SRBIJA SAMPION EVROPE!!!
U jos jednom dramaticnom mecu,Srbija pobedila svoje bivse sunarodnike i okitila se novom titulom sampiona Evrope!!!
Revansirali smo se Crnogorcima za poraz pre 4 godine u Malagi!!!
Nasi sjajni momci jos jednom pokazali zasto su ljubimci nacije!!!

Srbija je sampion Evrope u vaterpolu po ko zna koji put.Ne zna im se broj.Posle jos jednog dramaticnog meca i pravog rata u bazenu slavili smo pobedu nad Crnom Gorom i sasvim zasluzeno se okitili titulom najboljeg na Starom Kontinentu.Vratili smo dug Djeticima za Malagu 2008.godine kada smo takodje igrali sa njima u finalu ali tada je slavila Crna Gora posle produzetaka i po prvi put u svojoj povijesti postala sampion Evrope.Sada je dosla na red naplata duga.Bili su nasi momci zestoko motivisani da osvoje to zlato.Nije ih u tome sprecio ni cudan sudijski kriterijum kada su u poslednjih pet minuta meca nasi rivali imali svaki napad igraca vise,a u dva navrata i dva igraca vise.Mec je poceo izuzetno nervozno sa obe strane pa u prvih pet ipo minuta meca nije vidjen nijedan gol.Ipak u nastavku meca vidjena je prava bitka i mogli smo da prisustvujemo sjajnom mecu sa lepim zavrsetkom za nas tim.Posle pet minuta prvi gol na mecu postigao je Stefan Mitrovic,ali je na drugoj strani odmah izjednacio Nikola Janovic.Bio je to rezultat prve cetvrtine i pravi mec je tek poceo.Na pocetku drugog perioda igre Nikola Radjen je doveo nas tim u vodjstvo od 2:1,ali opet Crnogorci vrlo broz stizu do izjednacenja preko Ivovica.Igrali su nasi drugi deo igre dosta nepovezano i rastrzano ali nisu dozvolili Crnogorcima da se rezultatski odlepe.Slobodan Soro odbranio je peterac Nikoli Janovicu i pokazao da je u polufinalu sa Italijanima bio smao slab dan posto je u finalu bio briljantan i odbranio nekoliko vrlo teskih suteva Crnogorskog tima.Imali smo jos jedno vojdtsvo kada je Dusko Pijetlovic iskoristio igraca vise za 3:2,ali kao po pravilu nas protivnik odmah vraca egal u mecu ovog puta strelac je bio opet Ivovic.Zaista sva tri puta smo stizali tesko do vodjstva a Crnogorci odmah stizali nase vodjstvo vec u sledecem napadu.Do kraja poluvremena Vladimir Gojkovic donosi Crnogorcima prvo vodjstvo od 4:3.Tim rezultatom otislo se na poluvreme.Odlicno pocinjemo drugi deo igre i preokrecemo rezultat vrlo brzo.Filipovic nam je doneo izjednacenje,a Aleksic novo vodjstvo za 5:4.Ali Paskovic uzvraca za 5:5.Nasi nastavljaju sa sjajnom igrom i uspevaju da steknu kapitalnih dva gola prednosti.Filipovic uspeva opet da nam omoguci novo vodjstvo za 6:5 i tim rezltatom je zavrsena treca cetvrtina.Na pocetku poslednje cetvrtine prvi put na mecu imamo dva gola prednosti posto je Prlainovic postigao gol i bilo je lepih 7:5.Ali onda pocinje cudan kriterijum sudija i svaki napad Crnogorci dobijaju igraca vise.Iskoristili su to Crnogorci i Radovic je svojim golovima odrzavao svoj tim u igri.Smanjio je Radovic sa igracem vise na 7:6 ali je Stefan Mitrovic opet sa igracem vise vratio +2 za nas tim bilo je 8:6.Ali Crnogorci imaju igraca vise i koriste tu prednost opet preko Aleksandra radovica za 8:7.U tim trenucima sviraju nam faulove u napadu,a nas protivnik dobija dva igraca vise i zanimljivo nisu uspeli to da iskoriste.Ali posle jos jedne oduzete lopte od strane sudija,nasi protivnici dobijaju opet dva igraca vise i sad naravno koriste tu ukazanu sansu i trecim uzastopnim golom Radovica stizu do izjednacenja na 8:8.Drama je bila na pomolu cini nam se zahvaljujuci sudijama koji nisu imali jednak kriterijum iako su samo do 5 minuta pre kraja svoj posao odradili besprekorno.Krenuli smo u napad i dobili igraca vise posle dugo vremena.Zatrazio je nas selektor Udovicic tajm aut i tacno 1,12 do kraja meca Vanja Udovicic postize gol sa igracem vise zlata vredan za nas tim.9:8!!!Trebalo se odbraniti poslednji napad ali opet sudije iskljucuju jednog naseg igraca.Dodavali su se Crnogorci oko nase zone ali smo uspeli da presecemo napad i da osvojimo loptu 38 sekundi do kraja meca.Cuvali smo je ceo napad svih 30 sekundi kada smo bacili loptu daleko od naseg gola.Crnogorci krenuli u poslednji napad za koji im je preostalo samo 7 sekundi.Pokusali si Crnogorci nesto da ucine za to preostalo vreme.Kada je lopta dosla na nekih 10 metara od naseg gola cula se pistaljka sudija cinilo se da je to neko novo iskljucenje ali na srecu nije,pustili su novog sampiona Evrope da zasluzeno slavi titulu.Svirali su loptu za nas tim,tacnije mi smo je ukrali,i sudije su oduzeli loptu Crnogorcima i zlato je bilo nase potpuno zasluzeno.Nije blistao Mladjan Janovic u timu naseg juznog suseda koji je proglasen za MVP sampionata.Zato jeste Radovic koji nam je dao 3 gola,dok je Ivovic postigao 2.U nasem timu je pravilno bio rasporedjen broj golova.Najefikasniji su bili Udovicic i Stefan Mitrovic sa 2.Zasluzili su nasi zlato koje su tako zeleli i hteli su da izbrisu losu uspomenu na Sangaj prosle godine.Uspelo im je u tome.Pokazali su jos jednom zbog cega su miljenici nacije i da nikad ne iznevere jel uvek ostavljaju srce u bazenu i bore se za dres sa drzavnim grbom najbolje sto mogu.Sada predstoji priprema za OI u Londonu gde toliko cekamo i zelimo samo jedno da osvojimo zlato i da slavimo kao ovde u Ajndhovenu.To ovoj generaciji jedino nedostaje da upotpuni kolekciju svih trofeja.Naravno to nece biti uopste lako ali mi verujemo u njih i kad ne osvoje zlato mi se ponosimo njima jel su to igrama svih ovih godina potpuno zasluzili.