizu, mada ce biti tesko protiv Nadala na sljaci koji je jos jednom pokazao da je kralj sljake i da je najbolji igrac svih vremena na sljaci.Jos jednom se potvrdilo da je tesko pobediti Nadala na sljaci pogotovo ovde u Parizu i da je tesko se odupreti spancevim spinovima koji najvise dolaze do izrazaja na sljaci pogotovo kad je toplo i suvo vreme i kada ne pada kisa , jer onda loptice odskacu izuzetno visoko i tesko ih je vracati onako kako treba u teren protivnika.Novak nije uspeo u tome, prizeljkivao je kisu i trazio od organizatora da nakvase teren ali oni to nisu zeleli da ucine i isli su na ruku Spancu.Novak je bio izricit da se teren pokvasi posto je sljaka bila jako klizava, ali Nadal nije hteo ni da cuje za to posto mu je zbog njegovog spina u interesu bilo da teren bude suv i da loptice odskacu sto vislje i da time budu sto nezgodnije za protivnika.Sve vazne poene Djokovic je slao u aute, dok je Nadal pogadjao vinere iz nemogucih pozicija.Jos uz to vracao je loptice iz nemogucih pozicija kad se cinilo da ce Nole stici do poena, i onda su ti spinovi leteli bas onako kako ne treba prema Novaku koji nije imao odgovor na te njegove spinove.Sto je najzanimljivije Novak je pored toga svega i pored zaostatka posle tri seta i u cetvrtom setu mogao da slavi pobedu ali je na kraju pretrpeo sa psiholoske strane najtezi i najbolniji poraz u karijeri.Zbog svojih gresaka pobedio je sam sebe ali tesko je pobediti Nadala na sljaci pogotovo kad mu zbog spinova odgovaraju i vremenski uslovi.Ostaje ipak nada sledece godine i u godinama pred nama da Novak ipak osvoji jedini gren slem koji mu nedostaje u kolekciji.Krenimo redom.Prvi set je pokazao da ce Novak sa Nadalom.U sedmom gemu prvog seta Nadal je oduzeo servis Novaku i poveo sa 4:3 i taj jedan brejk bio je dovoljan za dobijanje prvog seta.U drugom setu opet Novak pocinje lose i gubi jos svoj servis i Nadal vodi sa 3:2.Novak je odigrao cetiri svoja najbolja gema na mecu i zuz dva brejka i serijom 4:0 stigao do izjednacenja na 1:1 u setovima.Treci set bio je nocna mora za Novaka.Na pocetku seta mogao je da oduzme servis Nadalu ali nije uspeo.Bila je cak jedna sumnjiva lopta koja je dosudjena u korist Nadala i posle toga do kraja seta smo videli samo Spanca kako briljira.Poveo je sa 5:0 i set je bio gotov.Cetvrti set pokazao je kakve zivce ima nas as i zasto je broj 1.Trebalo je izdrzati sve Nadalove spinove i vratiti dva brejka.Nadal je napravio brejk u sedmom gemu cetvrtog seta i poveo sa 4:3.U sledecem gemu Novak je odmah uzvratio brejkom za 4:4.U jedanaestom gemu Nadal je opet brejknuo Novaka posle nekoliko njegovih gresaka i poveo sa 6:5.Sledeci gem je pokazao celicnu volju naseg asa da stigne do titule u Parizu.Njegov najbolji gem na mecu i steta sto ih nije bilo vise.Bilo je 30-30 i samo dva poena delila su Nadala od pobede.Ali je Novak sa dva sjajna poena brejknuo Nadala i izborio taj brejk.U njemu je poveo sa 4:1 uz jedan brejk i sigurno ga dobio i izjednacio na 2:2 u setovima.Spektakl je bio zagarantovan.Ali nazalost sa tuznim krajem za najboljeg igraca na Svetu.Odmah na pocetku seta Novak je stigao do 0-40 i tri vezane brejk lopte od kojih je iskoristio trecu za vodjstvo od 1:0.U sledecem gemu mogao je Nadal odmah da vrati brejk ali je Novak spasio gem i poveo sa 2:0.Svako je drzao svoj servis do osmog gema koji je resio pitanje pobednika.Prethodno je u petom gemu Novak imao djus na servis Nadala kada je mogao da stekne dva brejka prednosti i povede sa 4:1 ali nije uspeo.U osmom gemu kod 40-40 Novak je jednu laku loptu smecovao lagano u polje Nadala ali je nazalost njegovu dodirnuo mrezu i poen mu je oduzet pa je Nadal dosao do brejk lopte.Spasio je Djokovic u tom gemu tri brejk lopte ali je ipak izgubio svoj gem pa je Nadal izjednacio rezultat na 4:4, sto kad se sve sabere i oduzme taj gem skrojio je konacan rezultat.Sigurno su obojica tenisera cuvala svoj servis i nije bilo brejk sansi sve do sesnaestog gema kada je Novak napravio cak tri greske od toga na pocetku gema jedan smec poslao daleko u aut sto je bila najava njegovog poraza.Stekao je Nadal tri uzastopne lopte i odmah iskoristio prvu tako sto je Nole loptu izbacio u aut i time je jos jedna tuzna prica na Rolan Garosu zavrsena za naseg sampiona.Na mecu Novak je imao 75 neiznudjenih gresaka, a Nadal 44.Zanimljiv podatak je da je Novak imao duplo vise gresaka iz bekhenda 28 naspram 14 Nadalovih.Djokovic je imao samo jedan viner vise iz bekhenda 15 prema 14.Kada je odnos vinera u pitanju, Novak je imao 54 vinera a Nadal 61.Novak je imao 9 brejk sansi a iskoristio je 5, dok je Nadal 8 puta oduzeo servis Djokovicu od 16 brejk sansi.U poenima Nadal je bio bolji i imao je 177 poena naspram 158 poena koliko je osvojio Djokovic. Mnogi veliki sampioni ovog sporta nisu osvojili jedan gren slem i nadamo se da se to nece dogoditi naseg Novaku.Jedan Pit Sampras nema Rolan Garos osvojen.Ivan Lendl nije osvojio Vimbldon kao i Mats Vilander.Bjern Borg nikada nije osvojio US Open.I jos mnogo velikih sampiona nema bar jedan gren slem.U drugom polufinalu David Ferer savladao je Francuza Zo-Vilfreda Congu u tri seta i rastuzio sve Francuze.Lako je Ferer dobio mec i igrace svoje prvo finale gren slema u karijeri.Jedino je imao muka u drugom setu kad je Conga poveo sa 3:0 ali se Ferer vratio i odmah izjednacio na 3:3 i u taj brejku resio pitanje pobednika posto je treci set bio formalnost.U zenskom finalu igrace Amerikanka Serena Vilijams i Ruskinja Marija Sarapova.Serena je deklasirala proslogodisnju finalistkinju Italijanku Saru Erani prepustivsi joj samo jedan gem.Posle prvog seta koji je Serena dobila sa nulom, u drugom setu je povela sa 3:0 i tek u cetvrtom gemu drugog seta, Erani je osvojila svoj jedini gem i taj jedan gem proslavila je kao da je pobedila u mecu, tako sto je uzdignutih ruku slavila osvajanje jednog gema kao da je dobila mec.Vrlo zanimljivo.U drugom polufinalu Ruskinja Marija Sarapova branice titulu osvojenu prosle godine posto je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku.U prva dva seta svaka igracica dobila je lagano set.Onda je pala kisa i mec je prekinut na 20 minuta.To je pomoglo Mariji koja je bolje igrala posle prekida usled kise.Povela je sa 5:1, Azarenka smanjila na 5:4 ali vise nije mogla i Marija je u sledecem gemu na svoj servis lako stigla do pobede.U miksu titulu su osvojili Cesi Lusi Hradecka i Frantisek Cermak koji su bili bolji od Francuskinje Kristine Mladenovic i Kanadjanina Danijela Nestora sa 2:1(1:6;6:4;(10:6).U muskom dublu slavili su Amerikanci Majk i Bob Brajen koji su pobedili Francuze Misela Lodru i Nikolasa Maua sa 2:1(6:4;4:6;7:6(7:4).Blizanci su osvojili svoj 14.gren slem u karijeri.Imaju osvojena 6. Australian Opena, 4 puta su osvajali US Open, a po dva puta Vimbldon i Rolan Garos, i ovo im je prva titula u Parizu posle deset godina.U nedelju Nadal ima sansu da osvoji 8.titulu na Rolan Garosu.Ako trijumfuje a jasno je da hoce, uci ce u istoriju kao prvi igrac koji je 8.puta osvajao jedan gren slem trofej.