FRANCUSKA - ISLAND     36 : 28
HRVATSKA - POLJSKA     24 : 21

FRANCUSKA SAMPION EVROPE !!!
TRIKOLORI OBJEDINILI SVE TITULE !!!

Francuska je po drugi put postala sampion Evrope.Tako su Francuzi objedinili sve titule pa su posle Olimpijskog i Svetskog pridodali i Evropsko zlato.To nije uspelo nijednoj reprezentaciji u povijesti rukometa.Finalnom utakmicom Francuzi su pokazali da im nema premca na Svetu.Jakim ritmom i sjajnom fizickom pripremljenoscu lomili su svog protivnika u finalu.Kockasti su bolje poceli mec i cinilo se da ce konacno prestati njihovo prokletstvo finalnih meceva na velikim takmicenjima.Ovo im je cetvrto uzastopno izgubljeno finale.Posebno su Francuzi fatalni za njih i redovno ih pobedjuju na velikim takmicenjima.Posle dve neresene igre i nekoliko ocajnih partija Trikolori su u zavrsnici sampionata zaigrali izvanredno i zasluzeno se okitili novom titulom.To je odlika velikih ekipa,a Francuzi to svakako jesu.Kockasti drugi put za redom gube jedinu utakmicu na nekom sampionatu i to opet od Francuza u finalu.Imali su Kockasti dva gola prednosti na pocetku utakmice.Njihova prednost bila je 4:2 pa 5:3 i 6:4.Stigli su Francuzi na 6:6 ali do kraja prvog dela igre osim same zavrsnice prednost je konstantno bila na strani nasih suseda.Igrali su odlicno Hrvati u prvom poluvremenu i propustili sansu da ako nista drugo uvedu mec u neizvesnu zavrsnicu.Francuzima nista nije polazilo za rukom.Ispadale su im lopte,napadi su im bili lose osmisljeni i u tim trenucima se cinilo da Kockasti mogu do zlata.Minut ipo pre poluvremena Hrvatska ima tri gola razlike i vodi 12:9.I onda su dozvolili svojom brzopletoscu da za kratko vreme izgube lepu prednost koju su jako tesko stekli u prvih 28 minuta meca.Sa dva gola Nikole Karabatica i jednim Danijela Narcisa,Francuzi su se vratili u mec i stigli do izjednacenja 12:12 na kraju poluvremena.Pocetak drugog dela igre pripao je Francuzima koji su mozda tu i prelomili utakmicu.Sjajnom igrom poveli su Trikolori sa 17:13 sto je sa kraja poluvremena bila serija od 8:1.Golovima sjajnog Ivana Balica Kockasti se vracaju u igru i smanjuju na 18:16,a odmah zatim novim sjajnim prodorom Balic donosi samo gol zaostatka svojoj ekipi 19:18.Igrao se 49.minut.I tu su Kockasti stali.Kao i prosle godine na SP opet su Francuzi prelomili mec u poslednjih deset minuta meca.Sve je to zasluga besprekorne pripremljenosti svakog pojedinca.Razbranio se Tijeri Omeje.Odbranio je cak tri sedmerca hrvatskim igracima i nekoliko vrlo bitnih suteva.U nekoliko narednih minuta Hrvati su ostali sa igracem manje posle iskljucenja Vedrana Mataije posle uzasnog faula na Karabaticu i Francuzi to koriste i stizu do velike prednosti 22:18.Smanjili su Hrvati na 23:20 ali vise nije bilo vremena za bilo kakav preokret jer su Trikolori demonstrirali granitnu odbranu.Takodje moramo reci i da su Hrvati igrali odlicnu odbranu kako u finalu tako i na celom turniru ali protiv sjajnih Francuza nije se moglo vise u finalu.Imaju Galski Petlovi vise iskusnijih igraca u svom timu kao i duzu klupu.To je presudilo.Ivano Balic je najbolji igrac Sveta bez ikakve sumnje ali fali mu jos jedan takav igrac koji ce da ga prati i da ga rastereti kad je odbrana uglavnom skoncentrisana na njega.Domagoj Duvnjak bi mogao da bude jedan od njih ali je mnogo mlad i tek treba da stasa.Drugo poluvreme Kockasti su se mucili u napadu i postignutih samo 9 golova govore u prilog tome.Sa druge strane Nikola Karabatic dokazao je da je glavna poluga Francuskog tima i da bez njega na terenu Francuska nije isti tim.Karabatic je bio najefikasniji u svom timu sa 6 golova,dok je Abalo postigao 4 gola.U Hrvatskom timu Vedran Zrnic dao je 7 golova uglavnom sa sedmerca,dok je Ivano Balic postigao 4 gola.U borbi za bronzu Island je savladao Poljsku i osvojio svoju prvu medalju na sampionatima Evrope.Sledece EP igrace se u Srbiji 2012.godine.Ali kako nasi igraju rukomet bolje bi bilo da odustanemo od kandidature.