FEDERER - DEL POTRO   4 : 6 ; 6 : 7 ( 4 : 7 ) ; 6 : 2 ; 6 : 0 ; 6 : 3
NADAL - ALMAGRO         7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 2 ; 6 : 3
FERER - MAREJ                6 : 4 ; 6 : 7 ( 3 : 7 ) ; 6 : 3 ; 6 : 2

KVITOVA - SVEDOVA       3 : 6 ; 6 : 2 ; 6 : 4
ERANI - KERBER                6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 2 )

Jos jedan triler dobio Novak Djokovic!!!
Najbolji igrac sveta jos jednom odigrao mec za anale!!!
Conga prokockao cetiri mec lopte!!!
Federer posle 0:2, stigao do 3:2 protiv Del Potra!!!

Koliko zivota ima Novak Djokovic zaista je neverovatno.Posle dramaticnog meca osmine finala kada je od 0:2 u setovima okrenuo na 3:2 protiv Italijana Andreasa Sepija,Novak jos jednom zadivio teniski svet.Ovoga puta je preokrenuo protiv Conge sa 1:2 na 3:2,ali Francuz je imao cak cetiri mec lopte koje nije iskoristio.Mec sa Sepijem trajao je 4 sata i 18 minuta,dok je okrsaj sa Congom trajao 4 sata i 9 minuta.Kakvi maratoni i opet je Novak iz njih izasao kao pobednik.Publika je bila na njegovoj strani ali ni to nije pomoglo Congi da pobedi Novaka.Poceo je Novak odlicno prvi set i lako ga resio u svoju korist.Cinilo se da ce stvari u ovom mecu biti jasne vrlo brzo ali nije bilo tako.Poceo je Novak i drugi set jako dobro.Odmah na startu seta napravio brejk  i odrzavao do 4:2.Onda je dozvolio Francuzu da se razigra i da vrati brejk  i opet u finisu seta da jos jednim brejkom stigne do dobitka drugog seta i izjednacenja na 1:1.Takodje je pocetkom treceg seta Novak dosao do brejka i poveo je sa 2:1.Ali je Cinga uspeo da vrati brejk iako je Novak imao 40-0 na svoj servis odmah u sldecem gemu i stigne na 2:2.Dogodila se situacija iz drugog seta jel je Conga novim brejkom stigao do vodjstva od 2:1 u setovima.Cetvrti set je jos jednom pokazao zasto Novak Djokovic vec skoro godinu dana je 1.na ATP listi.Spasio je cak cetiri mec lopte,od toga dve vezane kod rezultata 5:4 za Congu,i jos dve kod vodjstva Francuza od 6:5.Sve je to izdrzao Novak ali trebalo je dobiti taj brejk.Opet je Conga bio blizi dobitku seta jel je imao prednost od 4:2.Novak je pokazao kakav je igrac kad je uspeo da osvoji naredna cetiri poena i stigne do 6:4.Ali tu nije kraj drami posto je Conga uzvratio i izjednacio na 6:6.Ali Novak pokazuje da je majstor ove igre.Bio je u teskoj situaciji i odigrao je u tim trenucima najbolje i sa dva poena vratio se u mec i uveo susret u peti set.U petom setu ranjeni Conga vise nije bio takav igrac kao u prethodnom delu meca.Potpuno je klonuo duhom.Vec u drugom gemu petog seta napravio je brejk i poveo sa 2:0, a u sestom potvrdio sigurnu pobedu novim brejkom za 5:1.I prica sa srecnim krajem bila je gotova.Jos jedan mec u kojem je Novak jos jednom pokazao od kakvog je kova izradjen.Covek je neunistiv i samo ga u finalu moze dobiti Rafa Nadal, i mozda Federer koji ga je prosle godine savladao u Parizu i uspeo da ga onemoguci da prestigne rekord Dzona Mekinroa od 42 pobede uzastopne na pocetku sezone.Rodzer Federer posle velikog prekreta pobedio je Argentinca Huana Martim Del Potra sa 3:2 iako je gubio sa 2:0 u setovima.Del Potro se povredio i nije mogao da pruzi otpor u preostalom delu meca iako je izgledalo da moze da obori velikog Svajcarca.David Ferer pobedio je Endija Mareja u cetiri seta i bio je bolji u tom mecu,dok je Nadal samo u prvom setu imao problema sa zemljakom Almagrom.Kod dama naravno ima svakakvih rezultata i svasta je moguce.Viktorija Azarenka izgubila je od Dominike Cibulkove sa 2:0.Beloruskinja je 1.na WTA listi ali u poslednje vreme nije dominantna kao na pocetku sezone i kao da je povreda uticala na to.Pobednica proslogodisnjeg Rolan Garosa, Kineskinja Na Li ispala je od Kazahstanke Jaroslave Svedove u osmini finala sa 2:1.Kod dama zaista je svasta moguce da se desi i iznenadjenja su moguca.Kod muskaraca ove godine nije bilo iznenadjenja i maltene svi oni za koje se ocekivalo da ce doci do cetvrtfinala tu su i stigli.Vec u cetvrtfnalu videli smo veliku borbu i dva meca u pet setova i preokrete samo svojstvene ovom sportu.Ceka nas jos jedan teniski klasik izmedju Rodzera Federera i Novaka Djokovica.Bice to jos jedan duel ove dvojice velemajstora tenisa.Moci cemo da uzivamo u lepoti tenisa koju ce nam pruziti ova dvojica asova.Drugi polufinalni par donece izvesnost i sugurnu pobedu Nadala i njegov pokusaj da se docepa 7.trofeja na Rolan Garosu cime bi postao rekorder po broju titula u Parizu.Ali sa druge strane se nalazi Djokovic kome jos trijumf u Parizu fali pa da ima u kolekciji sve osvojene grend slem trofeje.