1.KOLO - SRBIJA - JUZNA KOREJA            31 : 22
2.KOLO - SRBIJA - BELORUSIJA                34 : 28
3.KOLO - SRBIJA - SAUDIJSKA ARABIJA  30 : 20
4.KOLO - POLJSKA - SRBIJA                       25 : 24
5.KOLO - SLOVENIJA - SRBIJA                   33 : 31

U osmini finala sa domacinom Spanijom!!!
Bice to kraj za nas tim!!!
Srebrna medalja prosle godine na EP, samo bljesak zbog domaceg terena!!!
Vec drugo uzastopno takmicenje gde nas nece biti medju osam najboljih!!!

Srbija se plasirala u nokaut fazu SP koje se odrzava u Spaniji.Ali po svemu sudeci tu ce biti kraj svih nasih nada da cemo na Mundijalu moci ostvariti neki zapazeniji rezultat.Sve nam se otvaralo i laka grupa i mogucnost da ako budemo 1. u grupi, imamo otvoren put do polufinala.Kao 1. u grupi igrali bi u osmini finala sa Egiptom, a u eventualnom cetvrtfinalu bi nam protivnik bio pobednik meca Rusija-Brazil.Sve lepse od lepseg, ali ovaj tim nema kvalitet da osvoji medalju izvan svoje Srbije, sto je pokazao na jos jednom velikom takmicenju, drugom uzastopnom posle osvajanja Evropskog srebra.Znali smo to uglavnom svi mi, i kada opet budemo u prilici da igramo neka velika takmicenja van svoje zemlje i kada ne budemo domacini.Sad nam opet predstoji da bitisemo od 8-12 mesta.I to je to.Nazalost svih ljubitelja sporta i pre svega rukometa.Osim onog srebra prosle godine na EP, u poslednjih osam godina najbolji plasman nam je bio 8.mesto na SP 2009.godine u Hrvatskoj.Granitna odbrana koja nas je krasila na proslom EP, sada bas nesto nije bila bas uvek tako dobra i bilo je mnogo propusta.U Beogradu nam nisu sudili iskljucenja kao u Spaniji.Ovde olako, a na domacem terenu, nisu nam svirali iskljucenja za svaki grub start.To je ta prednost domaceg terena, zbog toga i nemamo cemu da se nadamo protiv Spanije i vec koliko u ponedeljak mozemo da se pakujemo kuci, osim ako ne igramo neke utakmice za prestiz u razigravanju od 9-16 mesta.Losa komunikacija je izmedju selektora i to je vise nego ocito.Darko Stanic zbog povrede nije branio prvo poluvreme protiv Slovenije.To se itekako osetilo posto rezervni golman Gajic nije imao mnogo odbrana.Prve tri utakmice bile su suvise lake sa slabijim protivnicima.Imali smo lakse treninge i mogli smo lepo da se pripremimo i da cuvamo snagu za meceve jako bitne koje ce uslediti.Ali nista od toga nije se dogodilo i odlucujuce utakmice odigrali smo najgore kad je trebalo.Stara boljka naseg rukometa su velike oscilacije i lose zavrsnice u neizvesnim finisima.Na krilima navijaca to se nije osetilo, ali na neutralnom terenu je to nesto sasvim drugacije.Igramo sjajno 20 ili 30 minuta i onda padnemo u igri da je to neverovatno.Od velikog sjaja do potpunog ocaja.I takve su bile utakmice sa Poljskom i Slovenijom.Protiv Juzne Koreje je bilo neizvesno prvih 25 minuta, posle smo dodali gas i razbili nedoraslog rivala.Slicno je bilo i Protiv Saudijske Arabije.Najbolji mec odigrali smo protiv Belorusije.Samo u orvih 15 minuta su nam zadavali probleme kada su vodili sa dva gola razlike ali su nasi serijom imali prednost od 7 golova do poluvremena.Kada je razlika u drugom delu narasla do +10, mogli smo da odmaramo celu prvu postavu.Ali nista to nije vredelo posto smo slabo odigrali oba meca.Protiv Poljske smo vodili sa +5(13:8), krajem prvog dela.Onda selektor Vukovic trazi tajm-aut i prekida nas tim u naletu sto koriste Poljaci da se do kraja odmora primaknu na pristojnih -2(13:11).Igrali smo dobro i na pocetku drugog dela.Vodili nekoliko puta sa +4(19:15 i 20:16).Medjutim onda se dogadja stara boljka naseg tima.Krenuli smo stihijski i gresili i gubili lopte u napadu.Poljaci su se odlucili za zonu 5-1 izolujuci Momira Ilica sto im je urodilo plodom.Poveli su prvi put 22:21 u 51.minutu i nasi do kraja nisu imali nijedno vojdstvo.Kada je ostalo minut do kraja i kada je nas selektor zatrazio tajm-aut trebalo je sto vise cuvati loptu.Nas pomocni trener urlikao je da nam igra i nereseno.Nasi su cuvali loptu ali posto su imali igraca manje nisu dosli u situaciju da organizuju dobar napad i Momir Ilic je sutirao iz teske pozicije sasvim dobro ali je Zmal odlicno odbranio.Ostalo je Poljacima nekih 20 sekundi za poslednji napad i u poslednjoj sekundi stigli su do pobede golom Ozekovskog.Posto je Slovenija pobedila Poljsku istim rezultatom 25:24, nama je trebala pobeda od dva gola razlike za 1.mesto u grupi ili pobeda od jednog gola ali da bude sa 26 ili vise postignutih golova.Kako je se odvijala utakmica sa Janezima jasno je bilo da nam minimalna pobeda donosi 1.mesto u grupi.Prvo poluvreme igralo se gol za gol sve do vodjstva naseg tima od 11:10 kada Slovenci prave serioju 4:0 i vode 14:11.Do kraja poluvrema stigli su nasi bivsi zemljaci i do najvece prednosti od 19:16.Na pocetku drugog dela bilo je maksimalnih +4(21:17).Tada na nas gol staje Darko Stanic i stvari se prekorecu u nasu korist.Serijom5:0 stizemo do vodjstva od 22:21.Nesto kasnije imali smo i +2(24:22).Nedugo zatim imali smo i +3.Vratili su se Slovenci ali smo mi opet stekli tri gola prednosti 29:26 pa 30:27.I onda mozda odlucujuci trenutak utakmice.Na nekih pet minuta do kraja Sesum pravi nepotreban faul za iskljucenje i tu se nasa igra raspala.Slovenci serijom 6:0 stizu do velike prednosti i ostvaruju veliku i zasluzenu pobedu koja ih sa 1.mesta u grupi moze odvesti i do polufinala.Nasi sa druge strane idu na megdan Spaniji i tu nemaju sta da traze posto su Spanci domacini i nece ispasti vec u osmini finala.Bice to neslavan kraj za nas tim.Ali sta da se radi.Imali smo sanse da u najlaksoj grupi zauzmemo 1.mesto ali nije nam to poslo za rukom, pa ce eliminacija u osmini finala biti neminovna.U ostalim grupama Francuska je u Grupi A izgubila od Nemacke sa 32:30 i zauzela je drugo mesto u grupi.Nemacka je porazena od Tunisa sa 25:23.Tunis je sa druge strane izgubio od Brazila 27:22.Bilo je svakakvih rezultata u ovoj grupi.Crna Gora nije osvojila nijedan bod u ovoj grupi i dozivela je poraze od ovih pomenutih ekipa i jos od Argentine koja je ispala sa njom iz daljeg takmicenja.U Grupi B, Danska je ostvarila svih pobeda.Rusija je pobedila Island sa 30:25.Danska je pobedila Rusiju sa 31:27, a Island su pobedili sa 36:28. Rusija i Makedonija su remizirali 29:29.Island je pobedio Makedoniju sa 23:19.U ovoj grupi ispali su Cile i Katar.U Grupi D u poslednjem kolu je Hrvatska pobedila domacina Spaniju sa 27:25.Medjutim to je bila utakmica u kojoj su dve ekipe taktizirale.Vise lukavosti i smisla za taktiziranje imali su kao po obicaju Spanci.Pobednik ove grupe vec u cetvrtfinalu igrace sa Francuskom, dok ce u eventualnom polufinalu na megdan Dancima.Zato je Crvena Furija iako je domacin htela da izbegne ove potencijalne mine i sada ce lagano do finala sasvim izvesno u onom drugom kosturu zreba kao drugoplasirana iz Grupe D.Iz ove grupe ispali su Alzir i Australija.Ovaj Mundijal siromasan je za nekoliko asova koje ne gledamo u Spaniji.Pre svega nema Hrvata Ivana Balica rukometnog "Mocarta".Od reprezentacije su se oprostili nosioci igre Islanda Stefanson i Peterson.Kod Francuza nema brace Gijoma i Bertrana Zila.Nemci su slabiji za najbolje levo krilo Sveta Uve Genshajmera.Spanci su dosli bez Kristijana Ugaldea i Raula Entreriosa.Zanimljivo da se na SP nije plasirala Svedska trenutno Olimpijski vicesampion.Takodje od solidnijih reprezentacija nema Ceske i Norveske.Sada predstoje prave borbe kada krene nokaut faza.Nazalost za nas tim ona se zavrsava vec sasvim sigurno u osmini finala.