F R A N C U S K A  -  S V E D S K A      29 : 26
D A N S K A  -  S P A N I J A                 28 : 24

MEC ZA 9 . MESTO

NORVESKA  -  SRBIJA     32 : 31 ( 29 : 29 ; 14 : 16 ) PRODUZECI

Francuska i Danska za titulu prvaka sveta!!!
Srbija porazom zauzela 10.mesto na SP!!!

Srbija je porazom zavrsila ucesce na SP i u ukupnom plasmanu zauzela 10.mesto sto svakako ne moze da bude zadovoljavajuci plasman.Opet smo imali prednost tokom cele utakmice ali smo u samom finisu ispustili pobedu.Tri minuta pre kraja vodili smo 28:26 i izgubili dva puta loptu u napadu i Norvezani su u kontri stigli do izjednacenja a kasnije su cak i poveli sa golom razlike,ali smo mi na isteku regularnog toka stigli do produzetka.Poveli smo u produzetku i na kraju prvog imali gol prednosti 31:30 ali smo izgubili sve u drugom produzetku jer nismo postigli gol izgubili smo i ovu utakmicu u jos jednom neizvesnom finisu.Neverovatno kako jedan obican mec za 9.mesto ne mozemo da dobijemo i cak i onda se uvuce strah u ekipu kad se lomi rezultat.To se mora ispraviti za sledece EP koje se odrzava kod nas ukoliko zelimo da zabelezimo dobar rezultat.Stvarno je neverovatno kako ne mozemo da dobijemo nijednu evropsku ekipu u neizvesnom finisu.Mi na ovom sampionatu nismo uspeli da pobedimo nijednu ekipu koja dolazi iz Evrope sto mora da nas zabrine pred EP 2012.godine u Srbiji.U borbi za 7.mesto koje vodi u kvalifikacije za OI Madjarska je iznenadila Poljsku i pobedila je sa 31:28 i obezbedila kvalifikacije za OI u Londonu,dok je Hrvatska savladala Island sa 34:33 i osvojila 5.mesto.Sto se tice borbe za medalje Francuska i danska igrace u nedelju za titulu svetskog sampiona.Trikolori su savladali domacina Svedsku posle odlicne igre u vecem delu susreta.Samo na pocetku meca Svedska je vodila sa 4:2,ali su Francuzi preokrenuli na 6:4 i vise nisu dozvoljavali da ih Vikinzi sustignu.Na odmor se otisli sa tri gola razlike za Francusku 15:12.Na pocetku drugog dela Francuzi sticu pet golova razlike a najveca prednost je bila +7 kada je bilo 24:17.Svedjani su nekako vratili u igru i smanjili rezultat na 26:24.Ali danas sjajni Bertran Zil koji je odradjivao ogroman posao i u odbrani i u napadu sa dva gola resio je pitanje pobednika.Zil je bio najefikasniji na utakmici sa 8 golova koliko je postigao i Misel Gigu.Kod Svedjana najefikasniji je bio Jonas Larholm sa 6 golova.U drugom polufinalu Danska je posle velike borbe bila bolja od Spanije.Vodila je danska gotovo citavu utakmicu dva tri mgola razlike a Spanci stizali prednost.Prvo ozbiljnije vodjstvo imali su Skandinavci 10:6.Ipak Danci nisu postigli gol 8 minuta pa je Spanija izjednacila na 10:10 i na odmor se otislo sa rezultatom 12:12.Drugo poluvreme pocelo je vodjstvom Danaca 15:12.Razigrao se sjajni Mikel Hansen u drugom delu igre pa je Danska konstantno bila u vodjstvu.Uvek su se vracali Spanci ali nikad nisu uspeli da povedu na mecu.Izjednacila je Crvena Furija sa nekoliko dosudjenih sedmeraca na 20:20 ali je Danska stigla do nova tri gola prednosti 23:20.Ali odgovaraju Spanci i opet postizu tri gola zaredom bilo je 23:23.I onda odluka jedna nepromisljenost Spanske odbrane bila je dovoljna da dobiju iskljucenje negde oko 5 minuta pre kraja meca.Danci postizu dva gola sa igracem vise,Spanci potpuno sokirani primaju jos dva gola u gube sa 27:23 i mec je bio gotov Danska je mogla da slavi ulazak u finale.Nisu mogli da zaustave Spanci sjajnog Mikela Hansena.Igrali su Spanci flaster na njemu skoro na polovini terena ali nista nije vredelo.Hansen je pogadjao kad je to bilo najpotrebnije i vukao na ledjima i po tri protivnicka igraca.Rukomet je dobio sjajnog igraca u njemu.Bio je najefikasniji sa 9 golova,Hans Lindberg je dao 6,a Sondergard 5 golova.Sjajno je branio Landin Jakobsen na golu Danaca i skinuo je nekoliko sedmeraca i gomilu zicera.Pravi je naslednik Kaspera Hvida legendarnog golmana Danskog tima.Kod Spanaca najbolji je bio Hoan kaneljas sa 6 golova a Alberto Entrerios je dao 3 gola.Posle svega prikazanog gledacemo ocekivano finale ekipa koje su najvise pokazale na 22.SP.Nadamo se da nas ocekuje sjajan mec i da cemo uzivati u sjajnoj igri dva vrhunska tima.