S R B I J A  -  S L O V E N I J A     1 : 1

1.  I T A L I J A                          2  2  0  0      7 : 1     6
2.  S R B I J A                            2  1  1  0      4 : 1     4
3.  S E V E R N A   I R S K A     1  1  0  0       1 : 0     3
4.  E S T O N I J A                     2  1  0  1       3 : 3     3
5.  S L O V E N I J A                  2  0  1  1       1 : 2     1
6.  F A R S K A   O S T R V A     3  0  0  3       1 : 10   0

Srbija jedva izvukla bod protiv Slovenije!!!

Pocele su kvalifikacije za EURO 2012.godine koje ce se odrzati u Poljskoj i Ukrajini.Posle neuspeha na SP,nasa ekipa zeli da se rehabilituje plasmanom za EP posle 12 godina.Uvek posle neuspeha na velikim takmicenjima,nasa reprezentacija lose pocinje sledeci ciklus za novo veliko takmicenje.Sada jos i atmosfera nije dobra jer prakticno posle SP u Juznoj Africi gledamo sukob na relaciji FSS-selektor.Predsednik saveza Tomislav Karadzic zeleo je da smeni ili bar da smanji veliku platu selektora Radomira Antica.Uspeo je u ovom drugom.Ali losa atmosfera videla se i na terenu jer kako drugacije objasniti onakvu sporu,jalovu,losu i bezidejnu igru nasega tima.Koliko god igraci uveravali da je sve u redu i da je atmosfera u timu odlicna ipak nije tako,i sve ono sto se dogadja u poslednja dva meseca na relaciji FSS-selektor odrazava se i na sam teren.Sve na to nadovezala se i kazna FIFA od cetiri utakmice zabrane vodjenja tima od strane Radomira Antica zbog vredjanja urugvajskog sudije Larionde posle meca sa Australijom.Sve to do izrazaja je doslo u susretu sa Slovenijom gde smo na jedvite jade izvukli bod jer je nas protivnik bio bolji i mogao je vrlo lako da osvoji citav plen usred Bograda.Od samog starta meca nasi su krenuli jalovo na gol protivnika,a Janezi su sa druge strane opasnim kontranapadima ugrozavali nasu mrezu.Mogli su Slovenci vrlo lako do vodjstva u prvom delu igre kada da je Dedic prokockao dve kolosalne sanse.Prvu u 20.minutu kada je posle odlicnog centarsuta Valtera Birse sutirao i lopta je za koji centimetar prohujala pored gola.Drugi put u 27.minutu kada je izasao sam ispred golmana Djuricica ali je sutirao pored gola.Sa druge strane nas tim imao je samo dva suta u prvom delu igre.U 8.minutu Kuzmanovic je sjajno sutirao ali je Handanovic sjajno odbranio i poslao loptu u korner.Drugi put je zapretio Zigic u 32.minutu kada je glavom poslao loptu pravo u narucje slovenackog golmana.Drugo poluvreme pocelo je jos gore za nas tim.Sada vise nismo ni napadali bezidejno vec smo prepustili inicijativu protivniku koji nas je kaznio u 64.minutu.Kirm je uputio sjajan centarsut,lopta je pala pred Novakovica koji je sa nekih 5-6 metara zakucao u mrezu.Nista tu nije mogao golman Andjelko Djuricic i Slovenci su stigli do zasluzenog vodjstva.Nastavili smo sa ocajnom igrom,ovaj primljeni gol potpuno nas je dotukao,ali na ruku nam je islo to sto se protivnik poslednjih 15 minuta povukao na svoju polovinu cuvajuci minimalnu prednost koju nije uspeo da sacuva.Nastavili smo sa promasajima kao i na SP.U 70.minutu Ninkovic je sa ivice sesnaesterca sutiroa pored gola iz izgledne situacije,dok je Kuzmanovic promasio sa samo pet metara i propustio priliku da izjednaci rezultat.Igrao se 76.minut.U 82.minutu nas tim je ostecen za cist jedanaesterac.Danka Lazovia srusio je Cesar u kaznenom prostoru ali je pistaljka ocajnog sudije iz Portugala Benkerense ostala nema.Ne vredi nam da zalimo za tom sudijskom greskom jer vise od boda nismo zasluzili na ovom mecu.Konacno smo stigli do izjednacenja u 86.minutu.Odlican centarsut Rukavine sa desne strane ispratio je Nikola Zigic i zakucao loptu pod precku.U zaustavnom vremenu imali smo jos dve prilike kada je Zigic samo za jedan korak zakasnio da stigne do lopte pre odbrambenog igraca Slovenije i da je sprovede u mrezu,i posle skracenog kornera sa desne strane koji je izveo Lukovic kada je nekoliko nasih igraca zakasnilo da je ubaci u mrezu.Ostalo je 1:1.Imao jos puno da se igra posto su tek pocele kvalifikacije i bice jos puno uspona i padova ali vec sada nas plasi ova slaba igra u mecu sa Slovenijom,i sve ono sto se dogadja oko nacionalnog tima takodje ne uliva nadu da cemo igrati u Poljskoj i Ukrajini za dve godine.