3. ZLATIC ( SRBIJA )           685,2 (585)
4. V. PANG ( KINA)              683,7 (586)

ANDRIJA ZLATIC OSVOJIO BRONZANU MEDALJU!!!
Prva medalja za Srbiju u Londonu!!!

Andrija Zlatic osvojio je prvu medalju za Srbiju u Londonu posto je osvojio bronzanu medalju u disciplini vazdusni pistolj.Nasa ekspedicija predvodjena predsednikom srpskog olimpijskog komiteta Vlade Divcom racuna one medalje koje je osvajala SFRJ posto smo mi pravni naslednici te drzave, pa sada zakljucno sa ovom medaljom imamo 99 i fali nam samo jedna do brojke 100.Andrija Zlatic je u kvalifikacijama tj. u osnovnom delu imao 585 krugova i bio je treci.Dok je u finalu imao 100,2 kruga i zasluzeno stigao do odlicja.Zlato je osvojio Korejanac Dzongoh Jin koji je nesto slabije gadjao u finalu ali je zato u kvalifikacijama bio impresivan.Zvanicni sampion iz Pekinga Kinez Vei Pang ocajan je bio u finalu i morao je da se zadovolji samo 4.mestom.Iznenadio je Italijan Luka Teskoni koji je sjajan bio u finalu sa 101,8 krugova i sa 5.mesta koje je drzao u osnovnom delu stigao do srebra.Zlatic je lose poceo i posle trece serije sa ocajnim hicem 9,2 pao na peto mesto a posle cetvrte serije pao je na sesto mesto iako je imao odlican hitac 10,3 ali su i drugi takmicari sjajno gadjali u toj seriji pa je pao za jos jedno mesto.Samo jedan los hitac moze da te izbaci iz borbe za medalje,a jedan sjajan da te vrati u borbu za odlicja.Tako je i bilo.Sjajnim hicem u sestoj seriji od 10,6 stigao do cetvrte pozicije i bio je tu blizu odlicja.U sledecoj sedmoj seriji opet sjajnih 10,5 i zadrzava 4.mesto.U osmoj seriji su svi gadjali slabo pa i nas Zlatic, ali sa samo 9,5 opet se vraca na 3.mesto gde je i bio pred finalnu seriju.Posle devetog kruga sa 10,3,Zlatic ucvrscuje 3.mesto i bezi Kinezu Pangu za 0,3 kruga.Odlucila je poslednja serija.Zlatic tu bio odlican sa 10,2,a Kinez Pang ocajan pa je bronza stigla u ruke naseg strelca.Ovo je najveci uspeh Andrije Zlatica u karijeri.Sjajni Uzicanin vec ima medalje sa Svetskih i Evropskih sampionata kao i sa Svetskih kupova ali nikad se nije okitio sa Olimpijskom medaljom.Sada mu je i to uspelo u karijeri.Tako je Srbija stigla do prvog odlicja vec prvog dana takmicenja na OI u Londonu.Neka se samo tako nastavi i u nastavku Olimpijskih igara!!!