FEDERER - DJOKOVIC   6 : 3 ; 3 : 6 ; 6 : 4 ; 6 : 3
MAREJ - CONGA             6 : 3 ; 6 : 4 ; 3 : 6 ; 7 : 5

S . VILIJAMS - AZARENKA      6 : 3 ; 7 : 6 ( 8 : 6 )
A . RADVANSKA - KERBER       6 : 3 ; 6 : 4

Sjajni Svajcarac nadigrao Novaka Djokovica!!!
Rodzer Federer pokazao zasto ga mnogi smatraju najboljim svih vremena!!!
Svajcarac ako slavi u finalu,od ponedeljka preuzima vodjstvo na ATP listi!!!
Endi Marej igra prvo finale u Londonu,za prvu gren slem titulu i za Novaka!!!

Novak Djokovic nije uspeo da odbrani titulu na Vimbldonu posto je porazen u polufinalu od Rodzera Federera koji je osvajao trofej u Londonu cak sest puta.Da stvar bude gora po Novaka moze da se desi, da ako Svajcarac slavi titulu da izgubi 1.mesto na ATP listi posle tacno godinu dana.Prosle godine je posle Vimbldona stigao do najboljeg na Svetu sada to moze da izgubi.Ali takav je sport.Nekad si na vrhu nekada padnes sa njega.Sve je to sasvim normalno.Videlo se u prvom setu da ce Novaku biti tesko protiv razigranog Svajcarca, jel ga je servis sluzio sjajno kao nikad u dosadasnjem delu turnira,sto je za travu velika prednost.Prvi set trajao je svega 24 minuta.Napravio je Svajcarac brejk u sestom gemu kada je Novak imao prednost na svoj servis 30-0 ali je stigao Svajcarac do prve brjek lopte koju je odmah iskoristio i lako sacuvao svoj servis i stigao do vodjstva od 1:0 u setovima.U drugom setu Novak je odmah u drugom gemu napravio brejk kada je imao 0-40 i uspeo da iskoristi drugu brejk loptu i da povede sa 2:0 a kasnije sigurno stogao i do 3:0 na svoj servis.NIje imao brejk sansi Svajcarac u drugom setu i Novak je sigurno osvojio drugi set i stigao do izjednacenja u setovima na 1:1.Bio je to najbolji set naseg asa u mecu.Ali nazalost to je bilo sve od Novaka posto je Federer u nastavku meca igrao bez greske.Vec u drugom gemu treceg seta Rodzer je imao sansu za brejk koju nije iskoristio pa je rezultat bio u egalu 1:1.U sestom gemu imao je Svajcarac dve brejk lopte koje nije iskoristio ali kako je Novak servirao brejk se ocekivao u svakom sledecem gemu.Ipak kod rezultata 4:4, Novak je imao brejk loptu ali je Federer sjajnim servisom uspeo da je spasi a kasnije i da osvoji vrlo bitan gem sjajnim servisima.Onda trenutak odluke u mecu.Lose je Novak poceo gem.Svajcarac je imao 15-30 i Nole onda pravi veliku gresku koja ga je verovatno kostala meca.Lak smec poslao je u aut pa je Federer imao dve vezane brejk lopte ujedno i set lopte od kojih je iskoristio drugu i poveo sa 2:1 u setovima.Vec na startu seta bilo je jasno da se Novaku ne pise dobro.Kod rezultata 1:0 dozvolio je neiznudjenim greskama Svajcarcu cak tri vezane brejk lopte od kojih je drugu iskoristio za vodjstvo od 2:0 a u sledecem gemu na svoj servis potvrdio brejk za 3:0.Mogao je Nole u nastavku seta da dozivi tezak debakl jel je kod vodjstva Svajcarca  od 4:1 opet poklonio Rodzeru tri vezane brejk lopte za velikih 5:1.IPak to Federer nije iskoristio jel je Novak spasio tri vezane brejk lopte i onda uspeo da osvoji gem i da se ne obruka u cetvrtom setu posto je smanjio na 4:2.Ali bio je to poslednji trzaj naseg sampiona.Stigao je Svajcarac lako do 5:2,Novak uzvratio u sledecem gemu za 5:3 i onda je bilo samo da se odradi traj poslednji gem.Federera nije sluzio servis i nije ubacio cak tri prva servisa pa je bilo 30-30.Ali Federer kao i u dosadasnjem delu meca koristi svoje sjajne servise da sa dva uzastopna poena stigne do velike pobede koja mu u nedelju moze doneti 1.mesto na ATP listi.Zanimljivo da je Svajcarac od sredine treceg seta napravio samo jednu neiznudjenu gresku.Mec je trajao 2 sata i 19 minuta.U drugom polufinalu Endi marej uspeo je da se plasira u finale i da bude prvi Britanac posle 74 godine kome je to poslo za rukom.IGrao je Endi sigurno u prva dva seta i pravio po jedan brejk u svakom setu.U prvom setu odmah na pocetku kada je poveo sa 2:0 i u drugom kada je poveo sa 3:2.Spasavao je Britanac dve vezane brejk lopte u prvom setu kod rezultata 3:1 ali Conga u ovom mecu nije koristio svoje sanse pa je poraz bio neminovan.na pocetku treceg seta napravio je brejk Francuz i poveo sa 2;0.Imao je mrej nekoliko brejk lopti koje nije iskoristio pa je Conga smanjio na 2:1.U cetvrtom setu stogao je Endi do brejka i poveo sa 3:1.Ali u sledecem gemu odmah je uvratio Francuz za 3:2.Vidjena je velika borba i jedan i drugi igrac nisu koristili brejk prilike koje su imali.I kod rezultata 6:5 za Mareja, Francuz je servirao za opstanak u mecu i dozvolio Britancu da stigne do dve mec lopte.Odmah je prvu iskoristio i stigao do velike pobede.Zavrsio je Marej sjajno ovaj mec.Na mec lopti sjajno je retyernirao i pasing sot poslao u dijagonalu koja je pala tacno na liniju.Trazio je Conga celindz ali je lopta bila dobra i Britanci su konacno mogli da budu srecni jel ce imati finalistu posle davne 1938.godine kada je u finalu igrao Bani Ostin, a na titulu cekaju jos duze posto je poslednju na Vimbldonu osvojio Fred Peri 1936.godine.Ulog u nedelju bice veliki zaista.Federer igra za povratak na teniski presto i ima sansu da postane rekorder po broju nedelja provedenih na vrhu jel samo mu jedna nedelja fali da dostigne rekord Pita Samprasa od 286 nedelja kao broj 1.Sa druge strane Endi Marej igra za svoju prvu titulu na jednom gren slemu i pruza mu se istorijska sansa da konacno dosanja san svih Britanaca koji cekaju na sampiona Vimbldona punih 76 godina.Takodje ako pobedi Marej ostavice Novaka Djokovica na mestu broj 1 na ATP listi.Kod dama sve je onako kako smo ocekivali.Serena Vilijams juri svoju novu titulu dok Agnjeska Radvanska ima sansu kao i Marej da se dokopa svoje prve gren slem titule.U konkurenciji miksa Nenad Zimonjic je u paru sa Slovenkom Katarinom Srebotnik uspeo da se plasira u polufinale posto su bili bolji od Fleminga iz Velike Britanije i Sie sa Kineskog Tajpeha sa 2:0(7:6(7:3);6:3).U polufinalu ih ceka americka kombinacija koja je izuzetno jaka a cine ih Majk Brajen i Lisa Rejmond.