S R B I J A  -  C R N A   G O R A       6  :  5
I T A L I J A  -  N E M A C K A           6  :  2

SRBIJA U POLUFINALU !!!
Posle jos jedne rovovske borbe,Srbija bolja od odlicne Crne Gore!!!

Srbija je skinula krunu Crnoj Gori posto je bila bolja od nje u cetvrtfinalu.Djetici tako nisu uspeli da odbrane titulu sampiona Evrope koju su osvojili pre dve godine u Malagi.Bila je to jos jedna izjednacena utakmica dva vrhunska tima u kojoj su opet nijanse odlucile konacnog pobednika.Nas tim iako nije delovao dobro na ovom sampionatu zaigrao je bas onda kada je najpotrebnije u mecu koji te vodi u borbu za medalje ili te salje u borbu za utesno 5.mesto.Potrefilo se tako da smo isli jedni na druge u cetvrtfinalu,a definitivno i Crna Gora ima kvalitet za medalju ali neki kiksevi u grupi su je skupo kostali pa su se namerili na nase momke i casno ispali iako su mogli osvojiti neko odlicje u Zagrebu.Ovo je vec trece takmicenje posle Malage ne racunajuci Svetske Lige na kojem Crna Gora ostaje bez medalje.Sa druge strane nasa ekipa i posle 11 godina plasirala se bar u polufinale nekog velikog takmicenja,pritom samo na jednom i to u Melburnu na SP 2007.godine ostali smo bez medalje jer smo izgubili u borbi za bronzu od Spanije.Verujemo da ce se i u Zagrebu niz nastaviti i da necemo osvojiti najgore 4.mesto.Vratimo se ovoj sjajnoj utakmici.Bila je to jedna jako tvrda utakmica u kojoj su se tesko postizali golovi i u kojoj je los bio ucinak sa igracem vise kod obe reprezentacije.Crna Gora je prva povela preko Mladjana Janovica ,da bi Vanja Udovicic izjednacio rezultat na 1:1.Bilo je nekoliko gresaka u napadu naseg tima pa smo prvu cetvrtinu izgubili minimalno jer je Vukcevic postigao gol sa igracem vise.Opet je Vanja Udovicic izjednacio rezultat pocetkom drugog perioda igre na 2:2,ali nam se cini da Dusku Pijetlovicu nije priznat regularan gol jer je lopta presla zamisljenu gol crtu.Ivovic je doneo novo vodjstvo Crnoj Gori od 3:2 kojim se i otislo na poluvreme.Vec u trecoj cetvrtini nasa ekipa pocela je bolje da igra.Vanja Udovicic koristi igraca vise i donosi izjednacenje na 3:3,koje je kratko trajalo jer je Mladjan Janovic bio precizan sa peterca,ali je sjajni Vanja Udovicic posle sjajnog uplivavanja postigao i cetvrti gol na mecu za novi egal u rezultatu od 4:4.Srbija je bila sve sigurnija dok su Crnogorci bili sve nervozniji.Taj gol sa peterca Janovica bio je njihov jedini gol za 19 minuta igre.Pocetak cetvrte cetvrtine pocinje igracem vise za Crnu Goru koju oni ne koriste,ali zato Marko Avramovic postize gol sa igracem vise za prvo vodjstvo naseg tima od 5:4 negde oko 5 minuta pre kraja meca.Bila je tada prava borba prsa u prsa.nekoliko gresaka u napadau i na jednoj i na drugoj strani koja je vise odgovarala nasem timu jer smo imali vodjstvo.Na 1,33 minuta do kraja Andrija Prlainovic koristi novog igraca vise koji nas je krenuo u poslednjoj cetvrtini za velikih 6:4.Ali to nije bio kraj uzbudjenjima na mecu jer je Gojkovic smanjio rezultat takodje sa igracem vise na 1,04 minuta do kraja meca.Imali smo napad gde smo drzali loptu do kraja napada i Prlainovic je tukao iz velike daljine i nije bio precizan.Crna Gora je imala poslednji napad imali su dva opasna suta ali jednom je Soro odlicno intervenisao,a drugi put Ivovic nije bio precizan i Srbija je 10 sekundi pre kraja mogla da slavi pobedu nimalo lako izvojevanu.Izgleda da nasi ne mogu bez stresnih situacija.Na to smo vec navikli.Kao i prosle godine izabrali su tezi put do medalje.Voleli bi smo kada bise ponovio Rim od prosle godine.Ali ovoga puta bice najteze jer je protivnik u polufinalu Hrvatska domacin turnira koja ce zeleti zlato po svaku cenu pred svojim navijacima.Nasi momci su naucili da igraju bas u takvim uslovima i nece im biti prvi put.Neka pruze maksimum i neka pobedi bolji.Samo da sudije ne skroje pobednika to ne bi bilo dobro za sport.