NADAL - FEDERER    6 : 7 ( 5 : 7 ) ; 6 : 2 ; 7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 6 : 4

AZARENKA - KLAJSTERS    6 : 3 ; 1 : 6 ; 6 : 3
SARAPOVA - KVITOVA       6 : 2 ; 3 : 6 ; 6 : 4

Rafael Nadal savladao svog velikog rivala i igrace u finalu!!!
Sarapova i Azarenka za titulu na AO i 1.mesto na WTA listi!!!
Novak Djokovic sutra u polufinalu sa Endijem Marijem!!!

Rafael Nadal igrace svoje drugo finale na Australian Openu posto je bio bolji od svog vecitog rivala Rodzera Federera.U svom prvom finalu u Melburnu 2009.godine Rafa je osvojio svoju jedinu titulu u Melburnu kada je takodje savladao Federera  sa 3:2.Rodzer Federer nije vise na svom nivou to je tako ocigledno danas je pravio mnogo gresaka i poklonio pobedu Rafi i nismo videli lep tenis kao sto smo gledali nekad kada su ova dvojica harali svetskim tenisom.Svajcarac je poveo sa 3:0 u prvom setu.U sedmom gemu Nadal uzvratio brejkom za 4:3,a onda je u sledecem gemu izjednacio na svoj servis.Do kraja seta nije bilo brejka i pobednika prvog seta odlucio je taj brejk.Federer je igrao bolje i stigao do prednosti od 1:0 u setovima.Na pocetku drugog seta obojica su razmenili po jedan brejk i rezultat je bio 1:1.U petom gemu drugog seta Nadal stize do novog brejka i vodi sa 3:2.Do kraja seta lagano je priveo set kraju i stigao do izjednacenja od 1:1 u setovima.Treci set poceo je mirno bez brejka svih sest pocetnih gemova.Onda je u Federer napravio brejk i poveo sa 4:3,ali je u sledecem gemu Spanac uzvratio ri brejkom za 4:4.Kod vodjstva Nadala od 6:5 na servis Svajcarca imao je Spanac set loptu ali je nije iskoristio posto se Rodzer izvukao iz teske situacije.Treci set opet se resavao u taj brejku a tu je Federer greskama doneo Rafi treci set.Poveo je Spanac sa 6:1,onda se Federer malo prenuo i osvojio cetiri naredna poena ali vise nije mogao tek petu set loptu je Nadal iskoristio za 2:1 u setovima.U cetvrtom setu bilo je jasno da ce Federer tesko stici do izjednacenja mada imao je prilika ali je opet svojim neiznudjenim greskama dozvolio Rafi da slavi pobedu u cetiri seta.U devetom gemu Rafa je napravio brejk i poveo sa 5:4.U sledecem gemu Nadala je stigao do set lopte ali je Federer uspeo da je spasi.Cak je Svajcarac imao dve brejk lopte ali opet te greske kostale su ga gubitka seta i meca a mogao je da odvede mec u peti set.Svajcarac je zavrsio mec sa tri neiznudjene greske i Nadal je mogao da slavi svoje drugo finale u Melburnu.Federer ne moze da igra u kontinuitetu dobro pogotovo kad mec ode u cetvrti sat a ovaj mec je trajao nesto malo manje od 3 sata i 45 minuta.Dozvolio je sebi da udje u masineriju Spanca i tu mu nije bilo pomoci.Sutra ce Novak Djokovic pokusati da zaigra u drugom uzastopnom finalu u Meburnu a njegov protivnik je Biritanac Endi Marej koji ima veliku zelju da s edocepa svog prvog grend slema u karijeri pa mu posao sa nezgodnim Britancem nece biti nimalo lak.U finalu kod dama igrace Ruskinja Marija Sarapova i Beloruskinja Viktorija Azarenka.Ujedno to ce biti duel i za 1.mesto na WTA listi jel ko pobedi u finalu od ponedeljka ce biti zvanicno najbolja igracica na Svetu.Sarapova je igrala vrlo uzbudljiv mec sa Petrom Kvitovom.Trenutak odluke je bio kada je kod rezultata 4:4 na servis Ruskinje Cehinja imala 0-30 i sansu da osvoji brejk posto je jedna sumnjiva lopta zavrsila na liniji a sudije su svirale aut medjutim Masa je trazila celindz i bila u pravu pa od tri brejk lopte za Kvitovu nije bilo nista.Marija je servirala odlicno i uspela da dobije svoj gem a onda u narednom i da na servis Cehinje stigne do pobede i svog novog finala u Melburnu.Viktorija Azarenka stigla je do svog prvog finala na jednom grend slemu u karijeri.Pobedila je proslogodisnju pobednicu Kim Klajsters u tri seta.Ono sto je kuriozitet za ovaj mec je taj sto je Belgijanka osvojila jedan poen vise od Belorusknije a ipak je izgubila mec.Odnos poena bio je 91-90 u korist Kim Klajsters.