1. BELGIJA          4  3  1  0      8 : 1    10
2. HRVATSKA      4  3  1  0      6 : 2    10
3. SRBIJA            4  1  1  2      6 : 5      4
4. MAKEDONIJA 4  1  1  2      3 : 4      4
5. VELS                4  1  0  3      3 : 11    3
6. SKOTSKA         4  0  2  2       2 : 5     2

Jos jedno veliko takmicenje proci ce bez nase reprezentacije!!!
Posle blamaza protiv Belgije i Makedonije,rasprsena nada da mozemo do SP!!!
Tomislav Karadzic na putu da potpuno unisti nas kompletan fudbal!!!
Sinisa Mihajlovic se trudi da mu sto vise pomogne u tome!!!

Srbija je mnogo daleko od Mundijala 2014.godine koje ce se odrzati u Brazilu.Posle dva poraza i nula bodova, ostaju samo minimalne sanse da se dokopamo SP.Tako ce nasa reprezentacija propustiti i drugo uzastopno veliko takmicenje, posto se nije ni plasirala za EURO 2012.godine.Sinisa Mihajlovic po svemu sudeci obrukace se u ovim kvalifikacijama.Sve je to nagovestavalo i u pripremnim utakmicama kada su isprobana 39 igraca i nikada nije nastupila jedna postava, vec je Mihajlovic tumbao i tim i lepo ga istumbao i u svemu tome se izgubio.Protiv Belgije igrali smo sjajno 30 minuta a onda posle primljenog gola nastao je raspad sistema.Zoran Tosic pogodio je stativu u 2.minutu.Dusan Tadic u 7.minutu sjajno sutirao, ali je Kurtoa sjajno odbranio.U 16.minutu Branislav Ivanovic za delic sekunde je zakasnio da loptu sa nekih 2-3 metra ubaci loptu u mrezu.Opet je Tosic imao sjajnu sansu ali je sutirao pored gola.MIlan Bisevac zakacio precku i milimetri su nas delili od gola.I onda naravno kada se promase silne sanse, stigne kazna.De Bruin je poslao sjajan centarsut, Benteke nadskocio Bisevca i pogodio gol Brkica za 0:1!!!Uzdrmao nas je gol skroz i tesko je bilo vratiti se u igru.Pocetkom drugog dela opet je Tosic izasao sam pred Kurtou ali je sutirao neprecizno kao pocetnik.Onda su Belgijanci zagospodarili terenom i imali smo srecu da ne primimo 5-6 golova.Eden Azar mozak njihovog tima je u 52.minutu izasao sam pred Brkica ali je nas golman sprecio Crvene Djavole da vec tada udvostruce prednost.Pet minuta kasnije Mertens je iskosa sa leve strane sutirao pored gola iako je ispred sebe imao samo Brkica.De Bruin je promasio prazan gol sa 3 metra i vec negde oko 70 minuta moglo je biti 0:3.Ipak De Bruin je nekoliko minuta pre tog promasaja pogodio za 2:0, kada je dobio loptu na nekih 45 metera od maseg gola.Imao je slobodan prostor ispred sebe i lako matirao Brkica za 0:2!!!U 90.minutu iz sumnjive situacije Miralas je novim golom doneo brige nasem timu, i sumorno i kisno beogradsko vece pretvorio u pravu nocnu moru svima kojima je na srcu Srbija.Velikih 0:3!!!Nismo se tome nadali mada moramo reci da smo igrali protiv jednog odlicnog Belgijskog tima koji zna sta hoce i ima kvalitet da igra na Mundijalu.Protiv Makedonije trebalo je spasti sto se spasti moze.Ali za ovaj mlad i neukomponovan tim to je misaona imenica.Delovali su bledo i nepovezano.Kapiten Ivanovic ostao je na klupi.Sansu je dobio Nenad Tomovic i upravi zahvaljujuci njemu Makedonci su slavili pobedu.Hasani je pobegao Tomovicu, ovaj se izgubio nije znao gde se nalazi, uopste nije mogao da isprati igraca koji mu je pobegao pa je ui toj svojoj nemoci srusio Hasanija i sudija iz Holandije pokazao na belu tacku, a Tomovicu posto je bio poslednji igrac odbrane i crveni karton.Ibraimi je sigurno izveo najstrozu kaznu i gurnuo nas tim na ivicu provalije direktno u ambis, odakle se spasio cudesni Feliks Baumgartner koji je skokom iz svemira ostao ziv i zdrav.Ali nasi igraci su mali za razliku od vanzemaljca  iz Austrije i njima spasa nema.Covek je skocio sa 39.045 metara i docekao se na zemlju u stojecem polozaju,nasi igraci bi na prvom metru izdahnuli kakve su nesrece.Ali ostavimo se toga.Pozabavimo se nasoj problematici zvanoj ekipa Srbije koja nas bruka gde god stigne.Neki neresen rezultat protiv San Marina recimo, bilo bi nesto sto cekamo pa da zaokruzimo sav sunovrat naseg fudbala.Crvena Zvezda je u teskoj agoniji i grca u dugovima vec 5 godina i odrzava se na vestackom disanju.Partizan to koristi da vlada nasim fudbalom, ali ni on nije puno bolji od ostatka naseg sramotnog i smesnog i fudbala.Sinisa MIhajlovic dosao je na kormilo nase ekipe da unese nesto novo i da donese neophodnu disciplinu.Ali je doneo samo jos gore rasulo.Nema igraca poput Milosa Krasica,Nikole Zigica,Milana Jovanovica,Zdravka Kuzmanovica,Boska Jankovica.Neven Subotic mu sedi na klupi,a protiv Makedonije u Skoplju i Ivanovic je mec poceo sa klupe.Igraju mu razni Mijailovici,Tomovici,Scepovici,Ignjovski i ostali kojima nije mesto u reprezentaciji.Pocinje vec trecu utakmicu sa Lazarom Markovicem koji je jos uvek poletarac i ne moze da igra ovako vazne utakmice sto se pokazalo protiv Belgije kada je ulazio u meso i svi odbrambeni igraci Belgije na celu sa Kompanijem i Vermelenom lako su resavali te situacije.Posebna prica je prvi covek FSS Tomislav Karadzic koji odbija da ode sa mesta prvog coveka naseg fudbala i smatra da nije strasno ako se ne plasiramo na SP.A setimo se Antica je smenio zato sto nije zadovoljan bio ostvarenim na SP 2010.godine kada smo ispali u grupi.A sta je sada ovo Gospodine Karadzicu.Dokle cete vi i vasa mafija predvodjena raznim sumnjivim menadzerima da unistava nas fudbal koji polako izumire zahvaljujuci vama.Ovaj debakl vec je gotov novim neuspesnim ciklusom.Sta sad?Da gasimo fudbal ili da se brukamo.Cekaju nas Zagreb i Brisel i sta cemo tamo doziveti.Neke dve nove petice da pokazemo da uvek mozemo gore od onoga kada mislimo da ne moze gore.Dok menadzeri guraju svoje igrace da im podignu cenu, nasa ekipa ce se brukati do kraja i ako budemo 3. u grupi bice uspeh za nas posrnuli fudbal.Belgija i Hrvatska ce zauzeti prva dva mesta u nasoj grupi samo cemo videti kojim redosledom.U Grupi 3, Nemacka i Svedska igrali su 4:4 u Berlinu, iako je Nemacka u 56.minutu povela sa 4:0 i Vikinzi su od 62.minuta pa do 90.minuta postigli cetiri gola i osvojili cudesan bod.U Grupi 9,Spanija je sa Francuskom igrala 1:1 u Madridu na Visente Kalderonu.Ziru je u 94.minutu doneo bod Trikolorima.U jednom burnom mecu Fabregas je u 42.minutu promasio penal za Spaniju kod rezultata 1:0.A pred kraj poluvremena Francuzima je ponisten regularan gol.Italija je u Grupi 2 u Milanu pobedom nad Danskom od 3:1 napravila krupan korak ka Mundijalu.Holandija je u Grupi 4 slavila protiv Rumunije u Bukurestu sa 4:1 i najavila direktan plasman na SP.U Grupi 6, Rusija ima sve cetiri pobede i odmkla je Portugalu i Izraelu cak 5 bodova.U petak Rusija je u Moskvi pobedila Portugal sa 1:0, dok su Ronaldo i drugovi kiksnuli i juce protiv Severne Irske u Portou igrajuci samo 1:1.U Grupi 8, Crna Gora je pobedila Ukrajinu u Kijevu sa 1:0 i moze da se nada bar barazu, ako ne i direktnom plasmanu na SP.U derbiju ove grupe, Poljska i Engleska su u Varsavi igrali nereseno 1:1 i ovde je za sada sve otvoreno.Neki su korak blize Mundijalu, dok mi idemo u sve goru provaliju iz koje spasa nema i nece ga ni biti !!!