MEKSIKO  -  SENEGAL    4 : 2 ( 2 : 2; 1 : 0 ) PRODUZECI

( Leandro 38 , 60 , Neimar ( penal ) 51 - Martinez 12 , Espinoza 48 )

JUZNA KOREJA  -  VELIKA BRITANIJA  1 : 1 ( 1 : 1 ; 1 : 1 ) PENALIMA  5 : 4

Meksiko osvojio zlato na OI!!!
Favorizovani Brazil bez daha u finalu!!!
Brazilci nisu uspeli da osvoje jedinu titulu koja im nedostaje u kolekciji!!!
Spanija dozivela bruku ispala u prvom krugu i bez datog gola!!!

Fudbaleri Meksika novi su Olimpijski sampioni u fubdalu posto su u finalu pobedili Brazil najveceg favorita za zlatnu medalju.Bio je ovo vrlo zanimljiv turnir .Brazil nije uspeo u svojoj nameri da osvoji jedinu titulu koja im nedostaje.Imaju cak pet titula Svetskog prvaka i mnostvo titula na Copa Amerika ali nikada nisu osvojilo Olimpijsko zlato i ono ce im nedostaje i dalje.Doveli su ovde sjajan tim sa Neimarom,Hulkom,Tiagom Silvom,Rafaelom,Patom ali nisu uspeli da se okite titulom Olimpijskog sampiona.Bolji su od njih bili Sombrerosi koji su bili bolji i zasluzeno osvojili tutulu.Poceli se Mekisanci sjajno mec i vec u 26 sekundi meca stigli do vodjstva.Oribe Peralta je sa vrha kaznenog prostora sutirao i matirao golmana Brazila Gabrijela.Imao je Brazil terensku inicijativu ali je sve to bilo jalovo i kao da ni oni nisu izdrzali pritisak zbog ocekivanja nacije da ce sigurno uzeti zlato.Selektor Brazila Menezes ostavio je na klupi Hulka sto je ziasta bilo neverovatno.Ovaj momak cim je usao u igru u 30.minutu odmah je zapretio sutem iz daljine ali je golman Meksika Korona izbacio loptu u korner.Lose je igrao Neimar koji je be zpotrebe zadrzavao loptu i kada je imao nekoliko sansi sve ih je upropastio.U 62.minutu sve je moglo da bude gotovo kada je Fabijan volejem pogodio precku gola Brazila.Imao je Fabijan jos jednu sansu u 71.minutu kada je sa nekih pet metara glavom sutirao preko gola.Ipak odluka je usledila petnaest minuta pre kraja kada je Peralta posle skracenog kornera pogodio glavom mrezu Brazila.Ostalo jos malo vremena.Brazil je krenuo sa stihijskim napadima koji mu nisu doneli nista osim pocasnog gola u poslednjim minutima utakmice.U 91.minutu Hulk je smanjio na 2:1 tako sto je jedna dubinska lopta preletela sve igrace Meksika i stigla do hulka koji se stustio u kazneni prostor i doneo nadu svojoj ekipi..A u trecem minutu nadoknade Brazil je imao sansu za produzetak kada je Oskar sa nekih 3-4 metra sutirao glavom posle centarsuta Hulka sa desne strane ali je lopta otisla preko gola i mec nije otisao u produzetak, i Meksiko je slavio zasluzenu titulu.Peralta napadac Santos Lagune je bio junak Sombrerosa jel je on igrac preko 23 godine posto ima 28 godina i selektor Meksika nije pogresio sto ga je uvrstio u tim.Bronzu je osvojila Juzna Koreja koja je bila bolja od svojih Azijata selekcije Japana sa 2:0.Videli smo dosta zanimljiv turnir.Velika Britanija ispala je u cetvrtfuinalu od Juzne Koreje na penale a imali su velike ambicije da igraju finale sa Brazilom.Za Britance je igrao legenda Rajan Gigs sa 38 godina.Digla se prasina na Ostrvu posto je Geret Bejl odbio da igra za reperezentaciju.Posle osvajanja titule sampiona Evrope u seniorskoj konkurenciji Spanci su se nadali da mogu i ovde do zlata jel dominiraju u svim kategorijama i osvajaju titule u konkurenciji mladih,juniora,kadeta itd.Ali ovde im se nije posrecilo.Zavrsili su turnir vec posle prve faze i samo sa jednim osvojenim bodom bez postignutog gola.Izgubili su od Japana(0:1) i Hondurasa(0:1) i igrali nereseno sa Marokom (0:0).U timu se nalaze i takvi asovi kao sto su Mata i Alba dok je u ekipi bio i Teljo ekstra talentovani igrac Barselone i mnogi drugi izuzetno mladi i talentovani igraci od kojih se ocekuje da u buducnosti budu asovi.Medjutim u Londonu ih nije islo.Naravno Spanska fudbalska federacija odmah je analizirala neuspeh i kaznila reprezentativce novcano kako se slicna blamaza ne bi ponovila.Kod dama titulu je osvojila SAD koja je bila bolja od Japana sa 2:1.Bronzu je osvojila Kanada koja je pobedila Francusku sa 1:0.Zanimljivo da su se Kanadjanke zalile jel su u polufinalu ostesene protiv SAD jel je golu Amerikanki za produzetak u regularnom toku prethodio nepostojeci slobodan udarac iz kojeg je proistekao penal posle kojeg su Amerikanke izjednacile i mec je otisao  produzetak.U svakom slucaju gledali smo jako dobar turnir u fudbalu koji je sve bolji iako na njemu igraju igraci do 23 godine pojacani sa trojicom starijih igraca.