Srbija junackom borbom osvojila bronzu i izdrzala sudijsku torturu!!!
Ako neka bronza sija zlatnim sjajem onda mozemo reci da je to ova!!!
Hrvatska postala Olimpijski sampion posto je razbila Italiju u finalu!!!
Kockasti zasluzeno sjajnom igrom i sa svih 8 pobeda stigli do zlata!!!

Hrvatska je Olimpijski sampion sasvim zasluzeno, ali nasi momci su pravi junaci jel sta su doziveli u borbi za bronzu to ce se jos dugo prepricavati.Nisu cista posla na ovoj OI jel je nasa reprezentacija imala ubedljivo najgore sudjenje od svih polufinalista.Nismo mogli da se zalimo na sudjenje u polufinalu jel su nasi bili stegnuti i lose su odigrali iako je i tu bilo sramnog sudjenja ali ovo sto smo doziveli u mecu sa Crnom Gorom nema smisla i tu se gubi svaka draz u sportu kad neko sa strane kroji konacan rezultat.Sramno je sudio Grk Stavridis i vreme je da ovog placenika konacno maknu sa mesta sudjenja na velikim takmicenjima.Nasi su velikim, junackim i herojskim srcem,borbom na granici mogucnosti izdrzali pravu torturu sudija pre svega Grka pomenutog kome nije mesto na velikom takmicenju.Sada je jasno zasto vaterpolo ide stranputicom i zbog cega nema novca da bi mogao normalno da funkcionise.Ko ce da ulaze u ovakav sport gde sudije kroje kapu i odlucuju meceve i pobednika u njemu.Nesto slicno se dogodilo i na sinocnjem mecu u finalu zenskog rukometa gde je Crna Gora brutalno pokradena protiv Norveske.To su ta dva sporta koji igra samo Evropa valjda i zbog toga gore pomenutog gde sudija moze da ti donese pobedu iako su mnogo losiji.Nikada ni za jednu bronzu nismo mogli da kazemo da sija zlatnim sjajem, ali za ovu mozemo to reci.Trebalo je izdrzati sve ono u polufinalu pa ovo u borbi za bronzu i zaista nasi momci zasluzuju iskreno divljenje.Vaterpolo je divan sport u kome mi imamo velikih uspeha ali sve ovo ne sluzi na cast Svetskoj i Evropskoj organizaciji predvodjenu Italijanom Djanijem Loncijem jel se ipak on tu sve pita.Coveku je uspelo da jednu samo iznadprosecnu ili dobru ekipu Italije progura u finale.Svaka cast!!!Vratimo se samoj utakmici i pisimo o lepim trenucima koji cine ovaj sport.Nadamo se da se zbog ovakvih ovaj sport nece ugasiti i da cemo ga gledati i dalje.Poceli smo lose mec jel je Boris Zlokovic doneo vodjstvo Crnoj Gori od 1:0.Izjednacio iz peterca Andrija Prlainovic na 1:1.Crna Gora sa igracem vise stize do novig vodjstva preko Draska Brguljana.Slobodan Nikic postize u sledecem napadu gol iz igre za 2:2.Onda Djetici cak sa dva igraca vise nisu uspeli da postignu gol pa smo mi uspeli preko Stefana Mitrovica sa igracem vise da stigne do prvog vodjstva 3:2.Tim rezultatom je zavrsena prva cetvrtina.Drugi deo igre poceo je lose po nas tim je Boris Zlokovic doneo izjednacenje sa igracem vise na 3:3.Zivko Gocic koristi igraca vise za novo vodjstvo od 4:3.Ipak Crnogorci takodje u sledecem napadu dobijaju igraca vise i stizu do novog izjednacenja preko Ivovica.Dusan Mandic je pogodio precku sa igracem vise, dok su Crnogorci postigli gol preko Mladjana Janovica za 5:4 iz velike daljine.Minimalnim vodjstvom Djetica zavrseno je poluvreme.Treca cetvrtina je pocela nervozno sa nase strane i nismo uspevali da izjednacimo.Ali su zato Crnogorci uspeli da povedu prvi put sa dva gola.Nepaznju nase odbrane iskoristili su Nikola Janovic koji je proigrao Predraga Jokica za 6:4.Smanjio je Dusko Pijetlovic sa igracem vise kada je iz blizine poslao loptu u mrezu na 6:5.Pijetlovic je prekinuo crnu seriju naseg tima jel su Djetici napravili seriju od 3:0 i nas tim nije postigao gol citavih 9 minuta.Crnogorci su izgubili loptu i nassi su dobili igraca vise i Nikola Radjen je postigao gol za izjednacenje na 6:6.To je Radjenu bio prvi gol na OI.Onda u sledecem napadu Zivko Gocic dobija dva iskljucenja i zavrsava utakmicu.Prvo dobija iskljucenje, a onda zbog ometanja protivnika, Crna Gora dobija i peterac koji u gol pretvara Ivovic.Crna Gora opet vodi sa 7:6.Odmah dobijamo peterac i Filip Filipovic postize gol za novo izjednacenje na 7:7.Nastavlja se surova borba do kraja.Crna Gora opet vodi sa 8:7 jel gol sa igracem vise postize Jokic.Ali koristimo i mi igraca vise opet je na dva metra Dusjko PIjetlovic postigao vredan gol za 8:8.Onda nastupa crna minuta naseg tima koja nas je mogla kostati bronze.Jos i ''sjajne'' sudije kojima nije mesto na jednom ovako velikoj manifestaciji kao sto je OI.Na minut i 20 sekundi do kraja trece cetvrtine sa dva igraca vise Nikola Janovic postioze gol za 9:8.Koliko su nam kontrafaulova sudili pa to je nevidjeno zaista.Kontrafaul i onda iskljucenje.Mislim nevidjeno.Jos nekoliko puta sa dva igraca manje.Filip Filipovic bori se da zadrzi loptu, protivnicki igrac ga udara sudije sviraju faul u napadu.Bilo je svega jos mnogo toga ali necemo vise o sudijama, dosta smo pisali o njima, sad pisemo o nasoj ''zlatnoj' bronzi.Pred kraj trece cetvrtine Nikola Janovic postize jos jedan gol sa peterca za 10:8.Do kraja dobili smo igraca vise ali smo pogodili precku i stativu pa se rezultat nije menjao.Usli smo u poslednju cetvrtinu sa dva gola zaostatka i prilicno smozdeni iskljucenjima i bilo je pitanje ko ce sve ostati u bazenu do kraja.Poslednja cetvrtina je pocela jos gore za nas tim.Nismo iskoristili igraca vise posto je Vanja Udovicic bio neprecizan.Dok na drugoj strani iz treceg peterca Crna Gora postize jos jedan gol i vodi sa velikih 11:8 na 6,23 minuta do kraja meca.Strelac je bio Ivovic.Onda krece nas preokret koji cemo pamtiti dugo dugo.Odmah smo dobili igraca vise i Filip Filipovic je postigao gol za 11:9.Serija kontrafaulova odgovarala je Crnoj Gori.Ipak posle odbrane golmana Scepanovica, Nikic se dokopao lopte i uspeo da je posalje u mrezu za nas povratak i smanjenje rezultata na 11:10 na 4 ipo minuta do kraja do meca.Crna Gora je imala dva puta igraca vise ali ih nije iskoristila.Na 1,41 minut do kraja Filip Filipovic postigao je gol tako sto je lobovao golmana Crne Gore i stigli smo do izjednacenja na 11:11.Ukrali smo loptu u sledecem napadu Crne Gore i imali kontru jel je jedan igrac Djetica zaostao.Iskoristili smo to i Vanja Udovicic je postigao gol za nase vodjstvo 12:11 na 55 sekundi do kraja meca.U poslednjem minutu dogadjalo se svasta u bazenu.Odmah su Crnogorci dobili igraca vise ali je Soro odbranio.Lopta se odbila u ruke nasih protivnika i ostalo je jos samo 16 sekundi.Iskljuceni su Vanja Udovicic i Nikola Janovic zbog koskanja i udaranja.Mec je nastavljen.Crna Gora je naravno odmah dobila igraca vise.Prvo je sutirao Gojkovic i pogodio precku.Lopta se odbila u ruke Djetica i sutirao je Radovic i ovoga puta pogodio stativu.I hvala bogu vise nije bilo vremena da se promeni rezultat jel je isteklo vreme.A sta bi bilo u produzetku to ne smemo ni da pomislimo.Imali smo gomilu iskljucenih igraca.Nije bilo vise Gocica,Radjena,Pijetlovica,Udovicica i ko bi igrao u produzetku.Igrali bi cele produzetke sa igracem manje i to bi bilo na cast celoj plivackoj i vaterpolo organizaciji FINA pa cak i LEN.To ne bi bilo veze sa sportom ali spasen je ovaj sport bruke i spasili su ga nasi zlatni i sjajni momci jel nisu dozvolili da igraju produzetke.Prvi put mozemo biti ponosni na bronzu jel ono je trebalo doziveti i preziveti.A uspeli su u tome nasi sjajni vaterpolisti.U finalu nije bilo dileme jel je Hrvatska nadigrala Italiju i krajnji rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari u bazenu.Eh da su takvo sudjenje imali nasi momci u polufinalu sa Italijanima kao sto su imali Hrvati gde bi im bio kraj.Poveli su Italijani sa 2:0 ali je stvar brzo resena.Buljubasicd je smanjio na kraju prve cetvrtine na 2:1.A samir Barac doneo vodjstvo od 3:2 u drugoj cetvrtini i tim rezultatom otislo se na poluvreme.Italijani su izjednacili pocetkom trece cetvrtine na 3:3 ali to je bilo sve od njih.Hrvati su sa dva gola u trecoj i jos dva gola u poslednjoj cetvrtini poveli sa 7:3 i prica je bila gotova.Italijani su samo ublazili poraz jel su Kockasti vec poceli da slave zlato.Igrali su Hrvati najbolje na ovoj OI.Zabelezili su svih 8 pobeda,ali ostaje zal sto se nasi momci nisu sastali sa njima u finalu.Istina jeste OI najveca smotra sporta ali bice prilike da ova generacija osvoji jos zlata i da se revansira pre svega Italiji za poraz ovde u Londonu jel Azuri nisu bolja ekipa od nase.Trebaju se sve kockice sloziti a to nije bas lako kad su u pitanju kolektivni sportovi i ovakvo turnirsko takmicenje.Nemamo zlato na OI iako imamo cak cetiri uzastopne medalje na OI od cega tri bronzane i jednu srebrnu.Nasi momci su ponos nacije i uvek ce biti nasi zlatni!!!