U BARAZU CE IGRATI:FRANCUSKA,RUSIJA,PORTUGAL,GRCKA,BIH,SLOVENIJA,REPUBLIKA IRSKA I UKRAJINA

URUGVAJ - KOSTARIKA

BARAZ - AZIJA I OKEANIJA

BAHREIN - NOVI ZELAND

Srbija porazena u Litvanskom blatu!!!

Reprezentacija Srbije neuspesno je zavrsila kvalifikacije posto je u poslednjoj utakmici porazena u Marijempolju od selekcije Litvanije u mecu bez takmicarskog znacaja.Neverovatno na sta je licio teren u Litvaniji.Da je bio kaljuga bio bi odlican za igru ali bio je mnogo gori od toga.U takvoj igri bolje su se snasli Zeleni sa Baltika koji su u prvom delu igre propustili 4-5 idealnih prilika za gol.Poveli su Litvanci iz sumnjivog penala koji je skrivio Neven Subotic.Strelac sa bele tacke bio je Kalonas u 18.minutu.U drugom delu igre zaigrali smo bolje iako su uslovu za igru bili jos gori.Na onakvom terenu ekipa koja je tehnicki potkovanija ne moze da pokaze da je kvalitetniji tim.Izjednacili smo u 59.minutu pogotkom Tosica,ali samo sedam minuta kasnije katastrofalni sudija iz Bugarske sudi jos jedan jedanaesterac za domacine koji zaista nije postojao jer je Lukovic izbio loptu ispred Litvanskog napadaca.Siguran sa penala bio je Stankevicijus pa je Litvanija stigla do novog vodjstva na utakmici.Igrao se 67.minut.Nasi su krenuli agresivnije imali nekoliko izglednih prilika za izjednacenje,ali na onakvom terenu i posle proslave plasmana na SP nisu mogli da pruze najbolju igru.Jer trebalo je sacuvati igrace od povreda posto se igralo po pravom blatu.Cilj smo ostvarili u subotu ali mogao bi ovaj poraz da nas kosta kada se budu pravili sesiri za kvalifikacije za EURO 2012.godine.Mislim da necemo biti u slabijem sesiru od drugog za Mundijal.Prakticno ovom utakmicom pocela je priprema za Juznu Afriku.Ono sto moze da raduje dobili smo odlicnog golmana posto je Vladimir Disljenkovic branio odlicno.Ali nesto se dogodilo sto nikako nije dobro i sto kvari opsti utisak i sto podseca na neke stare uzasne navike iz proslosti.U prvoj postavi je igrao Radosav Petrovic decko koji je ubedljivo najgori igrac Partizan ove jeseni.Cak u poslednje vreme nije u prvoj postavi kod Gorana Stevanovica.Setimo se samo kakva se bura digla pred SP 2006.godine kada je Ilija Petkovic poveo svog sina Dusana u Nemacku.Samo jedan takav potez narusio je do tada sjajnu atmosferu u nasem timu.I sve se tada raspalo.Prosto je neverovatno da takav autoritet kakav je Radomir Antic sebi dozvoli nesto ovako.Ko gura Petrovica nije mi jasno.Sada se mora stati na put ovakvim stvarima jer u junu kada pocne SP bice kasno.Rekao sam i ranije da takvih sumnjivih tipova koji sebe zovu menadzerima moramo da se klonimo.To nisu nikakvi menadzeri ili biznismeni to je prava fudbalska mafija.Izgleda da sa takvim likovima nece moci da se nosi ni Radomir Antic.Ali mora im se suprotstaviti ako ne zeli da prodje kao njegov prethodnik Petkovic.Momak koji nema blage veze sa fudbalom igra u prvom timu.Bruka je sto je pozvan medju 23 igraca ali jos da igra je previse.Koliko samo ima igraca u mladoj reprezentaciji koji igraju a da za to nemaju kvaliteta.Ali moraju da igraju da bi im skocila cena da bi njihovi sramni menadzeri uzeli koju kintu.Ne sprema se tako za SP.Ali se nadam da ce Radomir Antic dovesti stvari na svoje mesto jer on je jedini covek koji moze to uraditi.Do sada su se 23 plasirala na SP.Sinoc su to ucinili Slovaci i Svajcarci,dok je konacno i Argentina slavljem u Montevideu posle 33 godine protiv Urugvaja uspela da izvadi vizu za Juznoafricku Republiku tek u poslednjem kolu.U Evropskom barazu prstace na sve strane.Ukrajina,Portugal,Slovenija i Grcka uspeli su sinoc da obezbede doigravanje za SP.Sve ove ekipe igrale su protiv autsajdera tako da im nije bilo tesko da overe plasman za baraz.Ostalo je jos 9 viza za Mundijal.Sest baraznih dvoboja i jos tri Africke vize ostale su da popune broj do 32.Iduceg meseca tacnije 14. i 18. novembra znace se svi ucesnici Mundijala.