POLUFINALE - teniseri

FEDERER - HAS           7 : 6 ( 7 : 3 )  ;  7 : 5  ;  6 : 3
RODIK - MAREJ            6 : 4  ;  4 : 6  ;  7 : 6 ( 9 : 7 )  ; 7 : 6 ( 7 : 5 )

FEDERER I RODIK U FINALU VIMBLDONA !!!

Rodzer Federer i Endi Rodik igrace u finalu Vimbldona.Videli smo kvalitetan tenis i po ko zna koji put sjajnog Federera.Sa kakvom lakocom igra Svajcarac pa to je neverovatno.Dok gledamo Rodzera kako igra cini nam se kao da je tenis tako jednostavna igra.Igra lepo,lako,mastovito,rutinski jednom recju briljira na terenu.Tomi Has je igrao sasvim dobar mec ali nije mogao ni jedan set da uzme Federeru.U prvom setu nije bilo ni brejka ni brejk sansi.Igrao se taj-brek Has je napravio nekoliko gresaka sto je iskusni Svajcarac umeo da kazni i da dobije prvi set.U drugom setu opet nije bilo dugo brejk sansi.Prvu na mecu imao je Svajcarac kod vodjstva od 5:4 znaci set loptu koju nije iskoristio.Federer je lako osvajao svoje gemove demonstrirajuci sjajan tenis.Velika borba vidjena je u dvanaestom gemu kada se Nemac opet susreo sa nekoliko brejk lopti.Jednu od njih Federer je iskoristio za vodjstvo od 2:0 u setovima.Treci set je bio formalnost.Svajcarac je oduzeo servis Hasu za vodjstvo od 5:3 i onda je na maestralan nacin u sledecem gemu zavrsio posao za svoje sedmo uzastopno finale u Londonu.U drugom mecu vidjena je mnogo veca borba,iako nije bio  kvalitetniji od prethodnog obilovao je uzbudjenjima.Prvi set poceo je opusteno i svako je lagano osvajao svoje gemove u kojima je servirao.Cinilo se da ce prvi set otici u taj-brek,ali tako nije mislio Rodik koji je sjajnim reternima resio prvi set u svoju korist.Osvojen set kao da je uspavao Amerikanca koji vec u prvom gemu drugog seta gubi svoj servis.Iskoristio je to Marej i dobio drugi set odrzavajuci servis do kraja.Treci set obilovao je velikim uzbudjenjima i kada se sve sabere i oduzme mozda je on i resio mec.Rodik je napravio brejk i poveo sa 3:1.Kada je servirao za set kod 5:3 ocajnom igrom ga je izgubio i dozvolio Britancu da se vrati u igru.Otislo se u taj-brek,a u njima Rodik uglavnom pobedjuje jer je igrac sa najboljim procentom dobijenih taj-brekova na Svetu.Vodio je Rodik 4:2 imao mini-brejk prednosti,ali je Marej sjajnim servisima uspeo da stigne do set lopte 6:5.Ali odgovara Rodik jos boljim servisima,vise je napadao i naterao Mareja da pogresi za 2:1 u setovima.Cetvrti set je takodje resen u taj-breku.Jedinu brejk loptu u setu imao je Marej za vodjstvo od 5:3.Nije je iskoristio,a da jeste igrao bi se sigurno peti set.Opet je Rodik imao veliko vodjstvo od 5:2 u taj-breku.Marej smanjio na 5:4.Nije Rodik iskoristio prvu set loptu ali drugu jeste za veliki trijumf.Rastuzio je Amerikanac Londonsku publiku koja je listom navijala za svog ljubimca.Iako je Marej imao odlican prvi servis,drugi mu je bio jako slab i Rodik je to kada god mu se ukazala sansa koristio.Na ovom mecu Rodika je neocekivano dobro sluzio bekhend koji mu najslabiji udarac.Odlicno se suprotstavio Mareju sa osnovne linije i napadao je kad god je imao priliku za to.Bas ta agresivnost i donela mu je pobedu.U finalu ga ceka sjajni Federer koji je pun samopouzdanja posle osvajanja Rolan Garosa.Svajcarac ako slavi u nedelju oborice rekord Pita Samprasa po broju osvojenih grend slem titula u karijeri.To bi bila Svajcarcu rekordna 15.grend slem titula.