POLJSKA - FRANCUSKA    3 : 1 ( 29 : 27 ; 25 : 21 ; 16 : 25 ; 26 : 24 )

BUGARSKA - RUSIJA    3 : 0 ( 25 : 18 ; 26 : 24 ; 25 : 21 )

POLUFINALE

FRANCUSKA - RUSIJA    3 : 2  ( 25:18;25:22;25:27;15:25;17:15 )
POLJSKA - BUGARSKA   3 : 0  ( 25:19;30:28;25:20 )

POLJSKA SAMPION EVROPE !!!

Posle pet srebrnih medalja sa Evropskih prvenstava Poljska je konacno uspela da po prvi put postane sampion Evrope.Sasvim zasluzeno jer je jedina ekipa na ovom EP koja je zabelezila svih osam pobeda.Kao i u polufinalu pruzila je odlicnu igru i u finalu iako je Francuska pruzila odlican otpor.Iako su igrali bez svog najboljeg igraca Sviderskog uspeli su da nadomeste njegov izostanak i da zabeleze sjajan uspeh kome se verovatno nisu nadali.Pocetak meca pripao je Francuzima koji su poveli sa 10:7 ali su se vrlo brzo vratili Poljaci i cak imali pred kraj seta velikih 22:19 posle sjajnih asova Plinskog.Ali vracaju se Trikolori i stizu cak do set lopte 24:23 ali u igri poen za poen posle velike borbe prvi set pripada Poljacima.I u drugom setu Francuzi imaju lepih tri poena prednosti 11:8 ipak Poljaci odmah stizu na 12:12 i prave sjajnu seriju kojom resavaju set i vode 21:15.Ali sjajnim servisima Vadeloa Galski Petlovi stizu na 21:18 i ne koriste sansu da se jos vise priblize u narednom poenu kada su Poljaci jednu tesku loptu resili u svoju korist.Koriste to Poljaci i rutinski resavaju i drugi set za ogromno vodjstvo od 2:0 u setovima.Treci set je trebao da pokaze da li se Francuzi mogu vratiti u igru.Koriste nesto slabiju igru Poljaka koji su mozda vec tada videli sebe na tronu,ali morali su u nastavku meca dosta da se pomuce do konacne pobede.Francuska je lako resila treci set u svoju korist.Povela je 10:5 bilo je i 17:7 i lako stizu do prvog osvojenog seta u finalu.Cetvrti set je bio neizvestan do samog kraja.Otisli su Poljaci na prvi tehnicki tajm-aut sa vodjstvom od 8:5,sjajnim servisima odgovorili Francuzi i poveli 14:13.Sa tri poena zaredom Poljaci opet imaju prednost 16:14.Odrzavaju Poljaci dva poena prednosti bilo je 19:17 i 22:20 ali ne predaju se Francuzi stizu do izjednacenja 22:22 kasnije 23:23 i 24:24.Posle prve neiskoriscene mec lopte Poljaci koriste drugu za veliki trijumf u Turskoj.Zaista su sjajno igrali Zagumni,Plinski,Kurek,Gruska i ostali.Sa druge strane Francuzi su ostvarili odlican rezultat i tome se nisu nadali jer su dosli na EP bez dva najbolja tecnicara Puzola i Le Mareka.Menjao ih je u Turskoj samo Bazan.Ipak posle sjajne borbe u polufinalu i pobede nad Rusijom sigurno su se nadali da bi mogli takodje po prvi put da osvoje zlato na EP.Ali Poljaci su bili bolji.U mecu za bronzu Bugarska je razbila indisponiranu Rusiju u tri seta.Nisu Rusi prezalili poraz u polufinalu od Francuske kada im cak ni 13:9 u petom setu nije bilo dovoljno za pobedu,iako su se vratili na volseban nacin posto su gubili sa 2:0 u setovima i bili prakticno izgubljeni u trecem setu.Rusi imaju velikih problema u psiholoskom smislu jer nije ovo prvi put da gube dobijen mec,pa ni posle 18 godina nisu osvojili jedno zlato na velikim takmicenjima ne racunajuci Svetsku ligu.Iako su bili najveci favoriti za zlato pored nase reprezentacije vracaju se kuci bez ijednog odlicja.Takav je sport.