B A R S E L O N A  -  M A N C E S T E R   J U N A J T E D     3 : 1

2 : 1   Mesi        54.minut
3 : 1   Vilja        69.minut

BARSELONA PO 4.PUT SAMPION EVROPE!!!
Sjajni Katalonci jos jednom odusevili Svet!!!

Barselona je po 4. put postala sampion Evrope posto je u finalu u Londonu na Vembliju slavila protiv Mancester Junajteda.Igrali su carobno skoro ceo mec izabranici Pepea Gvardiole,osim u uvodnih deset minuta koja su pripala Engleskom timu.Ali kad je Barsa zagospodarila terenom dileme nije bilo oko konacnog pobednika.Stezali su oberuc oko gola Van Der Sara i na kraju radovali se svojoj novoj tituli najboljeg na Starom kontinentu.Kada su se oslobodili pritiska na pocetku meca,Mesi i drugovi su imali prvu veliku sansu u 15.minutu.Vilja je dodao loptu Caviju ovaj ubacio loptu u peterac na nju naleteo Pedro ali je poslao pored gola.Imali su Katalonci jos nekoliko sansi.Vilja je isprobao sut iz daljine dva puta,prvi put je bio neprecizan,a drugi put je siguran bio Van Der Sar koji se oprasta od aktivnog igranja i ovo mu je bila poslednja utakmica u njegovoj sjajnoj karijeri koju nece bas pamtiti po lepom.I onda je dosao 27.minut i vojdstvo Barselone.Cavi je sjajno proigrao Pedra koji je istrcao sam pred Van Der Sara i lako ga matirao.Samo se sedam minuta kasnije,Mancester je stigao do izjednacenja.Gigs je nekako proigrao Runija koji je raspalio po lopti iz prve i nemocan je bio Viktor Valdes,jer je napadac Mancestera sutirao tamo gde golman Barselone nije mogao da stigne loptu.Gol je postignut iz sumnjive pozicije jer je Gigs bio u malom ofsajdu.Do kraja prvog dela Barsa je opet napadala ali nije uspela ponovo da povede.Inijesta je ugrozio golmana Engleskog tima iz daljine ali je Van Der Sar bio siguran.U smiraj prvog poluvremena Mesi i Vilja odigrali su dupli pas,Vilja je opet pokusao da proigra Argentinca ali ovaj je zamalo zakasnio da loptu ubaci u mrezu.Pocetak drugog dela opet je pripao Barsi koja je diktirala tempo i stvarala sanse.Jednu je propustio Dani Alves kada je Van Der SDar dobro odbranio njegov udarac.Igrao se 54.minut kada su Katalonci stigli do novog vodjstva.Mesi je primio loptu na nekih 20 metara od gola,niko ga nije napadao priblizio se kaznenom prostoru sutirao i pogodio mrezu Engleskog tima.Cini se da je Van Der Sar morao bolje da reaguje.Cela odbrana i sam Holandjanin bili su iznenadjeni time da je sjajni Argentinac  odlucio da sutira na gol.Barselona je krenula sa jos zescim napadima.Imala je jos nekoliko sansi i u 69.minutu resen je mec.Lopta se odbijala od igraca i jednog i drugog tima,dosla do Davida Vilje koji je sjajnim udarcem pogodio mrezu Van Der Sara za velikih 3:1.Sve je bilo reseno i Barsa je mogla vec tada da slavi svoju novi titulu.Do kraja meca Mancester je pokusao bar da ublazi poraz.Sudija iz Madjarske Kasai mogao je u 79.minutu da dosudi penal za Mancester posto je Vilja igrao rukom u svom sesnaestercu,ali je njegova pistaljka ostala nema.Nadigrala je Barselona tim iz Mancestera.Osim u prvih deset minuta sve ostalo pripalo je Katalonskom timu.Jednostavno Mancester nije mogao da se suprostavi mocnoj sredini terena koju imaju Katalonci i tu lezi novi poraz Aleksa Fergusona u finalu od istog protivnika.Prvi se desio pre dve godine kada je takodje Barselona bila bolja od Engleskog tima.Kako igraju Katalonci zaista je fudbalska poezija i lepota koju nam pruzaju cele godine.Igra kratkih pasova koja izludjuje protivnika,osetio je na svojoj kozi i tim iz Mancestera.Aleks Ferguson je fer i sportski cestitao svom kolegi na klupi Barselone.Pruzio je ruku boljem onako kako treba i pokazao kakva je velicina,jer vec 25 godina daje mnogo i Mancesteru i svetskom fudbalu.Evropa je dobila Evropskog prvaka kakvog zasluzuje.Cele godine Katalonci su igrali najbolje i trebaju da im se odaju pocasti za sve ono sto su pruzili svima koji vole ovu igru.