1. ITALIJA                 9  7  2  0      17 : 2       23
2. ESTONIJA           10  5  1  4      15 : 14     16
3. SRBIJA                  9  4  3  2      13 : 11     15
4. SLOVENIJA           9  3  2  4      10 : 7       11
5. S.IRSKA                 9  2  3  4        9 : 10       9
6. F.OSTRVA           10  1  1  8        6 : 26       4

Estonija slavila u Belfastu!!!
Srbija jos uvek bez obezbedjenog baraza!!!
Potrebna pobeda protiv Slovenije u poslednjem kolu!!!
Posle Nemacke,Italije,Spanije,Holandije i Engleska se plasirala na EURO!!!

Srbija je pred blizu 40 000 gledalaca u Beogradu remizirala sa Italijom.Taj bod nije dovoljan jel je Estonija pobedila Severnu Irsku u Belfastu pa ce utakmica sa Slovenijom u Mariboru u utorak doneti odluku da li ce nasa reperezentacija igrati u barazu za odlazak na EURO 2012.godine.Mogli smo i ovim remijem da obezbedimo baraz pred poslednji mec u grupi,ali su Estonci u poslednjih 13 minuta preokrenuli rezultat u Belfastu i sa dva gola ostali u igri za baraz,posto im je ta pobeda donela trenutno drugo mesto u grupi ispred Srbije.Medjutim ukoliko Srbija slavi u utorak u Mariboru to Estoncima nece biti dovoljno za baraz posto su zavrsili takmicenje u nasoj grupi.Imali smo dobre i lose periode igre ali sa takvim oscilacijama ne moze se pobedili tako dobar tim kao sto je Italija bez obzira sto ova utakmica za Azure nije imala rezultatski znacaj jel su jos u septembru obezbedili plasman na EURO.Uvek se uzdamo u nekog drugog da ce nam doneti rezultat koji nam odgovara ali to ne moze uvek da se dogodi.Nasi igraci su vec mislima bili u barazu u poslednjih 20 minuta nisu ni igrali ocekujuci da Irci nece primiti dva gola sto se na nasu zalost dogodilo.Takav kalkulantski pristup moze nam se osvetiti po ko zna koji put.Sada cemo morati da jurimo pobedu protiv Slovenije.Da se vratimo samom mecu.Lep dekor napravili su navijaci na pocetku meca.Ali vec na samom pocetku posle nesto vise od 50 sekundi igre,doziveli smo sok.Italijani su ispucali loptu koja je pala negde pred nas sesnaesterac,gde je prihvatio Rosi i odmah je uposlio Markizija koji je izasao sam pred Jorgacevica i uspeo da ga savlada.0:1!!!Mec prakticno nije ni poceo a mi smo vec morali da jurimo rezultat.Zaista hladan tus.Vec u 8.minutu,Azuri su mogli da udvostruce prednost.Kasano je dodao loptu Rosiju ovaj izasao sam pred Jorgacevicem ali je nas golman odbranio zicer i spasao nas tim jos jednog soka koji da se dogodio,sigurno da bi Italijani otisli kuci sa tri boda.Minut kasnije sansu za nas tim imao je Krasic kada je zahvatio jedan poluvolej ali nije bio precizan jel je lopta nekoliko metara kraj gola Bufona.U 26.minutu Srbija je uspela da izjednaci.Krasic je izveo korner loptu su Italijani izbacili izvan kaznenog prostora,sutirao je Tosic loptu je malo skrenuo Ivanovic koji se nalazio na travi i ona je zavrsila u mrezi.1:1!!!Lakse se disalo u tim trenucima ali svakako da se nikad ne zna sa Azurima koji iz jedne polusanse umeju da postignu gol.Do kraja poluvremena nasi su imali vise od igre,bili bolji na terenu ali nisu imali neku veliku sansu za gol pa se na odmor otislo sa neresenim rezultatom.Drugo poluvreme je pocelo dobro po nas tim.U 47.minutu Kolarov je ioz slobodnog udarca sutirao sjajno ali je iz samog coska sjajni Bufon spasio svoju mrezu.Sest minuta posle toga opet je nas levi bek sutirao sa ivice kaznenog prostora ali je opet Bufon bio na mestu.U 60.minutu Kolarov je izveo kazneni udarac iskosa sa desne strane i njegov opasan centarsut preleteo je sve igrace i niko nije uspeo da je skrene u mrezu.U 65.minutu posle centarsuta Ivanovica,Pantelic je glavom sutirao i lopta je za koji santimetar otisla preko gola.Zaista u tih 20 minuta drugog poluvremena bili smo bolji i postojao je samo jedan tim na terenu.Medjutim u poslednjih 20 minuta nasi se povlace na svoju polovinu verujuci da Estonija ne moze za tako kratko vreme preokrenuti rezultat.I to im se obilo o glavu.Azuri su imali vise od igre u poslednjih 20 minuta igre.U 83.minutu imali su kolosalnu sansu da pobede u Beogradu.Rosi je proturio loptu kroz noge Rajkovicu i ona stigla do Djovinka koji je izleteo sam ispred Jorgacevica,amlo oklevao sto je bilo dovoljno Suboticu da je izbije i spasi nas tim od novog vodjstva Azura.Do kraja meca nije bilo vise prilika pa je remi sasvim pravedan rezultat na kraju.Ono sto posebno moramo naglasiti to je sjajna igra Andrea Pirla i takvog igraca nasa ekipa nema a itekako nam fali jedan takav velemajstor fudbala.Sa kakvom lakocom igra omaleni vezista Italijanskog tima zaista je impresivno.Sjajno drzi loptu u nogama i uvek ima tacna i pravovremena dodavanja koja protivnicku odbranu dovode do ludila.Pokazao je kako se igra danas moderan fudbal.Zaista pravi smeker na terenu.Nije nam isao rezultat meca u Belfastu i sada se treba pripremiti za odlucujuci mec sa Slovenijom ako zelimo da igramo u barazu.Sreca je sto su Janezi otpisani ali svakako ce imati zelju da se pred svojim navijacima iskupe koliko toliko za slabe igre u ovim kvalifikacijama.Tako da svakako nasem timu u Mariboru nece biti lako.U ostalim grupama Engleska je u Grupi 7 uspela sa bodom iz Podgorice(2:2) da se plasira na EURO.Vodili su Englezi sa 2:0 ali je Andrija Delibasic u zaustavnom vremenu doneo Crnogorcima bod i plasman u istorijski baraz prvi put od samostalnosti.Grcka je u Atini pobedila Hrvatsku sa 2:0 i blizu je direktnog plasmana na EURO.Sada je Helenima potreban bod u Gruziji da ostanu na celu tabele Grupe 6.Rusija je pobedom u Slovackoj od 1:0 u Grupi 2 blizu plasmana na EURO.Sada joj je potrebno da pobedi nejaku Andoru na svom terenu i da se plasira na EURO.Francuska i BIH ce u utorak i direktnom duelu u Parizu odluciti ko ce na EURO a ko u baraz.Francuzima je dovoljan i bod za 1.mesto u grupi.U Grupi 5 Svedska je obezbedila plasman u baraz.Vikinzi mogu direktno na EURO kao najbolja drugoplasirana ekipa ali moraju u Stokholmu u utorak da pobede Holandiju koja je jos u septembru obezbedila plasman na EURO pa joj bodovi nece biti potrebni.U Grupi 8 bitku za dva mesta vode Danska i Portugal.Mec u Kopenhagenu ce odluciti ko ce direktno a ko u baraz za EURO.Portugalcima je dovoljan i bod,mada ako se tako zavrsi i Danci mogu kao najbolji drugoplasirani direktno na EURO,ali je potrebno da Holandija ne izgubi u Stokholmu.Do sada su direktan plasman na EURO obezbedili domacini Poljska i Ukrajina i pobednici grupa Nemacka,Italija,Holandija,Engleska i Spanija.Jos devet viza ima za Poljsku i Ukrajinu.Jos cetiri pobednika grupa i jedan najbolji drugoplasirani plus cetiri pobednika baraza igrace u Poljskoj i Ukrajini.Nadamo se da ce tamo igrati i nasa reprezentacija ali kakvo je stanje u nasem fudbalu pre svega u nasem savezu,sve je manje ljudi u Srbiji koji veruju u uspeh nase reprezentacije.Atmosfera nije na nivou na kakvom bi trebalo sto se pokazalo na kraju meca kada su igraci ispraceni zvizducima sa tribina.Nema pozitivne energije koja bi trebalo da prati nas tim i publika ne veruje igracima pa jednostavno ne delujemo slozno kao jedna celina i nema velike podrske igracima na terenu sa tribina.Nema one povezanosti izmedju navijaca i igraca i to se itekako oseti.Setimo se potpuno drugaciji slucaj je bio u proslim kvalifikacijama za SP kada je Marakana bila puna cak tri puta i kada je publika nosila tim do pobeda.Sada je situacija potpuno drugacija.Za takvo stanje najvecu krivicu snosi nas FSS na celu sa Toletom Karadzicem.Videcemo da li ce nas to kostati plasmana na EURO.