1.NEMACKA          3  2  0  1     5 : 1     6
2.GANA                 3  1  1  1      2 : 2     4
3.AUSTRALIJA     3  1  1  1      3 : 6     4
4.SRBIJA              3  1  0  2      2 : 3     3

KENGURI SRBIJU POSLALI KUCI!!!
SRBIJA OPET PRIZEMLJENA!!!

Srbija nije uspela da se plasira u drugi krug sampionata.Posle poraza od Gane i velikog razocaranja,pa posle pobede nad Nemackom pojavila se neka nada da bi opet sve bilo po starom protiv Kengura.Bolje da nam niste davali nadu posle meca sa Nemackom.Sta smo sve ispromasivali na mecu sa Sokerusima ostace za istoriju.Nedostatak kvalitetnog spica i gol igraca kostao nas je prolaza.Opet se desilo da igraci nisu usli u mec psihicki kako treba jer im je trebala pobeda pa bi verovatno lakse prosli dalje da smo odigrali tri utakmice sa Pancerima.Krasic je propustio dve sanse jednu kad je promasio prazan gol,Zigic takodje dve kolosalne sanse,Ivanovic je sa samo tri metra pucao pravo u Svarcera i jednu je promasio Kuzmanovic kad iz izgledne sanse nije znao da li sutira ili da asistira.Posle tih silnih promasaja razumljivo da je usla nervoza u nase redove.Kao da smo izgubili konce igre koje smo do tada drzali u svojim rukama.Sokerusi su bili nadigrani prvo poluvreme,ali su drugom dosli do daha.U prvom delu imali su samo jednu polusansu kada je Kejhil sutirao glavom pored gola.Prvi ozbiljniji sut imali su negde oko 65.minuta kada je Stojkovic odbranio.Da bi u 69.minutu stigli do vodjstva posto je Tim Kejhil nadskocio nasu celu odbranu i udarcem glavom pogodio mrezu.0:1!!!Samo cetiri minuta kasnije doziveli smo klasican nokaut.Holman je sutirao sa nekih 25 metara niko ga nije ometao i niko mu nije prisao i pogodio je levi donji ugao Stojkovicevog gola.0:2!!!Cinilo se da je sve gotovo.Trebala su nam dva gola da bi prosli dalje.U 84.minutu posle suta rezerviste Tosica,do tada sjajni Svarcer odbio je loptu na nogu Pantelica kojem nije bilo tesko da je smesti u mrezi.1:2!!!Bilo je desetak minuta nade da nasi mogu do remija.U samom finisu meca Kenguri su propustili dve kolosalne sanse.Jednom je lopta prohujala pored gola,drugi put je Stojkovic odlicno intervenisao.Jednostavno trebao nam je gol i potpuno smo se otvorili.U 90.minutu posle kornera jedan Australijanac igrao je rukom u kaznenom prostoru.Ali penala nije bilo za nas,iako je zbog istih takvih igranja rukom od strane nasih igraca bila dosudjena dva penala protiv nas.Urugvajac Horhe Larionda nije pokazao na belu tacku,a morao je.Videcemo kako ce se ponasati njegovi zemljaci ako ispadnu na slican nacin i sudijske odluke budu na njihovu stetu.U 93.minutu Marko Pantelic je otisao u ofsajd i propala je velika sansa za izjednacenje.Sta reci.Opet smo tragicno ispali.Mnogo smo sansi propustili,primili dva jeftina gola koja ovako dobroj nasoj odbrani ne bi smela da se dogadjaju.Iz prve dve polusanse smo primili dva gola,a sa druge strane uspeli smo da prokockamo 5-6 stopostotnih sansi koje moraju da se koriste na jednom ovako velikom takmicenju.Tek ce da nam bude zao zato sto dalje ide ekipa koja je losija od nase a to je Gana.Prosli su Afrikanci sa dva gola postignuta sa bele tacke,nijedan iz igre.Mogli smo u osmini finala da igramo sa SAD,a u mecu cetrvtfinala cekali bi boljeg iz meca Urugvaj-Juzna Koreja.Sve nam se otvorilo ali sada o tome mozemo samo da mastamo kao i mnogo puta do sada.Ipak nismo se obrukali kao pre cetiri godine,ali ova eliminacija je isto tako bolna kao ona pre cetiri godine,ako ne i bolnija.U fudbalu nam nesto fali.Kako taj isti nas mentalitet ne dolazi do izrazaja u vaterpolu,kosarci,odbojci ili tenisu.Mozda nije to isto jer fudbal svi znaju da igraju a mi smo mala nacija.Treba se spremiti za kvalifikacije za EURO 2012.godine,ali ne bi trebali vise nikada da gajimo velike ambicije kada su u pitanju velika takmicenja.Za nas je veliki uspeh kada se kvalifikujemo na neko veliko takmicenje mada ovako bolne eliminacije umeju itekako da ubiju u pojam a ima ih takvih vec mnogo.Sta da se radi fudbal je postao globalna igra i najveci broj ljudi zivi za velike fudbalske utakmice.Mi bi mogli da ga pratimo sa manje emocija kada je u pitanju nasa reprezentacija.Vec dovoljno smo razocaranja doziveli da bi opet smeli da se posle sjajnih kvalifikacija zanosimo na nekom novom SP ili EP.Mada takva smo nacija i euforiji i razocaranju nikad kraja.Moracemo mozda da se pomirimo da nikad necemo ostrvariti neki veliki uspeh na velikim takmicenjima.Neko ce reci pa kad je mogla Grcka,Hrvatska,Koreja,Bugarska,Turska zasto ne bi mogli mi.To je ipak stvar za diskusiju.To im se desilo jednom i nikad vise.Pa neka se nama desi bar jednom pa ne mora nikad vise.Ali to treba docekati ako ikad i dodje vreme za tako nesto.